Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Neki problem sa forkom? Vidim da je stao na 1788000 i ne mrda dalje.
 
Da, i nanopool ne prikazuje workere, izbacuje server error.

Možda prevelik nasleđen diff pa ne može da se pronađe blok? Kad krene iznivelisaće se valjda. Mislim da je to dobar znak ako je toliko opala hash snaga.
 
Poslednja izmena:
Da, i nanopool ne prikazuje workere, izbacuje server error.

Možda prevelik nasleđen diff pa ne može da se pronađe blok? Kad krene iznivelisaće se valjda. Mislim da je to dobar znak ako je toliko opala hash snaga.

Ja se nadam da se nisu zeznuli kao Elektroneum ekipa kad je morala da kupuje snagu od nicehash da bi mogli da otvore blok...
Inace kod mene se vorkeri vide, za sada je potrosnja manja za 33W po kartici (470 i 570) na 1200/2000... H-rate je cini mi se ostao isti ili je mozda za 1% manji...

Evo sta trenutno pokazuje nanopol:
NBVRT.jpg

Vidi se pad snage pula nakon HF, dali je to dovoljno da poveca isplativost i vrati GPU u mining XMR-a videcemo...
 
Poslednja izmena:
Šta je sa ovom glupom monero mrežom, uopšte neće da mi sinhronizuje gui wallet ni na desktopu ni na laptopu s ledgerom, na oba remote node ali različit host. Daemon se sinhronizuje i onda samo doveka stoji "synchronizing wallet" čak ni ne piše koliko blokova je remaining. Jel neka havarija zbog forka i apgrejda?
Jedino što mi radi je mymonero wallet.
 
Koristiš li najnoviju verziju v0.14.0.0?
 
Ne, piše na zvaničnom ledger sajtu da sa njom ima problema i preporučuju korišćenje prethodne.
 
Malo sam u guzvi nekakoj pa ne pogledah.jel su vege opet znatno isplativije na moneru ili ne?
 
Ne, piše na zvaničnom ledger sajtu da sa njom ima problema i preporučuju korišćenje prethodne.

Zbog hard forka treba ti nova verzija walleta i čvora tako da ćeš morati sačekati da se to riješi.
 
Evo stavio sam i novi wallet i sinhronizovao je ali nema novčića na stanju koje je nanopool uredno isplatio. Pa tačno sam znao :mad: zato sam i hteo odmah nakon prve isplate da proverim i da vidim svojim očima da wallet i ledger sarađuju i funkcionišu jer nikom ništa ne verujem. Ja stvarno više nemam živaca za ovaj shitkoin kome osnovne stvari ne rade, kao da je juče napravljen. Lepo je trebalo da se držim online mymonero walleta, radije ću da upisujem svaki put seed na sajt i rizikujem pa neka pričaju koliko god hoće da je nebezbedno ali radi kao sat i za sekundu su mi sopstvena sredstva dostupna, nego ovako da se bakćem i dubim na trepavicama.
Reklamiraju taj ledger da podržava xmr a zapravo je polufunkcionalno, izuzetno komplikovano i kao šlag na tortu evo sad ovo.

1.png 2.png

Šta sad da radim, kome da se žalim?
 
Jesi ti siguran 100% da ti je to ta adresa ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
pa naravno. Copy paste.
Pa vidiš i da u gui walletu se kao vide te četiri isplate, vidi se i datum i vreme da se podudara, ali je iznos 0.
 
Poolu na kome kopaš. Ja na minexmr.com nisam još imao tih problema (imaj na umu da sam imao dvije sitne isplate dosad, ne kopam 24/7). Pogledaj imaš transaction hash kad klikneš na Confirmed u drugom screenshotu kojeg si postavio.
 
Poslednja izmena:
Meni je danas legla ova sića sa minexmr.com što sam je kopao tokom hladnijih dana. Moguće da ti je ili wallet fajl ili sam blockchain na disku korumpiran. Ako ti se da ponovo čekati da se sinhronizuje ispočetka probaj to. Inače vrtim čvor u CentOS VM, a GUI je pokrenut na Windowsu. Bolje radi tako nego sa nativnim Windows čvorom.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    122.3 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Koji su vam klokovi na 580/8 kartama?
 
1200 gpu za optimalnu potrošnju. A memorija kod mene na XFX Hynix za ETH 2100 a za XMR isto ili 2050 nije toliko bitno.
 
Koliko ti bacaju na tom podesavanju i koja je potrosnja?
 
Ne znam tačno potrošnju samo dve su baš 580/8 za koje si pitao. Mešan je rig ima i 570 jedna XFX i jedna safirka nitro+ kao i dve safirke 470 4gb. Te xfx 580/8 su najbolje, bacaju 990 h/s na moneru. XFX 570 8gb imaju najgrđu memoriju i ne mogu više od 800 h, i na eth-u su loše. Majnerske safirke 470 4gb sa samsungom su dosta dobre, na 1200/1950 bacaju 950-960 h/s a rigovi sa njima troše 700-720 W.
 
Ne znam tačno potrošnju samo dve su baš 580/8 za koje si pitao. Mešan je rig ima i 570 jedna XFX i jedna safirka nitro+ kao i dve safirke 470 4gb. Te xfx 580/8 su najbolje, bacaju 990 h/s na moneru. XFX 570 8gb imaju najgrđu memoriju i ne mogu više od 800 h, i na eth-u su loše. Majnerske safirke 470 4gb sa samsungom su dosta dobre, na 1200/1950 bacaju 950-960 h/s a rigovi sa njima troše 700-720 W.
Ja evo ocu na monero da predjem. Dok sam bio na win imao sam sa srb minerom oko 9kh/s. Sad na xmrig ne mogu na linuxu preko 8.4 8.5

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jeste probali ovaj teamredminer za cn ? Meni za sad bolji od xmr staka i riga, a plus trosi manje 15% nego oni.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kakva je isplativost sad na monero, jel bolja nego na eth, pitam za polaris cipove?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pa malo bolja

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Znaci nije vredno prelaska :) ako je malo bolja

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mene zanima kakav je taj teamredminer u odnosu na srbminer po hashu i potrošnji. Probao bih ga ali ne znam kad ću stići i ovako imam manjka vremena a previše problema za rešavanje.

Ja evo ocu na monero da predjem. Dok sam bio na win imao sam sa srb minerom oko 9kh/s. Sad na xmrig ne mogu na linuxu preko 8.4 8.5

Ne razumem šta 9kh/s i 8.4 8.5 ? Misliš 900 hash/s na SRBmineru, ili misliš baš 9000 h/s onda je to rig sa neuobičajeno mnogo kartica.
 
9000 h/s.
9 kartica je u pitanju.
Sad na teamredminer 8800.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Moje neko iskustvo sa teamredminerom na moneru je super za sada. Neki rig je dobio veci hash u odnosu na srb, neki malko manji ali je to mizerno, sve ukupno je prakticno isti hash ali je zato potrosnja fenomenalno niza. Recimo dva riga sam merio, ukupno 12xgpu, iz zida smanjena potrosnja za 180w ukupno u odnosu na srb.

@alczaty
Koje karte imas i koje klokove drzis ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
a sa kojim kartama kopate taj monero pa je isplativost veca nego eth?
 
koja je matematika ako nije tajna? usd po danu po karti
 
Nazad
Vrh Dno