Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Ima li nekoga da kopa XMR sada?? Pokusavam da namestim miner, totalno sam ispao iz stosa, sa timsa bio zavrsio jos 2015. :D
Ako bi neko bio voljan da pomogne malo?..
 
Ima li nekoga da kopa XMR sada?? Pokusavam da namestim miner, totalno sam ispao iz stosa, sa timsa bio zavrsio jos 2015. :D
Ako bi neko bio voljan da pomogne malo?..
Ne znam zasto da kopas XMR kada nije isplativo uopste, zasto ne kopas npr. RVN, pa ga onda menjas za nesto dr.?
 
Čovek lepo kaže da je ispao iz štosa, daj mu neke smernice pored tog (korektnog) predloga?
 
Čovek lepo kaže da je ispao iz štosa, daj mu neke smernice pored tog (korektnog) predloga?
Dacu mu smernice kada se javi u temi (ono sto znam), a verovatno ce mu i dr. clanovi foruma pomoci. Prvo mora da napise koje kartice ima, pa da onda mi ostali, ako imamo slican hardver pomognemo, ovako napamet je glupo da pisem bilo sta.
 
Ima li nekoga da kopa XMR sada?? Pokusavam da namestim miner, totalno sam ispao iz stosa, sa timsa bio zavrsio jos 2015. :D
Ako bi neko bio voljan da pomogne malo?..

Sa kojim procesorom(ima) kopaš i na kom OSu?
 
Uzeo sam novi komp pa da ne sedi dzabe kad nisam tu, cpu je Ryzen 9 7900, vidim da daje oko 16700H/s. Graficka je isto nova, 7900xtx, probao sam i sa njom, zajedno sa cpu, preko XMrig ali je hash cak bio manji nego samo kad je cpu kopao, posle par minuta je i pukao miner.
Struja mi je dzabe jer imam solarne panele.
Ako ima nesto bolje dajte info, nije bitna trenutna cena nego da se sto vise nakopa ako je coin perspektivan.
 
@Eddie
Monero kopaj samo sa procesorom. Skini poslednju verziju XMRiga ako već nisi i uvijek ga pokreći kao admin ako si Windowsu ili kao root ako si na Linuxu. Neophodno je za MSR mod. Šta ćeš sa grafičkom da kopaš neko drugi ti mora dati savjet.
Po defaultu XMRig će ti namjestiti u config fajlu da koristi 24 threada.

Ovako kod mene izgledaju neki dijelovi config.json:

Kod:
    "randomx": {
        "init": -1,
        "init-avx2": -1,
        "mode": "auto",
        "1gb-pages": false,
        "rdmsr": true,
        "wrmsr": true,
        "cache_qos": false,
        "numa": true,
        "scratchpad_prefetch_mode": 1
    },

Kod:
"rx": [0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15],



Kod "rx" stavke, najbolje bi bilo da ručno podesiš afinitet threadova od 0 do 23 ukoliko zatekneš samo "-1". "-1" znači da će Windows odlučivati afinitet, a to baš i ne radi najbolje.

Druga bitna stavka je da ti huge pages bude 100%. Ukoliko nije, restartuj Windows.
 

Prilozi

  • 1683398869810.png
    1683398869810.png
    97.7 KB · Pregleda: 18
Hvala puno, uspeo sam to sve da namestim, ne razumem zasto nece ovaj XMrig da se zakaci na pool koji nije stavljen medju onima iz njegovog tutorijala. Napravim conf fajl sa nekim poolom od ponudjenih, onda na mestu adrese tog poola ubacim adresu poola na kome hocu da kopam i nece. No dobro, malo je veca cifra koja treba da se nakopa za isplatu, i ima hebeni fee :D
 
@Eddie

Koji je pool u pitanju? Ovako je kod mene.

Kod:
    "pools": [
        {
            "algo": null,
            "coin": "XMR",
            "url": "pool.supportxmr.com:9000",
            "user": "adresa.1",
            "pass": "x",
            "rig-id": null,
            "nicehash": false,
            "keepalive": true,
            "enabled": true,
            "tls": true,
            "tls-fingerprint": null,
            "daemon": false,
            "socks5": null,
            "self-select": null,
            "submit-to-origin": false
        }
    ],
 
Ehh..vise i ne znam koji sam tacno probao da namestim, sada sam namestio ovaj monero.hashvault.pro , od 9h do 18h popodne je nakopao 0.0011, tacno za minimum isplatu i fee :D , zarada do jaja
 
Nazad
Vrh Dno