Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

ovo je trenutno malo visa cena od isplativosti ec2 zakupljivanja sto mu dodje nekih 0.0042-3
 
MRO i QCN padaju strmoglavo...da li uletati ili je jos rano, sta mislite?
 
Nemam pojma. Isto me pitanje muči i da li uopšte i u šta uletati?

Stariji ili mudriji, komentar?
 
Jel bilo kakvih losih vesti ili slicno vezano za ove novcice? Neverovatno mi sa se strmopi*de ovako za kratko vreme. Sad mi optimidti vrujemo da no neko obara da se nakupi.:)

Moguce je da su dampovali svi oni sto su kopali na pocetku kad je doff bio mali. Nek stoje, ja ne prodajem ovu crkavicu sto imam 70 qcn.

Ah da, pa najverovatije kopaju grafikama pa dampuju!?:S:
 
Koliko ja znam - ništa. Jedino za FCN postoji objašnjenje... Nema poolova koji bi ga kopali pa eto... Ali ko dampuje ovoliko novčića i da ih ima toliko - pojma nemam.
 
I dobijaš li koliko treba?
 
Dobijam. Tačno po formuli i to na MinerGate. :)

Sad za ovaj diff nisam računao kako je, doduše...
 
Ako ne znamo sta je uzrokovalo ovu turbulenciju cene poslednjih dana, cini se da se lagano kristalise MRO kao ipak najozbiljniji cryptonote coin, daleko stabilnije se pokazao kad su pitanju i cena i diff i volume u odnosu na quazar i ostale.

Praticu ih sve ali Monero ce mi biti primarni i za kopanje i za stekanje.
 
Poslednja izmena:
sa minergate-a
Dear users,

We would like to inform you about the problem our and other pools are facing. The percentage of orphaned blocks for BCN, QZR and MRO is extremely high now. Our pool is working with PPS model which means that with every orphaned block we take losses. Due to this problem we are forced to temporary increase mining fee the following cryptocurrencies proportionally to orphan percentage for the last 24h:

Bytecoin – 19.8% (17.3% orphans)
Monero – 33.7% (31.2% orhapns)
QuazarCoin – 31.9% (29.4% orphans)
Bitcoin & Litecoin – 2,5%

We are doing our best to minimize orphans. Commission will be changed every day according to orphan percentage.
 
Novi miner koji daje oko 50% više. Samo još da ga neko iskompajlira za win.
 
Jel minergate radi confirm novcica? Ja sam na qcn i evo vec satima talozi se u unconfirmed ...

Ako neko vec kopa, koliko traju konfirmacije?
 
Bio sam dao po koji share za QCN i tako stoji (meni, ne znam kako je drugima), već valjda nedelju dana unconfirmed.

Ima li neka dobra duša da iskompajlira za win? :D
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko skorije da posalje sa novcanika na menjacnicu ? Dobijam ovu poruku.....
Napominjem do juche je radilo normalno. Cak sam pokusao brisanjem blockchain-a i skinuidanjem novog x64.0526 binary-a , ali i dalje izbacuje ovu poruku...

nnn.jpg
 
Sve neke nevolje sa ovim novim novcima... Šta se događa na BCT. Nisam dva dana pratio i ono show. Je li se govorka nešto?
 
Jel probao neko skorije da posalje sa novcanika na menjacnicu ? Dobijam ovu poruku.....
Napominjem do juche je radilo normalno. Cak sam pokusao brisanjem blockchain-a i skinuidanjem novog x64.0526 binary-a , ali i dalje izbacuje ovu poruku...

Pogledajte prilog 142841

Smanji broj novčića po transakciji. Naprimer, probaj pet puta po 3 monera.
 
Probao prvo jednom 1 i jednom 2 prolazi. Pa sam hteo da povecam na 3, kao da nemam vishe na stanju. Skinulo sve. Pa stoji ovako....

nnnn3.jpg

Kakav bug

edit: mora da se ceka neko vreme da se napuni balance, pa jovo nanovo. Kao u igrici kad cekas na health da se popuni. Kao da skida vishe, pa ga posle 15-20 min vraca .....
 
Poslednja izmena:
Evo, sad mi je prosla transakcija sa istim brojem novcica posto sam skinuo novi daemon i wallet... znaci da nije do broja novcica.
 
Koji datum je tog binariesa?
I jesu ih i QCN, FCN updateovali?

Pitam, jer neću biti tu... Da sredim odmah po ustrajanju.
 
Poslednja izmena:
Mislim da još uvek nije update-ovao linkove. Malo je bezveze od pre dva dana, tri ustvari. :D
 
Poslednja izmena:
Moguce, pise da je pre 48 sati uploadovano. Medjutim, meni rade normalno taj daemon i wallet...
 
Ok, čitam da je u redu.
 
@mige problem se javlja kada posaljes coine sa poola na tvoj wallet, tj ne mozes ih istog momenta poslati sa walleta na berzu, vec treba da prodje par min/sati (kako kad), da ti coini postanu "raspolozivi" ;)

Minergate bas protura kurton foru.. kad je mnogo orfana tj kad treba da plate svaki share, onda guza zvace gace pa dizu % fee.. a kada je pool luck vise nego dobar, sto se onda ne sete da nagrade rudare sa 20-30% vise.. al opet kako okrenes, svidja mi se njihov jednostavni miner i za sada sve funkcionise full ;)
 
ma koini stoje ovde par dana, nije u tome kvaka.
 
Nazad
Vrh Dno