Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Drugi BIOS čip.
Rerna.
(opciono majstor sa duvaljkom)
Kanta.
 
Do BIOS-a i baterije bih rekao da nije. Mislim da će biti kanta. Mrzi me da se cimam sa rernom.
 
Имам Gigabyte GA-P35-DS3L и E4500, 4GB рама. Размишљам да мало надоградим рачунар за мале паре. По препоруци сам гледао неке Q9xxx процесоре, рецимо Q9400 за 20 еура. Колико би то убрзало рачунар, узео бих и још 4GB рама, односно ових 4 бих заменио са 4х2GB?
Ту долази и до питања пасте, која паста је ок, видим да има за 300 дин, не бих да дајем преко 1000 дин за кап пасте, онда ми се не исплати.
Не бих клоковао процесор, основно коришћење, неке старе игрице можда које нису хтеле да раде на овом процесору.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ma jok bre. Ne bacaj pare.
Koristim termoprovodnu (silikonsku) belu pastu od 150din, kupljena plastična kutijica u lokalnoj prodavnici elektronske opreme
Stavljam je i na grafičke i na procesore, i u laptopovima, godinama. Posao obavlja super, bolje od fabričkih žvaka, nisam nikakve razilike video u odnosu na mnogo skuplje paste u realnom radu.
Pre nje sam koristio neku nemačku u metalnoj tubici slične cene i osobina, dok sam imao izvor nabavke.
 
Poslednja izmena:
Имам Gigabyte GA-P35-DS3L и E4500, 4GB рама. Размишљам да мало надоградим рачунар за мале паре. По препоруци сам гледао неке Q9xxx процесоре, рецимо Q9400 за 20 еура. Колико би то убрзало рачунар, узео бих и још 4GB рама, односно ових 4 бих заменио са 4х2GB?
Ту долази и до питања пасте, која паста је ок, видим да има за 300 дин, не бих да дајем преко 1000 дин за кап пасте, онда ми се не исплати.
Не бих клоковао процесор, основно коришћење, неке старе игрице можда које нису хтеле да раде на овом процесору.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Umesto Q9400, preporučio bih ti E5430 i onda si na pravom mestu. [emoji846]

Još bolje, pogledaj E5440 ili E5450 i onda si uradio valjan upgrade na svojoj staroj ploči.

Ne obaziri se previše na pastu, posebno ako ne želiš da OC-uješ procesor. Dovoljno je i da nagrebeš malo stare; bukvalno.

Za neki od tri navedena modela procesora, a za stock vrednosti, dovoljan je i box kuler sa bakarnim jezgrom. Onaj malo viši, odnosno veći.

Zašto E5XX0 serija, a ne Q9XX0 serija. Niži TDP, manje struje, manje zagrevanja, iste performanse.

Ako se odlučiš na takav poduhvat, ovde smo da pomognemo! [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
То су Xeon процесори, и о њима сам размишљао.
По чему су они бољи или лошији од Q9xxx?
Видим да су намењени за радне станице.
Какви су за игрице?

Видим и да има за 771 који одговарају за 775, треба да се модују?
Само да одговарају мојој плочи и чипсету.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
То су Xeon процесори, и о њима сам размишљао.
По чему су они бољи или лошији од Q9xxx?
Видим да су намењени за радне станице.
Какви су за игрице?

Видим и да има за 771 који одговарају за 775, треба да се модују?
Само да одговарају мојој плочи и чипсету.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Na pravom si mestu! Predloge modela si dobio, kad pribaviš ili kupiš, javi se. [emoji6][emoji110]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
E5450 svakako, zbog množioca

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Terao sam E5450 na P35-DS3L dobrih 5 godina, išao je na 3.9GHz, tako da slobodno uzimaj, nećeš se pokajati.
 
Ne treba bezati ni od x5450 pogotovo ako se ne planira neki veci overclock.
(Danas bas naletim na kp da se jedan prodaje za 1000din)
Kod mene mene na salabasnoj g31 ploci radilo sve to lepo godinama na 3.6GHz, sad u zadnje vreme sam ga vratio na default vrednosti jer racunar 90% vremena radi u leru i slabo se koristi.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Е5450 је 3700дин, а E5430 је 2000дин на КП, велика је разлика а не толика у брзини.
Ако су множиоци битни само због клоковања онда ми није важно, јер га нећу клоковати.
Још гледам неке на КП. Нисам баш нешто упућен, не бих да дајем нешто више (неком је то мало, неком много) за комп стар 10 година, јер планирам и рам да узмем, а комп се не би често користио. Већ сам му додао Evo 860 250GB, тако да са процесом и рамом то и није мала цифра.

Е да имам кулер Intel D95263-001, највероватније фабрички.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
To je preskupo za e5450...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
To je preskupo za e5450...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Mislim da smo prevazišli ovde odavno skupo~jeftino okvir. Neka čovek plati koliko misli da treba da plati, bitno je samo da ne baca novac na Q seriju, kojekakve paste, propelere i ostalo - ako ne želi OC, već samo refresh mašine. Za sve ostalo je na pravom mestu. [emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa da, zavisi kakav ti se primerak zalomi.
Ja nisam ni imao E samo zbog manjeg TDP-a se se namece kao bolja opcija u startu.
Ni ovaj moj X nije los, 3.6GHz bez dizanja napona, ali ga nisam nikad mucio vise od 4 sata u prime-u s druge strane nikad nije ni pokazao znakove nestabilnosti u svakodnevnom radu.

Rado bi mu ubacio jednu nvidiu 1050 samo da uspem klinca da nagovorim da batali igrice na telefonu :) a i meni bi bilo zanimljivo da vidim kako bi se ponasao u tom slucaju iz prve ruke.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja konfiguraciju iz potpisa sa xenonom na def kloku drzim vec godinama,klinac igra fotnite i csgo a ja wot i sve mi radi ok...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Нисам се нешто цимао за надградњу, раније је то било скупо.

Узео сам вечерас, E5430 за 2000дин.
Још га нисам уградио.
Е сад треба да видим како да га поставим.
2970c3a9431a900c4cf389a420a41fc8.jpg
f5086386afd4d2369c8109d67b8ee008.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Узео сам вечерас, E5430 за 2000дин.
Још га нисам уградио.
Е сад треба да видим како да га поставим.
2970c3a9431a900c4cf389a420a41fc8.jpg
f5086386afd4d2369c8109d67b8ee008.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Vrati se na početak posta i pogledaj uputstvo šta radiš sa ležištem procesora. Skalpel, mirna ruka i dobro svetlo za početak. Kada recneš plastični jezičak za 775 CPU, 771 procesor će ti leći kako treba u socket. Pre toga bi lepo bilo uraditi BIOS flash sa podrškom za tu Xeon seriju, ali to možeš i naknadno. Srećno!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Јел може помоћ око флешовања биоса? Не могу да пронађем линк, има преко 5000 постова. Може и на пм.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pegin potpis...
 
Јел може помоћ око флешовања биоса? Не могу да пронађем линк, има преко 5000 постова. Може и на пм.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Naravno, izvoli link ka mom cloud-u gde sam ti smestio fajl za tvoju ploču sa podrškom za Xeon-a:

https://1drv.ms/u/s!AjYpvkIQ6LvKhfgiBiWSqZL45ziVbQ?e=K1QuaO

P. S. A što kaže BokiPK, možeš i da ga sam svučeš sa genius sajta.
 
Poslednja izmena:
Како најлакше да флепујем биос?
Овај фајл отпакујем, пребацим на усб, којим поступком да флепујем?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
baš gledam na KP kako su cene xeonima otišle gore
+ nema baš neke ponude E5440 i E5450
corona očito ima uticaja i ovde
 
Како најлакше да флепујем биос?
Овај фајл отпакујем, пребацим на усб, којим поступком да флепујем?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Raspakuješ, staviš na flash-ku i pokreneš Q-Flash iz BIOS-a. USB prethodno formatiraš kao FAT32.

Takođe, disable-uj opciju Legacy USB storage detect i stavi boot order na USB-HDD kao prvi..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Избацује ми " drive no found".

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Fat32, 16Gb usb 3.0.
Пробао на свим портовима, и на usb 2 и usb 3.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Fat32, 16Gb usb 3.0.
Пробао на свим портовима, и на usb 2 и usb 3.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Nađi neki mali, matori USB flash, pa odradi. Nemaš USB3.0 na toj ploči, osim ako nisi zabadao PCI kontroler. Svakako BIOS flash ne radi preko njega, kao ni preko front portova, već ga utrpaj pozadi, ispod PS2 portova..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno