Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mobi banka za izbegavanje u sirokom luku, bas su se pokvarili... uvek neke price.... "njihova banka je to knjizla kasnije... placanje je bilo taj dan ali mi smo obracunavali kurs posle 7 dana pa imate razliku doplate.. znate sms potvrda nije vase stanje na racunu trenutno, imate tu nedosple obaveze koje mozete da nadjete u podmeniju, moj savet vam je da proveravate to..imate previse transakcija na vasoj kartici pa ja malo zbunjujuce da se udje u uvid tacno u potrosnju u tom periodu..nadoknada za odbijene transakcije iz inostranstva dolaze jos uvek ikao ste platili ali na taj dan je pokusano nekoliko nadoknada pa jos uvek stizu..nemao uvid koliko je bilo pokusaja... "
Sigurno je bilo jos nekih incidenata ali posto im menjacnica ima sada losiji kurs nego pre i druge banke sada imaju podizanje i uplatu para na bankomatima, ne vidim nijedan dobar razlog zasto bi ostao u toj banci.

Odlicna je za ljude koji imaju malo transakcija i bez placanja ka inostvanstvu.

Svima ostalim zalim srecu u daljem koricenju mobi banke..trebace vam ! 😅
 
@markomix
Imam razumevanja za tvoju izjavu ali i za kompleksan bankarski sistem.
150 dinara mesecno je danas - nista:
  • ne mozes kupiti ni 3 cela hleba Sava (tzv narodni hleb - 53.5din je cena)
  • mozes kupiti pola paklice najjeftinijih cigara (mozda i ima nekih koje su jos uvek 290din, nisam siguran)
  • 1l mleka najjeftinijeg, dugotrajnog 2,8% je 114 din
I tako dalje. Da ne filozofiram
Ko nema mesecno 150 din za racun ... neka mu drzava o trosku svih nas a preko Poštanske šedionice obeznedi besplatan račun: 1 Dina i 1 mesecni izvod kako kazes.
Nije poenta da li je besplatan ili ne, vec cinjenica da propisujes minimalnu cenu, sto je van svake pameti (i potpuno je kontradiktorno ako kazes da ti je cilj zastita potrosaca). Opet da se ogradim, jer rekoh da je po meni i dalje najverovatnije da se guvernerka nije bas najbolje izrazila. Da se ne lazemo, ni u Americi nije problem naci besplatni racun sa vizom, cak su pre imali i akcije gde dobijes neki iznos na kartici ako otvoris racun kod njih, obicno su u pitanju banke tipa mobi i mts, ali da ne ulazimo u tu pricu....
 
Od danas osnovni račun 150 dinara, stari osnovni sada se zove Lite, i izgleda da više nije dostupan za nove korisnike. Pretpostavljam da se promena cene održavanja odnosi isključivo na nove korisnike.

 
  • Like
Reagovanja: mnt
Poručim nešto sa Aliexpress, stigne mi mejl od Aliexpressa i od Mobi Banke da je transakcija uspešno obavljena i posle pola sata mi stigne SMS od Mobi Banke da mi je naplaćeno 35din zbog odbijene transakcije. Ovo mi se već više puta desilo. Naravno porudžbina na Aliju je prošla najnormalnije, piše da je plaćeno.
Na računu imam mnogo više novca nego što je bio predmet na Aliju tako da mi stvarno nije jasno dokle će više da kradu?
 
Poručim nešto sa Aliexpress, stigne mi mejl od Aliexpressa i od Mobi Banke da je transakcija uspešno obavljena i posle pola sata mi stigne SMS od Mobi Banke da mi je naplaćeno 35din zbog odbijene transakcije. Ovo mi se već više puta desilo. Naravno porudžbina na Aliju je prošla najnormalnije, piše da je plaćeno.
Na računu imam mnogo više novca nego što je bio predmet na Aliju tako da mi stvarno nije jasno dokle će više da kradu?
Da li ti je na Aliju aktivan ,kao kod mene, sistem da samo kliknes na kupi, bez da unosis kOd ili slicnu potvrdu pre obavaljanja transakcije?
Mozda njihov sistem interno pokusava iz vise puta? Jedino mi to sada pada na pamet.
 
Definitivno proveri sa bankom. Moguce je i da AliE nesto brljavi. :/
 
@zamzung

"redovno" se to desava na AE kada im je sistem preopterecen
( da placanje ne prodje iz prvog puta / da ga odbiju )
ili kada se sa jednog naloga pretera sa koriscenjem kupona
pa jednostavno odbijaju da prihvate porudzbine ( pa i placanje ).

Sada je MobiBanka resila da profitira na tome.

Sto se tice ove situacije kod clana Vuk95 ,
ako je transakcija prosla , a MB sistem je oznacio kao
odbijenu , e onda treba zahtevati da tu gresku isprave.
Ako je odbijena od AE , MB ima pravo da naplati 35din
( jer stavka postoji u tarifniku i posto je racun aktivan smatra
se da korisnik prihvata uslove i da je upoznat sa tarifnikom )
 
Evo lista odbijenih transakcija. Poslednja odbijena je bila 5 avgusta. Kada kliknem na te dve odbijene transakcije izbaci poruku da proverim konekciju... Smeće od banke šta drugo reći. U SMS poruci piše da je transakcija odbijena 20 avgusta kada sam platio to na aliju a nema je na listi u aplikaciji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220823-003711_Mobi Banka.jpg
    Screenshot_20220823-003711_Mobi Banka.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_20220823-003700_Mobi Banka.jpg
    Screenshot_20220823-003700_Mobi Banka.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20220823-004227_Messages~2.jpg
    Screenshot_20220823-004227_Messages~2.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 40
Da li vam se desavalo da se ne slaze stanje racuna sa izvestaja o placanju i iznosa koji je u aplikaciji?
Imao sam dve uplate ka Bukingu prosle nedelje i nakon svake uplate mi je stizao mail transakcija je izvrsena, naplaceno xxx evra i raspolozivo stanje je xxx dinara.
Pogledam poslednji mail o izvrsenim transakcijama(te su bile u Srbiji) i po mailu imam jednu sumu, dok na aplikaciji imam stanje racuna manje za 1500+ dinara.
Sta moze da bude, kurs ili?
Svakako mi je neozbiljno da me obavestavaju o jednom iznosu, dok je drugi i to umanjeni vidljiv.
Pisao sam im pa cu videti sta dalje.
 
Verovatno je to nakon što su proknjižili ta inostrana plaćanja, tek onda naplate konačan iznos, tj. tu razliku u kursu, pa ako je veća suma u pitanju, moguće da je na to otišlo 1500+ dinara.

Inače, od danas pa do kraja avgusta, aktuelna im je promotivna ponuda za štednju. Na štednju po viđenju je kamata 2%, dok je za oročenu štednju 3% na 12 meseci, 2,7% ba 6 meseci i 2,5% na 3 meseca.

@vemiessubdentem Evo sad sam proverio jednu transakciju koju sam imao ka Bukingu, razlika provobitnog iznosa (kada računaju otprilike po srednjem kursu) i onog kasnije proknjiženog (kada je kurs nešto iznad 120 dinara) je 134 dinara na 50 evra. Dakle, ako si imao veće iznose, moguće da je otišlo na tu razliku u kursu, tj. nešto oko 2,5 dinara po evru.
 
Poslednja izmena:
Da li vam se desavalo da se ne slaze stanje racuna sa izvestaja o placanju i iznosa koji je u aplikaciji?
Imao sam dve uplate ka Bukingu prosle nedelje i nakon svake uplate mi je stizao mail transakcija je izvrsena, naplaceno xxx evra i raspolozivo stanje je xxx dinara.
Pogledam poslednji mail o izvrsenim transakcijama(te su bile u Srbiji) i po mailu imam jednu sumu, dok na aplikaciji imam stanje racuna manje za 1500+ dinara.
Sta moze da bude, kurs ili?
Svakako mi je neozbiljno da me obavestavaju o jednom iznosu, dok je drugi i to umanjeni vidljiv.
Pisao sam im pa cu videti sta dalje.
Мени се то догодило летос. То је био довљан разлог да раскрстим са њима и да затворим рачун.
 
Takav problem su mi napravili iz ove sundjer bob banke da je to neverovatno. Njihov sam korisnik dugo godina i nikada nisam imao problem, zato sam odlucio da nastavim.
Pre vise od mesec dana sam podneo zahtev za izradu nove kartice (jer mi je stara istekla), desava se to da kartica uopste ne stize, a oni mi samo govore a
strpite se stici ce. Kad?? U ponedeljak putujem na duzi vremenski period i ja ****** se odlucim da ostanem i koristim njih. Kakav haos su mi napravili, nemam komentar. Ja sad nemam karticu... jos pitam operaterku da li ce mi stici na vreme, jer 29 putujem, kaze ona budite bez brige bice i ranije. Da li su normalni? Ja ih zovem oni me salju u postu da probam da 'presretnem' posiljku sa karticom. Odem do poste oni mi kazu to je nemoguce jer nije preporuceno. Katstrofa... kakav cirkus od banke. I ja sam budala sto sam ostao. Ne znam sta cu sad, uzmem od brata karticu...
 
Meni nisu poslali, morao sam da ih zovem. Istekla mi pre par meseci. Eto, to je cak bila njihova obaveza da mi posalju cim istekne. Ali nista...
 
Koristis li je uopste banku\karticu. Imas li sta na stanju?
 
Koristis li je uopste banku\karticu. Imas li sta na stanju?
Da, ali sam uglavnom koristio za placanje nekih racuna. A karticu sam poslednji put koristio prosle godine tamo negde u avgustu/septembru. U oktobru je istekla. I nikakvo obavestenje mi nisu poslali, niti sam obracao paznju da je istekla jer kao sto sam rekao nisam je koristio. E onda sam se odlucio da ih koristim kada putujem i tada shvatim da mi je istekla i pozovem ih i ostalo sam vec napisao.
 
Osnovni račun postaje Lite, ali nema promena. Uvodi se isti kao osakaćen Starter bez Master kartice i sa nalozima od 14 dinara umesto 20, dok su sms notifikacije 2 dinara po poruci umesto 10.
 
Meni se izgubila ikonica sa početnog ekrana, mogu samo preko play stora da pristupim aplikaciji. Ima li još neko takav problem?
 
Sad ažurirao app na poslednju ver.
Sve je ok. To si možda nešto zeznuo nehotice.
@markodon

*Miui vidim ima tu neku glupu foru da se sakrije prikaz ikonice ili je to do Androida 12?
 
Mislim da je do miui poslednji updajte ga je sakrio, kad odem u podesavanje - ostale dozvole ima za mobi banku da se uključi precica na početnom ekranu, bilo je iskučeno, ali ništa se ne dešava, nema i dalje.
 
istekla mi master Mobi banke a novu ne mogu da dodam :cool: . google ne prihvata Mobi kartice???
 
Prihvata. Dodao sam pre neki dan novu.
Mora da se aktivira nova u aplikaciji prethodno, pa da prodje neko vreme.
 
aktivirao sam je pre 15 dana ali je sada ne prihvata 😱Screenshot_2022-09-01-22-03-06-755_com.google.android.gms.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno