Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo cu jedno reci : FUJ:sick:
 
Ima toj izmeni nekoliko meseci sigurno. Već je bilo dosta priče o tim "praćenjima tržišnih tendencija".
 
Meni su to naplatili kada sam pokušao da karticom platim preko interneta u "domaćem ambijentu", tj. u Srbiji. Ne mojom krivicom. Jednostavno ne šalju sigurnosni SMS kod za Mastercard plaćanja ili on kasni satima pa odustaneš od transakcije. Pri tome, druge banke u isto vreme regularno šalju sms kod i plaćanje sasvim normalno funkcioniše.
 
Ja sam tako jedno vece preko Bookinga probao da platim i odbijeno par puta pa mi to sve lepo naplatili…
 
@Dzombache

"Igramo" se na Aliexpress-u


Neke sitnice je moguce kupiti , neke ne.

Jednu transakciju su racunali kao odbijenu , par drugih nisu ,
ali ce zbog povracaja u € zaracunati 50 dinara za odrzavanje deviznog
dela racuna.

Sve ovo je bila "kap koja je prelila casu" i drugar gasi racun...
 
I šta ćemo sad???

 
Pa od 1.9 cemo da vidimo da li ovo deluje :) Pise oni koju su dizali da ce od 1.9 smanjiti za 30%
 
NBS: Mobi Banka obezbedila deep link tehnologiju u mobilnoj aplikaciji. IPS plaćanja na internet prodajnim mestima u samo nekoliko koraka.
Izvor: Narodna banka Srbije https://bit.ly/3Qkz3oR

Mobi banka je svojim korisnicima omogućila jednostavnost, brzinu i sigurnost plaćanja na internetu.
Proces plaćanja se potvrđuje i realizuje u sigurnom okruženju aplikacije mobilnog bankarstva i u okviru višestrukih bezbednosnih mehanizama koje primenjuju IPS sistem Narodne banke Srbije i njegovi učesnici.

Način plaćanja IPS skeniraj predstavlja jedinstveno rešenje na tržištu, koje i kupcima i trgovcima donosi višestruke prednosti. Novčana sredstva su na računu trgovca za nekoliko sekundi, uz jednostavno i brzo plaćanje i niže naknade zbog cenovne politike Narodne banke Srbije. Pored povećavanja broja korisnika koji mogu plaćati deep link i QR tehnologijom u okviru metoda plaćanja IPS skeniraj, konstantno se povećava i broj internet trgovaca koji prihvataju ovakav način plaćanja, a lista svih trgovaca može se pronaći na sajtu IPS-a.
299272520_3216127028661883_6713900862958708100_n.jpg
 
Banke koje posluju u Srbiji sa fizickim licima moraju da prihvate ove NBS mere, ne mogu da kazu da nece.
 
NBS: Mobi Banka obezbedila deep link tehnologiju u mobilnoj aplikaciji. IPS plaćanja na internet prodajnim mestima u samo nekoliko koraka.
Izvor: Narodna banka Srbije https://bit.ly/3Qkz3oR

Mobi banka je svojim korisnicima omogućila jednostavnost, brzinu i sigurnost plaćanja na internetu.
Proces plaćanja se potvrđuje i realizuje u sigurnom okruženju aplikacije mobilnog bankarstva i u okviru višestrukih bezbednosnih mehanizama koje primenjuju IPS sistem Narodne banke Srbije i njegovi učesnici.

Način plaćanja IPS skeniraj predstavlja jedinstveno rešenje na tržištu, koje i kupcima i trgovcima donosi višestruke prednosti. Novčana sredstva su na računu trgovca za nekoliko sekundi, uz jednostavno i brzo plaćanje i niže naknade zbog cenovne politike Narodne banke Srbije. Pored povećavanja broja korisnika koji mogu plaćati deep link i QR tehnologijom u okviru metoda plaćanja IPS skeniraj, konstantno se povećava i broj internet trgovaca koji prihvataju ovakav način plaćanja, a lista svih trgovaca može se pronaći na sajtu IPS-a.
Pogledajte prilog 352205
Kao swish?
 
Ja kako sam shvatio Tabakovićevu od pre koji dan, banke će neke usluge da pojeftine (vrate cenu od nekog datuma... državno igranje ekonomije kao sa uljem / šećerom)
a "u obavezi" su da (zbog biračkog tela - penzionera) imaju osnovne pakete sa 150 din održavanja u koje su uključeni neke osnovne ("naprednije") mogućnosti - plaćanje bez provizije, podizanje sa bankomata banke bez provizije i tome slične fore.

Ako država želi da banke posluju sa minusom... Neka krene Poštanska štedionica prva.
Oh no, wait? :unsure: To se ne može znati jer se ovde ponaša sa javnim kao sa dedovinom (Who See klapa je to lepo opevala)..
 
Poslednja izmena:
u mobi aplikaciji sam popunio uplatnicu za porez, kliknuo Plati, izasao loader na jednu sekundu i to je to, nikakvo obavestenje da li je proslo ili nije

u transakcijama nema nicega, ni u izvrsenim, odbijenim ni na cekanju, sta sad da radim, ne bih da posaljem troduplu uplatu?

kakav je ovo krs?
 
u mobi aplikaciji sam popunio uplatnicu za porez, kliknuo Plati, izasao loader na jednu sekundu i to je to, nikakvo obavestenje da li je proslo ili nije

u transakcijama nema nicega, ni u izvrsenim, odbijenim ni na cekanju, sta sad da radim, ne bih da posaljem troduplu uplatu?

kakav je ovo krs?
Jesi li obratio pažnju na šifru plaćanja?
Porez neće proći sa 289, mora 253
 
Kada pises tekst, a ne razmisljas sta pises: "...Odluku o platnom racunu sa osnovnim uslugama po ceni od 150 dinara....". Pa valjda "maksimalno 150 dinara", jer bi u suprotnom neki morali da dignu cenu ili tacnije da pocnu da naplacuju paket racune koji su besplatni. Zanimljivo ce biti videti kako kako ce Inteza ovo da resi, jer je kod njih taj racun sa osnovnim uslugama prosle godine otisao sa 195 na 200+, tj. ako je obavezujuca Odluka, onda ce verovatno napraviti jos jedan paket racun, a ovaj nazvati osnovni + ili nesto slicno. Mobi bar nece imati tih problema, jer je kod njih taj racun dzabe.
 
Poslednja izmena:
Oni kod kojih je džabe sad mogu (možda i moraju) da naplaćuju 150 rsd.
Kakva guvernerka, takva i odluka…slepci.
 
I sta ces gde ces?
 
Jeste ali koliko sam razumeo da sada ne izdaju kartice sem na zahtev… Imam i taj racun ali kada sam otvarao stigle su mi obe kartice.
 
Oni kod kojih je džabe sad mogu (možda i moraju) da naplaćuju 150 rsd.
Kakva guvernerka, takva i odluka…slepci.
Mogli su oni uvek da naplacuju, to nije bio problem ni do sada. Nema teorije da je drzava donela propis u kome naredjuje da se osteti potrosac, a da se pri tome hvali na sva zvona kako je to dobro. Ok, znam da je malo ironicno reci ovako nesto u Srbiji, gde se to redovno desava, ali ovo bi stvarno bilo van pameti. Jednostavno zvuci besmisleno da ce odreditit minimalnu cenu, jer ovakvi propisi sluze za "zastitu potrosaca" kroz odredjivanje maksimalne cene, a odredjivanje minimalne cene je bukvalno susta suprotnost tome(kada isto predstavlja teranje na podizanje cena). Mislim da bi bilo poprilicno sokantno da preuzmu na sebe da propisuju odluke gde bi toliko ocigledno radili potpuno suprotnu stvar od one koja je njihova svrha. Njihov problem je sto bi to ovde bilo previse ocigledno i delovalo bi kao nesposobnost ili kao korumpiranost. Opet, jeste da to redovno rade sa Zakonima(ili manje vise svim ostalim stvarima) koje donose i onda spinuju neku pricu oko toga, ali je ovo previse "mala" stvar da bi radili takvo nesto.

Ако је онај иРачун у Рајфајзен и даље бесплатан ја ћу тамо. Ионако за девизно пословање не користим Моби…
Onda bi i taj iracun imao istu sudbinu kao i ovaj Mobi banke, ali ne verujem da ce poceti naplata, tj. zvuci mi nemoguce, jer ovu pricu ne bi bas mogli tako lako da prodaju.
 
Poslednja izmena:
Kada pises tekst, a ne razmisljas sta pises: "...Odluku o platnom racunu sa osnovnim uslugama po ceni od 150 dinara....". Pa valjda "maksimalno 150 dinara", jer bi u suprotnom neki morali da dignu cenu ili tacnije da pocnu da naplacuju paket racune koji su besplatni.

Konferencija - Saopštenje NBS, podešeno vreme početka (t = 10:30) u vezi obaveznog osnovnog paketa



*ne branim ikog, samo da se čuje zvanična reč (bez posrednika)
 
Jeste ali koliko sam razumeo da sada ne izdaju kartice sem na zahtev… Imam i taj racun ali kada sam otvarao stigle su mi obe kartice.

Зар Дина картица није обавезна да се изда по закону без обзира на динарски рачун у било којој банци?
 
Konferencija - Saopštenje NBS, podešeno vreme početka (t = 10:30) u vezi obaveznog osnovnog paketa



*ne branim ikog, samo da se čuje zvanična reč (bez posrednika)

Zalosno. Slusas zenu i mislis da se sprda s nama. Otprilike mi ovako zvuci izjava: "Od sutra ce beli hleb Sava za 200 dinara biti pecen, a od sastojaka pri pravljenu ce imati i brasno, kvasac, pa cak i vodu". Prosto neverovatno. I dalje mislim da je u pitanju maksimalna cena, jer je u suprotnom poprilicno ozbiljna stvar - to nam je onda mala najava sta da ocekujemo u buducnosti kada krenu da "stite" potrosace. Zasto nisu propisali obavezu besplatnog tekuceg, uz naravno besplatnu Dinu i jedan mesecni izvestaj (bez bilo kakvih dodatnih usluga)?! To bi bila mnogo bolja stvar, jer bi tako indirektno malo naterali banke na bolje uslove.
 
@markomix
Imam razumevanja za tvoju izjavu ali i za kompleksan bankarski sistem.
150 dinara mesecno je danas - nista:
  • ne mozes kupiti ni 3 cela hleba Sava (tzv narodni hleb - 53.5din je cena)
  • mozes kupiti pola paklice najjeftinijih cigara (mozda i ima nekih koje su jos uvek 290din, nisam siguran)
  • 1l mleka najjeftinijeg, dugotrajnog 2,8% je 114 din
I tako dalje. Da ne filozofiram :)
Ko nema mesecno 150 din za racun ... neka mu drzava o trosku svih nas a preko Poštanske šedionice obeznedi besplatan račun: 1 Dina i 1 mesecni izvod kako kazes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno