Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
🤦‍♂️
Pa nisam bukvalno mislio da ode i izgradi, vec da plati da se izgradi, covecee..auhh
 
Sto bi banka placala izgradnju i ulazila u trosak i rizik prodaje kada sredstva moze plasirati uz kamate bez rizika prodaje.

No vratimo se na temu. Prijateljica nema opciju da zatvori tekuce racune ima samo eur stednju putem aplikacije. Da li he to greska neka ili?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-16-10-13-10-751_rs.telenorbanka~2.jpg
    Screenshot_2021-07-16-10-13-10-751_rs.telenorbanka~2.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 101
Nije greška, tj. može samo iz ebankinga kada se tamo uloguje da pokrene postupak gašenja.
 
Kaze da nema opcije da ugasi racun u GBP vec ceo tekuci.
IMG_20210717_152821~2.jpg
 
To je jedan multivalutni tekući račun. Svakako će joj 01.10. nestati GBP zbog izmene ugovora (gase sve valute osim RSD, EUR i USD).
 
Da ugasice od 1.10. prenosim vam njihov odgovor u celosti jer se tice koriscenja sjajnog spoja sa telenor mob.op.

Vaš tekući račun u Mobi banci je multivalutni tako da nemate mogućnost gašenja dela računa u GBP. Banka će od 1.10.2021 ukinuti GBP kao valutu dostupnu za korišćenje uz Vaš tekući račun. Naknada za održavanje Progresiv paketa će iznositi 400 RSD, dok Vi ostajete korisnica akcije Sjajan Spoj sve dok ispunjavate uslove korišćenja i samim tim ostvarujete pravo na 50% popusta na održavanje računa. Ukoliko od 1.10.2021 budete imali neku aktivnost po deviznom delu računa banka će uz održavanje naplatiti dodatnih 50 RSD za taj mesec. U slučaju da u istom mesecu koristite USD i EUR, banka će odvojeno naplatiti naknadu, odnosno dva puta po 50 RSD. Ako u toku meseca ne postoji nikakva aktivnost po deviznom delu računa, banka neće naplatiti pomenutu naknadu od 50 RSD.
 
Ako na racunu imam nesto eura ali ih ne trosim ili ne dodajem da li i onda ide dodatnih 50 dinara?
 
Ovako pise:
*** Naknada se obračunava za svaku valutu ukoliko klijent u toku meseca ima stanje po računu ili promet po istom.
Sta znaci ima stanje po racunu? Da ima 3 evra na racunu (koje ne dira npr.) i skidaju mu svaki mesec po 50 din dok mu ne potrose to?
 
^
To mi je nesto najgluplje do sada sto sam procitao. I samo iz razloga sto me nervira promena od 50% povecanja od Oktobra razmisljam da dotle nadjem neku alternativu.
Ok da su rekli novim korisnicima godinu dana ista cena, pa posle toga povecanje...ovako se vade tim jeftinim forama 7 godina nismo menjali cene.
Super, meni je mts banka bila 100 dinara od trenutka postojanja do gasenja...pa mi je i ovo od 300 rsd veliko procentualno povecanje, a od Oktobra treba 450 da placam. Mozda cu na kraju ostati samo na iRacunu i drzati pare na a vista deviznom, iako nije predvidjen za placanje...nemam pojma.
 
Ovi od umjereno povoljnih postali najgori.
Koja je alternativna banka, a da nije MTS?
Mnogo znače Mobi bankomati. Jeste da ih nema puno ali do sada sam se snalazio.
 
Sad mi jos nesto palo na pamet. Jel postoji neki minimalan rok koliko moram da imam otvoren racun pre nego sto mogu da ga ugasim?
 
Ne. Bukvalno možeš i odmah da ga gasiš bez penala ako hoćeš.
@Nidzo Generalno Progresiv+ nema svoju alternativu u smislu beskonačnog podizanja sa drugih bankomata, ali ima sličnih paketa tipa AIK Start koji uključuju i kreditnu, ali nije na odmet sačekati septembar jer se uveliko krenulo sa poskupljenjima (Komercijalna je već potegla nogu, Eurobanka i Direktna se spajaju, itd).
 
Pregledao sam sad ponude drugih banaka. Baš kako i kažeš @uji .
Treba pričekati.
 
A da se piše neka peticija protiv ovog uvođenja fantomskih naplata održavanja računa. Ovo ako ovako nastave, za koju godinu doguraće do 50€ za mesečno održavanje. Onda nek uvedu stavku -pretplata- a ne ovo.
 
Ljudi ako podignem 300 evra u Albaniji sa racuna,koliko ce me odrati provizija?
 
@DZOSUA 2%+ kartičarska konverzija i provizija za plaćanje u inostranstvu ako si na Starteru.
 
Poslednja izmena:
O čemu pričate, odakle 2%? Po tarifniku je ovako:

Isplata gotovog novca korišćenjem platne kartice na bankomatu drugih banaka u inostranstvu (MasterCard): 1%; min 400 RSD

I to je nevezano za to na kom je paketu, a i ne postoji nikakva dodatna provizija za plaćanje u inostranstvu, jer ovo nije plaćanje, već podizanje s bankomata.

Da li ima nešto skriveno što nije po tarifniku?
 
Znači sad i kada hoćeš da uplatiš evre na svoj račun kažnjavaju te..zanimljiv pristup

70LKd9.jpg
 
Tako je, ovo je bas nisko, za mene verovatno dealbreaker, jer obavljam ceste sitne kupovine sa interneta (aliex.. , ebay itd. ) i sad ili da placam njima lihvarski kurs od 3/4 din razlike , ili svaki put po 50 din ako kupim u menjacnici evre. Uz ostala povecanja naknada, za mene je ovo preskupo sada.
 
Video sam tu naknadu za uplatu eura na bankomatu i stvarno nisam mogao da verujem da to počinju da naplaćuju...
 
Sta vam je cudno tu? Ko ima cest promet , teraju ga u Progresiv ili kako se zove najjaci paket bez naplate.
Sustina svega ovoga je "elektrifikacija", sto manje prometa papirnog novca. Da se olaksa bankama a da mi polako prihvatimo digitalnu buducnost.
To jos samo politikantima i mujatorima ne odgovara.
 
Tako je, ovo je bas nisko, za mene verovatno dealbreaker, jer obavljam ceste sitne kupovine sa interneta (aliex.. , ebay itd. ) i sad ili da placam njima lihvarski kurs od 3/4 din razlike , ili svaki put po 50 din ako kupim u menjacnici evre. Uz ostala povecanja naknada, za mene je ovo preskupo sada.
Ja ne verujem šta gledam. Provizija za uplatu novca na sopstveni račun??!

Sad stvarno, jel postoji neka varijanta kolektivne tužbe ili čega god? Stvarno uvode neke nebulozne provizije, koje se kose sa logikom!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno