Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cash out i cash in su najcesece potpuno razdvojene operacije (sem eventualno ako banka radi recycling novcanica unutar atm-a), tako da ono sto biva isplaceno, ne mora da znaci da je vec proslo istu proveru, vec naprotiv. Ali svakako relativno nove novcanice ne bi trebalo da odbija za uplatu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mnogo 2000ki ne prepoznaje TB ATM.
 
Šta znači mnogo? Preko 50%? Meni se nikad nije desilo da ne prepozna novčanice.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni po koja u svakom pokusaju. 2-4%.
 
Niste dobro oprali novac [emoji14]

Meni da kucnem u drvo sve ok kod uplata.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sviđa mi se što uzima i oštećene novčanice, koje u prodavnici neće niko da uzme [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
I meni se desilo da je novcanica od 2000 prepoznata kao fals. Mislim da je to zato sto je novcanica bila malo vlazna. Jer se to desilo preko leta, a stajala mi je u dzepu.
 
Postoji razlika izmedju neprepoznatih, ostecenih i fals.
Neporepoznate i ostecene vraca, i za obe (izgleda) kaze da nisu prepoznate. Pod ostecenim mislim na one kojima nesto zvanicno fali, a ne one koji su zacepane, ali bi se selotejpom sredile.

One koje prepozna kao fals (ne znam kako... verovatno prepozna novcanicu nekako, tj. neke sigurnosne delove preozna, ali druge ne nadje ili prepozna pogresno), njih zadrzi.


Samo smireno ako ispadne da jeste fals. Bitno je da ste sigurni gde je podignuta, i tako je prijavite nazad. Najbolje je ako je na ATMu nekom uzeta, jer bi ATMovi morali da cuvaju kada su koje novcanice izbacili (nadam se da neko iz branse moze ovo da potvrdi?).
Lose je ako je to samo stajalo u "kasama", gde se ne upisuje nista, i odakle nemate trag.

Meni je trebalo preko 20 dana da mi jave da je ipak ispravna, ali dosta ostecena izgleda bila novcanica, podignuta sa AIK bankomata.
Meni je gore iskustvo sto mi je "nestalo 500 dinara", i nigde nisam mogao da nadjem novcanicu.. posto bankomat prvo prijavi da X-500din, pa tek posle kaze da je jedna novcanica od 500 zadrzana kao falsifikat :D Proprilicno neprijatno!
 
Sta su ove 2, lazne??
Jedna jeste, vidiš da što bi naš narod rekao "nema ni konac". Pogledaj ih malo bolje, baš je očito koja je falš.
Inače TB bankomat ima odličnu detekciju falš novčanica, što je sasvim normalno, ima ga brojač novčanica od 150-200e u menjačnici, a tek onakav uređaj u TB bankomatu više valutni. Dobar detektor novčanica sa 5-6 senzora da detektuje više valuta možeš kupiti nov za 125e, imaš update softvera za njega kako se pojave nove novčanice.
 
Poslednja izmena:
Zašto misliš da u pošti neko nije platio falš novčanicom? U pošti je problem što bi radnica imala problem ili bi sama nadoknadila. Lakše po nju da prosledi dalje ako nije primetila na kraju radnog vremena. Jeftino si prošao, svašta je u opticaju sada, turisti/putnici svašta donose, veći cigani od ovih naših.
e61d88fd1dd4eb085768bdf22fc4098c.jpg

Ovo je izbacio tebi bankomat ili radiš u menjacnici pa nam pokazujes na sta da obratimo pažnju :)
Gledam i ne verujem kako pokusavaju da kopiraju novih 50 evra.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
U Pošti je podigla novac. 30000. Izbrojala joj ih je na ruke. Da ne bi čuvala keš, ubacila na TB bankomat. I jedna zadržana. Pun k neta iskustvima kako u Pošti dele lažne novčanice, ali videćemo.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pala je ta domaća grupa. Bugari su tate, kada oni odrade 200e ili 100$ možeš da se utepaš bratko, to prođe one krš UV lampe po menjačnicama kao ispravno bez problema. Samo gomila senzora na detektorima novca i poslednja verzija softvera pomaže, ili TB bankomat da proverite ako sebi uplatite. Nemam iskustva sa RF i ne znam kakav je njihov bankomat?
 
^ne znam za evre, samo jednom sam na RF ATMu uplatio njih, ali dinare mi je do sada sve prepoznao, bez zadrzavanja/vracanja.

@Durlanac, neka samo sebi upise negde kada je tacno i u kojoj posti podigla.
Pre nego sto TB vrati negativan odgovor, nista Posta nece uraditi, pa je bitno da ne zaboravi.
 
Poslednja izmena:
Povezala sam danas karticu sa PayPal-om da bih kupila Kaspersky na eBay-u. I stigao mi je mejl da je porudžbina potvrđena i da je transakcija realizovana, međutim kad uđem u aplikaciju piše da je na čekanju i stoji kao rezervisana sredstva već par sati. A ključ za aktivaciju nije stigao... Jel to nešto do telenora? Koliko dugo treba da se čeka? Nisam nikad plaćala telenorovom karticom, pa ne znam šta se dešava. Do sad sam koristila unicredit i sve se uvek istog trena realizovalo.

Poslato sa Huawei P10 pomoću Tapatoka
 
To je normalan status na tb aplikaciji, dok se ne proknjizi. Meni to stoji i po par dana, ali transakcija je odrađena i to što platiš dobiješ normalno, nevezano za taj status na čekanju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Znači ipak je do prodavca. Mislila sam da možda još nije izvršena transakcija, pa zato ne stiže ključ. Onda ću morati da ga kontaktiram.

Poslato sa Huawei P10 pomoću Tapatoka
 
Osim mts banke šta drugo može biti alternativa start paketu Telenor banke koji će početi da naplaćuju? RF otpada u startu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li za gasenje osnovnog racuna mora do ekspoziture tj telenor prodavnice ili moze online?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nema Klasik, to je Osnovni, i on je besplatan.
 
Podrazumeva mc, moze uplata isplata eur na bankomatima?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Posto nema tema o societe generale banci (barem je ja nisam pronasao) da pitam ovde.
Danas sam isao da podignem karticu (dina) posto mi je stara isticala i sada po nekom novom zakonu uz dinu dobijem i mastercard karticu.
Posto u societe nemam devizni racun da li mogu sa ovom master karticom da kupujem na aliexpressu (trebalo bi da moze)?
Interesuje da li mi se zbog njihovog prebacivanja cene iz eura u dinare to isplati pa da predjem na osnovni racun (u telenor banci) ili da ostanem na kupovini sa aliexpressa preko telenor banke?
 
Bolje ti je preko Telenor Banke, manja provizija.

Kako si dobio po novom zakonu I MC? Bas po zakonu ne treba da se dobija kartica koju nisi trazio, sem DIne ;)


Ima tema o platnim karticama, BTW>
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno