Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da sam dosadan, al' mi čudno kako nikome drugome ne smeta što TB nema mogućnost da se vidi stanje na izabrani datum tekućeg meseca?!
- Koliko mi je bilo stanje u petak uveče?
- Koliko mi je bilo stanje posle plaćanja svih računa u ponedeljak?
Ne možete da vidite ako ne platite 400 din.

Za tekući mesec ne postoji tabelarni prikaz sa kumulativnim stanjem, kakav postoji u mesečnom izvodu. Dakle, odgovori na prethodna pitanja mogu da se dobiju tek narednog meseca, kada stigne izvod, i kada najčešće, više nisu aktuelni.
Export u PDF/XLS daje samo sirove podatke o tekućim mesečnim transakcijama.

Neverovatno je da posle toliko "unapređenja sistema", nemaju najklasičniji pregled koji ima svaka banka, već to dodatno naplaćuju!

Morao sam ovo da napišem, jer me nervira, a tamo nema s kime da se prozbori normalna reč. :smoke:
 
Opravdana je primedba. Moj utisak je da je malo ljudi koristi kao primarnu banku, a većina je za online kupovinu, pa je zato mali broj ljudi pogođen ovim nedostatkom.
A verujem da banka sada ima ozbiljnije brige od rešavanja prikaza, pa je zato on negde nisko na listi prioriteta.
 
TB je, mislim, svako otpisao kao ozbiljnu banku, pa su prestali i da se žale.

Evo, recimo, prošle nedelje pokušam da dam nalog za plaćanje. Sve lepo popunjeno, podaci ispravni, ali neće da primi nalog: kaže da nešto nije u redu s imenom primaoca. Ne kaže šta nije u redu ni kako da ispravim, već da ako se problem ponovi, pozovem 063 9005. Oću baš, mislim se. Probam uveče, isto. Sutradan, isto. Na kraju, dodam još jedan razmak i jedno nasumično slovo u to polje - i transakcija prođe. Mogu samo da pretpostavim da nije hteo da primi nalog jer je ime i prezime bilo prekratko (ukupno 11 karaktera uključujući razmak).

Da je druga banka, poslao bih im mejl. U slučaju TB, samo kažeš sebi "Naravno..." i slegneš ramenima.
 
Više ni kurs nije "kao u menjačnici", odnedavno je razlika 2 dinara između prodajnog i kupovnog za evro. Šteta što su i tu dosta povoljnu opciju pokvarili...
 
Oni su vrlo kratko imali bolji kurs od ostalih banaka, Intesa je za mozda mesec-dva uvela EUR-NET kurs, koji je tada bio povoljniji. Sada je tu negde, jedna strana je uglavnom bolja, a druga losija ;)

Ali MTSB i KB imaju ubedljivo bolji kurs, do mere da i mene mrzi da idem u menjacnicu cesto. KB ima dobar kurs, cini mi se, vec ~2 godine. Od kako imaju ovaj dobar mBanking.


Ja rekoh na pocetku - Telenor je banku iskoristio da bi imao jeftino pokrice obaveza kredita gradjanima, a to su pak iskoristili da prave kampanju za "uredjaj na rate bez kamate, samo 2x skuplji" :D
I verovatno Misko-style izvlacenje novca.
 
Evo, retko se desava na forumima, ali ja bih da izrazim pozitivno misljenje, citajuci poslednjih nekoliko strana stice se utisak da nema gore banke od TB...

TB koristim i primam zaradu preko njih oko 4 godine.
Od samog pocetka imam osnovni racun, koji placam 0 din. Prebacio sam i suprugu ubrzo, prebacujemo novac jedno drugom po potrebi na broj telefona, za 0 din.

Koristim racun na klik od pocetka, i dan danas vecina u drustvu placa po salterima dok ja jednim jedinim klikom to uradim, za 0 din.
MTS i VIP isto bez provizije, karticom.

Placam i roditeljima racune, a za njihove mi daju kes, koji ja uplatim sebi usput na bankomatu, bez cekanja. I opet trajnim nalogom 1 klik.

Ako zaboravim karticu, tu je telefon.

Placam preko interneta, dolar, evro, funta, za 0 din provizije ako uplatim na bankomatu kes, a ako menjam, menjam po kursu za koji mi se ne isplati da silazim iz zgrade i idem do menjacnice.
Jedino sto TB od mene zaradi mesecno je to malo provizije (max 20-tak dinara, za aliexpress dzidzabidze) i 35 din za neku transakciju van banke, redje od 1 mesecno.

I za svo to vreme, NIJEDNOM nisam morao da idem u "poslovnicu" da cekam da mi neka namrgodjena sluzbenica lupi pecat na uplatnicu. Ako mi nesto nije jasno koristim chat. Uvek sam dobio zadovoljavajuc odgovor.

Nista mi nije zafalilo osim sto bih voleo da imam bankomat nesto blize zgradi, da ih ima vise.

Smatram banke zlom, i izuzetno sam stedljiv, da ne kazem cicija, ali mislim da za te pare nisam bolje mogao da prodjem. Nisu nam potrebe svima iste, znam, ali meni dovoljno, uzivam dok traje.

Kad ovakav komfor vise ne bude ovako jeftin prvi cu preci u drugu banku, ali za sada mislim da nema bolje ponude.
Slobodno me ispravite ako gresim



Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
....
Od samog pocetka imam osnovni racun, koji placam 0 din. Prebacio sam i suprugu ubrzo, prebacujemo novac jedno drugom po potrebi na broj telefona, za 0 din.

....



Sent from my LEX820 using Tapatalk

kad si zadnji put to radio?
d6eaf8fba8fc0aab8afde6e500e6af3a.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Evo malopre, prebacio 5000. Provizija 0. Mogu i screenshot da okacim ako hoces.


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne prebacaj nego placanje racuna...
 
Placam redovno svaki mesec, i juce sam platio dve informatike i dva sbb, i posto si me uplasio, uzeo sam i sve izracunao, oduzeo od plate pre 5 dana, i odgovorno tvrdim da mi nigde ni pare provizije nije naplaceno. Ne znam zasto i da li bi trebalo, ali nije.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
sačekaj kraj meseca pa javi. meni su za prošli mesec naplatili i smsove što nikad ranije nisu. ovo su promene od skoro kao i kurs koji više nije u starteru kao što je bio prošli mesec tj kurs je bar za 0.5 dinara veci nego što je bio ranije u odnosu na srednji kurs.

ne verujem da je greška na sajtu [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
c0bdc6a5a7118bc6da90005bc97f70af.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti racuni, na klik, su free, ostala van banke nisu.

Lagan si korisnik, da ti treba i polu ozbiljna usluga, shvatio bi :) I moji tako, u TB, nista dalje od uplati i plati im ne treba ;)
 
Evo, retko se desava na forumima, ali ja bih da izrazim pozitivno misljenje, citajuci poslednjih nekoliko strana stice se utisak da nema gore banke od TB...

TB koristim i primam zaradu preko njih oko 4 godine.
Od samog pocetka imam osnovni racun, koji placam 0 din. Prebacio sam i suprugu ubrzo, prebacujemo novac jedno drugom po potrebi na broj telefona, za 0 din.

Koristim racun na klik od pocetka, i dan danas vecina u drustvu placa po salterima dok ja jednim jedinim klikom to uradim, za 0 din.
MTS i VIP isto bez provizije, karticom.

Placam i roditeljima racune, a za njihove mi daju kes, koji ja uplatim sebi usput na bankomatu, bez cekanja. I opet trajnim nalogom 1 klik.

Ako zaboravim karticu, tu je telefon.

Placam preko interneta, dolar, evro, funta, za 0 din provizije ako uplatim na bankomatu kes, a ako menjam, menjam po kursu za koji mi se ne isplati da silazim iz zgrade i idem do menjacnice.
Jedino sto TB od mene zaradi mesecno je to malo provizije (max 20-tak dinara, za aliexpress dzidzabidze) i 35 din za neku transakciju van banke, redje od 1 mesecno.

I za svo to vreme, NIJEDNOM nisam morao da idem u "poslovnicu" da cekam da mi neka namrgodjena sluzbenica lupi pecat na uplatnicu. Ako mi nesto nije jasno koristim chat. Uvek sam dobio zadovoljavajuc odgovor.

Nista mi nije zafalilo osim sto bih voleo da imam bankomat nesto blize zgradi, da ih ima vise.

Smatram banke zlom, i izuzetno sam stedljiv, da ne kazem cicija, ali mislim da za te pare nisam bolje mogao da prodjem. Nisu nam potrebe svima iste, znam, ali meni dovoljno, uzivam dok traje.

Kad ovakav komfor vise ne bude ovako jeftin prvi cu preci u drugu banku, ali za sada mislim da nema bolje ponude.
Slobodno me ispravite ako gresim



Sent from my LEX820 using Tapatalk

svaka cast, sve potpisujem ++++++
 
Telenor Banka

SMS o odlivu se stalno placao. Makar je bio u tarifi. Push nisu sredili?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
ne znam meni do sada nisu naplaćivali. a baš me interesuje ako je cena SMS 5din kako suma može da bude 168 din
 
+PDV... znaci imao si 28 sms.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
ne može dva puta PDV [emoji12]

6484d6f46a536088dd84bca8e5b7d66b.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Zaboravih da napomenem da sam sve SMSove iskljucio od samog pocetka, poucen iskustvom iz prethodnih banaka. Zasto to placati kada moze da se odabere mail obavestenje, koje mi stize kroz push isto na telefon, samo nekoliko minuta sporije

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Vidim... izgleda da su azurirali tarife, ali ne i tu stranu na sajtu


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ma gde azurirali? Tek pod Hitno i dalje stoji da se sve preko 300.000 naplacuje 200 din, a ne sme tek negde u tarifniku da se nadje nesto sto je pod transakcije.
 
Nisam znao za kurs to, cesto sam koristio pogotovo nocu da se ne bih cimao do mjenjacnica, steta. Mada primarno koristim da platim račune na klik i to je to manje vise. Platu podignem i jednom u sto god platim jos neku transakciju kao npr porez.
Jedino sto za razna online placanja koristim stranu karticu koja je vec u eurima pa zato sam zaobišao te neke provizije i konverzije koje postoje koliko shvatih?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pojasni ovo molim te...

F1

mCash ti omogućava da uz pomoć telefona, bez korišćenja kartice, podigneš i uplatiš novac ili proveriš stanje na računu na bilo kom bankomatu Telenor banke.

Na ovo je mislio, nego hoće li NFC plaćanje uskoro preko TB, sramota je, mobilna banka a nema ovo.
Zna li se šta koči ovo?
 
Poslednja izmena:
Ako je Rasta u pravu da NBS nije dala dozvolu za prodaju TB, nema nista vise od nje, odrzava se u zivotu samo da ne bi imali PR nightmare.
 
mCash ti omogućava da uz pomoć telefona, bez korišćenja kartice, podigneš i uplatiš novac ili proveriš stanje na računu na bilo kom bankomatu Telenor banke.

Na ovo je mislio, nego hoće li NFC plaćanje uskoro preko TB, sramota je, mobilna banka a nema ovo.
Zna li se šta koči ovo?
Ok, imam TB, pomislih da su ubacili NFC plaćanja, ili ne daj bože QR code...

F1
 
Malo pre dobih ovo :
Dragi korisniče,

Obaveštavamo vas da će banka, u skladu sa promotivnom DUET ponudom, početi sa primenom povoljnijih uslova za vašu kreditnu karticu koja podrazumeva besplatno održavanje do 31.12.2018.

Hvala vam na poverenju.

Vaša,
Telenor banka

Da li to znaci da iduce godine krece placanje svega i svacega ?

Mladj : ,,Slobodno me ispravite ako gresim ''
Ja od marta og. cekam da poprave program sa kojim bi dobio odobrenje za dozvoljeni minus. Ako ovaku sitnicu njihovi ,,strucnjaci'' ne umeju da poprave vec 10 meseci , onda jos uvek neznam zasto se zovu banka ? Samo zamisli da si jedno 50 i vise puta zvao 9005 i da si svaki, ali svaki put morao da objasnjavas, ponavljas jedno te isto, kako bi misljenje imao o njima ?
 
To oko ispravljanja sam napisao u kontekstu da ne postoji povoljnija ponuda za nas lajt korisnike.
Slazem se da imas valjan razlog da budes nezadovoljan, nema potrebe da trazis prepirku sa mnom.
Ja sam izneo svoje pozitivno iskustvo, a svako sa malo soli u glavi zna da forumi uglavnom sluze da se izrazi 1% nezadovoljnih,
onih 99% zadovoljnih nema nikakvu motivaciju da ista pisu.
To je ono sto sam ja hteo da kazem, jer bih voleo da TB opstane, meni je ok.
 
Ovo za 1 vs 99% treba da bude naslov svakog foruma :)
Kome si uputio ostatak poruke?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno