Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema bolje opcije od slikaj i plati ko u Erste banci. Milina.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Placam neke racune van Beograda, ono prepisati je muka velika.
 
Radiće na svim Telenor bankomatima. U planu je da bude omogućeno i na određenim prodajnim mestima.
Posto ovo nece raditi kao obican PayPass, zar ne bi bilo lakse da se samo nekako aktivira nesto slicno Android Pay, BIB PayWave, itd.?
 
Da ima ko glave u drzavi napravis neki open standard (ili ako vec postoji iskoristis postojeci) za QR code racune i da svaki racun mora(ili moze) imati QR code - znaci pricam tipa da se definisu polja - posiljalac, primalac, i sl. Onda ostaje Intesi, TB i ostalim bankama da implementiraju QR code scanner (open source biblioteka besplatnih za komercijalnu upotrebu ima gomila) samo iscita json, XML ili sta vec sa QR code, parsira ga (svi su standardizovani) i automatski popuni formu za placanje i samo trazi odobrenje od korisnika.
 
Zar tako nesto vec ne postoji - doduse u formi bar koda na nekim racunima?
Pozdrav
 
Posto ovo nece raditi kao obican PayPass, zar ne bi bilo lakse da se samo nekako aktivira nesto slicno Android Pay, BIB PayWave, itd.?
Slažem se. Jedina (doduše, mislim da ne i tako nebitna) prednost ovog rešenja je što nije potreban nfc.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Imam problem sa online placanjem, a nemogu da kontaktiram sad banku ne rade. Ja i par drugara smo kupovali neke stvarcice u world of tanks (uglavnom kartica i sluzi samo za uplate i sitnu kupovinu) i sve je najnormalnije prolazilo i odjednom odbija placanje, znaci koristili smo je sva trojica ne u isto vreme. Jel postoji neki limit na broj ip adresa ili nesto sto ne znam, pokusano i preko paypala i direkto kucanje podataka sa kartice nece nista, mislio sam da wot sajt nesto zeza ali nece placanje da prodje ni na ebayu?
 
Proveri da niste prekoračili postavljene limite po ukupnom broju transakcija i ukupnom iznosu po danu ili mesecu (setovanja u aplikaciji TB).
 
Ja ne vidim ili sam slep sve sam pregladao u podesavanjima, ako mozes da mi kazes gde je kod tebe, nisam rekao da imam obican paket bez mesecne naknade odrzavanja, ako nesto znaci.
 
Uđeš u kartice, pa onda tamo imaš limiti. Po broju transakcija i iznosu. Povećaj sve to i probaj onda.
 
Uđeš u kartice, pa onda tamo imaš limiti. Po broju transakcija i iznosu. Povećaj sve to i probaj onda.

E hvala druze, bilo je limitirano na 10, ja sam gledao u podesavanjima, nije mi napamet palo kartica.
 
Sinoc hocu da povucem novac sa Stednja > Tekuci

Ne mozete prebacivati novac izmedju racuna razlicitih vlasnika, tako nesto. Kakva glupost. Na kraju sam morao preko web aplikacije da povucem.
 
To je ovo pretpostavljam? Meni deluje i kao dugotrajniji proces u odnosu na normalno plaćanje računa preko ebank ili mbank.
Ta opcija, tj.ceo net e banking aplikacija kod Erste banke se placa mesecno. Inace meni nije radila, imao sam LG L9 tada i nikako nije mogao da slika racun lepo, uvek je mutio sliku pa sam otkazao tu uslugu jer sam koristio net banking preko browsera. Mislim da je aplikacija kao i sam net banking vezan tan tablicom tako da je uvek trebao da se kuca razlicit broj koji se zatrazi iz tan tablice + podaci za logovanje koje vam dostavi banka (user name i password) koji su bili sacuvaj boze, bez mogucnosti izmene, kombinacija velikih i malih slova, brojeva i simbola. Ne znam kako je sada prestao sam da ih koristim pre godinu i vise, kada mi obezbedjenje nije dozvolilo da udjem u banku da podignem novac sa sladoledom(neotvorenim) jer sam zaboravio MC da ponesem.
 
Ta opcija, tj.ceo net e banking aplikacija kod Erste banke se placa mesecno. Inace meni nije radila, imao sam LG L9 tada i nikako nije mogao da slika racun lepo, uvek je mutio sliku pa sam otkazao tu uslugu jer sam koristio net banking preko browsera. Mislim da je aplikacija kao i sam net banking vezan tan tablicom tako da je uvek trebao da se kuca razlicit broj koji se zatrazi iz tan tablice + podaci za logovanje koje vam dostavi banka (user name i password) koji su bili sacuvaj boze, bez mogucnosti izmene, kombinacija velikih i malih slova, brojeva i simbola. Ne znam kako je sada prestao sam da ih koristim pre godinu i vise, kada mi obezbedjenje nije dozvolilo da udjem u banku da podignem novac sa sladoledom(neotvorenim) jer sam zaboravio MC da ponesem.

Sada je logovanje preko četvorocifrenog PINa, a web je preko tokena.
Ta TAN tablica je bila užas, dobro su se setili da to promene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sinoc hocu da povucem novac sa Stednja > Tekuci

Ne mozete prebacivati novac izmedju racuna razlicitih vlasnika, tako nesto. Kakva glupost. Na kraju sam morao preko web aplikacije da povucem.

Već se to dešavalo ovde još nekolicini,nije prvi put.
 
Meni danas se isto desilo. Vratio se u glavni meni i vratio se nazad - proradilo.
 
Presao sam u set kod Komercijalne, dobija se i povoljan kurs(samo za korisnike setova, koliko vidim nema ga na sajtu kb), probao trenutno na mobilnoj aplikaciji i na kompu - prodajni kurs 123.7 (Za 1237 se dobija 10e), kod Telenor Banke je trenutno 124.1, tako da to vise nije prednost Telenor Banke.
 
I Intesa oko godinu dana ima bolji kurs EUR NET od TBa.
 
Rizikujem da nerviram mnoge sa pitanjem koje je verovatno puno puta postavljano, ali sam ja valjda dovoljno glup da mi i dalje nije jasno ...pa da krenem.

Treba mi razjasnjenje za HOME ekran o UKUPNO RASPOLOZIVO /plavo vs REZERVISANO /crveno stanje kartice TB?
Za primer ... Na kartici sam imao 00.00din, s tim da mislim da sam na ime kamate za minus imao dug od 3 din(vadjenje kartice, standard paket, 500din uplata-kasnio).
U toku vikenda sam imao uplatu iz inostranstva te sada trenutno u kategoriji raspolozivo imam 10.000 din u kategoriji rezervisano ... 10.003 din, ono sto mene zanima da li su te prispele pare vec "proknjizene" , jer stvarno ne kapiram ovaj deo raspolozivo/rezervisano .... da li mogu da se podignu sa bankomata? Da li cu uci u opet neki minus ukoliko ih podignem sa kartice (na koji ce ici opet kamata)? Da li da sacekam dovoljno vremena, pa ce sve to da udje u plavu zonu u toku sedmice i kao takvo biti spremno za podizanje sa bankomata?

Jos jedan detalj. U kategoriji moji racuni ...opet za primer, pise:

Poslednjih 5 transakcija: Obracunata kamata 3 din
Transakcije na cekanju: *pa taj uplatilac iz inostranstva* -10.003 din (dakle sa MINUSOM)

A gore iznad svega opet pise: Tekuci racun, ukupno raspolozivo stanje 10.000 din.

Ako postoji dobra dusa koja moze ovo malo da pojasni, ili mi bar kaze, sacekaj bio bih mu/joj veliki duznik, delimicno refundiranje bih izvrsio u vidu neogranicenih kolicina piva ... cim uspem da podignem pare sa kartice :-D
Hvala unapred.
 
Meni se isto tako 1x desilo kad sam uplatio na bankomatu da su te pare bile rezervisane, ali sam mogao odmah da ih koristim. Verovatno posto je bio vikend pa nisu uspeli da ih proknjize, ali su svakako na raspolaganju i spremne su za podizanje.
 
Da, sigurno je zbog vikenda. Jutros oko pola 11 bi trebalo da je proknjižena ta uplata.
 
Meni se isto tako 1x desilo kad sam uplatio na bankomatu da su te pare bile rezervisane, ali sam mogao odmah da ih koristim. Verovatno posto je bio vikend pa nisu uspeli da ih proknjize, ali su svakako na raspolaganju i spremne su za podizanje.
Uplate na bankomatima su uvek rezervisane jedan radni dan izgleda.

Gledam sad, nema. Intesa hit kurs 124.4651, telenor banka 123.9, komercijalna 123.55. :)
Ne Hit, vec NET kurs. Samo na e/mBankingu se vidi taj kurs, kao i kod TB/KB poseban kurs.
978 EZ EUR-NET 1 0,0000 0,0000 0,0000 123,2000 124,1000
Cudno je losiji od TB! Skoro uvek je bolji, i razmak je 50 para, dok je kod TB 1 din.

KomBank kupovni 123.55???
 
Pa da. Na isti, povoljniji kurs mislimo. Da 123.55,evo screenshot iz aplikacije :

02023638ba4ccbfab5990e19d5477755.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Daj da otvorim odmah racun, ovo je 5-10 para iznad trzista svega :)
Koliko je onaj drugi kurs?
 
Ja jutros razmenio 50eur u menjacnici = 6.125,00 (122,50) u Intesi 6.223,25 (124.4651) i sad gledam u TB 6.145,00 (122.90)
 
Mesas kurseve, barem ovaj iz Intese.

@stopke, extra! Da vidimo koliko ce da se odrzi tako dobar raspon ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno