Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Imam Xiaomi Note 10 Lite. Posle prelaska na MIUI 13, prometio sam neki problem sa Google Photos, tacnije kada se neki video klip stabilizuje preko Google Photos aplikacije, video secka, tj kao da preskace. Moze li neko jos da proba na svome uredjaju, da li mu se desava ista stvar.
Hvala
 
Drugari, drug mi reče da je u MIUI moguće nekako namestiti da YouTube radi i kada je ekran isključen... Je l' može?
 
Nema veze sa miui nego sa aplikacijom.
Imas dve varijante, ili da platis za premium YT ili da koristis alternativne YT app koje upravo to dozvoljavaju.
 
Ima veze sa MIUI, to je neki video toolbox, tako nesto. Pojavi se prozor sa opcijama, tu ima da se izabere da pusta ton dok je ugasen ekran, ne mora da se gleda.
 
Ako meni kazes ja to znam ali to nije ono sto je on pitao, ako ja dobro kapiram da je pitao za YT app
 
Drugari, drug mi reče da je u MIUI moguće nekako namestiti da YouTube radi i kada je ekran isključen... Je l' može?
Idi u Settings pa na Special Featers pa na Video Toolbox. U meniju Manage video apps dodaj/selektuj YT i ostala podešavanja podesi po svojoj meri.
 
Druga jednostavna varijanta je Ymusic aplikacija
 
Googlam par dana ali ne mogu da nadjem "fix". Pretpostavljam da nema ali da pitam, slucajno mozda neko zna.

Mi note 10 Lite je u pitanju i ima povezan Mi acc. Prilikom paljenja telefona (nakon factory reseta) trazi pass koji ukucam. A kada se upali i udje u opcije, u MI acc, ima povezan broj telefona. Nista vise. Problem je sto, kada hocu ubaciti recimo email, ili nesto drugo, SMS poruka ne stize na telefon za verifikaciju.
Sad, sa SMS-om je mislim ovo problem. Isto je sa SIM 1 ili 2.

image.png


Ima goomila glupih indijskih klipova kako ugasiti notifikaciju ali ne kako aktivirati SMS funkciju za Xiaomi servis. Stizu SMS poruke ali ne kada hocu recimo resetovati pass ili da dodam email pa salje verifikacijski kod. Kod nikako da stigne.

Vrtim se u krug pa bilo koja pomc bi dobro dosla. Hvala.
 
Jeste, ali nisi lepo objasnio da se to nalazi tek u bocnoj traci. Ja jesam usao u specijalne dodatke, ali nisam ulazio ponaosob da sve isprobam. Tako da...
Par postova pre ovog tvog sam pisao gde je.
Vredi nekad pročitati temu, pre postavljanja pitanja, bar par prethodni
 
Sledeći put i video da ti snimimo... xD
 
Zdravo, da li neko zna kako da se podesi da, kada stigne poruka o propuštenim pozivima, broj bude linkovan (podvučen) i da može odmah da se pozove ili bar da se kopira? Problem je samo sa mts-ovom karticom, sa yettel karticom radi.
 
To je do mts-a i Google messages aplikacije.
Nema nikakvog podešavanja, jedino promena messages aplikacije.
 
  • Like
Reagovanja: Suz
Zdravo, da li neko zna kako da se podesi da, kada stigne poruka o propuštenim pozivima, broj bude linkovan (podvučen) i da može odmah da se pozove ili bar da se kopira? Problem je samo sa mts-ovom karticom, sa yettel karticom radi.
Meni je linkovan broj na mts-u u mood aplikaciji kao i za yettel, nista posebno nisam podesavao za to.
 
  • Like
Reagovanja: Suz
Приметио сам да када клизнем на страну више нема да се појаве поља са пречицама као што је било у прошлости.


Јел' постоји могућност да повратим како је некада било?
 
Da li je realno da nema Smart Lock funkcije na MIUI -u, 12 Pro je u pitanju .

Hoću da postavim da kada mi se telefon poveže sa kacigom ili navigacijom na motoru, da se ne zaključava, ali ne nalazim. Ono sa Trust Agent sam našao i stoji aktiviran Google smart lock, ali nema daljih setovanja...????
 
Koliko se secam to je nesto google sjebao, valjda nema vise te opcije na telefonima uopste? Ne mogu da se setim, ali znam da je bila neka problematika oko toga..
Imas u Passwords & security - Unlock with bluetooth devices, ali pise da je za selected xiaomi wearables :D
 
Jel još ima neko problem na miui 13 android 12 da nakon nekog vremena sama izgasi automatsko pokretanje odredjene aplikacije ?
 
Imam Redmi Note 7 već 2.5 godine i sad mi počele reklame da iskaču u default Music aplikaciji. MIUI Global 12.5.1.
Obično kad otključam telefon pa uđem u aplikaciju. Nekad bude preko celog ekrana, a nekad ide video koji ne mogu da prekinem prvih par sekundi...
U aplikaciji pogašeno sve što se odnosi na reklame, probao sam da obrišem catche i da isključim msa, ali i dalje isto.

Jel imao neko sličan problem? Ili da jednostavno probam neku drugu aplikaciju za muziku?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-20-10-49-52-898_com.miui.player.jpg
    Screenshot_2022-07-20-10-49-52-898_com.miui.player.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Probaj aplikaciju AdGuard, pa ako i dalje iskaču reklame...drugi plejer za muziku instaliraj.
 
Nazad
Vrh Dno