Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Procurela BETA za Poco Launcher 4.0

-nove animacije, po meni lepse. Cini mi se da su iste kao na novim Xiaomi telefonima, Xiaomi 12 itd.
-dodat horizontalni recents meni
-konacno bez laga u google feed
-ne mogu da se instaliraju icon packs sa play store (moguce da je ovo zbog toga sto je BETA a da ce u finalnoj verziji biti omoguceno).
Mogu reci da sasvim lepo radi na Poco F3.
Ne znam da li ce raditi na drugim Poco telefonima (trebalo bi bar na onima sa MIUI 13), neki su prijavljivali da im ne radi na nekim EU ROM-ovima.
Instalirao na Poco X3 NFC, EU rom i radi bez problema.
 
Poco X3 NFC takodje. Konačno su skrpili ovo "djubre" od launčera. Instalirao sam beta 4.0 i nema nikakvog laga i trzanja ni u Recents ni u Google Discovery. Animacije glatke i bez trzanja. Bilo je i kranje vreme! :)
Za mene iskreno potpuno drugačije i bolje iskustvo prilikom svakodnevnog korištenja ovog telefona. Ovo mi je bitnije nego da sam dobio MIUI 13.5 I Android 13 verziju.

MIUI 12.5.7 Global verzija, bez ruta i sa zaključanim bootloaderom. Slobodno instalirajte i uživajte. :)

Hvala mnogo forumašima koji su podelili link.
 
A jel ce izaci zvanican update lanchera za poco x3 nfc? Ne bih bas da budzim...
 
A jel ce izaci zvanican update lanchera za poco x3 nfc? Ne bih bas da budzim...
Verovatno hoce, jos je u beta fazi, ali prilicno stabilan. Radi fluidnije od stabilnog 2.0. Idu dobrom smeru. Ako ne zelis da budzis, ima na YouTube klipova , kako radi.Jedino sto me nervira tekst naziva ikonica ide u dva reda, pa mi to deluje nekako nesredjeno.
 
Pa nije zvanicna verzija pa zato kazem da ne budzim... Sacekacu zvanicnu...
 
Prvi put se susrećem sa MIUI, koji launcher preporučujete?
 
Hvala puno, ukoliko imate još neki savet, otvoren sam za sve :D
 
Od kada drugi,osim stock launcher-a, rade na MIUI?
Imam kupljenu Novu ali je ne koristim ,upravo iz navedenog razloga.
 
da li ti drugi launcheri dodatno opterećuju telefon ili ne?
 
Gestures mi na MIUI rade najbolje na njegovom launcher-u.
 
Управљање гестовима, наравно,само на "сток",у свакој другој појединости и детаљу предност је на страни Нове.
 
Naravno to je i jedina "prednost" stock launchera, a kako ja to ne koristim i nikad nisam a probao jesam i to je nesto (meni) najteze i najgluplje(opet moje misljenje) to meni predstavlja minus ne plus kao nekima od vas.
Tako da ako nekom ne treba gestures, ona je Nova po meni najbolje resenje ne znam mozda i sa Novom rade nikad nisam ni pokusao.
 
На крају инсталирате Нову, бесплатна је (основа,плаћа се Прајм варијанта са корисним додацима),па упоредите са фабричким и процените шта вам више одговара.
 
Šta znam,Novu sam godinama koristio,dok nisam prešao na Miui,od tada mi nije potrebna.Sto ljudi sto navika...
 
Naravno to je i jedina "prednost" stock launchera, a kako ja to ne koristim i nikad nisam a probao jesam i to je nesto (meni) najteze i najgluplje(opet moje misljenje) to meni predstavlja minus ne plus kao nekima od vas.
Tako da ako nekom ne treba gestures, ona je Nova po meni najbolje resenje ne znam mozda i sa Novom rade nikad nisam ni pokusao.
Svakome svoje. Ja lično daleko brže radim sa gestures. Kad sam se jednom navikao, postalelo mi je daleko prirodnije od bilo čega drugog.

Toliko mi je ušlo u sistem, da se osetim kao bogalj kada uzmem nečiji telefon u ruke :)
 
kad smo već kod gestova, našao sam ovaj klip i ima dosta stvari koje nisam znao a klip je star 6 godina
jel ima nešto novije na ovu foru ili je slično sve
 
Imam problem da nece miui cloud da vrati istoriju poziva i bekapovani sms

Izadje ona poruka sms autorizacije ali nista ne uradi...kako to moze da se resi?
 
Zanimljiva i mozda istinita teza

Nije istinita teza. Svaki put kada sam bio na nekom custom MIUI romu na Xiaomi posle nekog vremena krece da baguje i da radi lose.

Stable na skupljim uredjajima radi odlicno uz moguce sitne bagove/ui lag.
 
Ja kazem to generalno, jer se generalno dosta ljudi zali.Ja na Mi 11 nemam neke skoro nikakve bagove sem da baterija nije bas nesto, al to mozda vise ima veze zbog Sd 888.
 
Nazad
Vrh Dno