Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Nema više potrebe za alternativom. Od jutros rade zvučne notifikacije. Samo treba preuzeti najnoviju verziju gmail mapp sa playstora
Apdejtovao jutros i isto ništa ne radi ali našao sam rešenje koje za sada radi:
Open the gmail app -> Settings -> Your email adress
Email Notifications -> All
Notify for inbox sections -> All new emails
Inbox notifications -> Sync messages -> All
Inbox notifications -> Label notifications -> check
Inbox notifications -> Notify for every message -> check
 
Pfff ovaj miui android postaje sve veće schajze kad se mora svaka malo app rucno podešavati a ionako nista ne radi kako treba. 😅
 
E super sto su sredili notifikacije. Probao i radi.
Jos da poprave i kalendar, iz nekog razloga (posle apdejta na 12.5) sva obavestenja i praznici su na engleskom. Jedino su rodjendani na srpskom..:D
Sva podesavanja u telefonu i guglu su prebacena na srpski ali se kalendar ne da prevariti..:(
 
Ažurirao, sva podešavanja kako treba ali i dalje nema glasa.
Deinstalirao, pa ponovo instalirao sve updateovao, podesio i ništa opet.
Samo se aktivira ekran na kratko, što i treba ali tišina.

Koristio i sa sistemskim zvukom, podrazumevanim i drugim ali ništa.
 
I meni je proradilo sa jucerasnjim updateom gmaila bez dodatnih podesavanja na poco x3
 
Da li neko zna kako da na verziji 12.5 kreiram shortcut do settings - gestures, kako bih brzo mogao da menjam navbar on / off?
 
Imam problem da mi se ponekad zaglavi sat na AOD, nije mi se ranije događalo.
Probao sam sa čišćenjem cache od AOD aplikacije ali mi se sutradan ponovio isti problem.
Sad sam isključio battery optimization za AOD pa ću videti šta će biti.
Btw koja je uopšte poenta optimizacije baterije na ovakvoj aplikaciji, koja je još i sistemska?

Poco F3
 
Probaj da uključiš autostart za app. I meni zamrzava sat (druga je app) na prognozi dok ga ne uključim
 
Zbog cega miui sam pocne da menja neke stvari vizuelne, bez da ti stavi do znanja da je nešto promenio, odjednom saml vidiš neku promenu.
Recimo, kad me neko zove dok je otkljucan telefon od juce tasteri za javljanje su drugaciji, tajmer kad zvoni takodje dugme ok je bilo 5mm, sad na pola ekrana...
Nije bio nikakav update, a promene se desavaju.
 

Prilozi

  • IMG_20210923_221215.jpg
    IMG_20210923_221215.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 75
Ovo na slici koliko mogu videti je ažuriran Google dialer. Nema veze sa MIUI.
 
Imam problem da mi se ponekad zaglavi sat na AOD, nije mi se ranije događalo.
Probao sam sa čišćenjem cache od AOD aplikacije ali mi se sutradan ponovio isti problem.
Sad sam isključio battery optimization za AOD pa ću videti šta će biti.
Btw koja je uopšte poenta optimizacije baterije na ovakvoj aplikaciji, koja je još i sistemska?

Poco F3
Meni se to na F3 dešava od pre neki dan kad sam uradio update na 12.5.4.
 
I ja sam radio update ali nije odmah poceo problem.
Inace iskljucivanje battery optimization nije pomoglo.
 
Kako resiti notifikacije na AOD za MI 10 5G 11.0.2.1
 
I kako podesiti zvuk zvona na sim1 i sim2 :)
 
Kakva komplikacija od OS-a za izbegavanje je,em mora svaka app posebno da se podesava em ta ista app ima podesavanja na 3 razlicita nesta no comment
 
Od pre mozda 2 nedelje mi se pojavio problem da kad posaljem sms treba mu 3-4minuta da se posalje. Menjao sam aplikacije, brisao update od sistemske google message app i opet isto. Jedino sto sam radio u tom periodu je aktivacija volte usluge koju sam na kraju deaktivirao u telefonu ali problem nisam resio.

Da li neko zna kako da resim problem?
 
Ako je broj na mts, možda ćeš morati kod njih da oni deaktiviraju volte. Ima više o tome u mts volte temi.
 
Resio sam problem.Pozvao telenor i trazio da mi ugase volte.

Posle restarta sve radi normalno.
 
Isti slučaj kao kod tebe na Telenoru i Redmi 9 Note Pro... Pored toga što dugo odlazi sms, ponekad nije ni odlazio, pa sam i ja ugasio uslugu ali sa strane provajdera.
 
I mene je to zezalo na poco f3, samo sam ugasio VoLTE u podešavanjima i proradilo je sve. Nema potrebe zvati provajdera za deaktivaciju usluge.
 
I mene je to zezalo na poco f3, samo sam ugasio VoLTE u podešavanjima i proradilo je sve. Nema potrebe zvati provajdera za deaktivaciju usluge.
Pa da si citao i prve poruke znao bi da je covek napisao da je ugasio u telefonu VoLTE ali da nije dalo rezultate.
 
Promaklo mi je to, listam nekoko foruma. U svakom slučaju jedan airplane mode on/off bi rešio to, ali dobro.
 
Ma sve ok, nego dosta ljudi ne procita poruke unazad nego vidi zadnju poruku i odgovori.

Par puta sam se i ja tako opekao pa sada se vratim par poruka gore pa cak i stranu dve pre nego sto nesto napisem. Cisto da budem upucen u temu ako vec odgovaram.
 
kakva je situacija što se tiče virusa na ovim telefonima?
da li treba da se instalira neki dodatni antivirus ili su dovoljne ove aplikacije koje su ugrađene u telefon
 
Ne, ne treba ti ništa dodatno. Ovo važi za svaki android telefon. Antivirusni programi nemaju smisla i obična su glupost.
 
Antivirusi za mobilni ne rade ništa i ne služe ničemu. Ne mogu te sačuvati od nekog malvera. Ako skidaš piratske aplikacije, onda moraš da znaš šta radiš i odakle skidaš, a ti to ne znaš. Tako da ćeš ti kad tad nešto da zezneš.
 
Nazad
Vrh Dno