Šta je novo?

MIUI - opšta tema

I sta sad da radim kad jedan poziv ne mogu da obavim da mi se ne upali ekran?
Krenuo sam sa koristim mi note 10 lite kao sluzbeni, ovo je jezivo
Otisao bi u mi store i razlupao bi ga na sred radnje
#326 post, radi na mi a3, verovatno će i tebinrešiti problem.
 
Evo instalirao, sad cemo da testiramo.
Samo mi nije jasan deo bio gde si napisao "samo predjes prstom preko njega"?
I druga stvar, mora stalno da bude upaljena app i da se vidi ikonica gore i na zakljucanom ekranu?
 
Imam problem sa full screen gestures. Tj. problem je u facebook i instagram aplikacijama gde app nisu u full screen nego imam dole belu liniju kao da telefon ne registruje da nemam button navigaciju vec full screen. Koristim to vec godinu dana, uopste ne koristim dugmiće, i danas odjednom linija.
 
Gde se nalazi ova opcija?
Nikako ne mogu da je nadjem na miui 12.5
Prvo je ukljucis, kada ukucas ovaj kod:
##86583##

Imam problem sa full screen gestures. Tj. problem je u facebook i instagram aplikacijama gde app nisu u full screen nego imam dole belu liniju kao da telefon ne registruje da nemam button navigaciju vec full screen. Koristim to vec godinu dana, uopste ne koristim dugmiće, i danas odjednom linija.
Nije to problem...

Ukljucio si full screen indicator...
ali on ima svoju funkciju da se brze kreces izmedju aplikacija koju ako iskljucis nemas.

godinu dana koristis a ne znas kako radi ;)
 
Nisam napisao da imam belu crticu-linijicu (indikator) jer znam štaj je indikator.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-09-10-11-25-10-712_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-09-10-11-25-10-712_com.instagram.android.jpg
    89.8 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_2021-09-10-11-25-47-901_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-09-10-11-25-47-901_com.android.settings.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 57
Da li ti je uključen full screen mode za samu aplikaciju? Meni nije i nemam tu liniju al prvo bih to probao
 
Uključeno, proveravao sam. Isključio i uključio ponovo, restart, clear cache iz same aplikacije. Nista ne pomaže.
 
Evo instalirao, sad cemo da testiramo.
Samo mi nije jasan deo bio gde si napisao "samo predjes prstom preko njega"?
I druga stvar, mora stalno da bude upaljena app i da se vidi ikonica gore i na zakljucanom ekranu?
Da, mora da bude aktivna.

Što se tiče prsta. Staviš prst na senzor = ekran se isključi.
Pređeš brzo, da vidiš kako reaguje, na to sam mislio "samo pređeš prstom preko senzora" jer stvarno reaguje.
 
Sad kad sam aktivirao VoLTE sms poruke koje posaljem kasne po minut-dva.
Da li postoji resenje da radi normalno?
 
Zna li neko kako mogu da utanjim brojeve na satu? Probao sam sa promenom fonta ali nisam našao ni jedan koji liči na default font roboto a da stanji brojeve. Default launcher na telefonu je Poco, možda u njemu neće da promeni font na satu...

Da li neko zna jel moguće recent apps u Poco launchera promeniti iz vertical u horizontal kao na MIUI 12.5 launcheru?
 
Користим RN8P и након овог апдејта на 12.5 појавио ми се следећи проблем: ја наместим жељени тон Viber поруке и након одређеног времена поново се врати онај Viber default ton, То се дешава чак и када га избришем из телефона.
Јел неко зна зашто се то дешава и како да решим?
 
Nadjes zvuk koji hoces, preimenujes ga kao sto je ovaj default zvuk imenovan i smestis ga u isti folder. A taj def samo promenis ekstenziju ili obrises.
 
Imam problem sa full screen gestures. Tj. problem je u facebook i instagram aplikacijama gde app nisu u full screen nego imam dole belu liniju kao da telefon ne registruje da nemam button navigaciju vec full screen. Koristim to vec godinu dana, uopste ne koristim dugmiće, i danas odjednom linija.
i meni se u petak pojavilo to, doduse koristim samo instagram. Android 11, miui 12.0.1, rn9p
 
Jel ima neko da koristi kombinaciju MIUI i Sofascore app? Posto ja imam silnih problema sa ovom kombinacijom, notifikacije mi se nekada cuju nekada ne, a jos gori problem je sto npr. pregledam celu Premier ligu i cekiram utakmice koje hocu da pratim tokom sezone, i sutradan sve odcekirano, kao da nista nisam ni cekirao. Pisao sam ovima iz Sofe, kazu da je problem do MIUI i da ne mogu da rese. Pa me zanima jel uspeo neko nekako da resi.
 
Koristim već godinama ali nema tih problema sem što ponekad ne odradi zvuk u notifikaciji i do pre nekog ažuriranja je umeo vidžet za zamrzne (nije često) pa ga obrišem i postavim ponovo.

Jesi napravio svoj profil? A imaš i dodatne detaljne postavke za obaveštenja za svaki sport.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da Redmi 9i MIUI 12 Global nije u stanju da zapamti i da se rekonektuje na skrivenu Wi-Fi mrežu već svaki put moram unositi SSID, lozinku i WPA2 protokol? Na matorom Xcoveru 3 nemam taj problem. :unsure:
Na netu čitam da je rješenje da se u Advanced option označi opcija hidden SSID, ali ta opcija kod mene ne postoji.

Izgleda da je problem do Googla, tj. samog Androida od verzije 10, a ne do MIUI. Isti problem postoji i na Xcover 5 sa Android 11. Riješenje: konektovati se na "dummy" SSID i sačekati da se prava mreža pojavi u listi. Automatski neće iako je mreža označena kao skrivena.
 
Poslednja izmena:
miui ima dosta nekih sitnih bagova tipa nestanu mi ikonice, pa mi se neka obaveštenja prikazuju sve vreme pa moram da isključim/ugasim telefon,a pa nmg da prebacim kontakte na sim i tako te neke sitnice koje umeju da smaraju
meni je ovo prvi smartfon tako da ne bih da komentarišem ostale ali ne bih rekao da tipa samsung ili huavei ima toliko iritantnih stvari
 
Šta se ovo dešava sa Gmail notifikacijama, prvo je nestao zvuk a od pre par dana uopšte mi ne stiže notifikacija već moram da uđem u gmail aplikaciju da bih proverio da li imam novi mejl. Ima li neko rešenje za ovo?
 
Proveri da nije zabagovala sinhronizacija Google naloga. Meni je bio zabagovao Google kalendar na xiaomi telefonu, pa nisu dolazile notifikacije za Gmail.
 
Šta se ovo dešava sa Gmail notifikacijama, prvo je nestao zvuk a od pre par dana uopšte mi ne stiže notifikacija već moram da uđem u gmail aplikaciju da bih proverio da li imam novi mejl. Ima li neko rešenje za ovo?
Evo meni maloprije došao update gmail aplikacije i kako mi od kad sam uzeo Poco F3 (mjesec i po) nisu radile nikako zvučne notifikacije, pošaljem ja sebi sa nekog drugog maila mail za probu. I odjednom po prvi put začujem zvučnu notifikaciju i to u roku od 10 sekundi. Obradovao se ko malo dijete :)
 
Šta se ovo dešava sa Gmail notifikacijama, prvo je nestao zvuk a od pre par dana uopšte mi ne stiže notifikacija već moram da uđem u gmail aplikaciju da bih proverio da li imam novi mejl. Ima li neko rešenje za ovo?
Na preporuku sa foruma koristim Spark vec mesec dana i mail radi savršeno. Iste probleme sam imao...
 
Evo meni maloprije došao update gmail aplikacije i kako mi od kad sam uzeo Poco F3 (mjesec i po) nisu radile nikako zvučne notifikacije, pošaljem ja sebi sa nekog drugog maila mail za probu. I odjednom po prvi put začujem zvučnu notifikaciju i to u roku od 10 sekundi. Obradovao se ko malo dijete :)
Pazi stvarno stizu notifikacije sa zvukom. Super 😀
Biće da su Google i Xiaomi malo poradili na tome.
Kamo sreće da nastave da slušaju probleme svojih korisnika (pre svega mislim na Xiaomi).
 
Verujem, ali uvek imam kašnjenje mailova sa Gmail app. Pošto mi treba odmah obaveštenje po plaćanju karticom i generalno obaveštenja o svim transakcijama sa računa Spark mi radi instant i bez greške. Stvarno topla preporuka od mene.
Nema više potrebe za alternativom. Od jutros rade zvučne notifikacije. Samo treba preuzeti najnoviju verziju gmail mapp sa playstora
 
Nazad
Vrh Dno