Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Prešao sam na Poco F3 sa Miui 12.5.1 global. Koristim dark mode i ako neka aplikacija brlja, za tu aplikaciju isključim dark mode. Problem je što imam aplikaciju (Strava) koje nema na listi za isključivanje DM. Ima neko ideju šta uraditi?
 
To sam već probao, evo sad sam ponovio, nema je i dalje. Više puta sam proverio. Nije mi jasno kako/zašto.
 
Možda nije problem u Dark modu već u temi ili fontu koji koristiš?

Probaj da staviš classic temu i vidi da li radi
 
A kako recimo ti kada zoves korisnicki centar pa dobijes info da ce razgovor sa operaterom biti sniman... Jel ti i to glupo.

To nije glupost, to je normalno, jer to da ti snimas razgovor sa nekim a da to on ne zna to je ugrozavanja njegove privatnosti, i jedino je glupo sto ima ljudi koji bi toliko rado da snimaju razgovore a da to druga strana ne zna, lol...
Можеш да снимаш само ако обавестиш саговорника да снимаш и ако он пристане на то као што оператери раде, аман, читате ли ви овде кад вам људи пишу или само терате по свом???
 
Možda nije problem u Dark modu već u temi ili fontu koji koristiš?

Probaj da staviš classic temu i vidi da li radi
Tema i font su default, nisam čak prihvatio T&C za Themes aplikaciju. Nije samo tekst nevidljiv u nekim delovima, ima i grafičkih delova koji nemaju smisla. Jednostavno rešenje mi je isključiti dark mode za tu aplikaciju ali je nema u listi. Bzvz
 

Prilozi

  • IMG_20210713_064859.jpg
    IMG_20210713_064859.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20210713_064825.jpg
    IMG_20210713_064825.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 29
12.5 je verzija MIUI-ja.
12.5.1
12.5.2
....
12.5.5
su zasebni apdejti.

Nema firmware-a 12.5, bez trećeg broja.
 
Преко чега пребацити апликације са старог Шаомија на нови? Преко Mi Movera ми пребаци све, само неће апликације...
 
Jel imaš Mi Account? Većinu aplikacija može da instalira na novi telefon
 
Ima li neko problem da sejvuje kontakt novi ili promeni postojeci? Kad dodam preko vibera sejvuje na mail adresu, na Sim karticu nece?
Radio i clean all data, ne pomaze
Poco X3 nfc s 12.0.1.0
 
Koristim trenutno verziji 12.02, jel postoji mogućnost da se vratim na tu verziju MIU ako nisam zadovoljan sa verzijom 12.5?
 
Šta treba da se uradi pri vraćanju na fabrička podešavanja da sledeći puta ne traži prethodni Mi nalog i lozinku? Hoću da prodam stari telefon, pa da novi vlasnik nema problema.
 
Ugasiš Find My Device, ukloniš Mi nalog i Google nalog. Pa tek onda uradiš fabrički reset.
 
Ukloni sve naloge pa zatim vrati na fabrička podešavanja.
 
Ugasiš Find My Device, ukloniš Mi nalog i Google nalog. Pa tek onda uradiš fabrički reset.
Za Google nalog mi se desila cudna stvar jednom.

Prijatelj uzeo neki Huawei (Android Pie mislim da je na njemu, neki low-end) od nekog druga, drug zaboravio sifru G naloga. Ja sklonim G nalog sa telefona, uradim hard reset i trazi mi G nalog za koji niko ne zna sifru.

Na kraju ga je vratio drugu koji treba da ga odnese u Vip gde je uzet, ako mogu da mu pomognu u ovom slucaju..
 
Hvala svima
 
Kako da promenim zvuk za poruke i zvono na Viber-u (MIUI 12.5)? Sve sam pokušao ali bez uspeha. Nikako ne mogu da nađem gde je instaliran Viber pa da iz file menagera obrišem Viber ringtone.
 
U viberu settings - notifications, pa oznacis use system sounds, i onda ispod imas opiciju za pozive i notifikacije odvojeno.
 
To znam, ali mi stalno vraća na Viber zvuk. Znam da sam na ranijim verzijama androida/MIUI morao da obrišem fajl viber_message.mp3 i zamenim ga sa zvukom koji želim, ali sada kada to uradim i ponovo pokrenem Viber, vrati se i njegov zvuk.
Taj fajl jedino mogu da obrišem u Notifications a ranije se to nalazilo u Android/Media/Viber
 
Rešeno. Hvala Kidence !

Našao sam bag. Opcija za isključivanje dark moda na pojedinačnim aplikacijama neće da se pojavi osim ako se prst ne stavi na tekst individual apps i onda držeći prst skrol na dole.
Isprobao sam i Novu sa FNG app. Radi sve ok, nema seckanja kad se ide u recent apps (kako su neki prijavljivali, ali nema ni onih lepih animacija) a sa FNG gestures rade sasvim dobro.
Da li na Poco telefonima (zbog Poco launchera) nema mogućnost prelaska sa vertical recents na horizontal?
 
Rešeno. Hvala Kidence !

Našao sam bag. Opcija za isključivanje dark moda na pojedinačnim aplikacijama neće da se pojavi osim ako se prst ne stavi na tekst individual apps i onda držeći prst skrol na dole.
Isprobao sam i Novu sa FNG app. Radi sve ok, nema seckanja kad se ide u recent apps (kako su neki prijavljivali, ali nema ni onih lepih animacija) a sa FNG gestures rade sasvim dobro.
Da li na Poco telefonima (zbog Poco launchera) nema mogućnost prelaska sa vertical recents na horizontal?
Можеш ли да напишеш како си решио проблем са Вибером?
 
E izvini to sam zaboravio.

Nadjes zvuk koji hoćeš, preimenujes ga kao sto je ovaj default zvuk za Viber imenovan (viber_message je bilo kod mene) i smestis ga u isti folder. A taj default samo promenis ekstenziju ili obrises.
Default zvuk se kod mene nalazio u Notifications, ali to verovatno zavisi od verzije androida i MIUI.
 
Iz nekog razloga mi se ne čuju notifikacije za Gmail. Sve sam pokušao ali ne vredi.
Uz ovaj MIUI 12.5 treba da dolazi upozorenje - samo za napredne korisnike...
 
Ceo MIUI je za napredne korisnike, dosta njih se slabo snalazi.

I dalje nema 12.5 za note 9s?

sad vidim izasao 12.0.4...
 
Nazad
Vrh Dno