Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Kad promeniš region pojave se tj. instaliraju se same nove aplikacije, tada sam dobio i njihovu neku play prodavnicu a ostala i guglova... Pojavilo se još par nekih aplikacija, većinu sam obrisao a neke nije dozvolio
 
Kad promeniš region pojave se tj. instaliraju se same nove aplikacije, tada sam dobio i njihovu neku play prodavnicu a ostala i guglova... Pojavilo se još par nekih aplikacija, većinu sam obrisao a neke nije dozvolio
Pa ako si dobio ono što si hteo onda tebi radi. Ja to nisam probao nego sam "stavio" taj ROM za Indiju. Ako nisi dobio što si hteo, onda ti sledi taj neki ROM koji nije EU.
 
Uplašili su se kada su videli koliko smo zadovoljni softverom 😆
 
Kako da na miui da instaliram dve različite verzije iste aplikacije?

Tako da jednu mogu da apdejtujem na najnovije verzije a da druga ostane stara.

Probao sa dual apps ali moraju biti iste verzije aplikacije
 
Kako da na miui da instaliram dve različite verzije iste aplikacije?

Tako da jednu mogu da apdejtujem na najnovije verzije a da druga ostane stara.

Probao sa dual apps ali moraju biti iste verzije aplikacije
Једну скинеш и инсталираш са продавнице, другу скинеш негде са нета. Мени тако раде.
 
Pa tako i radim, ali ne moze ni da se instalira stara verzija dok se nova ne ukloni.

kad uklonim novu, skinem sa neta staru i instaliram.
Ali cim se uradi apdjet obe verzije se apdejtuju.

android 11, miui 12.02
 
Na RN8P Global mi se pre oko nedelju dana pojavila opcija za snimanje razgovora, Google Phone aplikacija. Snimanje mora ručno da se pokrene tek kad se uspostavi veza i šalje zvučno obaveštenje da se razgovor snima.Screenshot_2021-07-07-13-02-36-822_com.google.android.dialer.jpg
 
Glupost. Salje zvucno obavestenje koje cuje i druga strana?
Kod mene je automatski ukljuceno na XEU sa MIUI dialerom. Znaci bas kad mi neko nesto diktira, adrese, brojevi telefona itd, ne moram da zapisujem..
 
Dobro je kad se i ovo pojavilo... Daj šta daš 😄
 
Glupost. Salje zvucno obavestenje koje cuje i druga strana?

A kako recimo ti kada zoves korisnicki centar pa dobijes info da ce razgovor sa operaterom biti sniman... Jel ti i to glupo.

To nije glupost, to je normalno, jer to da ti snimas razgovor sa nekim a da to on ne zna to je ugrozavanja njegove privatnosti, i jedino je glupo sto ima ljudi koji bi toliko rado da snimaju razgovore a da to druga strana ne zna, lol...
 
Snimanje razgovora su imali telefoni i pre 30 godina i nije sluzilo ni za kakve nelegalne radnje vec umesto papira i olovke, tada se koristilo pritiskom na dugme...

Danasnji pametni telefon koji moze da snima i video i audio, i sa mnogo mocnijim mogucnostima gde cak i osnovni model ima storage od 32gb
a treba papir i olovka da bi zapisivao podatke?

... sve pod parolom privatnosti...

telefon treba da radi za mene a ne za nekog drugog.
 
Da li bi vama bilo ok, da vas neko snima? A da pricate nesto sto mozda i nije ok da neko drugi cuje ?
 
Da li bi vama bilo ok, da vas neko snima? A da pricate nesto sto mozda i nije ok da neko drugi cuje ?
Ko zna koliko puta smo svi mi snimani bez znanja i bicemo isto tako bez znanja.
Ja snimam ako je nepoznat broj, ili mi neko diktira nesto i ta osoba zna ( e moracu da snimim jer sam izlapeo, nema sanse da zapamtim) (y)
 
Inace po zavrsetku razgovora svi okacimo snimak na drustvene mreze.
Nikad se ne zna kada neko i iz kojeg razloga moze nesto uraditi. Siguran sam da mnogo puta pricamo nesto sto ne bismo zeljeli da sazna jos neko ili da to ima snimljeno.

To sto vecina koristi za normalne stvari, da ne mora pisati neke podatke itd itd. Ali ima slucajeva kad ce neko zloupotrijebiti....i zbog toga je zabranjeno.

Ja ne vidim sta nije jasno tu... Nismo svi isti...ja nisam lopov, kao ni vecina vas...pa opet na prodavnice stavljaju zastite i katance...
 
Da li bi vama bilo ok, da vas neko snima? A da pricate nesto sto mozda i nije ok da neko drugi cuje ?
Ko zna sta ti to pricas kada brines o tome :eek:

Ko drugi da cuje, a ti si vec cuo sta si pricao... snimas svoj razgovor a ne tudji.

U ostalom kada snimate video telefonom sigurno upozoravate narod okolo da je u toku snimanje jer mozda naidje neko sa svalerkom pa izadje na drustvenim mrezama.
 
I taj sto hoce da te snimi, snimi ce te.
 
Zar se i dalje diskutuje o ovome? Kakvo crno snimanje razgovora bez pristanka druge strane? Alo, privatnost ljudi. Kakvo crno zapisivanje podataka...
 
Ko zna sta ti to pricas kada brines o tome :eek:

Ko drugi da cuje, a ti si vec cuo sta si pricao... snimas svoj razgovor a ne tudji.

U ostalom kada snimate video telefonom sigurno upozoravate narod okolo da je u toku snimanje jer mozda naidje neko sa svalerkom pa izadje na drustvenim mrezama.
Cuj ko.drugi da cuje...pa snimak.ostaje, moze se pustiti trecim osobama ili okaciti online. Ja nemam problem s tim, samo shvatam situaciju i kazem da mi je okej. Nema snimanja dok neko ne pristane na to. Mozete vi pricati sta hocete....

Pa ako ti neko pridje i kaze da ga ne smijes snimati, onda i ne smijes. Logicno.
Zar se i dalje diskutuje o ovome? Kakvo crno snimanje razgovora bez pristanka druge strane? Alo, privatnost ljudi. Kakvo crno zapisivanje podataka...
Ma mnogi nisu makli s balkana pa ne kontaju neke stvari.... Ne mozes objasniti
 
Xiaomi je snimanje omogućio, ali ne na EU romovuma.

IMG_20210708_125325.jpg
 
Ja nemam to na Poco x3 global 12.0.1
 
Samo hoću da kažem nije Google nego lokalni zakoni. Ovde u "EU" :) neće da može, pa onda ja stavim ROM za Indiju i radi sasvim lepo sa odličnim kvalitetom.
 
Zna li se kad li ce miui 12.5.2 na poco x3 pro?
 
Nazad
Vrh Dno