Šta je novo?

Midea Breezeless

koju aplikaciju koristite za kontrolu preko wifi? ja sam sa 'Midea Air' aplikacijom povezao uredjaj i sve je ok, ali kada sam sa drugog telefona dodao isti uredjaj (tj uredjaje jer smo stavili dve breezeles odvojeno), na aplikaciji sa prvog telefona su nestale. Da li to znaci da je ova kontrola moguca sa samo jednog telefona, tj klima ne moze da se kontrolise sa vise telefona, tj aplikacija istovremeno?
 
Jok, nije to, ja sa 3 android uređaja kontrolišem jednu istu klimu.

Sad postoji i neka nova Midea aplikacija, Midea Air gase, da li tokom leta, ili najesen, iskočilo mi jednom obaveštenje da bi trebalo da pređem na tu novu.
MideaSmartHome je ta nova aplikacija, ako sam dobro zapamtio.
 
Poslednja izmena:
dobro vece
mozete li sad malo da napisete iskustva posle zime kako se pokazala klima za grejanje
 
Pozdrav svima,
Procitao sam forum i iskreno razmisljam o kupovini ove klime. Jedino bi kod mene u stanu njena pozicija bila u cosku i samim tim levi kraj bi bio pola metra od zida a desni bi duvao prema ugaonoj garnituri.
Koliko jako hladi po bokovima i da li moze da smeta s obzirom da se bocno pravac duvanja ne moze promeniti a koliko sam razumeo ni iskljuciti ako je breezeless mode?
 
Чисто да напоменем мењају апликацију и тренутна ће бити угашена за годину или тако нешто.
Нисам још пробао нову пошто и ову слабо користим, али ето ако неко јесте или ће након овог поста може да да пар утисака, да ли је тренутно боља/гора итд.
 
CItajuci po forumu, odlucio sam se za Breezeless, stigao malopre, sutra je ugradnja.
photo_2022-05-10_17-36-36.jpg

Po uputsvu za instalaciju minimalno rastojanje od zida je 12cm, sto mi se cini cak i premalo, ja bih unutrasnju jedinicu ipak odvojio bar nekih 30cm od zida zbog bocnih izreza.
Ovo na slici je trenutna (22 god stari LG on/off) kojoj sutra sledi demontaza, i prebacivanje sa druge strane zida, u decju sobu. Ona je na nekih 2 prsta od zida trenutno :)
Na njeno mesto, samo 30cm od zida bih montirao Breezeless sutra. krastavac, bice malo krecenja, ali sta da se radi
photo_2022-05-10_17-36-32.jpg

Posto ce mi je ovo i prvi inverter, javicu utiske ovde svakako, vrv vec u cet/petak kada naprzi 30c.
Inace, ceo stan je 68m2, gleda na jug, osim 6m polupotkrovlja u 2 sobice, koje imaju korvne prozore ka zapadu.
 
@srkiller
Па и Лари са твоје слике би деци дао нову климу... мислим стварно... ,-)
Шалу на страну нека те добро служи, и да у праву си за растојање, мада је мени морало скоро скроз десно (слично као ова код тебе),
једно 10 цм од зида, пошто сам постављао у сред стана није могло другачије, и служи ок, тако да знаш ако нећеш да кречиш није 100% обавезно, мада јесте боље.
Више гледај горе да има мало више места.
Pozdrav svima,
Procitao sam forum i iskreno razmisljam o kupovini ove klime. Jedino bi kod mene u stanu njena pozicija bila u cosku i samim tim levi kraj bi bio pola metra od zida a desni bi duvao prema ugaonoj garnituri.
Koliko jako hladi po bokovima i da li moze da smeta s obzirom da se bocno pravac duvanja ne moze promeniti a koliko sam razumeo ni iskljuciti ako je breezeless mode?
Генерално ок, али и ако ти не одговара тј не успева да охлади на бризлес имаш и бриз мод где можеш да подесиш, мало је гласнији и дува јаче и то ти је то.
 
Poslednja izmena:
@Boemstari
Sto se dece tice... pokusacu da zvucim korektnije nego Larry ... bolje ikakva nego nikakva (klima!.. ne deca) :-D

Majstori su danas zavrsili svoje, ugradili novu na mesto stare (+20cm od zida) i premestili staru iza zida u decju sobu.
Ispostovali su 3m+ pajpovoda, sve lepo sproveli u oluk od zgrade koji srecom ide uz terasu, majstor je takav detaljista da to nisam video, a pride smo se zezali non stop... nikad prijatnije iskustvo sa majstorima!

Posto je u ovoj temi sve pobrojano od prednosti (mane cekamo za koju godinu hahaha, pupu daleko bilo), ja bih kao korisnik on/off klima 2 decenije, kao najvecu prednost naveo vertikalna krilca.
I beshumnost u radu. TO je ovako, na prvu loptu.
Za ostalo mora da prodje jedno leto i jedna zima.
Postoji jos jedna jako bitna stvar (zapravo dve!) ... dal' sam citao ovde na benchu ili gde vec, da klima ne dolazi sa wifi adapterom.. eh, pa nije istina, jer ja sad imam jedan viska!
Uz samu klimu jeste dosao i wifi adapter, u kesi sa korisnickim uputstvom.
Jer... na konto procitanog, tj. da ne dolazi uz klimu, prilikom porucivanja klime sam porucio dodatno i wifi adapter (SK 105).

Druga stvar je malo cudna, daljinac se razlikuje od onih sa slika sa neta... i ono sto bode oci je da nema 2 dugmica za vert. i horiz. swingeraj.
Sve slike sa neta prikazuju da postoje 2 odvojena dugmeta.. izguglajte breezeless remote control...
Kao sto vidite na slici, ima samo swing dugme, ali ono radi samo vertikalno pomeranje... a vidim da hor. krilca ulaze u telo klime sa nekom rucicom, tj. da sigurno ima neki motor i za to.
Ali to javljam kada procitam uputstvo koje je doslo uz nju. (slika daljinca i ost. u prilogu)
 

Prilozi

  • photo_2022-05-11_18-10-17.jpg
    photo_2022-05-11_18-10-17.jpg
    175.6 KB · Pregleda: 167
  • photo_2022-05-11_15-25-02.jpg
    photo_2022-05-11_15-25-02.jpg
    86.4 KB · Pregleda: 183
  • photo_2022-05-11_18-14-17.jpg
    photo_2022-05-11_18-14-17.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 178
  • photo_2022-05-11_18-30-16.jpg
    photo_2022-05-11_18-30-16.jpg
    98.9 KB · Pregleda: 187
Poslednja izmena:
Kad se čisti unutrašnja jedinica skidaju se ove bočne plastike, da bi se skinula ona plastika što ide preko izmenjivača. Zato je dobro ostaviti bar dvadesetak cm sa strana, a može i 30.

Kačio sam već video kako se rastura Breezeless, ali evo još jednom, ne smeta.



^
Moj daljinski nije takav kao tvoj, ima dugme i za vertikalni i za horizontalni swing. A nisam dobio ni wifi adapter, dokupio sam ga naknadno.
 
Poslednja izmena:
@srkiller
Што се тиче деце, "мех"
Што се тиче инсталације "pretty, pretty, pretty good" ;-)
Сигурно ћеш лако наћи коме да продаш додатни адаптер јер је гомила људи куповала климу и била је несташица тих клима...
Иако клима изгледа идентично, даљински је очигледно нешто ново, пре није долазио уз климу адаптер +
тај СК адаптер 105 је исто ново(мада ни за претходна два не знам која је разлика, ако ти знаш реци).
Можда да напишеш тачно модел климе да знамо да ли су само ето нешто ситно мењали или нешто веће.
Драго ми је да си задовољан, нека те служи у здрављу и весељу пуно година 🥳.

ПС једино си могао неком каналицом тај кабл десно, али за то није никад касно ,-)
 
@Boemstari
Sto se dece tice... pokusacu da zvucim korektnije nego Larry ... bolje ikakva nego nikakva (klima!.. ne deca) :-D

Majstori su danas zavrsili svoje, ugradili novu na mesto stare (+20cm od zida) i premestili staru iza zida u decju sobu.
Ispostovali su 3m+ pajpovoda, sve lepo sproveli u oluk od zgrade koji srecom ide uz terasu, majstor je takav detaljista da to nisam video, a pride smo se zezali non stop... nikad prijatnije iskustvo sa majstorima!

Posto je u ovoj temi sve pobrojano od prednosti (mane cekamo za koju godinu hahaha, pupu daleko bilo), ja bih kao korisnik on/off klima 2 decenije, kao najvecu prednost naveo vertikalna krilca.
I beshumnost u radu. TO je ovako, na prvu loptu.
Za ostalo mora da prodje jedno leto i jedna zima.
Postoji jos jedna jako bitna stvar (zapravo dve!) ... dal' sam citao ovde na benchu ili gde vec, da klima ne dolazi sa wifi adapterom.. eh, pa nije istina, jer ja sad imam jedan viska!
Uz samu klimu jeste dosao i wifi adapter, u kesi sa korisnickim uputstvom.
Jer... na konto procitanog, tj. da ne dolazi uz klimu, prilikom porucivanja klime sam porucio dodatno i wifi adapter (SK 105).

Druga stvar je malo cudna, daljinac se razlikuje od onih sa slika sa neta... i ono sto bode oci je da nema 2 dugmica za vert. i horiz. swingeraj.
Sve slike sa neta prikazuju da postoje 2 odvojena dugmeta.. izguglajte breezeless remote control...
Kao sto vidite na slici, ima samo swing dugme, ali ono radi samo vertikalno pomeranje... a vidim da hor. krilca ulaze u telo klime sa nekom rucicom, tj. da sigurno ima neki motor i za to.
Ali to javljam kada procitam uputstvo koje je doslo uz nju. (slika daljinca i ost. u prilogu)
postovanje ,

da li vama rade bocna izduvavanja, ja bukvalno osecam toliko blag vetric da mi cak ni ne izgleda na neki povetarac. Ako postoji mogucnost da mi slikate bas bocnu stranu vase klime i da mi prosledite kako bih video kako kod vas izgleda.

Hvala unapred :D
 
@Boemstari
Ne! Dosta je vise kanalica po stanu, neka visi 20cm, kome smeta visecih 20cm neka napusti prostoriju! 😅
Meh, mozda i stavim u kanalicu nekad, kad okrecim grobno mesto od LG-a

@matriks971
Rade mi, onakooo. Slika sa boka okacena god damn, si vido sta su obline.. ma zavisi koliko duva od fan speeda 🤣;)
Napisacu sutra model tacno..
 
Poslednja izmena:

Можда да напишеш тачно модел климе да знамо да ли су само ето нешто ситно мењали или нешто веће.
photo_2022-05-13_20-26-11.jpg

Po nacinu na koji su nalepili nalepnicu sa slike, rekao bih da je iz BG.... lupam, ne znam jel imaju fabriku tamo, ali me ne bi cudilo da imaju

P.S.
Inace, klima je vrh! Breze away mode i brezeless mod najvise koristim.. ali sveukupni utisak je da je jako tiha (cak ina 100%) , 0.5C podesavanje, i sve te dizajnerske fore, duvanje malo sa strane (mozda 5%) i uopste, celokupni utisak odaje dobru i kvalitetnu inverter klimu, sa osvrtom na detalje koje svaki koMformista zeli da ima.. wifi modul jos nisam upario, nemam vremena i mrzi me. Ali kapiram da radi dobro i on.. :)
Sinoc sam prvi put spavao u sobi u koju duva neka klima, i po prvi put se nisam probudio sa krvavim nosom (ili se pise nosem hmmm).
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,

vidim da hvalite ovu klimu i da ste zadovoljni ali imao bih par pitanja oko nje
1) koje su neke mane ove klime koje ste primetili. Planiram da je stavim po sredini sobe upravo sto ne bije direktno u coveka kada hladi. Da li je tako i kada greje? Ovo mi je bitno za poziciju u stanu.
2) Vidim da ima dosta ovih rupica. Da li se to tesko cisti, tipa puni prasinom, hvata budj ??
3) Koliko je tesko odrzavanje ove klime? Tipa da operem filtere, da li se tesko skidaju vidim da ima ove rupice i unutra.
 
Zdravo svima,

vidim da hvalite ovu klimu i da ste zadovoljni ali imao bih par pitanja oko nje
1) koje su neke mane ove klime koje ste primetili. Planiram da je stavim po sredini sobe upravo sto ne bije direktno u coveka kada hladi. Da li je tako i kada greje? Ovo mi je bitno za poziciju u stanu.
2) Vidim da ima dosta ovih rupica. Da li se to tesko cisti, tipa puni prasinom, hvata budj ??
3) Koliko je tesko odrzavanje ove klime? Tipa da operem filtere, da li se tesko skidaju vidim da ima ove rupice i unutra.
Ja za sada nisam primetio ni jednu manu. Kada je pozicioniras svakako gledaj dobro mesto, jer kada greje breezeless mod se ne moze aktivirati, jer bi se plastika deformisala od toplote. Da ti pojednostavim, krilo mora biti otvoreno tj. ne moze raditi u zatvorenom modu i duvati kroz rupice kada greje. Svaka klima mora da se odrzava, jer ako se zapostavi brzo se usmrdi i krenu problemi sa sinusima i sl.
Jednostavna je za odrzavanje. Jednom u mesec dana je detaljno ocistis i to je to. Filtere mozes i na krace, jer se lako skidaju.
 
Hvala na odgovoru..

1) Ali koliko se namucis oko tih rupica? Cime ih cistis? Druge klime to nemaju. Meni se cini da se to sat/dva cisti?
2) Na jednom mestu sam procitao da za ovaj model ugradili pumpu za odvod kondenzata. Da li je ovo istina? To znaci da mi ne treba ono crevo za odvod u oluk? Da li to samo ova klima ima?

Znaci zbog grejanja nije pametno da duva u coveka. Onda pozicija moze bilo gde samo ako se koristi za hladjenje cim je grejanje onda kao i druge klime. Mislim ljudi mogu da se zeznu a posle vide da resili lepo jedan problem ali zato se pojavio zimi drugi.
Ja se razmisljam izmedju nje i Midea Extreme koja je jedno 10k jeftinija. Extreme bih stavio bocno i da ne smete nikom ni kada greje ni kada hladi sto je logicno. A onda me serviser ubedjivao da je ova ne samo jaca nego i bolja jer ne osetis hladjenje, super tehnologija i slicno.

Meni je sada to isto problem. AKo je pozicija bitna grejanje/hladjenje onda mi bolje extreme jer breeez ne samo sto 15 cm sirija od nje nego i 10 dB bucnija
Meni treba da greje dnevnu u stanu zimi 26m2 a leti da hladi plus jos dve spavace i hodnik (ukupno 50 m2) - ove spavace cisto da se oseti da nije sparno znam ja da ne moze ona podjednako 3 prostorije.
 
Poslednja izmena:
Dali neko zna dali za midea breezelese odgovara wifi stik oznaka CE-SK102? Lp
 
Zdravo svima,
Da li je ovaj model MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW onda stariji?
Pretragom po prodavnicama vidim da je on obicno u ponudi mada je negde i razlika do 10k u ceni.

@srkiller moze li info gde si kupio uredjaj?
ako vec neces da reklamiras prodavca nek bude u privatnoj poruci :D
 
Pozdrav, da li je neko mozda imao priliku da uporedi (tj cak i vidi/oseti u praksi) ovu Midea breezless i Samsung wind free seriju klima?
 
Zdravo svima,
Da li je ovaj model MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW onda stariji?
:D

Nije, ovo na slici gore je model spoljne jedinice, taj sto si naveo je zapravo oznaka unutrasnje.. znaci sve ok

Inace, na wifi aplikaciji uredno radi i horizontalno pomeranje krilaca, dok na okacenom daljincu jos nisam provalio kako se ona namesta.
Evo i ostalih opcija sa wifi app (zanimljivo da za breeze ima 3 opcije cak, dok na daljincu postoje samo 2):
 

Prilozi

  • photo_2022-05-16_12-32-21.jpg
    photo_2022-05-16_12-32-21.jpg
    53 KB · Pregleda: 115
  • photo_2022-05-16_12-32-25.jpg
    photo_2022-05-16_12-32-25.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 92
Bas je razlika u opcijama spram wik/extreme tipa imas duplo opcija. I da vasa meri vlaznost.
 
Ne znam jel neko koristi onu novu app koja iskace kada pokrenem midea air app, ima li ikakvih dodatnih opcija ili sl.?
Meni ova "stara" app radi odlicno, klima momentalno reaguje na komande, a opcija "sleep curve" u app je nesto sto me je odusevilo,
cak bih tu opciju stavio u top3 prednosti klime. Ovako sam namestio kod mene da radi nocu:
photo_2022-05-16_12-36-52.jpg
 
Gde se na ovom modelu nalazi crevo? Ne vidim ulaze sa strana na klimi, a ni crevo na slikama koje kačite.
 
@srkiller
Ок немаш ти исту климу као ми.
Ваљда зато што си Larry па је морало другачије 😂...

Добро је да нисам испустио телефон док сам проверавао слику споља(сликао 7 пута да убодем)...
  • Клима (и унутра и споља) : MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW
  • Даљински : RG58N2(BH)BGEF

Задња страна упутства за све : "Дизајн и спецификација уређаја предмет су промене ради побољшања итд,бла, бла" (што објашњава доста тога... ;))

Једине разлике у тексту на спољној јединици између наших су:
Твоја спољна јединица је лакша 3 КГ, input je 2200W(овде 2300W), пише IP x4, код нас IP 24.
И то је то, све остало је исто(мада опет би овај са слике рекао refrigerant 0.69 није исто што и 0.7 хехе).

Дакле унутра ти је исто, споља помало није, и даљински није.
Зато је вероватно и другачији назив.

Е сад кад смо ово решили реци ми пошто ми имамо ск102 и ск103, има ли тај твој ск104 више од WiFi N(по новом WiFi 4) мода?
Мени се више свиђа овај даљински, али сведе се на исто јер су ИР, тј главни проблем је што се даљински не гаси ако се промени нешто у апликацији
и сама апликација као што и сам видиш има више опција што је у неку руку и нормално...
По мени најбоља опција за оне којима треба је да може да процени кад идеш ка кући па да се укључи, али опет праћење је праћење ,-)

Нисам пробао нову апликацију коју нуде и ја чекам да неко други проба хахаха.

Јеси ти проверио имаш ли апдејт фирмвера, мени је био чим је стигло плус још једном(ПС не одговарам ако буде избагован ,-) )?
 
Zdravo svima,

vidim da hvalite ovu klimu i da ste zadovoljni ali imao bih par pitanja oko nje
1) koje su neke mane ove klime koje ste primetili. Planiram da je stavim po sredini sobe upravo sto ne bije direktno u coveka kada hladi. Da li je tako i kada greje? Ovo mi je bitno za poziciju u stanu.
2) Vidim da ima dosta ovih rupica. Da li se to tesko cisti, tipa puni prasinom, hvata budj ??
3) Koliko je tesko odrzavanje ove klime? Tipa da operem filtere, da li se tesko skidaju vidim da ima ove rupice i unutra.
1 - једина мана (осим тога да овде губим време куцајући хехе) је да понекад након гашења/паљења чујем као благо пуцкетање пластике тј како се хлади/греје као да није најквалитетнија, не знам да ли је ово само код мене, можда само није најбоље причвршћена каналица, не знам, нек додају други како је код њих.
2 - то чисти мајстор како и треба, иначе пошто су филтери иза рупица и клима горе ја не видим како би се испрљале осим ако ниси пушач... у сваком случају ништа што неко потапање у воду или млаз не може решити пластика је то неће црћи ,-)
3 - филтери се лако ваде што си могао да видиш на линку изнад који је постављен(то је потпуно расклапање, али имаш део са филтерима - у принципу два клика да отвориш вратанца и повучеш надоле - лаганица)

У вези грејања је објашњено једно 3 пута на страницама испред и ево сад ти опет каже човек - не може да греје у пластику. Бриз/лес мод је само за хлађење.
Gde se na ovom modelu nalazi crevo? Ne vidim ulaze sa strana na klimi, a ni crevo na slikama koje kačite.
Доле десно, али имаш избор да ли хоћеш да иде иза кроз зид или са стране по зиду(пластика која се скида).
 
Poslednja izmena:
Evo i ostalih opcija sa wifi app (zanimljivo da za breeze ima 3 opcije cak, dok na daljincu postoje samo 2):
Не, 4 опције и на једном и на другом, али само једна (главна бризлес) је са затвореном климом тј кроз рупице ,-)
 
Mislim da je ta razlika od 3 kg kod spoljne jedinice grejač tacne i grejač kompresora. Prošle godine se prodavao samo model sa grejačima, a sad izgleda da ima i model bez grejača.
Jeste, proverio sam teži je Nordic model, lakši je običan.
 
@Boemstari
Izguglah, MOX230-12H**** spoljna jedinica se zapravo koristi i u Brezzeless klimi i kod Xtreme modela (silent Pro).
Otkud znam, mozda ovo jeste novi model. Pride sto dolazi sa wifi modulom SK105...
Za SK105 ne znam sta da ti kazem, ali ako mislis na BT, definitvno ima.. jer sam preko BT i upario klimu sa ruterom.
Inace, kada je izlistao mreze kod setupa, nije pokazao 5GHz mrezu koju inace koristim na fonu.. samo 2.4GHZ mrezu, koju sam i checkirao i uneo pass ...i sve radi evo.

Daljinski je definitvno drugaciji kod mene nego kod Vas ostalih (krastavac Leri Dejvid moment izgleda), i zaista ima samo 2 moda za brezzeless... sa spustenom sivom rupicastom resetkom i uzdignutim glavnim rucpicastim krilom, kao i full brezeless mod, tj, kada je potpuno zatvorena.
Trecu opciju nemam na daljincu.

Jos jedna stvar koju bih hteo da spomenem... nakon "sleep curve" moda sinoc, klima se vraca na podesavanje koje je bilo pre njega, a ja sam sinoc morao da pred spavanje ~11pm nabrzinu ohladim prostor (na 16c) i kada se sleep curve ukljucio, on je lepo odradio svoje 22-24, kako sam i namestio, ali je posle 8am vratio na 16C. Tako da me jutros u 8:30 vec probudila zimoca teska... :-D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno