Šta je novo?

Midea Breezeless

Moze li se u mobilnoj aplikaciji videti potrosnja struje?
 
Kakvi su utisci sad posle ovih par dana visokih temperatura?
 
Ja sam prezadovoljan. Breezeless je nešto najbolje ikada izmišljeno - samo je hladno, ništa ne duva u glavu, ne čuje se ama baš ništa.
 
Primetio sam da nove verzije aplikacije Midea Air ne očitavaju senzor vlažnosti vazduha kod Midea Breezeless. Morao sam da uradim downgrade na verziju 5.0.6.929 koja je zadnja koja očitava senzor vlažnosti vazduha.
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoć u izboru izmedju dva invertera. Trebace mi za hlađenje i dogrevanje prostorije od oko 40m2.
Izbor sam sveo na Midea Brezzless 12 i Gree G-TECH 12. Koliko sam ja laicki video, karakteristike su im slične stim sto je Gree sa ugrađenim wifi-em skuplja za nekih 120€, sto se lako premosti dodatkom od 15€ za Mideu. Nije materija koju poznajem pa vas molim za savet jer ja nisam pametan. Izvinjavam se ako sam promašio grupu ali pomoc bi mi bas značila.
 

@leksa

Ma ova klima je toliko dobra, da sam je platio duplo vise dinara mi ne bi bilo zao. Sto rece @baltam0s, Breezeless vredi za sve pare.
Hladi kao zamrzivac, a nigde nista ne duva, ne cuje se da radi.

Ono sto sam primetio, ali jos uvek nisam uspeo da ukapiram u cemu je stos, je to da mi po nekad ne dozvoljava da aktiviram Breezeless. Koliko sam do sada video, ako stavim recimo hladjenje na 17, ne dozvoljava mi da aktiviram Breezeless, tek kada podignem temperaturu na 23, Breezeless mod se aktivira. Nisam jos uvek siguran da li postoji veza izmedju zadate temperature i procenta jacine ventilatora, tj da li postoji uslov da bi se aktivirao Breezeless mod.

Ali ljudi, navece pred spavanje stavim klimu na 23, ventilator na 20%, aktiviram Breezeless i upalim timer OFF na 2 sata... potpuno besuman rad, ne oseca se ni najmanji dasak da duva... a hladi savrseno.

Od mene ova klima na skali od 1 do 10 ima cistu 10 i za grejenje i za hladjenje.

Sto se potrosnje struje tice, ja to ne gledam jer se ne grejem na klimu pa me i ne zanima koliko trosi :)
 
U istoj poruci das klimi cistu 10 za grejanje i napises da se ne grejes na klimu???

Ne znam kako ovo da razumem, osim kao lose izvedenu marketinsku aktivnost...
 
Ne citas temu od pocetka gde sam napisao da se na klimu dogrevam na pocetku sezone i kada kupamo klinca. U tim uslovima radi za cistu 10ku..
Zagreje stan od 55 kvadrata na 25 stepeni za svega par minuta, sto je bilo nezamislivo sa ON/OFF klimom koju smo imali ranije.
No lakse je pisati nego citati, razumem to...
 
Procitao sam sve za ovu klimu na forumu i naveo ti nelogicnost u postu.
Klima mi je bila u uzem izboru i nisam je uzeo zbog nedorecenosti oko grejanja, jer su iskustva sa neta skromna.
Sam si napisao da nisi imao sa cime u klasi da uporedis, postujem.
 
Tako je. Negde ranije sam bas i napomenuo da je moje iskustvo bazirano na poredjenju sa prastarom Housel ON/OFF klomom, ali da ne znam kakva je u poredjenju na druge invertere iz te klase. Za ovo za sta meni treba, savrsena je. I prosto ne mogu da zamislim da ikada vise kupim klimu bez Breezeless-a.

Zamisli sad da ovde nesto treba da duva :D

20210706_162531.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko se prljaju te rupice, ima li vlage od kondenzacije na toj flapni?
 
Kondenzacije nema..
Nasa klima je stara sad oko 6 meseci i jos uvek je rano za prljavstinu, ali ce se vremenom sigurno skupiti prasine i prljavstine u rupicama, to je neizbezno mislim..
Na srecu, imam neku bas malu tanku okruglu cetkicu, mislim da je za neke medicinske uredjaje koje je idealna za ciscenje tih rupica.. Problem je sto tih rupa ima toliko da ce trebati verovatno par sati da se sve lepo ocisti :D
 
Pozdrav svima, ako neko zna ko trenutno ima na stanju(ali sigurno) ovu klimu - da samo prodaje ili i sa ugradnjom, ako moze da mi javi.
Moze i privatnom porukom ovde ako nije dozvoljen takav post.
Hvala unapred.
 
Da li ovaj Midea Breezeless model ima i od 18-ica? Koliko sam uspeo da vidim, samo nalazim info za 12-icu...
 
Postoji samo 9 i 12, a kod nas se prodaje samo 12. Nema smisla praviti ovakvu klimu sa većom snagom.
 
Breezeless je za manji prostor, gde ljudi sede direkt ispod klime, da hladi, a ne ubije duvanjem. Osamnaestice su za velike prostore i duvaju kao orkan. Dva totalno suprotna koncepta.
 
Моје питање више није актуелно јер су ми уграђивали док сам давио по СББ теми ,-)
Што се тиче питања изнад:
Постоји само један тип бризлес климе и тренутно је несташица (добиће добављач ускоро) и ја сам купио последњу ,-)
Код нас се продаје само 12, 18 не постоји уопште. Иначе ако ти треба 18, боље узми две од 12 шта год да је у питању(наравно поштујем ако је до новца, искрено не знам разлику а као што рекох код нас 18 нема).
Такође бих напоменуо за будуће купце да је клима лепша уживо, али да такође обрате пажњу у вез простора инсталације јер је једна од најширих 12ица које постоје.
 
Него ево иако сам тек добио климу да одговорим човеку који је започео тему(нешто неће само да га обележим, а нећу да идем на "одговор" јер копира све, па ваљда ће видети):
Разлог зашто нема одмах бризлес мод кад ставиш 17 је тај што тај мод служи да мало смањи и касније одржава температуру а не да што брже охлади. Зато клима почне са модом који што брже хлади(јер си одабрао баш низак подеок -17) па кад пристигне ближе температури коју хоћеш пређе у бризлес мод.

Иначе бризлес мод је вероватно прва ствар коју сам видео на реклами па купио због тога(наравно након читања разних коментара и описа) а да није неко паметовање, лаж или шта год. Као што су сви рекли стварно ради то што кажу да ради и јесте нешто ново и добро.

За вај фај модул се слажем сто посто поготово што кошта 15 евра, као што неко већ рече(не знам одакле аутору или ко је већ рекао 25-50). Можемо само да нагађамо што не, али моје мишљење је да је то због старијих људи који не желе, због оних који тврде да им такви сигнали сметају, због мањих компанија које хоће ову климу али без сигурносних пропуста ,-) итд...
Опет мислим да за тако мале паре(у односу на цену климе) треба да буде опт оут, а не опт ин, али ајде ваљда они знају шта раде, нису нови у овоме...

Што се тиче грејања за нас са централном право време за проверу је оно кад кажу "прелазно време" у Топлани и гледају у календар а ми се смрзавамо ;-)
Мада не знам да ли сам добро разумео неке вести, да ли тога више неће бити или шта, видећемо. Ја пошто сам често будан ноћу потребно ми је догревање, мада радије користим мермерни радијатор, али то је за једну собу. Овако сам климу довукао до центра стана и милина.
Иначе мислим да је аутор поменуо тишину климе. Дакле овако: ја своју климу која стоји споља испод прозора у кухињи не чујем уз затворен прозор јер су климе два спрата више од мене гласније. Мислим да то све говори о квалитету. И при томе не мислим на то што је мајстор све добро изоловао па не дрнда, него на онај звук који сама спољашња јединица прави невезано како је постављена. Истина данас баш леп дан све ми је и сад отворено угашена клима, али пошто знам од пре како се чују и са ове стране где ми је дневна соба знам да ћу њих помало чути а своју нећу.

Клима је иначе што се потрошње тиче А+++ и А++ (хлађење/грејање).

За неке озбиљније коментаре мораћу да сачекам топлије дане плус за разна искуства је потребно време.
 
Него ево иако сам тек добио климу да одговорим човеку који је започео тему(нешто неће само да га обележим, а нећу да идем на "одговор" јер копира све, па ваљда ће видети):
Разлог зашто нема одмах бризлес мод кад ставиш 17 је тај што тај мод служи да мало смањи и касније одржава температуру а не да што брже охлади. Зато клима почне са модом који што брже хлади(јер си одабрао баш низак подеок -17) па кад пристигне ближе температури коју хоћеш пређе у бризлес мод.

Иначе бризлес мод је вероватно прва ствар коју сам видео на реклами па купио због тога(наравно након читања разних коментара и описа) а да није неко паметовање, лаж или шта год. Као што су сви рекли стварно ради то што кажу да ради и јесте нешто ново и добро.

За вај фај модул се слажем сто посто поготово што кошта 15 евра, као што неко већ рече(не знам одакле аутору или ко је већ рекао 25-50). Можемо само да нагађамо што не, али моје мишљење је да је то због старијих људи који не желе, због оних који тврде да им такви сигнали сметају, због мањих компанија које хоће ову климу али без сигурносних пропуста ,-) итд...
Опет мислим да за тако мале паре(у односу на цену климе) треба да буде опт оут, а не опт ин, али ајде ваљда они знају шта раде, нису нови у овоме...

Што се тиче грејања за нас са централном право време за проверу је оно кад кажу "прелазно време" у Топлани и гледају у календар а ми се смрзавамо ;-)
Мада не знам да ли сам добро разумео неке вести, да ли тога више неће бити или шта, видећемо. Ја пошто сам често будан ноћу потребно ми је догревање, мада радије користим мермерни радијатор, али то је за једну собу. Овако сам климу довукао до центра стана и милина.
Иначе мислим да је аутор поменуо тишину климе. Дакле овако: ја своју климу која стоји споља испод прозора у кухињи не чујем уз затворен прозор јер су климе два спрата више од мене гласније. Мислим да то све говори о квалитету. И при томе не мислим на то што је мајстор све добро изоловао па не дрнда, него на онај звук који сама спољашња јединица прави невезано како је постављена. Истина данас баш леп дан све ми је и сад отворено угашена клима, али пошто знам од пре како се чују и са ове стране где ми је дневна соба знам да ћу њих помало чути а своју нећу.

Клима је иначе што се потрошње тиче А+++ и А++ (хлађење/грејање).

За неке озбиљније коментаре мораћу да сачекам топлије дане плус за разна искуства је потребно време.
Pozdrav. Zanima me gde moze da se nadje taj wf modul za 15e? Uglavnom su cene oko 30e pa navise.
 
Pozdrav. Zanima me gde moze da se nadje taj wf modul za 15e? Uglavnom su cene oko 30e pa navise.
Мени је донео предузетник који ми је и инсталирао, али кад сам тражио где да купим сви су помињали 15ак евра за модул додатно, само што нису имали климе -;)
Е сад ако накнадно набављаш можда ти људи траже више јер им се не исплати да то доносе кући и намештају(иако је ово лако) за 15 евра ако си већ купио климу,
 
Чисто пар ствари ко користи климу:
Пре пар дана апдејт апликације, јуче стигао нови фирмвер за саму климу. Да ми је неко причао да ћу мењати фирмвер у клими пре више година... У сваком случају све је прошло безболно иако сам само чекао да изађе "плави екран" уместо температуре и размишљао како се брише цмос, хаха
Иначе само је писало "стабилнија интернет конекција и исправка мањих багова" тако да немам појма шта је промењено.
 
Da li neko moze da potvrdi da je USB WiFi dongle sa oznakom CE-SK103 kompatibilan sa Midea Breezeless klimom? Prodavac sa KP tvrdi da jeste ali nisam mogao da nadjem na netu ...
 
Sad sam proverio, ja sam kupio sk102 - doduše, i to sam uzeo na "bum", u smislu da sam video da je za Midea klime. Mislim da nećeš pogrešiti ako uzmeš.
 
Imam i ja sk102, uzeo sam njega jer je bio jeftiniji, ali mislim da su oba modela kompatibilna i da ni nema neke velike razlike između sk102 i sk103.
 
OK Hvala za info
 
Kada sam ja kupovao sk103 je bio jeftiniji...radi bez greske,slobodno kupuj.
 
Da li neko moze da potvrdi da je USB WiFi dongle sa oznakom CE-SK103 kompatibilan sa Midea Breezeless klimom? Prodavac sa KP tvrdi da jeste ali nisam mogao da nadjem na netu ...
Тај и имам, искрено на кутији од усб вај фај модула пише да имају ce-102, ce-103 и још један тип који мислим да је за друга тржишта. Једино што не знам која је разлика а волео бих да знам ,-)
У сваком случају ради.
 
Nazad
Vrh Dno