Mene ovo mnogo i ne zanima, ali ima ljudi kojima ce znaciti ova dansnja vest:
Kompanija Majkrosoft ponudila je korisnicima u Jugoslaviji mogućnost potpisivanja ugovora o korišćenju njenih programskih paketa na rok od tri godine, rečeno je na konferenciji za novinare predstavnika američke kompanije i njenog jugoslovenskog partnera, firme Informatika. Ovim ugovorima, koji su predvidjeni za preduzeća sa više od 10 racunara, firme će steći pravo korišćenja operativnog sistema iz familije Vindouz, kao i poslovnog paketa Ofis. Posle isteka ugovora, domaća preduzeća će biti u mogućnosti da obnove ugovor ili da otkupe licencu za korišćenje softvera. Kampanja legalizacije traje do 31. decembra, posle čega će uslediti kontrola i sudsko godjenje firmi koje koriste nelicenciran softver. U okviru kampanje, firme koje potpišu ugovor u ovom roku dobiće 50 odsto popusta za prvu godinu zakupa.
Kompanija Majkrosoft ponudila je korisnicima u Jugoslaviji mogućnost potpisivanja ugovora o korišćenju njenih programskih paketa na rok od tri godine, rečeno je na konferenciji za novinare predstavnika američke kompanije i njenog jugoslovenskog partnera, firme Informatika. Ovim ugovorima, koji su predvidjeni za preduzeća sa više od 10 racunara, firme će steći pravo korišćenja operativnog sistema iz familije Vindouz, kao i poslovnog paketa Ofis. Posle isteka ugovora, domaća preduzeća će biti u mogućnosti da obnove ugovor ili da otkupe licencu za korišćenje softvera. Kampanja legalizacije traje do 31. decembra, posle čega će uslediti kontrola i sudsko godjenje firmi koje koriste nelicenciran softver. U okviru kampanje, firme koje potpišu ugovor u ovom roku dobiće 50 odsto popusta za prvu godinu zakupa.