Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Ја не не подлежем болестима трендова, ако сам нешто видео и чуо то ћу тако и прихватити објективно. Ствар је у томе што су БР2 изхајповани звучници, кога год питаш "а да то су ти најбољи звучници у класи" бест бај :), онда их чујеш а оно тамо вамо добар генерално звук али не одушевљава баш нешто, и ти сад мораш да се трипујеш да је то добро да би и ти био аудиофил :d, циркус. То је оно што је суштина приче хафај хајп, што од купаца а што од продаваца.

Ниси схватио нисам се ја увредио или тако нешто :p, него само кажем будимо реални то је можда јефтино у хајфај свету, али не и у реалности у Србији где је просечна плата ове године 350е. Значи погрешно изражавање. То је ко кад би рекао да је у јахтинг свету одређена јахта "јефтина" :p

То је тачно да цена није показатељ квалитета али само у неким случајевима. На дотичном тесту сви у соби су се сложили Кантон је бољи што овај од 200е што од 380е, као и да је Адванс акустикс од 1600е доста бољи од Нада од 350е у преводу само глув не би чуо разлику.

Иначе купљена опрема је у мом стану тако да, да и ја слушам бр2 итд...
 
Poslednja izmena:
Dule ne bih se slozio da je BR2 toliko ishajpovan, to je jedna od boljih kupovina za te pare. E sad drugi je problem sto su neke druge kutije u tom cenovnom rangu zanemarene.
 
stigao a6201 :) moram priznati da sam se bas iznenadio kvalitetom zvuka koji izlazi iz ovih jeftinih kutija :)
 
Sad tek videh cene i zlo mi je:S: Malo su vise preterali sa cenom fc330,mada nista nije bolja situacija ni sa solo modelima.Sad ce i cene polovnjaka otici nagore:wall:
Ima li neko iskustva sa ovim Microlab PRO-1?Ili je mozda bolja kupovina 2.0 MICROLAB SOLO-5 za 6500?
 
Pretpostavljam da si već video ali sve jedno, evo ti komentar sa it sveta:
+ Zvuk, izgled, odvojeno snazno pojacalo, kvalitet izrade
- Nema
Posedujem ove zvucnike preko 6 meseci. Zvuk je odlican. Dosta velika izlazna snaga pojacala sa lakocom kontrolise zvucnike. Dinamika je takodje odlicna i nema cujne distorzije ni pri maximalnoj izlaznoj snazi! Jednostavno ovo je jedan od retkih kompleta zvucnika koji jednostavno kada pustite muziku moze da svira i veoma kompleksne deonice a da ne dodje do nikakvih izoblicenja ili "rupa" u zvuku, znaci linearno i jasno. Po mom misljenju moze se porediti sa mnogo skupljim HIFI zvucnicima. Sto se tice izrade, ona je veoma kvalitetna, neci od detalja su hladnjak na magnetu visokotonca, skretnica mislim da je radjena 6db po oktavi sa kalemom motanom na vazduhu a kondenzator za visoke nisam uspeo da odredim, ali svakako nije elektrolit, znaci neki film ili polipropilen. Pojacalo je uradjeno sa LM cinimi se 3886 ili tako nesto, u svakom slucaju kolo koje zaista moze da isporuci dovoljno snage za te kutije. Naravno nemojte ocekivati ne znam kako dubok bas od tako malih kutija, ali moram da napomenem da sviraju bolje od nekih mnogo vecih ali manje kvalitetnih kutija. ZA SVAKU PREPORUKU!!! Poslusajte ih pa odlucite...
Kutije su čini mi se malo manje od petice ali je cena zato dosta veća (kao i cene svih modela u ovom uvozu). Ja bih za svoje pare pre uzeo peticu ali ja nisam čuo ni jedne ni druge kako zvuče tako da moje mišljenje nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da prokomentarise bar ove dijagrame?
 
Slike odziva prvo sacuvajte na hard, pa cete ih onda videti na hardu.
 
na 2khz imaju gadan pik na dole sto ce se osetititi kod vecine vokala, slusao sam ih davno i ostavile su mi utisak konstantno ukljicenog loudnesa sto grafici i potvrdjuju , solo 2 je zvucno puno bolji
 
da
 
ja kupio 6c juce u grappolo-u, pala im je cena jedno 1.000 din u odnosu na onu prvobitnu i rece mi covek kad sam zvao da im je bilo ostalo jos 15ak komada.
eto, mozda nekom znaci ta informacija
 
Стигао ми је трафо, и саставио сам појачало али ми је одма прсао осигурач од 400 мА, вероватно слаб, али сутра иде разрешење догађаја :D

Ево слике завршеног. Значи трафо са 2 секундара посебно за појачало 25в и предпојачало 9в стабилисаним напоном, има преко кило ако не и 2 :D
 

Prilozi

  • 16082010015.jpg
    16082010015.jpg
    531.2 KB · Pregleda: 99
Jes' da je offtopic ali kad smo kod DIY, evo sta moze da se kupi za 50e.

big-289228_DSCN2468.JPG
big-289228_DSCN2480.JPG


Spraga elektroliti 70000 Mf Posebno napajanje. polipropileni itd. . .
 
Добро можда није маторо, тако ми изгледа, ако је није старо а кошта 50е онда је јасно зашто га продаје.

Ако је старо 10 година сутра може нешто да ти рикне. Што се тиче звука може да буде добро а и не мора уопште, све треба чути.
 
Ne bih se slozio da moze tek tako samo da rikne, koliko god da je staro. Stavise, vise se uzdam u stare stvari nego u nove novcijate. ,)
 
To se nikad ne zna. Moze i nesto 30god da radi perfektno kod jednog s pose 2 dana kod novog vlasnika da odripa. Mozes da kupis uredjaj od 5000e i da se pokvari a moze i onaj od 500e da radi perfektno. Moze i stari uredjaj da daje odlican zvuk, ako je lepo ocuvan. Ako novac nje problem uvek bolje ici na novo.
 
Problem- ne problem, gotovo nikad ne idem na novo. :D Imam ja svoje razloge, sto bi rekao onaj u filmu. :p
 
Не може кондензатор да траје 10 година и да има исте карактеристике као првог дана, суше се електролити.
 
Naravno da ne moze, zato nadjes identican i zamenis. Ako ne nadjes identican onda promenis malo zvuk ali pitanje je koliko je to cujna promena.
 
Ima dobrih kondenzatora dok nas, samo ima mnogo vise satro majstora.
 
Зато направиш сам себи, иначе купио сам делове за сталке од сиво - сребрног храста :D 2500 дин материјал.

Биће високи 85 цм :D
 
Vrh Dno