Šta je novo?

Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots

Zasto uopste ima smisla igrati neku igru vise od 1,2 puta ? Da dokazes svom virtual egu da si bad ass baja ?!
Aj razumem donekle za RE, odigrati 2 puta, jer imas 2 lika, vise endinga, tj pardon, to je bilo sa pravim RE, ne sa ovim new age trigger happy crapom. :D
 
Neke igre je jednostavno zanimljivo ponovo prelaziti ;).
 
Zasto uopste ima smisla igrati neku igru vise od 1,2 puta ? Da dokazes svom virtual egu da si bad ass baja ?!
Aj razumem donekle za RE, odigrati 2 puta, jer imas 2 lika, vise endinga, tj pardon, to je bilo sa pravim RE, ne sa ovim new age trigger happy crapom. :D

Cekaj da razmislim . . . Hm . . . Mozda jer su neke igre zabavna i vredne vise prelazenja ?!

Neverovatno konstruktivno pitanje Dr. Bobe .
 
Moze jedan brz odgovor. Posle 6-7 godina igram ponovo igricu i ladno sam zabo neznam gde dalje! Uzeo sam karticu za level 2 i neznam sta dalje vrtim se gore dole al nemogu da se setim sta dalje i gde uzeti karticu za treci level. na prvom spratu u garazi gde je tenk nema kud na drugom spratu nema nikog a na trecem ili ti b2 sve sam resio i nema dalje help help!
 
Rekao bih da je kec u pitanju
 
pitao sam prije ali mi ne funkcionise sa dobijenim odgovorom: na extreme boss kada pucas u Vamp-a u sobi sa Rexom i on padne, na koji nacin mu se zabode syringe...jednostavno ne mogu da mrdnem dalje na extreme hard od ove scene:(
 
pitao sam prije ali mi ne funkcionise sa dobijenim odgovorom: na extreme boss kada pucas u Vamp-a u sobi sa Rexom i on padne, na koji nacin mu se zabode syringe...jednostavno ne mogu da mrdnem dalje na extreme hard od ove scene:(

Opremis se sa syringe-om...kada se on zamori/padne ili sta vec, pridjes uradis CQC i ubrizgas mu.
 
First Metal Gear Solid 4 trailer (TGS 2005) on PS3 dev kit
http://www.youtube.com/watch?v=NaeYAW89a3M

Kako sam se samo nalozio kada sam prvi put ovo video, steta samo sto igra nije na kraju dostigla ovaj nivo.

Graficki, ovo i nije nesto toliko bolje, pribliznog je kvaliteta grafika na kraju ispala. Mozda je vizuelni stil malo drugaciji. Vise je bio problem sto sam ja mislio da ce sadrzaj same igre na osnovu ovog trailera biti bogatiji, taj blisko istocni segment. On nije kratak ali i sam Kojima je rekao da nije bas uspeo svoju punu viziju da sprovede u delo pa se morao zadovoljiti nekim kompromisima zbog ogranicenja hardvera.

Neke tehnicke stvari su bile mnogo vece razocaranje ali posto se radilo o MGS niko to nije pominjao ili je mozda samo ovlas spomenuto. Stvarno je jadno da igra mora da instalira svaki act zasebno na hdd iako nijedan taj act nije bio nesto preterano dugacak/glomazan a opet u nekim sekcijama je uprkos tome ucitavanje bilo prisutno. Ne moze a da se ne uporedi sa Uncharted 1 i 2, KZ2 i evo sad GoW 3 koji se igraju bas onako kako se na konzolama uvek igralo, ubaci disk i igraj a ne kao ovo danas sa instalacijama.
 
Zar se ne secas da je MGS 4 igra na DL Bluray-u ? :)
Eto otkud instalacije.
 
Fazon je u tome sto je taj TGS 2005. trailer napravljen na osnovu nekih fantomskih specifikacija za koje je Kojima znao da nece biti iste kao PS3 jos tad. Znaci, oni su pravili trailer za koji su znali da verovatno nece moci da se vrti na final hardwareu onako kako su to oni zamislili.

Zar se ne secas da je MGS 4 igra na DL Bluray-u ? :)
Eto otkud instalacije.

To nema veze jedno sa drugim.
 
Fazon je u tome sto je taj TGS 2005. trailer napravljen na osnovu nekih fantomskih specifikacija za koje je Kojima znao da nece biti iste kao PS3 jos tad. Znaci, oni su pravili trailer za koji su znali da verovatno nece moci da se vrti na final hardwareu onako kako su to oni zamislili.

Upravo to, secam se da je bilo pomenuto u nekom intervuju nakon izlaska igre. Steta sto je tako ispalo. Samo su bila ocekivanja veca zbog toga.

Ali opet, zasto instalacija za MGS4 a ne za neke druge igre. Pa i GoW3 je na DL disk prvenstveno zbog prerenderovanih video scena a u MGS su one u prikazane u real-time.
 
Jos malo cosplay-a :)

4946526eb.jpg


4232192uv.jpg


4885325rw.jpg


4302972ty.jpg


4198446rk.jpg
 
Poslednja izmena:
Moras vise puta da mu ubrizgas, koliko se secam...Davno sam igrao.
Ali kao sto rekoh, mislim da moras vise puta da bih uopste mogao da ga se resis.:)

Nema sanse:((( na solid normal sam davao sinu jer on bolje taj CQC izvodi:) i on mi to zavrsi, ja kazem hvala, i nastavim da cepam...na extreme sam tu zakocio a htio sam je zavrsiti na extreme hard...
 
Fazon je u tome sto je taj TGS 2005. trailer napravljen na osnovu nekih fantomskih specifikacija za koje je Kojima znao da nece biti iste kao PS3 jos tad. Znaci, oni su pravili trailer za koji su znali da verovatno nece moci da se vrti na final hardwareu onako kako su to oni zamislili.



To nema veze jedno sa drugim.

Ti si pogresno razumeo. Oni nisu mogli samo da ubace sve sto su hteli i to najvise zbog vremena a i cinjenice da mu je i 50GB bilo malo pa su "shatro" morali da prave kompromise. Ako ti mislis mozda da je MGS4 nedovrsena igra ili sta vec onda sta da pricamo dalje :) Usput, kad je nastala ona manija kao sve PS3 igre su imale prerenderovani trailer i nista od toga nije bilo in game, e pa MGS4 jedini jeste bio. 3 ili kolko vec meseci nakon E3 fiaska sony konferencije, na TGS je kojima lepo stavio pauzu i opicio "noclip mode" u sred trailera da pokaze ljudima da je sve ovo in game. Tako da od prvog dana to sto su postavili kao zadatak ako pricamo o tehnickom dostignucu, to su i postigli kao zavrsheni produkt.
 
Ti si pogresno razumeo. Oni nisu mogli samo da ubace sve sto su hteli i to najvise zbog vremena a i cinjenice da mu je i 50GB bilo malo pa su "shatro" morali da prave kompromise. Ako ti mislis mozda da je MGS4 nedovrsena igra ili sta vec onda sta da pricamo dalje :) Usput, kad je nastala ona manija kao sve PS3 igre su imale prerenderovani trailer i nista od toga nije bilo in game, e pa MGS4 jedini jeste bio. 3 ili kolko vec meseci nakon E3 fiaska sony konferencije, na TGS je kojima lepo stavio pauzu i opicio "noclip mode" u sred trailera da pokaze ljudima da je sve ovo in game. Tako da od prvog dana to sto su postavili kao zadatak ako pricamo o tehnickom dostignucu, to su i postigli kao zavrsheni produkt.

#1 Igra zauzima oko 30GB na disku.

#2 Gameplay koji su pokazali na TGS-u je bio na debug jedinici, koja nije imala final hardware specifikacije, vec one fazone sa NV40 SLI-em itd.

#3 Ne mislim da su napravili nezavrsenu igru, ali sigurno nisu dostigli nivo prvog trailera. Nisu ni mogli, jer nisu imali hardware koji je koriscen za taj trailer.
 
Ma jok, mgs3 je bio bolji, sa onom dzunglom je bio nestvaran na ps dvojci.
 
Ma jok, mgs3 je bio bolji, sa onom dzunglom je bio nestvaran na ps dvojci.

Slazem se, meni je MGS3 verovatno najbolji MGS, ali me nije toliko odusevio kao MGS2.
Uz to, MGS3 ending mi je najbolji ending ikada.
Kada sam zavrsio MGS2 nisam mogao da verujem da je Kojima imao toliko hrabrosti da nesto slicno napravi(covek je u to vreme bio potpredsednik SCEJ).
Odmah sam poceo da prelazim igru ponovo, da bih bolje skontao pricu, a sigurno sam je presao bar 15tak puta.
Naravno, igra je imala i mana, pogledaj samo ovo http://www.youtube.com/watch?v=UXeGxm9vMX0&feature=related.
To je jedan on onih sramota-me-sto-ovo-igram trenutaka :).
 
Poslednja izmena:
Da bre, bas je prica u MGS2 direktno uperena na USA. Cak je morao da izbaci mnoge scene zbog 11.09.
Mislim da je hteo neke delove Njujorka da rusi, tako nesto sam citao.
Na kraju cu morati da narucim MGS Ess kolkciju iz azije da igram MGS 3.
 
Da bre, bas je prica u MGS2 direktno uperena na USA. Cak je morao da izbaci mnoge scene zbog 11.09.
Mislim da je hteo neke delove Njujorka da rusi, tako nesto sam citao.
Na kraju cu morati da narucim MGS Ess kolkciju iz azije da igram MGS 3.

Radnja je prvobitno trebalo da se odvija u Iraku i glavni negativac je trebalo da bude Liquid Snake. Medjutim, zbog situacije na bliskom istoku, Kojima je odustao od ovoga.
Dosta toga je izbaceno zbog 11. septembra.
Prvobitno je trebalo da Arsenal Gear padne na Menhetn, da Kip slobode bude premestan i da Raiden posle poslednje borbe presece jarbol i da americka zastava prekrije Solidusov les.
Osim toga, Kojima je iz nekog razloga otpustio lika koji je odradio odlican posao prevodeci MGS sa japanskog na engleski.
Bila je cak i neka prica da mu se nije svidelo sto je lik prilikom prevoda dosta toga izmenio i po istoj prici, unapredio.
U svakom slucaju, sto se dijaloga tice, cini mi se da je originalni MGS ubedljivo najbolji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno