Šta je novo?

Meta Quest 3 VR

Kad izlazi update ..66 za quest 3?
 
Kad izlazi update ..66 za quest 3?
Izašao, ali ide u vejvovima.

Btw, ima li kod nas da se kupi neki head strap sa dodatnom baterijom? Koja su vaša rešenja za 70min gameplaya u intenzivnijim igrama?

EDIT: Ne znam da li neko kupuje aplikacije ovde, ali evo par referrala za -25% popusta mojih igara

Assassin's Creed Nexus
NEON Squad Tactics (XCOM Like)
Breachers (5v5 R6 Siege-wannabe, dobro je, najpopularnija mp igra ovog tipa)

Imate trenutno i gomilu igara na 90% popusta na Meta Quest Storeu. Dosta njih je cross-buy.
 
Poslednja izmena:
meni je stigao update 66 ali sad moze i rucno da se uradi uupdate :D
 
Jel ovo moze da se koristi na PC bez da se loguje sa njihovim Facebook / Meta nalogom?
 
Šta imaš protiv Meta?
 
Jel ovo moze da se koristi na PC bez da se loguje sa njihovim Facebook / Meta nalogom?
Ne.
Meta nalog mi nije smetao, ali me zasipaju emailovima oko datuma rodjenja.
Ako to ne unesem do kraja meseca, blokirace mi nalog.
Inace, opravdanje je prilicno glupavo, navodno hoce da znaju da li sam punoletan da bi mogli da me dave reklamama.
 
Koja glupost.. Zakljucavaju parce hardvera iza smrdljivog naloga, nisu mi jasni..
 
cekam update..sve je boljji sa ovim updejtovima quest 3 :D
 
Koja glupost.. Zakljucavaju parce hardvera iza smrdljivog naloga, nisu mi jasni..
R&D za VR je skup. Iako ti mozda tako ne deluje, uredjaj se prodaje ispod realne (trzisne) cene.
Te pare na neki nacin moraju da se nadoknade, makar spijuniranjem.
 
Gledam gift kartice koje mogu da iskoristim u store-u, imaju 4 koje mogu da uzmem, USA, UK, EU i Kanada.
Na spisku zemalja za EU nema Srbije, koji smo mi store? nijedan? :)
 
Mali update : uzeo sam USA gift karticu, prvo nije hteo da primi (srpska IP adresa) kad sam ukucao kod, ali je hteo sa USA VPN-om.

btw nema šanse izgleda da se sazna region accounta, probao sve živo, guglao (tu ljudi pitali ali niko ne zna gde da vidi to), chatgpt kaže da može i navodi gde i kako, ali lupa gluposti :ROFLMAO:
 
Pozdrav ljudi!
Posle oko mesec dana korišćenja Quest 3 i zadnjih 15ak dana sa naočarama (znam, glup sam) uspeo sam da izgrebem sočivo.
Da li je iko ikada uspeo da otkloni ogrebotinu ili je to nemoguća misija?
Kako god bilo, ako budem morao da živim s tim, planiram bar da naručim dodatna stakla sa dioptrijom. Ako je neko to već naručivao, kakve su mu preprouke i iskustva?
 
Pozdrav ljudi!
Posle oko mesec dana korišćenja Quest 3 i zadnjih 15ak dana sa naočarama (znam, glup sam) uspeo sam da izgrebem sočivo.
Da li je iko ikada uspeo da otkloni ogrebotinu ili je to nemoguća misija?
Kako god bilo, ako budem morao da živim s tim, planiram bar da naručim dodatna stakla sa dioptrijom. Ako je neko to već naručivao, kakve su mu preprouke i iskustva?
Uh ne znam nista o tome skidam još naočare...vidim dobro , vidi na net šta ima, ima rešenje neko sigurno...
 
Koristim naočare samo za čitanje ali neki put se zeznem i ne skinem ih pre nego što stavim headset, u zadnjem momentu provalim, ali zeznuto je ako se ne provali, pretpostavljam.
Inače mi ne trebaju za VR.
Zato sam pre par dana naručio zaštitna sočiva, bolje to da se izgrebe nego ova sočiva na headsetu.
Imam ista takva od istog proizvodjača za psvr2 , pa znam da su dobra.
 
Meta traži između 50 i 160 eura za dodatna sočiva, u zavisnosnosti od jačine dioptrije. Za ćorave, definitino se isplati...da sam se setio ranije, sad ne bih morao da gledam mutnu fleku dok god imam ovaj set :((
Srećom, izbacuju u Oktobru Quest 3s, pa zamena možda neće biti tako daleko
 
Uzeo sam bio nedavno ovaj kabl na Temu , stvarno je odličan, kvalitetan , 5m
Jedino možda nekome zasmeta što je usb-c na oba kraja.
Koristim ga svaki dan , za vožnju uglavnom, mada i za ostalo na PCVR, nisam zadovoljan sa wifi kako radi, probao više rutera i wifi6e, ok je ali secka povremeno, nervira.
Ne može potreban bitrate da izvuče i to je to, ako je rezolucija na max i detalji na ultra.
O trošenju baterije ne treba ni govoriti, kabl je jednostavno najbolje rešenje.

 
Meni je stiglo za otprilike dve nedelje
I jel dobar Kabel...ja imam quest 3 i igram steam igre...uzeo sam neki Al nekad pise USB konekcija loša, pa ga vadim ubadam ponovo pa onda da protok od 2g...
 
I jel dobar Kabel...ja imam quest 3 i igram steam igre...uzeo sam neki Al nekad pise USB konekcija loša, pa ga vadim ubadam ponovo pa onda da protok od 2g...
Sigurno nije vrhunski za te pare ali nikakav problem za sada nemam. Izgleda čvrsto i izdržljivo, konekcija perfektna ako porediš sa WiFi. Probaj ako nisi i ostale PC portove, ima ih fala bogu dosta :)
 
Dobro izgleda za standalone, uopšte nije loše (y)

Dvoumim se ipak izmedju PCVR i PSVR2 verzije, ne mogu da se odlučim :)
 
Ja cu na steam uzeti pa igrat na quest 3...
 
Ako sam dobro razumeo ovo na redditu, ako uzmeš na Q3 onda u isto vreme imaš i steam verziju , tako da možeš obe verzije da igraš.

 
VR igre su sad bolje od standardnih...i sve su bolje...
 
Završio upravo HL Alyx, prava VR igra, fenomenalna.
Možda malo kratka mada nisam siguran, igrao sam sa dugim pauzama, tipa odigram malo pa za 3-4 dana opet malo i tako do kraja.
Nije bilo puno neprijatelja čini mi se, ne znam da li je to dobro ili loše, taman koliko treba rekao bih.
Mozgalice zanimljive, niti suviše teške niti prelake.
Super izgleda, vrlo dobro napravljena sa dosta detalja.
 
Probao UEVR Injector prvi put, za Silent Hill 2 sam probao ali verujem da bi problem bio isti i za bilo koju drugu igru.
Ne znam da li je do Quest3 ili čega već, ali kad probam Inject na OpenXR neće nešto, javlja da openVR nije loaded.
Ako odaberem openVR umesto openXR u opcijama, onda startuje openVR i kao krene ali šlogira se cela igra, u principu znam da ne radi sa SteamVR, tako piše u uputstvu, da treba odabrati openXR generalno.
Do sada sam probao openVR i openXR samo u iRacing igri i tamo je radilo normalno, openXR se btw pokazao daleko boljim.
Tako da ne znam u čemu bi mogao biti problem, zna li neko?
 
Nazad
Vrh Dno