Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Grdja je DUO app..ne mogu iz 5 zvanja ostvariti poziv,koja je svrha onda?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Kod mene ljudi sad masovno odustaju od Vibera, naročito nakon što su izgubili sve poruke pre neki dan. Doduše, ja ga ne koristim već mesecima...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni evo već 2 dana neće da zvoni Viber kad me neko zove. Tek vidim da me neko zvao kad uđem u aplikaciju. Za to vreme poruke stižu normalno. Teško smeće od aplikacije.

ti simptomi su mnogo cesce vezani za sam telefon, nedostatak memorije i app management, nego za samu aplikaciju. Da je do aplikacije, nikome ne bi zvonio...
 
Ma da, sigurno.
Pre par dana je pola korisnika izgubilo sve poruke i podatke koje su imali na Viberu. Verovatno im telefoni nisu bili dobro optimizovani. Inače sama aplikacija je dovedena do perfekcije.
 
Poslednja izmena:
^ Zanimljivo da mi se baš niko nije požalio da je izgubio Viber podatke ako je bilo tako masovno. Ili rekao da zna nekoga ko jeste.
 
Bravo, svi mi koji smo napisali smo to naravno slagali samo zato što mrzimo viber
 
Meni je zao sto se devojci nije desilo to, da go.vno od aplikacije crkne vise, da je lepo prebacim na whatsapp ili bar telegram.
 
Ja znam neke ljude koji su izgubili podatke, a i ovde na forumu je dovoljno pročitati 20ak postova unazad da se vidi da nije mali broj ljudi bio pogođen. Koliko tek ima onih koji nisu ni svesni da su tuđom krivicom izgubili podatke već misle da su sami greškom nešto obrisali. A ima i onih koji i ne znaju da im nešto tu fali[emoji16]
 
^ Hey, pa nisam rekao da ne verujem,samo da je izgleda ipak bilo malog obima. To je sve. ;)
 
1-2% na globalnom nivou, malo li je?
 
Ma da, sigurno.
Pre par dana je pola korisnika izgubilo sve poruke i podatke koje su imali na Viberu. Verovatno im telefoni nisu bili dobro optimizovani. Inače sama aplikacija je dovedena do perfekcije.

kakve veze ima globalni problem koji je pogodio hiljade korisnika sa time sto tebi ne zvoni vajber? X puta su pominjani slicni problemi u ovoj temi, sa svim messaging aplikacijama, i uvijek se ispostavljalo da je u pitanju app management, ROM, manjak RAM memorije, kineski ROM-ovi, task manageri i sl...
 
Na istom telefonu rade WA, Duo, Skype i Messenger, i zvone svaki put kad me neko zove. Dakle isti app management, RAM (3GB od čega uvek oko 1,8 - 2 slobodno, isti ROM(globalni, nije Kineski) (bez task managera, to ne koristim), isti battery management itd... itd... I na tom telefonu samo Viber neće da zvoni od svih VoIP aplijacija. I to odjednom, nakon što je 6 meseci pre toga radio na tom istom telefonu sa istim podešavanjima. I to nije prvi put da se Viber tako ponaša, i nije samo na ovom telefonu već mi se dešavalo i na prethodnim modelima , i nije samo kod mene jer i ukućani su imali problema kako kad i kako ko. Koristim Viber već godinama i koristiću ga i dalje, ali to ne umanjuje činjenicu da je aplikacija loša i nepouzdana.
 
Ipak je telefon, čim si napisao globalni rom. Mora se app zaključati u RAM, Xiaomi? Imaš i drugo rešenje, da viber sam radi uvek u pozadini ovom opcijom (tako bi trebalo):
 

Prilozi

  • 1.PNG
    1.PNG
    86.7 KB · Pregleda: 127
Nemam Xiaomi, koristim Huawei P10 lite. Sve je podešeno kako treba. Juče sam deinstalirao i ponovo instalirao Viber i sad radi kako treba. Do neke sledeće situacije kada će ponovo da zabode.
 
Na istom telefonu rade WA, Duo, Skype i Messenger, i zvone svaki put kad me neko zove. Dakle isti app management, RAM (3GB od čega uvek oko 1,8 - 2 slobodno, isti ROM(globalni, nije Kineski) (bez task managera, to ne koristim), isti battery management itd... itd... I na tom telefonu samo Viber neće da zvoni od svih VoIP aplijacija. I to odjednom, nakon što je 6 meseci pre toga radio na tom istom telefonu sa istim podešavanjima. I to nije prvi put da se Viber tako ponaša, i nije samo na ovom telefonu već mi se dešavalo i na prethodnim modelima , i nije samo kod mene jer i ukućani su imali problema kako kad i kako ko. Koristim Viber već godinama i koristiću ga i dalje, ali to ne umanjuje činjenicu da je aplikacija loša i nepouzdana.

i ja imam tel sa 3GB RAM-a (LG G4), i nikad nemam 2GB slobodno, a dozvoli mi i da posumnjam u taj podatak... Štaviše, ako je taj podatak tačan, onda nema šta da se čudiš - telefon ti ubija procese i nepotrebno drži 2BG RAM-a slobodne... Pročitaj malo o RAM menadžmentu na linux baziranim sistemima, ako već nisi. I da, prijateljicin Huawei P8 lite je imao taj problem sa ubijanjem Vajbera, a ostale nije ubijao po difoltu. Trebalo je malo čačkanja da se namjesti
 
i ja imam tel sa 3GB RAM-a (LG G4), i nikad nemam 2GB slobodno, a dozvoli mi i da posumnjam u taj podatak... Štaviše, ako je taj podatak tačan, onda nema šta da se čudiš - telefon ti ubija procese i nepotrebno drži 2BG RAM-a slobodne... Pročitaj malo o RAM menadžmentu na linux baziranim sistemima, ako već nisi. I da, prijateljicin Huawei P8 lite je imao taj problem sa ubijanjem Vajbera, a ostale nije ubijao po difoltu. Trebalo je malo čačkanja da se namjesti
Nema potrebe da sumnjaš, ja sam čovek u solidnim godinama da bih se bavio tim stvarima.
ac7ed08a7d0ed3e0bc0ce096b8f3a527.jpg
 
Ti Kinezi imaju sisteme koji umeju da ubijaju aplikacije. Na mom Xiaomi sam sve app za komunikaciju zaključao u memoriji, za svaki slučaj, jer ume ponekad da se desi problem.
Inače, sa Viber i WA kvalitet razgovora iz rominga ume da bude značajno bolji nego kad se poziva na klasičan način. Bar kad je u pitanju pozivanje iz nekih udaljenijih destinacija.
 
Sistem otišao u minus [emoji23]
Juče sam imao razgovor preko wa od nekih 15ak min, u jednom trenutku je počeo da kasni nenormalno, čim sam primetio prekinuo sam vezu i nazvao opet, posle bilo sve ok.
Zadovoljan sam prilično kvalitetom zvuka, do tog trenutka kad se izbagovao je radio super, nema šta..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ti Kinezi imaju sisteme koji umeju da ubijaju aplikacije. Na mom Xiaomi sam sve app za komunikaciju zaključao u memoriji, za svaki slučaj, jer ume ponekad da se desi problem.

Moguće, čini mi se da je i meni bilo tako sa Viber-om kad sam bio uzeo telefon, a onda sam se prebacio na custom rom-ome i nije više bilo tih problema. Dakle problem je bio u MIUI-u, ne znam da li su update-ovima uspeli da reše problem.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nema potrebe da sumnjaš, ja sam čovek u solidnim godinama da bih se bavio tim stvarima.
ac7ed08a7d0ed3e0bc0ce096b8f3a527.jpg


suuuuper ti je taj telefon, odlican, sistem trosi MINUS 165 MB memorije. Ako ga jos saaaamo malo optimizujes, iz 3GB RAM memorije garant mozes da izvuces 4GB slobodnog rama :d :d :d

Sto se godina tice, ne znam kakav ti je to argument, i ja skoro usao u petu deceniju, ali kad smo vec kod toga, da sam imao OS koji trosi minus RAM memorije, jos bih i sad kao primarni racunar koristio svoj commodore 64 (imam ga, jos radi, da mi je da ubacim ovako neki OS, pa da od 64KB RAM memorije dobijem par stotina :D )


To što je potrebno podesiti telefon za jednu aplikaciju, a za drugih 5 koji rade isto ne treba, govori dosta i o toj aplikaciji :D

problem sa ubijanjem odredjenih aplikacija sam licno imao i rjesavao na Meizuu, Lenovu i Huaweiju, a evo se ljudi javljaju ovdje da imaju probleme i sa Xiaomijem. Sve redom Kinezi. Moja teorija je, a ne znaci da sam u pravu, da Kinezi optimizuju svoje ROM-ove tako da ubijaju aplikacije radi duzeg trajanja baterije i manjeg koriscenja rama, osim aplikacija koje interno postavljaju na white list, a ocigledno Vajber, kao app koja nije zastupljena kod njih, nije na bijeloj listi. Isto tako su mi Kinezi ubijali Mixcloud i Soundcloud i jos par app, dok ih nisam rucno podesio na bijelu listu. Na LG, HTC i Lineage/CM romovima taj problem nisam imao.

BTW, izasao Vajber 8, promjena koliko vidim nula. Blago sam razocaran, ali isto je bilo i kad je izasao 7.0.0
 
Hteo sam da aktiviram tablet kao secondary device za Viber. Međutim, Viber vidi tablet kao telefon. Šalje kod umesto da ponudi skeniranje qr koda. Kada unesem kod na tabletu, Viber na telefonu se deaktivira.
Ima li leka?

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Koliko se sećam, prilikom instalacije uneses broj nebitne kartice u nebitnom starom telefonu i tražiš poziv a ne sms. Na taj tel ti stigne poziv i kod uneses u tablet.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Hteo sam da aktiviram tablet kao secondary device za Viber. Međutim, Viber vidi tablet kao telefon. Šalje kod umesto da ponudi skeniranje qr koda. Kada unesem kod na tabletu, Viber na telefonu se deaktivira.
Ima li leka?

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
Mora Viber na telefonu da ti bude apdejtovan na poslednju verziju. Kad instaliraš Viber na tabletu unesi broj telefona koji ti je u telefonu (ne tabletu) i koji je već povezan sa Viberom. Kada se završi instalacija trebalo bi da se otvori ona verifikacija preko QR koda.
U slučaju da ne uspe na ovaj način, a dešava se da nekad neće, probaj sledeće : nađi nekog ko već koristi Viber na tabletu kao sekundarni uređaj i neka ti pošalje viber apk. fajl sa svog tableta (nekom od onih apk share aplikacija) pa onda preko njega pokreni instalaciju na svom tabletu. Meni je tako uspevalo ranije, a sad nemam tablet da isprobam.
 
@SickMF
OK, ali bih tako dobio da su tablet i telefon dva razlicita naloga, a ja bih hteo da je tablet sekundarni, tj. da je sinhronizovan sa telefonom
@omtw
Gledao sam na apkmirror i tamo ima samo razlika izmedju arm i x86 verzija.

Ako neko moze, neka okaci apk sa svog tableta da probam i to. Hvala!
 
Znaci ti hoces jesan te isti nalog na dva uredjaja?
Ja sam koristio jedan isti nalog na telefonu i tabletu, naravno da moze...kao sto se koristi jedan isti na PC-u i telefonu.

Mitsubishi Trifum Galaxy
 
Jel se mogu nekako isključiti Viber notifikacije za sticker-e?

Počele da mi iskaču notifikacije i "podsećaju" me da mogu skinuti stikere (koje ne koristim i voleo bih da ih skroz izbace). Jel može to nekako da se isključi a da ostanu notifikacije samo za poruke i pozive?
U podešavanjima nisam našao tu opciju.
 
ja ih ne dobijam, ako mislis na notification tray.... Moze li screenshot?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Slikaće kada se opet pojavio.
Pre nekoliko dana sam promenio telefon, rutovan, ne znam zašto je počelo da izlazi.

Da, u statusnoj liniji izlazi Viber poruka i iscimam se da mi neko piše kad ono prokleti stikeri.
 
Nazad
Vrh Dno