Šta je novo?

Menjačnice

Tnx za objasnjenje....nisam dugo to radio pa se nesto istripovah da transakcija moze odmah da se izvrsi a nakon sinhronicazije se sve to u novcaniku "usaglasi"...

Kad smo vec kod ovoga, da li je u mom slucaju moguce stopirati transakciju? Meni je odmah balans umanjio za iznos koji sam poslao, ali kako novcanik nije sinhronizovan, ima li opcija "undo"? Pitam cisto informativno, ili nema nazad u takvim situacijama? U samoj btc core aplikaciji ne vidim tako neku opciju, tipa cancel transaction...
 
Tnx za objasnjenje....nisam dugo to radio pa se nesto istripovah da transakcija moze odmah da se izvrsi a nakon sinhronicazije se sve to u novcaniku "usaglasi"...

Kad smo vec kod ovoga, da li je u mom slucaju moguce stopirati transakciju? Meni je odmah balans umanjio za iznos koji sam poslao, ali kako novcanik nije sinhronizovan, ima li opcija "undo"? Pitam cisto informativno, ili nema nazad u takvim situacijama? U samoj btc core aplikaciji ne vidim tako neku opciju, tipa cancel transaction...
Iskreno, nisam nikada pokušavao tako nešto, ali verovatno možeš da pobrišeš ceo wallet (sačuvaš wallet.dat naravno) i onda ga ponovo instaliraš i sinhronizuješ od nule. Ako transakcija nije transmit-ovana ostatku mreže, trebalo bi da bude poništena.
Sigurno postoji i neka elegantnija metoda, ali odavno se nisam bavio core wallet-om, tako da ne bih znao da ti kažem koja je.
 
Jel ima neko problem sa cexom kad radi withdrawal preko kripto mreze da 2FA sms kod ne dolazi tj ne dolazi bas svaki put
 
Da li bi iko preporučio neki paying servis, a da ne zahteva KYC? Da li ima neki pouzdan za uplatu deviza preko VISA ili Master card?
 
Drustvo, ovo mi je prva poruka na forumu, a registrovao sam se kako bih se informisao malo vise oko povlacenja sa CEX-ova.

Ja sam poceo bio sa Krakenom, medjutim sam presao na Binance zbog raznoraznih razloga. Do sada nisam nikada nista povlacio medjutim, trebalo bi uskoro. Procitao sam malo temu i vidim kako stvari ovde funkcionisu, ali me zanima da li je neko probao da povlaci sa Krakena? Tamo ima opcija za SWIFT ako se kripto konvertuje u EUR na njihovoj platformi. Ima mesta da se upise IBAN, SWIFT, etc, pa me zanima da li je neko pokusavo do sada?

Nacelno pise da je taksa 5e . . .
Nemam odgovor na tvoje pitanje :) ali me interesuje kako si otvorio nalog na Krakenu? Meni ne dozvoljava verifikaciju zbog zipcoda u Srbiji.
 
Resio sam da pobegnem sa CEXa (sada mi traze i da pokazem poreklo deposita na Bittrexu odakle sam vrsio transfer na CEX, to sam im vec dokazao za svaku godinu unazad....). Elem, nisam ko zna koliko dugo prebacivao ETH pa da pitam koju mrezu da koristim ERC-20 ili TRC-20?
Vracam sve nazad na Bittrex, poslacu im taj screenshot ;)
 
Приметио сам да је cex.io смањио проценат за стејковање матика на 8%, могуће да се то десило овог месеца.
Гледао сам где је најбоље да се пребаци, binance је изгледао океј, али за закључавање од 90 дана и добар проценат максимум што може је 150 матика.
На крају сам се одлучио за nexo, прављење налога и kyc је прошао лагано.
Пребацивање матика са цекса прошло брзо, преко полигон мреже 1 матик је fee, додуше нешто је теже ишло преко компа па сам урадио преко телефона. Једино је минимум за повлачење био нешто мало већи, писало је 30 негде, али је мени стајало 100 и нешто. Много је за тест трансакцију, али на крају је све прошло океј. Само је битно дупло проверити да ли се шаље преко полигон мреже.

Е сад, проценти на нексу.
Чисто стејковање матика је 10%, +2% уколико се закључа на месец дана.
Они имају и своје лојалти програме, у зависности колико некса (њиховог токена) се држи у новчанику. Платинум ниво (максимални) је >10% портфолија изражених у доларима. Урадио сам то, пребацио нешто матика на њиховом сајту у усдц, затим и у нексо, без провизија. И након тога, стејковање матика + закључавање на месец дана је 14% (може да се добије још 2% уколико је исплата у нексо токенима што нисам урадио). Такође, ово мало нексо токена сам закључао на 3 месеца уз проценат од 9%, није ни то лоше.

Успео сам наравно да омашим за 2 дана, када се добијало 100$ до краја марта за прављење налога и убацивање преко 1000$ на налог.
Уколико је неко заинтересован, има и гомила других новчића за стејковање, већи проценти него на мењачницама другим колико сам видео, оставићу referral линк, где добијамо по 25$ (након што се убаци 100$+), not much but it's honest work.


И даље постоје неки бонуси, ако се убаци преко 5к, међутим ту су доста закомпликовали.

Писао сам на другој теми о nexo мењачници, занима ме да ли је можда неко користио дуже мало, или користио више опција од чистог стејкинга? Ако јесте, каква су искуства.
 
Писао сам на другој теми о nexo мењачници, занима ме да ли је можда неко користио дуже мало, или користио више опција од чистог стејкинга? Ако јесте, каква су искуства.
Nisam ih duže koristio, iskoristio sam ih da se registrujem i uzmem nagrade za prvu registraciju. To je prošlo bez problema isplatili su svoje i ispoštovali su što navode da je jedna transakcija mesečno free oni plaćaju fee. Znači izgleda da su ok kao i Celsius.
Dok za BlocFi ne mogu reći isto, njih savetujem da izbegnete jer koče povlačenje (isplatu vrše sa kašnjenjem i do 7 dana), i 3 moja prijatelja sam registrovao, odradio kyc i posle se oni nisu javiljali (nit su odobrili nit odbili kyc, kao da se nisu ni registrovali dok na mailove podrška ne odgovara).
 
Kucoin: poslao 50 UST kao probu, proslo za minut i potvrdjeno. Poslao zatim vecu kolicinu, na Binance kaze potvrdjeno, ista adresa i memo, transakcija uspela ali nema potvrde na Kucoin da je depozit primljen. Proslo je 3 sata. Jel se desavalo nekom da kasne depoziti?
 
Jel se moze preko cex poslati novac na ecd i podici ako je veca suma u pitanju? Da se ne smaram dal ce stici na cex,da li ce da smaraju itd.Hvala
 
Pretvorio sam usdt u evre i prebacio na Visa karticu,pa da li ce ove pare da legnu na karticu i koliko treba da cekam.Banka Intesa je u pitanju
 

Prilozi

  • D60ED908-CB65-420E-8C83-39DD9A81AE1A.png
    D60ED908-CB65-420E-8C83-39DD9A81AE1A.png
    455.1 KB · Pregleda: 36
Baš sam na Intesinu Visu prebacivao više puta (nekad na dinarsku karticu, nekad na eur) i nikad nikakav problem nije postojao :)
 
Nemam odgovor na tvoje pitanje :) ali me interesuje kako si otvorio nalog na Krakenu? Meni ne dozvoljava verifikaciju zbog zipcoda u Srbiji.
Da, secam se da je bilo nekih problema oko toga. Neko totalno glupavo resenje je bilo u pitanju. Rekli su mi da stavim bilo sta pa da ce oni rucno promeniti. Tako je i bilo.
Jel ima neko problem sa cexom kad radi withdrawal preko kripto mreze da 2FA sms kod ne dolazi tj ne dolazi bas svaki put
Meni se to desava na Binance ponekad. Onda zahtevam ponovo. Valjda mora da prodje minut da bi mogao ponovo da zahtevas verifikaciju.
Pretvorio sam usdt u evre i prebacio na Visa karticu,pa da li ce ove pare da legnu na karticu i koliko treba da cekam.Banka Intesa je u pitanju
Druze, koja ti je to kartica kod Intese, ako nije tajna?
 
Da, secam se da je bilo nekih problema oko toga. Neko totalno glupavo resenje je bilo u pitanju. Rekli su mi da stavim bilo sta pa da ce oni rucno promeniti. Tako je i bilo.

Meni se to desava na Binance ponekad. Onda zahtevam ponovo. Valjda mora da prodje minut da bi mogao ponovo da zahtevas verifikaciju.

Druze, koja ti je to kartica kod Intese, ako nije tajna?
ona njihova obicna druze,nov sam u ovome.Upravo su mi legle pare
 
Da li je moguce direktno uplatiti pare na binance preko visa kartice,treba mi usdt da ne idem na cex,pa onda na binance ? hvala
 
Može, ideš na BUY WITH CARD opciju, ne na DEPOSIT.
 
Da li je bilo ko cuo za Z Media Group ? kao imas zadatak da lajkujes i udaris follow na fb,youtub a oni ti plate to.ali posle 7 dana ti traze da kupis vip 1 za svoje pare koji kosta 150usdt
Hvala
 
Mislis da je prevara druze ? Lepo uradjena stranica,traze da uzmem vip 1 koji kosta 150usdt
Znači traže ti 150usdt da bi podigao zaradjeno u prethodnih 7dana?

Uglavnom sve ponzi šeme tog tipa idu na foru lajkovanja yt videa itd.

Ne kažem da se nešto ne može zaraditi ali je poput kocke i ne preporučujem ti.

P.s mislim da ova diskusija nije uopšte za ovu temu, izvinjavam se.
 
Znači traže ti 150usdt da bi podigao zaradjeno u prethodnih 7dana?

Uglavnom sve ponzi šeme tog tipa idu na foru lajkovanja yt videa itd.

Ne kažem da se nešto ne može zaraditi ali je poput kocke i ne preporučujem ti.

P.s mislim da ova diskusija nije uopšte za ovu temu, izvinjavam se.
Izvinjavam se i ja,takodje nisam znao gde da postavim ovo pitanje.Podigao sam ja 20 usdt za tih 7 dana,ali ako hocu jos da zaradim da uplatim od mojih para 150 usdt
 
Scam, ne nasedaj i ne plaćaj ništa.
 
Nazad
Vrh Dno