Šta je novo?

Menjačnice

Poslednja izmena:
Znači još uvek radi na Binance preko telefona uplata?
 
Pa ne bi trebala ni da prestane.
 
Binance
Deposit funds - ne mogu karticu iz srbije da dodam
Na buy crypto - binance uzima 2% - banka uzima mnogo (7% - toliko je vise rezervisano - bar tako vidim u online bankingu)
 
Koja banka je u pitanju?! Možda će vratiti razliku kasnije... Raiffeisen uzima 1%.
 
Zavisi da li ti je devizni racun vezan za karticu. Meni uvek bude rezervisana cifra u dinarima koja je par procenata veca (zbog razlike u kursu), ali na kraju kada procesiraju uplatu skinu sa deviznog tacno koliko treba.
 
Da, da, verovatno je to... Vezana je kartica za dev racun
 
Binance
Deposit funds - ne mogu karticu iz srbije da dodam
Na buy crypto - binance uzima 2% - banka uzima mnogo (7% - toliko je vise rezervisano - bar tako vidim u online bankingu)
Isto sam i ja prošao. Izađe na 7% kod Intese. Imam debitnu Vizu Classic (ona zelena) koja je vezana za devizni račun. Btw, mislim da je stizao od Intese neki mejl tamo otprilike septembra meseca gde je pisalo da menjaju neke uslove poslovanja, a vezano za kupovinu u devizama u inostranstvu sa teritorije Srbije. Čini mi se da su se tu spominjale neke konverzije u rsd pa ponovo u EUR, iako je kupovina direktno za EUR. Pokušaću da nađem taj mail, mislim da sam nešto brisao od mejlova
 
Evo današnja kupovina, provizija ~2%.

Pogledajte prilog 332216
Pogledaj koliko si malo dolara dobio. Trebalo bi da za 99€ dobijes oko 113$.
113/107 = 1.056 (oko 5.6%)

Kad kupijes sa dolarom, imaju caku da te uhvate na brzinu. Prvo ti prikazu da ces dobiti 98.47 USDT, ali onda na sledecem ekranu gde imas samo nekoliko sekundi da potvrdis, vidi se da u stvari dobijas samo 95.54 USDT. Na ovo treba dodati i 1% koje mi uzima Raiffeisen banka za placanja u inostranstvu. Konacan trosak je 5.5%.
1644170263512.png

Za sada mi se cini kao bolje resenje da se ide preko Cex menjacnice jer uzimaju "samo" 3%, koje je dao Scorpyy u svom postu. Nisam znao da je Cex uveo USDT preko TRC20 mreze. To je jako lepo.

Najbolje bi bilo da mozemo da izbegnemo VISA kartice i da mozemo bez provizije da prebacimo novac (SEPA ili neki drugi nacin). Ako neko zna banku koja to nudi, momentalno napustam Raiffeisen. Zalosno je sto zakonodavac iskopirao samo ono sto njima odgovara (uveo nam porez od 15%), a mi za prebacivanje bez provizije da se snalazimo na ulici.
 
NE vidim na koji nacin da se izbjegne provizija, bilo da se kupuje ili prodaje kripto provizija je sastavni dio. Tu zakonodavac ne moze nista uciniti svako uzima sebi dio kolaca, banka, izdavaci kartica, mjenjacnice itd...
 
Nekoliko zadnjih dana mi se u walletu na Poloniexu pojavilo 3000 dolara u BTT-u. Pretpostavio sam da je neka greška, a mislim i da je bilo blokirano trgovanje. Danas su me vratili na 3 USDT vrednosti. Imao neko sličnu situaciju?
 
Ima li neki način da se kupi kripto koristeći PayPal? Vidim da ima gomila opcija za US građane, ali ništa za sada što se EU tiče. Izvinjavam se ako pitam u pogrešnoj temi, ovo mi se čini nekako prikladno.
 
Pa imaš P2P varijante, nemam iskustva sa time ali može biti riskantno, u principu nadješ nekog sa dobrom reputacijom i dogovorite transfer.
Mislim da ti je mnogo bolje da svučeš sa Paypala u banku pa onda kupiš karticom gde ti najviše odgovara.
 
Ne znam, mozda je ovo nekome bitan info
 

Prilozi

  • Screenshot_20220208-213028_Twitter.jpg
    Screenshot_20220208-213028_Twitter.jpg
    124.2 KB · Pregleda: 50
e moze meni neko da pomogne da me izvadi iz ovog ETH FEG kuraca, nemam ETH za gas da prebacim na usdt, efektivno sam lockovo sebe na walletu, mi neko proda 0.02 eth da imam dovoljno gas casticu nesto
 
e moze meni neko da pomogne da me izvadi iz ovog ETH FEG kuraca, nemam ETH za gas da prebacim na usdt, efektivno sam lockovo sebe na walletu, mi neko proda 0.02 eth da imam dovoljno gas casticu nesto
Zasto si kupio FEG ETH? Stvarno mi nije jasno.
Koji wallet? tj gde drzis taj FEG? Kupis eth na binance i prebacis na taj wallet.
 
Zasto si kupio FEG ETH? Stvarno mi nije jasno.
Koji wallet? tj gde drzis taj FEG? Kupis eth na binance i prebacis na taj wallet.
Zato sto nisam znao. Imao sam 500+ $ na USDT na Guarda walletu i otisao na exchange u prvi FEG koji mi je ponudio. A nije mi palo na pamet da bi mogao da ga posaljem da moram da imam ETH za gas fee, mislio sam da moze da mi skine lepo od FEGa. I tako sam ostao zakljucan ko tard. Nemam nalog na binaceu i ne userava mi se 3 dana da prolazim verfikacije i smaranja pokusavam ovako vec 3 dana da ili prodam valet ili da kupim od nekog malo eth 0.02 da imam za budajvi fee da prebacim u USDT ili bilo sta drugo

Guarda walletu sam, sto je najgore imam malo trona al ne dovoljno da bi kupio minimalnu kolicinu etha xD
 
Ima li neki način da se kupi kripto koristeći PayPal? Vidim da ima gomila opcija za US građane, ali ništa za sada što se EU tiče. Izvinjavam se ako pitam u pogrešnoj temi, ovo mi se čini nekako prikladno.
Da, Paxful. Radi bez problema. Postoje razni nacini za kupovinu/prodaju. Nadam se da ces uspeti.
 
Zato sto nisam znao. Imao sam 500+ $ na USDT na Guarda walletu i otisao na exchange u prvi FEG koji mi je ponudio. A nije mi palo na pamet da bi mogao da ga posaljem da moram da imam ETH za gas fee, mislio sam da moze da mi skine lepo od FEGa. I tako sam ostao zakljucan ko tard. Nemam nalog na binaceu i ne userava mi se 3 dana da prolazim verfikacije i smaranja pokusavam ovako vec 3 dana da ili prodam valet ili da kupim od nekog malo eth 0.02 da imam za budajvi fee da prebacim u USDT ili bilo sta drugo

Guarda walletu sam, sto je najgore imam malo trona al ne dovoljno da bi kupio minimalnu kolicinu etha xD

Ne znam koliko su ti bitne te pare, da li zelis da prodas feg ili da kupis nesto drugo. Moj ti je savet da ostavis taj feg neko vreme, za 5-6 dana izlazi smardefi deplojer. Mozda ce pozitivno uticati na cenu FEGa. Sto se tice menjacnica ne znam da li bas treba full verifikacija . Ok ja sam na binance uradio full ali na kucoin nisam samo sam otvorio nalog i mogu da trejdujem do odredjenog limita. Nisam pokusao da uplacujem pare. Mislim da i na binance moze registracija bez kyc i trejd do odredjenog limita ali ne znam da li mozes uplatiti pare preko visa/master card kartice.
Pored toga kazes da pokusavas vec tri dana da uradis nesto, a ne zelis da cekas tri dana na binance za verifikaciju. Nije tri dana verifikacija, vrlo brzo bude gotovo . za par sati.
Nemoj da se ljutis. i nemoj da takolako odustajes od FEGa pogotovo sada.
 
1. Mozda sam ja poremecen al ne daju mi se podatci tamo nekim crypto asholima
2. Nemam na koga da se ljutim moja je greska sto sam uzeo FEG na ETH i nisam proverio prvo da li mi treba ETH da bi ga prebacioo dalje, i da moram jurim prepodne zbog gas feea
3. Ono ovako mi je pun djavo vise ovog kripta bukvalno sam dva online drugarica reko vim evo vam za dz nosite koji ce mi ***** jer se samo nerviram oko ovog ko budala. Bukvalno ko god hoce da kupi eth ili bilo sta ovo mu je lagan plus jos sam ja nudio 30% jeftinije al eto ono kad nemas pravog coveka u pravo vreme
 
1. Mozda sam ja poremecen al ne daju mi se podatci tamo nekim crypto asholima
2. Nemam na koga da se ljutim moja je greska sto sam uzeo FEG na ETH i nisam proverio prvo da li mi treba ETH da bi ga prebacioo dalje, i da moram jurim prepodne zbog gas feea
3. Ono ovako mi je pun djavo vise ovog kripta bukvalno sam dva online drugarica reko vim evo vam za dz nosite koji ce mi ***** jer se samo nerviram oko ovog ko budala. Bukvalno ko god hoce da kupi eth ili bilo sta ovo mu je lagan plus jos sam ja nudio 30% jeftinije al eto ono kad nemas pravog coveka u pravo vreme
Razumem ja tebe 100% ali budi strpljiv. Ne znam da li si ti pisao pre par dana na temi o moonshot novcicima?
Nemoj da se nerviras, ako ti nije bitno , tj ako hoces da bukvalno das nekome za dz, onda ostavi to do sledece godine u ovo vreme.
Nadam se da ce se neko drugi javiti da potvrdi da ne moras uraditi kyc da dajes svoje podatke za verifikaciju naloga na binance a da moze kupiti eth preko kartice. (ili neka druga menjacnica na kojoj moze da se kupuje nasim karticama) .
Ja nemam eth i ne koristim tu mrezu bas zbog tolikog fee-a pa ti ne mogu poslati.
 
Nazad
Vrh Dno