Šta je novo?

Menjačnice

Eksperimentišem ovih dana sa Nicehashom i tek sada sam shvatio da mi je BTC wallet na CEX-u promenjen. Prethodna BTC transakcija je bila 30.05. i to mi pokazuje i sada, ali ne znam da li sam ovih 5-6 dana majnovao u vetar? :(
 
Ako nalog nije verifikovan mogu li da trgujem i prebacim svoje btc sa Cex na neku drugu btc adresu?
 
Uopšte ne mogu kartice da verifikujem, kao da ne prihvata cvv kod. Mislim na cex. Ne znam šta se dešava.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
@dalek cvv kod kucaj na tastaturi iznas slova, nemoj na numpadu. Stara fora.
Tako sam i ja pre par meseci, pa me MarkoZ prosvetlio.
 
Jes, sad je na pendingu, i tako će danima...a tek sam otvorio grafikon, lele on kako da razumem šta koja sveća znači... Zabole me glava. Kako do uputstva šta znači koji deo grafikona na cex?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Nije to na cex samo, standardan candlestick chart. Znači to guglaš, ohlc candlestick chart
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Da li je neko u skorije vreme pokusavao da uplati deposit u krakenu?Da li su vam iz banke trazili neki ugovor sa krakenom da pokazete?
 
Jedna mala anketa za one koji pisu u ovoj temi. Zanima me koji menjacnicu koristite i zbog cega ste se opredelili bas za nju?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Људи, треба ми мала помоћ. На Полониексу имам нешто па би то пребацио у евре. Да ли је боље са полониекса слати BTC или купути DASH/ETH и послати на cex (Нисам скроз верификован, морао би више пута да поновим трансакцију) ? Приликом повлачења са CEX-a да ли је боље (која је разлика) "payment card" или "Bank transfer" ?
 
Imam nalog na Bitstampu ali tu nemam opciju za kupovinom BCH. Na kojoj menjačnici je najbrža verifikacija a da ima u ponudi BCH, ne računajući Bittrex (na kom nmg da se verifikujem već 2 nedelje) ?
ne bih da propustim voz pa mi malo hitno..
 
Imam nalog na Bitstampu ali tu nemam opciju za kupovinom BCH. Na kojoj menjačnici je najbrža verifikacija a da ima u ponudi BCH, ne računajući Bittrex (na kom nmg da se verifikujem već 2 nedelje) ?
ne bih da propustim voz pa mi malo hitno..


Мени је на цексу верификација прошла одмах.
 
Na Bittrex-u sam zavrsio verifikaciju za nepunih 6 minuta - slikao vozacku, plus selfi, uploadovao i sve je bilo odmah gotovo.
 
Sreća da je čovek lepo napisao "ne računajući Bittrex"...
@Deltakroneker Izgleda da je verifikacija lutrija kao i trgovina. Na bilo kom sajtu nekome prođe brzo i lako, nekome ne prođe nikad. Nekome support odmah pomogne i sredi, nekome ne odgovara ni posle mesec dana. Suštinski, nema svrhe da pitaš nego nađeš menjačnice koje imaju to što želiš, pa otvaraš naloge svuda redom i vidiš gde će da ti prođe. Možda prvo pokušaš one koje su na boljem glasu ili koje su zvanično preporučene.
 
Da li je neko uplacivao u skorije vreme u deposit na krakenu preko Erste banke iz Srbije?
 
Meni je verifikacija na cex-u prosla momentalno, to sigurno nije covek verifikovao.
 
Mene acc nije verifikovan na bittrex.com vec 10tak dana.
"Name is mismatch" se pojavljuje, da li je neko imao ovakav problem i sta je uradio?

Hvala unaprijed
 
Pa kontaktiraj support, nemaš drugu opciju. Proveri i čćšž slova u profilu i na dokumentu koji prilažeš.
 
Provjerio sam to, sve sam pravilno ispisao. Takođe sam kontaktirao podršku ali ne odgovoraju
 
@Lacika Već nekoliko nas je prijavilo isti problem u skorije vreme. "Name mismatch" i nema više ni opcije da pokušaš ponovo, a podrška ne odgovara mesec dana. Ne znam šta da ti kažem. Ja sam pokušao i sa ličnom kartom (koja je navodno podržana) i sa vozačkom dozvolom (zato što je latinična i ima naša slova). Kasnije sam primetio da su oni moje podatke iz formulara transkribovali na engleski (bez naših slova), pa naravno da im se ne slaže ime. Sve sam im to objasnio, ali muk. Ako se podrška ikad odazove, napisaću ovde.
 
Što ovaj cex zna zabode kad je najzanimljivije za trgovinu. Kliknuo na Buy, place oreder i on ukoči.
Verujem da to namerno rade, stalno se dešava u toku pumpa.
 
Poslednja izmena:
Maintenance redovni. Mora nekada da se napravi backup, nema potrebe za teorijama zavere.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nikakva teorija zavere,daleko od toga. Opet maintenance u toku pumpa, nimalo nije prijatno kad zabode u sred pumpanja cene.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, moraju ljudi nekad to da urade. U koje god doba da rade neko ce negodovati i reci kako bas sad. To traje 10 minuta i gotovo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Gde CEX objavljuje raspored (vremena) za održavanje?
Inače je još gori Bittrex - bez osvežavanja strane ne smem ni da kreiram order. Više puta se desilo da strana prestane da se ažurira kako treba (neki podaci se menjaju, neki ne), pa mislim da je cena kako treba, a ona je u stvari 10 % iznad/ispod. Ako ne vidim da se sve brojke menjaju i da su u saglasnosti sa podacima u grafikonima i listama ordera, obavezno prvo refresh. A dok on prođe cena se promenila. Dodatni je problem što, sigurnosti radi, ne koristim "Zapamti me" opciju kod prijavljivanja, a onda se desi da je već istekla sesija kada hoću da kreiram order (a to se ne primeti, jer i dalje stoji opcija Logout). Pa dok se uloguješ i stigneš do ordera... Desi se i da mu bude potrebno po 10-30 sekundi da ispiše pravo stanje nekog koina. Veoma je stresno za one koji bi da ubodu najbolji trenutak.
 
Može li pomoć oko bittrexa? Jel to uopšte ne može da se podiže i vrši transfer ni sitnih iznosa ako nalog nije verifikovan? Tek sam sada pokušao da verifikujem, i naravno nije prošlo (name mismatch), a mašine već duže vreme kopaju na tu adresu i nakupilo se sredsatva kojima ne mogu da raspolažem. I sad tek vidim da ta verifikacija može jako dugo da potraje a da njihov support uopšte ne odgovara, prosto ne mogu da verujem da je tako nešto uopšte moguće sa ovako ozbiljnim stvarima.
Za manuelnu verifikaciju navodno je potrebno do 7 dana ali i duže ako ima mnogo zahteva. Šta sad uraditi, da čekam ili da odmah pokušam da kontaktiram support?

Nije prošla ni basic verifikacija, ali u njihovom faq stoji da je za neverifikovane naloge limit 0.025 btc. A ja nisam uspeo da prebacim ni 0.1 eth na cex, dobijam ovo, iako nikad ništa nije podizano niti prebacivano.
Unverified account withdraw limit has been reached. Please try again in 24 hours. To increase your limits, please verify your account. See this link for more
 
@Gadjan Vrlo je zbunjujuće. U tekstu o limitima kažu da neprovereni nalozi mogu da podižu do 0,025 btc dnevno, osnovni (samo za Amerikance i još neke, ako tenađu u "Public records" online) je do 3 btc dnevno uz 2FA, a napredni 100 btc uz 2FA.

Međutim, meni na Summary strani stoji da mi je tip naloga "NEW" (nov, jel'te), a pored toga (ispod velikog "Upgrad to Basic" dugmeta) stoji napomena "New accounts must verify before withdrawing from Bittrex." (Novi nalozi moraju da se verifikuju da bi mogli da povlače sa Bitreksa"), a još ispod stoji "DAILY WITHDRAWAL LIMIT 0 BTC". Naravno, kvaka je da ako nisi Amerikanac, pa te ne nađu po osnovnim podacima, ne možeš da dobiješ onu osnovnu verifikaciju (sa ograničenjem 3 btc dnevno), nego moraš da ideš na enhanced za bilo koji iznos. A enhanced ne prolazi, verovatno ni ti više ne možeš da pokušaš ponovo i praktično možeš da se slikaš. Bar dok ti podrška ne odgovori i ne omogući verifikaciju.

Naravno, o tome ne obaveštavaju kod depozit opcije, pa čak ni u samim novčanicima (verovatno dok ne pokušaš).
Ako će ti išta značiti, ovo je iz FAQ dokumenta:
"Bittrex verifies the account of each user as part of our Anti-Money Laundering (AML) and Know Your Customer (KYC) program.  This requirement is mandated on us by a number of different US government regulatory bodies" Iliti, "Bitreks vrši potvrdu naloga svakog korisnika kao deo programa protiv pranja novca (AML) i upoznavanja klijenta (KYC). Ovaj zahtev je nametnut (ja prevodim, ja biram ;)) od strane više različitih regulatornih tela američke vlade." Zar je uopšte bilo sumnje? Naravno, sad si super srećan, jer znaš da su te zeznuli da bi tebi bilo bolje i da te unapred tretiraju kao kriminalca. Jupi.
 
Meni je verifikacija na bittrex prošla za par minuta. I to u periodu kada mi ne account bio disable (ne znam iz kog razloga).

Nakon verifikacije pokrenuo proceduru enable account i sve prošlo po uputstvu, a nalog otključan u obećanom roku od 2 dana.
 
slucajno kliknem refresh page i krvc.. bitfinex ne radi...
 
@Canejr

Moras da shvatis da nema para i anonimnosti na kvalitetnim menjacnicama. Ako hoces da te ne znaju, idi na Liqui i slicne pa se prekrsti vise puta kad treba da podizes bilo sta. Ako hoces da radis sa parama i kriptom, verifikuj se, ako neces trazi neku drugu platformu. Kripto vise nije za one koji hoce da se sakriju.
 
@student Ne razumem. Gadjan kaže da mu nije prošla verifikacija (implicira da je slao dokumenta) i pita da li može išta da podiže, jer su na više mesta napisali kontradiktorne informacije (i dovode ljude u zabludu da će moći da podižu bar nešto i bez verifikacije). Ja više puta napisah da sam slao dokumenta i imam isti (i gori) problem sa istom menjačncom, pa pokušah da razjasnim kakva su im pravila i zbog čega. Još sam rekao i da mora da se obrati podršci, da mu omoguće verifikaciju. Da li si iz toga zaključio da želim da budem anoniman i da se "krijem"? Ili iz činjenice da u potpisu imam više linkova koji i svima ne ovom forumu otkrivaju moj identitet?

Evo, čitam svoju poruku po peti put, nigde ne vidim ni traga nikakvoj želji da se sakrijem, niti sam išta slično i pomenuo ili preporučio drugima.
Dakle, molim te objasni kako si ti izvukao taj zaključak. I pošto mi već ljubazno kažeš da se verifikujem, daj reci i kako, mislim da nisam jedini kome bi to puno značilo.
 
Nazad
Vrh Dno