Šta je novo?

Menjačnice

Meni verifikacija pre par dana na Bittrex prosla glatko,slikao telefonom (12mp za pasos i 8mp za selfie) (napredna verifikacija,osnovna davno zavrsena).
Nego ja imam drugi problem,problem sa Payeer. Jos pre mesec dana sa CEX-a posaljem kintu na Payeer mastercard i prvo im je trebalo 2 dana da "proknjize" i puste novac da legne na karticu ali onda mi istog tog dana deaktiviraju karticu (blokiraju) i sada mi je zarobljen novac na kartici a dok je ne aktiviraju ne mogu da prebacim na Payeer nalog i povucem novac. Slao sam dokumenta opet banci,pisao i Payeer-u i samo od Payeer-a dobijao odgovore tipa "morate da cekate banka ima previse zahteva i ne moze da odgovori u tako kratkom roku". Proslo je mesec dana od neodazivanja banke,Payeer se udostojio da pita da li sam dobio odgovor od banke i poslali banci mail sa upitom sta se desava sa mojom karticom i zasto je i dalje blokirana. I dalje cekam . . .
 
Да ли може неко да ми објасни,регистрован сам на Cex.io када желим да пошаљем верификацију за картицу одбија ми.Пише да контактирам њихову подршку или да пробам поново,покушао сам али опет неће.Да ли неко зна како да отклоним овај проблем?


Sent from my iPhone using Tapatalk

imaš li novaca na njoj? ako imaš možda kartica nije podržana tj ne podržava p2p transakcije. svakako kontaktiraj podršku, nemaš nešto mnogo drugih opcija
 
Немам још ништа на њој.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мораш имати макар 1 е на њој. Скидају износ мањи од 1 е, уносиш тај износ у процесу верификације. Након завршетка верификације, рефундирају.
 
Kakvo je vaše mišljenje o Kraken?
Oni podržavaju kupovinu Monero-a za EUR ili bi mi savetovali neku drugu menjačnicu za to?
 
Tačno 48 sati kako mi stoji pending za dva btc- koja sam poslao sa blockcejna na cex.
 
To ti je 2k $ manje ako si hteo da predjes u FIAT ... Jezivo
 
Valjda će se oporaviti, dugoročno gledajući takva je tendencija.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
krastavac, raspada se btc danima, opet je mreza preopterecena.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pogledajte fee za 30 $.
21a8f92ce5a93ebacd87006a821199ec.jpg
 
CEX - sve čudnije i čudnije

Ljudi, ovde neko jeste lud.

1. Dobijem mail od podrške. Da odgovorim direktno na raniji komentar od CO (Compliance Officer) i da prikačim slike svih dokumenata, ali onda stigne obaveštenje "size limit exceeded". Napišem to podršci, a posle uradim fw originalne poruke i za CO, samo bez slika. Dakle, još jedan slučaj dobijanja saveta od njih koji ne može da se ispoštuje.

2. Stiže novi e-mail od podrške u kom navode da su primili moj tiket o problemu sa pristupom nalogu (!), uz detaljna uputstva šta raditi ako je problem 2FA ili SMS, itd. Prvo odgovorim da nemam problem sa pristupom i da nisam kreirao tiket, ali se onda zamislim da nije sve bila prevara i da nisam poslao slike dokumenata prevarantima. Bilo bi neverovatno. Ajde da upadnu u prepisku sa podrškom (svaka nova poruka citira sve prethodne), ali da traže da pošaljem na (raniji) e-mail CO (odnosno podršci) malo je čudno. Valjda bi tražili na neki lažni? Drugo, u tom uputstvu za isključivanje 2FA nisu tražili nikakve lozinke. Jesu naveli gomilu podataka koji su potrebni, ali sve zvuči logično da traži CEX ako stvarno imam problem sa pristupom, a prevarantima ne bi mnogo značili. Ili možda bi? (tipa, poslednje transakcije) Ipak, nigde nije naveden broj navodnog tiketa, a to je jako čudno. Nije mi stigla nikakva prijava da je neko pokušao da se uloguje, ali sam ja ranije danas pogrešio jednom lozinku (i za to dobio e-mail), mada nisam kreirao tiket.

Elem, ulogujem se na support i tamo uredno stoji i poruka 1 od podrške i moje objašnjenje za CO šta mi je rečeno (fw poruke sa slikama, samo bez slika). Ali, u tom istom tiketu je i moj odgovor na onu poruku o navodnom problemu sa pristupom nalogu? Ne postoji nikakav zaseban tiket, a čudno je da se pomešaju.

I sad sam totalno zbunjen, ali i zabrinut. Sigurno nisam poslao slike dokumenata prevarantima, jer je to bio reply na poruku koju je CO poslao pre 4 dana, a ponovljeni mail (bez slika) na istu adresu zaista je evidentiran na CEX. Takođe, evidentiran je i taj mail u kom objašnjavam podršci da slanje slika nije uspelo zbog veličine. Onda mi je palo na pamet da je samo ova poslednja poruka lažna, prevarant nasumično gađa naloge sa idejom da ću da isključim 2FA, tim pre što tiket koji pominju nisam kreirao, ne postoji na sajtu i nisu naveli broj. Međutim, pregledom poruke (source) izgleda mi potpuno isto kao i ranije regularne poruke koje sam dobijao od podrške. Pominje se, npr zdsys.com i zendesk.com. Osim toga, ako niko nije pokušao da se uloguje, otkud zna da imam 2FA i kako bi znao da sam ga stvarno isključio? Moguće je da se ne evidentira pogrešan pokušaj ako su su user i lozinka tačni, a na 2FA se prosto odustane. Ali, to bi značilo da neko već ima moj user i password (komplikovan, izmišljen baš za CEX, ne postoji nigde drugde niti sam ga kucao bilo gde). Na CEX se logujem iz browser-a koji je podešen da briše sve kolačiće po zatvaranju, a ne čuva nikakve lozinke. Dakle, sve deluje jako čudno. S jedne strane, lažna tvrdnja da postoji tiket koji nisam otvorio i odgovor koji se zavodi pod drugim tiketom. S druge, ne pominje se broj tiketa. Možda je u pitanju samo nesrećno sročen automatski e-mail koji šalju ako ne prođe login (ono što sam pogrešio lozinku)? Pa pominju ttiket iako on ne postoji. A sva uputstva stvarno zvuče kao legitimna pomoć. Opet, čudno je što je to stiglo tačno 4 sata posle tog neuspešnog pokušaja (posle kog sam se odmah normalno ulogovao, jer je problem bio loše uneta lozinka).

Mišljenja?
 
aman covece, nisi poslao prevarantima to je automatski glupi reply cex-a, ja sam to dobio par puta nesto vezano za karticu. Zar je toliko tesko da se slikas sa normalnim telefonom bez obrade i da slike nemaju 100mb?
 
@MarkoZ Dobio si više puta automatski reply da si kreirao tiket koji nisi kreirao?
Inače, iznosim ovde iskustva sa menjačnicama (što je i tema). Nekoliko puta sam već poslao sve slike, CEX ih ima, zna se i uz koji tiket i koliki su fajlovi. Svejedno traže da pošaljem ponovo kao reply, a njihov server ima postavljen limit koji to ne prima. Nigde u uputstvima niti bilo kojoj poruci do sada nisu rekli da su fajlovi preveliki ili tražili da budu manje rezolucije. Šta više, ističu da fotografije moraju da budu što kvalitetnije i da se ne radi promena dimenzija, nego da se šalju baš original fajlovi.

Kada sam pitao za mišljenja, mislim prvenstveno na to da li je ipak moguće da je u pitanju neki fišing. Da se možda nekome već desilo nešto slično. Ili je stvarno 4 sata posle neuspešnog logina dobio mail u kom tvrde da je kreirao nepostojeći tiket. Ako je tako, super. A ako si već ti toliko nervozan što mene CEX tako voza mesec dana, zamisli tek kako je meni.
 
kreiram tiket da pitam nesto za karticu oni mi posalju neka resenja za login. Nisam ja nervozan samo mi nije jasno da nigde ne mozes da se verifikujes, a drugi se verifikuju u minutima. Najbolje da batalis menjacnice i kupujes direktno od clanova :d
 
Kad kažeš "aman, uradi to i to" impliciraš da je nešto moja krivica i da pišem ovo da bih kukao bez razloga. Hoću da proverim da li se i drugima dešavalo i da obavestim druge da može da se desi. Bitstamp me verifikovao narednog dana, sa sve istim dokumentima/slikama i u istom periodu. CEX dva puta traži da uradim nešto što njihov sistem onemogućava, a Bittrex se nijednom nije odazvao na moje poruke evo već skoro mesec dana. Bitfinex je napisao da verifikacija traje nedeljama. Pritom sam pismen i kompjuterski i... engleski, pa nije baš da mi nije jasno šta je dugme na koje treba da se klikne ili da nisam razumeo šta traže. Mora da im se ne sviđa moja faca, trebalo je da pošaljem slike nekog labuda.

"kreiram tiket da pitam nesto za karticu oni mi posalju neka resenja za login"
:) Eto, ipak nisam ja lud u ovoj priči. S time da je moj slučaj i gori, jer nisam ni kreirao tiket. Ali dobro, ako se desilo i tebi nešto tako sumanuto (od ljudi kojima treba da poveriš svoje pare!) onda je bar skoro isključena mogućnost da je bio neki pokušaj fišinga. Hvala.
 
Nisam trenutno u zemlji, pa ne mogu provjeriti, ali jedan poznanik mi reče da je njemu u BiH proradio Cex.io... E sada, ako je neko u prilici može povratna informacija?
 
U srbiji sto se cex-a tice i telenor kartice sve radi savrseno. I uplata i isplata. Poslednjih mesec dana konstantno koristim up down cex telenor.
 
Nisam trenutno u zemlji, pa ne mogu provjeriti, ali jedan poznanik mi reče da je njemu u BiH proradio Cex.io... E sada, ako je neko u prilici može povratna informacija?

Ja sinoc ulazio skinuta mi verifikacija sa accounta, BiH jos na listi zemalja koje su restricted tako da...vjerovatno se neko zeza.
 
A koja tačno suma podrazumeva ozbiljnu cifru?
 
Ljudi kolko treba vremena da se pošalje iznos sa BitGo recimo po najnižem prioritetu? Najviši prioritet ima ogroman fee

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
@MarkoZ Ne znam ko si i kod koga si urgirao, ali hvala ti. ;) CEX me upravo verifikovao.
@DynDNS Koliko prosečno čekaš da uplata sa kartice legne na CEX, a koliko keš sa CEX na karticu? I da li ti zaista sveukupno skinu 3,5 % + 0,25 evra?
 
@MarkoZ Ne znam ko si i kod koga si urgirao, ali hvala ti. ;) CEX me upravo verifikovao.
@DynDNS Koliko prosečno čekaš da uplata sa kartice legne na CEX, a koliko keš sa CEX na karticu? I da li ti zaista sveukupno skinu 3,5 % + 0,25 evra?
Sa telenora na cex je instant znaci odmah.
A sa cex na telenor takodje trenutno ali je raspolozivo nakon sat vremena.

Da pojasnim ovo drugo.
Odmah ces na racunu telenora videti uplatu koja je pridosla sa cexa ali nakon sat vremena ces moci da raspolazes tim pridoslim sredstvima.

Imaj na umu da imas ogranicenja kada zelis dolare ili evre da povuces sa cexa na svoj racun u banci. Mislim da je 500 $ 24h.
Informisi se sa ces sajta.

Takodje imas vremenska ogranicenja i tokom trejdovanja.

Ja sam tako izgubio istopio deo dobiti.

Na primer: hteo sam da postavim 8 BCH-a koliko sam imao na sell, ali patka u tom momentu sam mogao minimum 10 po njihovim pravilima. I onda sam cekao neko vreme da mi se stvori mogucnost da postavim samo 8.
Za to vreme sam propustio targete.
 
Interesuje me je li radi normalno withdraw kripto valuta na CEX-u bez verifikovanog accounta?
 
Sa telenora na cex je instant znaci odmah.
A sa cex na telenor takodje trenutno ali je raspolozivo nakon sat vremena.

Da pojasnim ovo drugo.
Odmah ces na racunu telenora videti uplatu koja je pridosla sa cexa ali nakon sat vremena ces moci da raspolazes tim pridoslim sredstvima.

Imaj na umu da imas ogranicenja kada zelis dolare ili evre da povuces sa cexa na svoj racun u banci. Mislim da je 500 $ 24h.
Informisi se sa ces sajta.

Takodje imas vremenska ogranicenja i tokom trejdovanja.

Ja sam tako izgubio istopio deo dobiti.

Na primer: hteo sam da postavim 8 BCH-a koliko sam imao na sell, ali patka u tom momentu sam mogao minimum 10 po njihovim pravilima. I onda sam cekao neko vreme da mi se stvori mogucnost da postavim samo 8.
Za to vreme sam propustio targete.

Napisah u drugoj temi izgleda omasio. A kazi mi npr.Meni pare instant stignu na racun.Ali nije valuta koja je poslata?tj vec 2 puta pogresno.
Poslao eure-stigli dolari .Drugi put poslao dolare stigli euri.
 
Nazad
Vrh Dno