Šta je novo?

Menjačnice

Razlika je u proviziji, na ECD najbolje je što možeš da prođeš je 3,95% a na CEX je to 3% +5$. 0.95% za veće iznose znači, nije za bacanje. Jel neko proveravao da li sada radi SWIFT preko Intese?? Tu je provizija 0,3%+25$.
 
Nije glupo ali moraš da se dobro edukuješ. Sada svi ulaze sa nadom da će odmah da grune profit ali ako nemaju osnovna predznanja o trgovanju, to se najčešće završi fijaskom.
Što se tiče načina ulaska možeš da kupiš tether preko tether.rs pa direktno na market koji izabereš ili wallet.
Nqjverovatnije cu se konsultovati sa nekim oko toga. Jel postoji mogucnost prebacivanje sa pay pal-a ili mora da ide preko kartice ?
 
Koja je razlika prodati kripto preko ecd-a ili povuci na karticu? U svakom slucaju ide priliv iz inostranstva na tvoje ime.

Kada prodaš preko ECD-a, dobijaš priliv od domaće firme na dinarski tekući račun.
 
Razlika je u proviziji, na ECD najbolje je što možeš da prođeš je 3,95% a na CEX je to 3% +5$. 0.95% za veće iznose znači, nije za bacanje. Jel neko proveravao da li sada radi SWIFT preko Intese?? Tu je provizija 0,3%+25$.
Ok, razumem za ljude koji hoće da trguju. Ali ako samo hoće da kupe kripto i da ga drže u wallet-u, koliko još košta da izvučeš kripto sa CEX-a?
 
Pozdrav, zanima me kako uplatiti novac da bi se kupio kripto ? Pokusao sam na binance , javlja mi error pise da ne prihvataju kartice naseg regiona valjda, neka sugestija ? Nikada nisam kupovao pa je svaki savet dobrodosao.
Moze i na Binance, ali ides na pocetnu stranu i opciju Buy for EUR..to radi sigurno i transakcija ide u sekundi.
 
Ne znam koliki je fee za koine, ja sa Cexa samo dolare povlačim. Za ECD pošaljem LTC sa Bitstampa pa ga prodam za fiat. Sada povlačim veću količinu pa bi mi SWIFT dobro došao, moram do Intese da odem da vidim da li sada može direktno na račun a ne preko kartice. Em nema limita kao na kartici, em je provizija samo 0,3%.
 
Pozdrav ljudi, malo mi je konfuzno ovo pa bi prijao neki savet. Ako kreiram nalog na Binance, mogu li deponovati dolare preko klasicnog wire transfera i smanjiti malo proviziju? Ili je bolje sa karticom direktno? Plan mi je da kupim kripto za odredjen iznos i da eventualno mesecno dokupljujem neku sumu, kako povuci novac kad dodje do toga? Ide li direktno uplata na karticu/racun , placa li se porez? Da li mi je potreban jos neki wallet i koji?
 
Pozdrav ljudi, malo mi je konfuzno ovo pa bi prijao neki savet. Ako kreiram nalog na Binance, mogu li deponovati dolare preko klasicnog wire transfera i smanjiti malo proviziju? Ili je bolje sa karticom direktno? Plan mi je da kupim kripto za odredjen iznos i da eventualno mesecno dokupljujem neku sumu, kako povuci novac kad dodje do toga? Ide li direktno uplata na karticu/racun , placa li se porez? Da li mi je potreban jos neki wallet i koji?
Ne možeš nekako deponovati dolare ako živiš u Srbiji. Najbolje je da kupiš neki Stablecoin, recimo Tether, preko ECD-a ili F2F i to poašlješ na svoj nalog na Binance. Pa tamo onda možeš da menjaš u neki drugi koin i trguješ.
 
Uplatis eur karticom direktno na Binance i onda sa eur kupis sta hoces. Za povratak nazad nisam siguran, ali mislim da za sada ne ide.
 
Ako u petak kupim neki novcic na ecd. a ta transakcija se u petak neralizuje, da li cu taj novcic u ponedeljak kada ponovo pocnu da rade dobiti po ceni od petka ili po novoj manjoj ceni ?
 
Ako u petak kupim neki novcic na ecd. a ta transakcija se u petak neralizuje, da li cu taj novcic u ponedeljak kada ponovo pocnu da rade dobiti po ceni od petka ili po novoj manjoj ceni ?
Ako platiš karticom ili online, imaćeš koine za desetak minuta na računu po neizmenjenim kursu.
 
Jel neko povlacio skoro SWIFT-om sa Cexa? Ja sam pustio pre 7 radnih dana i jos nista. Pisao sam u onaj support chat, ali ni tu jos nema odgovora.
 
Ako u petak kupim neki novcic na ecd. a ta transakcija se u petak neralizuje, da li cu taj novcic u ponedeljak kada ponovo pocnu da rade dobiti po ceni od petka ili po novoj manjoj ceni ?
Имаш 20 минута да извршиш уплату (тј. да она буде евидентирана) и тада добијаш коине по цени по којој си их поручио (гарантована цена). Ако је уплата извршена/евидентирана након тог рока (1-2 сата или 1-2 дана) добићеш их по цени која тада буде важећа. (Имаш на њиховом сајту све објашњено.)
 
Raspala Hitbtc menjacnica i dalje ne daje povlacenje etca sa njihove menjacnice samo trejd po smesnom kursu.

Kontam da ovo spada u kriminalno delo, drzati necija sredstva i ne dati povlacenje, uz ucenu u fazonu pa mozea da prodas ali kurs je smesan ???
 
Ако се не варам исто раде и са doge-ом? И можда и са verge-ом?
Сваки који направи неки већи скок.
 
Raspala Hitbtc menjacnica i dalje ne daje povlacenje etca sa njihove menjacnice samo trejd po smesnom kursu.

Kontam da ovo spada u kriminalno delo, drzati necija sredstva i ne dati povlacenje, uz ucenu u fazonu pa mozea da prodas ali kurs je smesan ???
Baš zbog takvih stvari sam odavno prestao da koristim Hitbtc i prešao na binance.
Šta da ti kažem, ako nećeš da prodaš ispod cene koju nudi hitbtc, onda sačekaj da se stabilizuje kurs i beži odatle što pre - drugarski savet.

Mislim da to rade jer nemaju dovoljno kripta za povlačenje... često je tamo bilo takvih problema i ranije.
 
Sad ste me podsetili da pogledam šta imam na HitBTC-u :)

30 ADA, fee za povlačenje 5 ADA, OK, prihvatljivo... USDT 50-ak i kusur, fee za povlačenje 45 USDT :ROFLMAO: DOGE suspended, klasika. ETN-a par komada ostalo još odavno, fee 100 ETN :eek:
 
Jel neko povlacio skoro SWIFT-om sa Cexa? Ja sam pustio pre 7 radnih dana i jos nista. Pisao sam u onaj support chat, ali ni tu jos nema odgovora.
Da ogovorim sam sebi, mozda nekome bude koristilo: prolazi SWIFT sa Cexa za 1 dan. Razlog zasto sam cekao svo ovo vreme i nervirao se da nije proslo je sto mora prvo u banci da se potpise izjava o poreklu para pa se tek onda vidi na racunu- a nisu me zvali da to potpisem, nego sam ja sada njih zvao pa su proverili da li imam nesto na cekanju. Lepo nerviranje od 8 dana za bez veze.
 
Za to ne znaju da obaveste a ako ne platis banci troskove ili nesto, odmah te zovu, ili podsete do nekoliko dana da si u obavezi da obezbedis sredstva. Treba sve da propadnu.
 
Ja sam cekao 2 radna dana za SWIFT, danas sam popunio izjavu, kaze teta pare ce leci za 5-6 dana tek. Sta ste lupili kao poreklo novca?
 
Ja tek treba sutra da odem do banke.
 
Na FTXu ubacili opciju depozita preko kartice, pre je moglo samo preko wire transfera, Na zalost jos uvek nisu vratili paypal opciju od onomad.
Za depozit preko kartice fee je 3.09%, sredstva mozete koristiti odmah, ali withdraw tek nakon 7 dana. Za nijansu vise od cexa npr gde je depozit 2.99% ali na Ftxu nema withdraw fee uopste sem za erc20 tokene koji je tamo svejedno manji nego bilo gde drugde, a i on moze biti besplatan ako stakeujete njihov koin.
Tako da eto, isprobao sam i depozit preko kartice i sve radi dobro. Samo cu ftx da koristim on mi je najbolji.
 
Baš zbog takvih stvari sam odavno prestao da koristim Hitbtc i prešao na binance.
Šta da ti kažem, ako nećeš da prodaš ispod cene koju nudi hitbtc, onda sačekaj da se stabilizuje kurs i beži odatle što pre - drugarski savet.

Mislim da to rade jer nemaju dovoljno kripta za povlačenje... često je tamo bilo takvih problema i ranije.


Ma da bre, nece mi vise videti ni centa niti bilo kog coina pisao sam vec.

16-17te vise se i ne secam kopao sam neku shitinu pa sam zato tad i otvorio nalog.
Mislim da sam imao smart, music, sirin labs i rvn tada tamo.


A realno takve menjacnice treba pozatvarati, pohapisti, banovati, hakovati :)


Inace na bitfinexu skoro otvorim tiket za neku sicu etha skoro, odgovorili su u roku od sat vremena, i bas se posvetili u sitna crevca sve, odusevili me.
I bilo je do mene ne do njih.
 
Nazad
Vrh Dno