Šta je novo?

Meizu m2 note

Problem,danas sam uzeo tel kao polovan,inače je uzet februara ove godine u telenora,po displeju se vide bele fleke,ima ih mozda jedno pet-sest u rasponu od 2 do 4 mm veličine, inače najbolje se vide na svetloj pozadini...sta raditi,da li je to normalno i kako rešiti :-( hvala

Ako mislimo na isto to je od jakog pritiska i tu nema resenja osim zamene ekrana. Nije valjda da nisi pregledao telefon?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista vredno update-a.

Slazem se, ubacila sam i prilicno je bagovala.
Probao si peticu G? Mislis da je beta A bolja? Ima vise opcija svakako i nju prvo izbacuju.

P.S. ja sam svoj telefon uzela u Gigatronu u Uscu i nikakvu falinku mu ne nalazim. Doduse bas ga cuvam i pazim ali nisam naisla na bilo kakav problem. Ekran savrseno radi,baterija dobro drzi tako da se ne zalim.
 
Poslednja izmena:
Moj je u perfektnom stanju, mazen i pazen, nikad u dzep, mozda dva puta, stalno je na stolu, bez pritiskanja, ali non stop sljaka net i non stop je u koriscenju pa se i greje. Evo slike, na prvoj vidite perfektno stanje ekrana, a na drugoj zutu flekicu. I ostalim kolegama je na tom mestu. Cenim da se od grejanja ili lepak razlije posto je tu veci spoj zbog volume tastera ili deformacija od grejanja.
0ce85b74a14590ef02cdc1cc41d4ac76.jpg

d3087c5798735c8f53d6c09ee588c785.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Vremenom ce se prosiriti fleka, tako je bilo i na mom M1 Note.
 
Ovo je nesto slicno kao na G2 sto se desava, definitivno je lepak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je radio savršeno sve do pre nedelju dana kada sam puštao neki video snimak na MX-plejeru i kad sam izlazio iz programa odjednom su se na ekranu pojavile bele pruge. Nisu bile statične, nego su treperile, čas bile jače, čas slabije, čas poprimale crvenu ili plavu boju (u zavisnosti od onoga šta je na ekranu), a i reagovale su na dodir tako što se pojave nove bele linije tamo gde pritisnem. Odneo sam ga u Telenor, pošto je još pod garancijom, pitao sam devojku što radi za koliko će, otprilke, biti završeno to šta god urade. Kad mi je rekla dva, najviše tri dana, tako sam prasnuo u smeh da su me par ljudi koji su se tu zatekli čudno gledali. Rekao sam joj da ću je lično častiti sa hiljadu ili dve dinara ako stigne za tri dana, jer tako nešto u Srbiji je nezamislivo. Posle takve moje reakcije dodala je da će se telefon vratiti iz servisa, ako se nešto zamenjuje, najkasnije za sedam dana. Tu sam se nešto manje nasmejao i video sam da joj je neprijatno, ali, evo, sedam dana je prošlo, a od njih ni reči, niti ikakvog objašnjenja.
Sve firme su aktivne i ažurne samo kad treba nešto da naplate, ali da pruže punu uslugu koju plaćaš, e to je malo teže...
 
Kontrola kvaliteta im je, izgleda, NULA. Totalno smo se zeznuli u firmi sto smo ih uzimali. Steta, telefon radi bas lepo i glatko, dobra kamera, lep ekran, na Flyme petici bas je sve ispeglano, ali dzaba kad ti imas preko 20% skarta... sa identicnim kvarovima. Izgleda da im je to zutilo i te fleke po ekranu ( i te pruge - imali smo par kvarova sa tim belim prugama po ekranu) boljka kod ovih jeftinijih serija. Na MX5 nikakav problem te vrste. Necu da saljem ovaj drugi primerak na servis jer osecam da ce i treci da se pokvari na istu foru... nek radi s tom flekicom zutom :D Probacu da stavim, kad budem u prilici, ekran pod UV lampu da nestane taj lepak, pa cemo videti...
 
@NastyB...trebao si da nosis direkt u servis...jer sad procedura ide telenor, pa kad se sete nose u servis, pa kad se servis seti da odradi, nazad u telenor, pa onda kad se sete, zovu te.Imaju po zakonu fore i do 45 dana da te drze bez fona(sem ako u medjuvremenu to nije promenjeno)
Ovako ti ostaje da zivkas i pitas da li je gotovo.
Jesu li ti dali zamenski fon barem?
 
Nije vise 45 dana. Duzni su u roku od 8 dana da jave kako ce biti resena reklamacija a nakon toga ide "razuman rok".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kontrola kvaliteta im je, izgleda, NULA.

to važi za sve kineze, iako se mnogi neće složiti...kod njih izgleda ne postoji skidanje sa trake i bacanje u kantu, sve ide u prodaju pa kako se kome zalomi...ja sam uzeo m2note iako me već jedan kinez izdao, mazohizam valjda, ali da ga ne ureknem za sada...ali mislim da ću se ubuduće vratiti nekim proverenijim brendovima...koliko god su napredovali u dizajnu i izradi ima kod tih kineza nešto kad ih uzmeš u ruku što ne uliva poverenje od završne obrade pa nadalje...
 
Ma nije to tako, strucnjaci sa foruma kazu da placas samo ime i da kinezi daju isto to za mnogo manje pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ti kinezi su za sirotinju, samo ajfon valja, to je bar jasno.
 
Meizu je, svejedno, dobar telefon. MX5 je odlican, steta samo jedan primerak imamo, svi ga akaju i on se drzi odlicno. Ja sam ga imao dva meseca na probi ali je bio skup da se uzme u velikoj kolicini pa su odlucili za M2 Note. Nikakvih drugih zamerki nemamo. Stabilni su, brzo rade, solidna baterija, kamera odlicna za tu cenu, nijedan nije zabagovao. Vise su problemi u procesu sklapanja telefona, odnosno kontroli. Mada, ovo sa ekranom se desavalo i na mom HTC 500... on je isto imao tu manu, na masi primeraka... tako da ne mora da bude samo da je do kineza, ali svejedno, cini mi se da im je veca kontrola kod skupljih modela.
 
@NastyB...trebao si da nosis direkt u servis...jer sad procedura ide telenor, pa kad se sete nose u servis, pa kad se servis seti da odradi, nazad u telenor, pa onda kad se sete, zovu te.Imaju po zakonu fore i do 45 dana da te drze bez fona(sem ako u medjuvremenu to nije promenjeno)
Ovako ti ostaje da zivkas i pitas da li je gotovo.
Jesu li ti dali zamenski fon barem?

Pa, ne živim u Beogradu, tako da ne mogu da ga nosim direktno u servis. Inače, ta procedura "je tebi, ti meni, kad mi se digne..." mi je dobro poznata, jer u firmi imam takvu situaciju sa tonerima za štampače. Zato sam se tako histerično nasmejao kad mi je rekla da će mi telefon biti gotov za dva-tri dana.
Pomisliš da su državne službe aljkave i nemarne, ali i one su postale zlato u odnosu na lenjiost i nesposobnost čak i ovih stranih firmi koje rade kod nas. Videli naši što rade u stranim kompanijama da nemaš kome da se žališ, a i ako se žališ ne snose se apsolutno nikakve sankcije ili kazne za firme, pa mogu da rade šta hoće. Sad je zakonski rok za reklamaciju 30 dana, a oni mogu da me vuku za nos koliko hoće jer im ne mogu ama baš ništa. Ako je neki kvar koji zahteva duži rad ili zeznutiju zamenu nekog dela (u mom slučaju ekrana) samo će reći da je "upao u vodu" i da "ne snose odgovornost za takav kvar" a ja sa telefonom ni prišao kapi vode, po kiši ga ne vadim i kad sam pod kišobranom, da ne pominjem to da nisam imao vremena za bazene ili reke, a nisam toliki telefonski manijak da se ne razdvajam od njega kad se tuširam ili kupam u WC-u. Tako da se može desiti da sam platio 22.000 šest meseci korišćenja telefona i da sad mogu da se slikam, njih baš zabole, sve dok plaćam račune.
Nisu mi dali zamenski fon, ali imam neku staru Nokiu 6210, pa mi to odrađuje posao.
Ali tek sad vidim koliko neke aplikacije znače, ponajviše ta što moram sad da se gužvam po bankama za plaćanje računa, a ovako sam preko telefona sve to završavao za par minuta. I još mnogo stvari...
 
Kako mogu da se blokiraju domace reklame koje stalno iskacu u aplikacijama? Postoji neka aplikacija za to?
 
Tako sto kupis te aplikacije ili tako sto "kupis" te aplikacije.[emoji2]
 
Ma iskacu mi reklame za budjavi mekdonalds, vip i slicne, besplatne su aplikacije sve
 
Ako ti je tel root-ovan, skini AdAway...i resices se reklama.Valjda radi na Flyme OS...

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Moram da priznam da sam se prijatno iznenadio. Kukao sam ovde kako me "zavrću" iz Telenora jer sedam dana nema nikakvog odgovora na moj pokvareni telefon, ali već osmog, malo posle mog poslednjeg posta ovde, dobijem obaveštenje da dođem u poslovnicu i da preuzmem telefon. Zamenjen mu je displej i sad se nadam da neću morati opet za par meseci da se akam zbog istog.
Zna li neko koliko traje garancija na telefone koje uzmeš uz paket??
 
Hvala na odgovoru.
 
mala pomoc!posle ubacivanja poslednje test verzije, fon krenuo da mi brlja, i vratim se na poslednju stabilnu...medjutim, ostane mi par kineskih aplikacija, pocne da me zeza touch back dugme, ili otkuca dva puta, ili ne radi...iz recoverya opet ubacim poslednju stabilnu verziju, ovaj put sa brisanjem svega, i dobijem konacno clean fon, kakav je i bio...medjutim posle odredjenog vremena opet touch back dugme mi prestane da reaguje...po 20x ga dotaknem da bih skontao...reko ok, narucicu sa alija samo to dugmence, no resetujem fon, i ono proradi....radi pola dana - dan, i opet do sledeceg restarta ne radi...tako da sad kontam da nije hardverski problem nego softverski...ima li neko neki predlog?
da napomenem da do pre ubacivanja te test verzije, fon je radio besprekorno...sad mi krivo shto sam i probavao test verziju
 
Posle flesa uradi i factory reset jer vajp ne brise bas sve sa telefona.
 
upalio mi se potpuno prazan, resetovan na fabricko. sve sam ponovo ubacio, naloge, instalirao sve...i sad vecj na 10min prekine da radi touch...da probam sad opet factory reset?
 
Verovatno je koincidencija sa novim romom. Citao sam vec negde da zna da otkaze m touch.
 
jasno...ali mi je chudno da posle restart savrsheno radi...sad je opet pitanje da li sa alija naruchim novi za par dolara, ili da ga nosim u telenor i chekam da ga srede...
 
Nemoj u telenor, ko zna koliko ces cekati. Nosi odmah u BGelektronik sa papirima.
 
Meni je opet pocelo da brljavi sve vezano za poruke. I dalje je prisutan problem, koji izludjuje...
 
Moze neka preporuka za wall charger ako je neko kupovao, ovaj njegov mi deluje nesigurno

Sent from my m2 note
 
Nazad
Vrh Dno