Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da, Princess je glasan u majčinu...

Stigli su mi Leobog Ice Soul taktilni, lepo upakovani u plastičnu teglicu.



Ovaj lik ih je testirao i zaključio da su ultra-laki i glasni, sa čime bih se delimično složio...
Aktivacija od svega 30gf i bottom out od 45gf jesu ultra laki ali taktilna grba ima 49gf što je već na granici između lake i srednje težine, i grba se oseća više no što sam mislio. Počinje odmah, bez pretravela i relativno je kratka, deluje oštrije a la MMD Princess. Theremin Goat je izmerio čak 55gf na taktilnom delu što je poveća razlika do 30gf aktivacije, pa verovatno doprinosi da switch deluje taktilnije nego što cifre sugerišu, lepo se oseti kad se pritiska sporije. Mislio sam da će biti neznatno taktilni, skoro linearni, ali to nije slučaj, mada će oni koji kucaju brzo i jako jedva da je osete.

Leobog Ice Soul.PNG

Takođe, pristojno su glatki i imaju lep thocky zvuk, što je retkost danas kod taktilnih switcheva. Meni uopšte nisu glasni.
Prijatno sam iznenađen, fin laki taktilni switch.
Čekam i Akko CS Jelly Purple koji su dosta slični ali za nijansu teži, baš me zanima da ih uporedim...znam samo da će biti glasniji i da bi trebalo da imaju gori bottom out od Ice Soul.
 
Stigoše mi Womier low profile caps-ovi danas, prepakovao sam na K3 Pro, malo mi je trebala promena a i usrećio sam kineza na kojoj kucam veći deo dana sa ovim Keychrone caps-ovima. Fina je izrada, propuštaju backlight, ima puno varijacija u pack-u. Čak je i brzo stiglo... zadovoljan sam na prvu. Sutra testiranje. :)
 

Prilozi

  • 20240516_180004.jpg
    20240516_180004.jpg
    202.5 KB · Pregleda: 45
  • 20240516_180114.jpg
    20240516_180114.jpg
    278.1 KB · Pregleda: 41
  • 20240517_003959.jpg
    20240517_003959.jpg
    241.4 KB · Pregleda: 40
  • 20240517_004236.jpg
    20240517_004236.jpg
    337.1 KB · Pregleda: 42
  • 20240517_004306.jpg
    20240517_004306.jpg
    284.9 KB · Pregleda: 71
Stigao mi je ovaj keycap set, ASA profile GMK Rome klon:
https://www.aliexpress.com/item/1005006440655669.html

Izgledaju lepo, ima gomila tastera, uključujući i za Alice, debeli su, zvuče lepo i znaci su dobro odrađeni (sem na D tasteru koji je malko van ose). Prvi put koristim ovaj profil i dobar je, površina je udubljena i prsti lepo nalegnu, nisam imao problema da se naviknem posle Cherry.
Imaju samo jednu manu, površina je potpuno glatka. Imao sam muke da ih vadim iz plastičnih trayeva i da ih uopšte podignem prstima da ih namestim, toliko su glatki i klizavi. Baš mi i ne prija mnogo da ih dodirujem, bar malo texture i hrapavosti bi im zaista dobro došlo.
Sem te zezancije, dobri keycapovi, itekako vredni 20$ koliko sam ih platio.
 
Eto ti prokletstvo NS carine, moj komplet je naručen dan kasnije i leži još sve kod njih.
 
Pozdrav ljudi, da li je moguce prodavati custom tastature preko benča? Ili ako ne preko benča, da li neko ima iskustva na nekom drugom sajtu i gde? Sklopio sam i sredio jednu gmk67 i dao ujaku da je on proda jer vec ima nalog koji ispunjava uslove za oglas, medjutim, oglas mu je obrisan, zna li neko zasto?
 
Ne bi trebalo da je izbrisan sa Bencha ako je ispunjavao sve uslove.
 
Protivno je pravilima prodavati za drugu osobu ovih dana. Možda zbog toga, ako je tako nešto naveo.
 
Nije navedeno nista od toga, pritom bi on odradio sve umesto mene, u jednom momentu sam usao da refresujem oglas da vidim kako stoji sa pregledima, i njega nije bilo
 
Nije navedeno nista od toga, pritom bi on odradio sve umesto mene, u jednom momentu sam usao da refresujem oglas da vidim kako stoji sa pregledima, i njega nije bilo
Mene su dva puta banovali na mesec dana zbog oglasa. Kada sam drugi put popio ban video sam na profilnim upozorenjima da je obavezno ostaviti LOKACIJU prodavca.
Eto, jedna sitnica o kojoj ne razmišljaš i zato je tako.
Moja je krivica što ne čitam EULA tekstove. :)
 
Poslednja izmena:
Ako nekom treba alatka za otvaranje prekidača:
https://www.aliexpress.com/item/1005005400710952.html

Naručio sam 2 komada odatle i fino su se pokazali. Rade posao, jeftini su, čvrsti, dolaze u raznim bojama i daju kombinovani tool za skidanje keycapova i vađenje prekidača...

Naleteh na još jedan zanimljiv switch, Duhuk Lumia Matcha V4...na Aliju su 40 i nešto dolara za 110 komada:



Dobar kanal, inače...
 


jos jedan neo ergo review :)
 
Mene su dva puta banovali na mesec dana zbog oglasa. Kada sam drugi put popio ban video sam na profilnim upozorenjima da je obavezno ostaviti LOKACIJU prodavca.
Eto, jedna sitnica o kojoj ne razmišljaš i zato je tako.
Moja je krivica što ne čitam EULA tekstove. :)
Bilo je to, hvala puno. 😅
 
Stigao Lofree Flow (taktilna verzija) i prvi utisci su fantasticni.

Switchevi su perfektni za kucanje; izrazito taktilni sa bumpom cim se pritisne taster ali takodje i laki za aktivaciju (45g activation force). Zavrsna obrada perfektna, metalno kuciste takodje deluje veoma izdrzljivo.

Sto se tice zvuka, nisam verovao da low-profile mehanicka tastatura moze ovako da zvuci. Thocky AF sa nula pinga, ovu poruku kucam samo da bih slusao tastaturu lololo.

Stabsi su isto odlicni, fino podmazani i sa nula "zveckanja" ili kako vec prevesti rattle.

Jedino mi angled kabl smeta, al dobro, nabavicu neki normalan. Jos jedan nedostatak je to sto nema 2.4GHz wireless opcije al to sam prezalio jos pre nego sto sam resio da je uzmem. Ionako je 99 odsto na stolu, jedino je nekad koristim nakratko uz Ally ili Deck, ili kada gledam neki stream na TV-u a za takvo koriscenje je u Bluetooth dovoljan.

Razmisljao sam da uzmem Neo80 ili Gem80 (ovu drugu zbog thocky AF zvuka), ali sam onda cuo kako Flow zvuci i morao sam da je probam. Sto se mene tice ovo je moj licni endgame, za sada lol. Ako vam treba LP mehanicka tastatura za kucanje a ne treba vam VIA/QMK podrska, tesko da moze bolje. NyPhy Air 75 V2 je slicna, ali daleko je sto se tice zvuka.
 
Pokupio sam caps, prvi stigli - "GMK Monster" klonovi, SA profil, 164 komada, PBT double shot, sve za $17,86, bez dodatnih dažbina. Možda najbolje spakovan proizvod s Aliexpressa, odličan kvalitet izrade, koliko vidim nema grešaka. Sad još da stigne ostatak tastature...
 
Pokupio sam caps, prvi stigli - "GMK Monster" klonovi, SA profil, 164 komada, PBT double shot, sve za $17,86, bez dodatnih dažbina. Možda najbolje spakovan proizvod s Aliexpressa, odličan kvalitet izrade, koliko vidim nema grešaka. Sad još da stigne ostatak tastature...
Ja imam GMK Rome set ali je malo drugačiji, drugačija izrada...
Verujem da dele glatku površinu. Jesi li imao problema da ih vadiš iz pakovanja? :)
 
Uslikaću kad dođem kući, mislio sam da su više glatki, prijatno sam iznenađen blago mat teksturom.
 
E? Izgleda da je i to razlika, moje bukvalno nisam mogao prstima da vadim iz tray-a koliko su klizavi...uopšte ne pravi problem dok kucam, doduše, osećaj je odličan s ovim profilom.
 
Malo klizaju dok se vade ali mislim da je više zbog profila koji se blago sužava ka vrhu, ništa drastično. Evo fotke, baš me "radi" ovaj kombo crne, tamno plave i te minty cyan
 

Prilozi

  • LMC_20240522_222230_LMC8.4_A52s_Metal.jpg
    LMC_20240522_222230_LMC8.4_A52s_Metal.jpg
    245.5 KB · Pregleda: 36
  • LMC_20240522_222251_LMC8.4_A52s_Metal.jpg
    LMC_20240522_222251_LMC8.4_A52s_Metal.jpg
    182.5 KB · Pregleda: 36
@Roy Fokker Je l to iz neke od KBDiy prodavnica?

Ja imam Rome i Banana. "Štampa" je odlična, samo mi se malo ne sviđa što nisu celi double-shot pa su pri dnu malo tanji

Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpg
1716408734623.png
 
Da da, KBDiy su. I da, nisam ni obratio pažnju na double shot, morali su da negdje uštede, ipak su triput jeftiniji od "originala". Jedino na space barovima je full double, iako oni nemaju "tekst". :D
 
1716561152702.jpeg
Stigli switchevi sa https://deltakeyco.com/

Haimu x Geon HG Yellow Silent Tactile
Haimu x Geon HG Red Silent Linear
Haimu x Geon HG White Tactile
JWICK Black T1

Ovi HxG silent su isti fazon kao i WS Silent. Malo lakša opruga, ali sa isto izraženom grbom. Ono što mi se više sviđa od WS je što je "grba" u povratku manje izražena.
I dalje su malko mekani, ali sveukupno lepši osećaj od WS, moje mišljenje naravno.

1716561540674.png

Inače, shipping je 9e, a uz KBDNEWS kod ima 5$ popusta. Naši su za ovo naplatili 1000 dinara carinu/porez.
Stiglo sve za oko dve nedelje iz francuske, s tim da su imali par dana neki praznik pa je malo više vremena stojalo na aerodromu kod njih.
 
To je to, ako nije iz Kine naplatiće i vazduh.
 
Ne žalim se, na 100tinak eur, nije strašno. :)
 
Pogledajte prilog 443762
Stigli switchevi sa https://deltakeyco.com/

Haimu x Geon HG Yellow Silent Tactile
Haimu x Geon HG Red Silent Linear
Haimu x Geon HG White Tactile
JWICK Black T1

Ovi HxG silent su isti fazon kao i WS Silent. Malo lakša opruga, ali sa isto izraženom grbom. Ono što mi se više sviđa od WS je što je "grba" u povratku manje izražena.
I dalje su malko mekani, ali sveukupno lepši osećaj od WS, moje mišljenje naravno.

Pogledajte prilog 443764

Inače, shipping je 9e, a uz KBDNEWS kod ima 5$ popusta. Naši su za ovo naplatili 1000 dinara carinu/porez.
Stiglo sve za oko dve nedelje iz francuske, s tim da su imali par dana neki praznik pa je malo više vremena stojalo na aerodromu kod njih.
Čekaj, samo 1000 din na 100-tinak evra? Koliko te je koštao shipping? Preko La Poste Colissimo?
 
Da da, koliko sam video, nigde na paketu nije pisala vrednost pa su na carini okvirno odredili.

Imaš gore na skrinšotu, shipping 8.95eur. Samo sam imao popust uz ovaj kod, a čini mi se da sam našao još jedan ili dva koja mogu da se iskoriste pojedinačno.
 
Uh...ja sam razmišljao da naručim Neo80 kod njih, izašlo bi me nekih 210e sa shippingom (tastatura i extra plate).
Tastatura je spakovana u koferče i to bi carini definitivno privuklo pažnju, pogotovo onim manijacima na niškoj...nema šanse da bi prošao jeftino, čak i bez napisane vrednosti. Zvali bi me da im dostavim dokaz o plaćanju da vide cenu, lol.

Jedino da ih zamolim da stave neku ne-tako-visoku cenu...
 


https://www.hiexakey.com/collections/v-series

Još jedna pristupačna alu tastatura sa "ball catch" sistemom otvaranja i magnetnim PCB konektorom, kao na Neo80...nadam se da će to postati standard umesto klasičnog šrafljenja/plastičnih tabova i trakastih kablića.
Šteta što ih prodaju samo kao komplet sa 65+75+80% tastaturama i numpadom, kao i sa dodatkom od 5x100 prekidača od 5 različitih proizvođača.
Moguće je da i scam, ko zna...
 
300 do 400 Dollara a nije ni pozlaćena 🍸
 
Hobi je očigledno u zamahu, ljudi troše dosta novca a ponude samo pljušte. Skoro sve što gledam u posljednje vrijeme su tipa maksimum $100 komponenti upakovanih u $300 šminke, fensi materijala i pakovanja.
 
Nazad
Vrh Dno