Šta je novo?

Mehanicke Tastature

300 do 400 Dollara a nije ni pozlaćena 🍸
300-400 za 3 alu tastature + numpad i opciono 500 switcheva. Pojedinačno su 90-125$ što nije mnogo, ali ih još ne prodaju odvojeno, prodavaće kad se završi group buy...ako nije neki scam, heh.

Ali ima bezobrazno skupih tastatura, to stoji..
 
 


Ball catch otvaranje, magnetni PCB konektor, baterije sakrivene iza alu tega koji se jednostavno skida, thocky, displej, full prebuilt za $95 sa double shot PBT keycapsima. Da nisam uzeo Lofree Flow narucio bih ovo cisto da proverim da li je zaista ovako dobra lol.
 
Još jedan ND75 video:



Nije mi se dopalo što žrtvuju tastere zarad ekrančeta, što je PCB 1.2mm sa flex cutovima kao ploča (ultra flex) i nema VIA kompatibilnost...
Ali sistem otvaranja i spajanja definitivno treba da postane standard.
 
Uf, ta boja...
 
95$, a kod nas najjeftinija varijanta sa Keygem iz Njemačke. 140eur sa shipping om, plus 30% harač ~180eur

I to pre-order da stigne krajem godine...

Edit: Možda ipak može sa Alija nešto povoljnije...
 
Poslednja izmena:
Cudi me da nismo krenuli da se zanimamo sa taobaom.
Razlike u ceni su nerealne i mnogo je veci izbor, pogotovo za ovu nasu nishu.
Ali muke da se covek snadje.
 
Nuphy nudi 15% popusta do 1.6. Svrbi me Air 75 v2. :)
 
Na Aliju od 1.6. kreće Choice Day a od 18. letnja rasprodaja...čuvaću se za tada.
 
Stigla GMK67. Nisu otvarali, prodavac je upisao stvarnu vrijednost i carinili su 609 dinara, plus 160 dinara što su mi je donijeli na noge.
 
Prvi utisci:
  • plastika je bolja nego što sam očekivao, uopšte ne djeluje jeftino, čemu doprinosi i baš pristojna težina
  • Zuoya softver je poprilično dobar, ne vidim razliku u odnosu na VIA sem u detaljima, osim, naravno, što je proprietary i ne može se jednim softverom pokriti više modela (ko ima gomilu)
  • Dopada mi se dupla visina podešavanja nogica, nisam očekivao da oba nivoa imaju gumene stopice
  • definitivno noviji primjerci imaju foliju na PCB, trebaće da se buši kod instalacije
Za ostalo moram da čekam switcheve. Imam oba parčeta leba, ali nemam salamu za kompletan sendvič. :D
 
Što bi rekli u mom starom kraju "A ne n'o milion".
 
Što je najgore, zvuči i ponaša se kao tastature od 100$ sa Alija...
Šta se dešava kad dizajnerima daš CNC mašinu i brlju s pijace...
 
Znači šalili smo se ovih dana ali nisam ni mogao da zamislim OVOLIKO pretjerivanje.
 
Treba mi brz odgovor, koji switch da uzmem za Nuphy Air v 96: Wisteria, Aloe ili Moss? Preferiram što tiši swič, i taktilne svičeve.
 
Wisteria i Moss tu taktilni, Aloe je linearni.
Moss je 5gf teži od Wisterie (kažu da se oseti razlika) i grba je odmah na početku, dok je Wisteria lakša i slična Brown prekidaču...koliko sam video, ljudima se više sviđa Moss ali to je već preferenca.

Što se tišine tiče, ne bih se nadao da je ijedan naročito tih, više zbog same tastature nego baš prekidača...
Na svim zvučnim testovima koje sam video, Air je bila bučnija tastatura od Keychrona K3 Max (Max verzija ima pene) i Lofree.
 
A šta znaš o onom Cowberry, preko youtube deluje baš glasan svič?
 
Uzeo sam Lunar grey sa Wisteria, nekako najsigurnije :)

Može da se uzme Lucky65 za 66 dolara ko bi da builda keyb.
Ona Alice isto Weikav je 90tak dolara.
 
Da, Lucky nije skupa. Ima i ona Womier varijanta iste koja je navodno malo bolja, SK65 mislim...
Ima hrpice alu kitova za 100-120$ po Aliju ali deru za shipping...
 
Dve preporuke za side printed see through capove.

Polar Day B
Side Printed C

Screenshot_51.jpgScreenshot_2.jpg
Screenshot_31.jpgScreenshot_4.jpg

I jedni i drugi imaju istu zrnastu teksturu i mnogo je lep osećaj pod prstima. Na suncu čak deluju blago metalic.
Fontovi su drugačiji, ali je štampa ok na oba seta s tim da su možda na ovom sivom setu sitnija slova i tačke-zarezi mogli da budu malo bolje definisani.
Za ovaj rozi set, boja na Aliju malo više vuče na bež-braon nego što je u realnosti i na mojim slikama.

@jurodivi
Na aliju ti je shipping deo cene proizvoda, nema to veze sa realnim stanjem.
 
Naleteh na ovaj thread na Redditu, potencijalno od značaja onima koji merkaju Lucky65:



TL;DR
Navodno primerci koji cirkulišu Aliexpressom imaju PCB koji potiče iz prototipova i mogu da izazivaju probleme.
Lucky65 je zvanično još uvek u preorderu i postoje samo 2 prodavca, Weikav i Velocifire, tako da oni koji bi kupili sada sa Alija rizikuju probleme.

Još jedan relevantan thread:

 
Postoji li uopšte chiclet wireless mehanička bijela tastatura a da je ok? Ponadao se ovoj ali stativa, ovako nešto tražim odavno...

 
Wireless, low profile tasteri, bela?
Pominjali smo ranije NuPhy Air i Lofree Flow...kod nas može da se nađe i Keychron K3 Max ali nije bela.
Naletao sam i na druge low profile mehaničke tastature tu i tamo ali su više "konfekcijske" i nisam našao ništa o njima...
 
Pa poželjno da je i LP, u suštini godinama koristim na poslu membransku Logitech K280e koja mi savršeno leži, odgovaraju mi chiclet kapice i taj razmak između njih
 
Nisam video baš takve mehaničke tastature, čak i LP prekidači imaju mnogo dublji hod od toga.
Lol, NuPhy (a.k.a. Gateron) low profile switchevi imaju hod od 3.2 mm, što ima i hrpa normalnih long pole prekidača...MMD Princess ima hod od 3 mm, ispada da je low profile...

Mislim da ćeš morati da potražiš tastaturu sa pravim chiclet tasterima...

Ili tražiš samo taj tip ravnih keycapova?
 
Dobro jedno je hod a drugo je profil. :)
 
ima gomila custom, e white, wireless, sad bas low profile je malo meh… ako ces da cekas i kosta malo vise
 
Nazad
Vrh Dno