Šta je novo?

Mehanicke Tastature

qpad brown je pristojan izbor, samo pazi imaju cudan layout, polomices se da nadjes odgovarajuce pbt kapice.
 
Pod jedan krov stavlja sve koji nisu Cherry. Čista generalizacija.
Van toga što za konzistentnost ljudi kažu da se outemu popravio, pa "danas" i pre X godina nije isto.

Malopre sam uzeo Redragon Devarajas i svime sam zadovoljan. Ima falinku, a to je da desni bočni metal viri na gornjoj desnoj ivici (1-2 mm je širi). Ako treba slikaću. Meni lično bode oči.

Ako se nešto pokvari ili primetim da se neki prekidači "potroše" prvi ću javiti.
Nisam fan ničega i u interesu mi je da činjenično stanje izađe na videlo. Nadam se da će to isto i drugi raditi.
Inače, hteo sam prvo da uzmem Qpad sa braon prekidačima, polovnu, ali od leta nema povoljnih kod proverenih prodavaca, Redragon ljudi hvale pa je eto ispao drugi izbor.
Na Devarajasu je to lose reseno sto se tice tog spoja i mngo je primeraka gde to nije uklopljeno, trazi drugu da ti daju. Inace u CL na akcji pre mozda mesec dana kostala je 7500din sada su vratili na 10k ako se ne varam.
 
Pod jedan krov stavlja sve koji nisu Cherry. Čista generalizacija.
Van toga što za konzistentnost ljudi kažu da se outemu popravio, pa "danas" i pre X godina nije isto.

Malopre sam uzeo Redragon Devarajas i svime sam zadovoljan. Ima falinku, a to je da desni bočni metal viri na gornjoj desnoj ivici (1-2 mm je širi). Ako treba slikaću. Meni lično bode oči.

Ako se nešto pokvari ili primetim da se neki prekidači "potroše" prvi ću javiti.
Nisam fan ničega i u interesu mi je da činjenično stanje izađe na videlo. Nadam se da će to isto i drugi raditi.
Inače, hteo sam prvo da uzmem Qpad sa braon prekidačima, polovnu, ali od leta nema povoljnih kod proverenih prodavaca, Redragon ljudi hvale pa je eto ispao drugi izbor.

Ova moja Devarajas je ok nema tog problema premda nisam ni znao da imaju tu falinku. Trazio sam da mi otvore da isprobam pre nego sto sam kupio.
 
@Vuk125
Ne znam da li bi mi prihvatili jer sam u radnji kupio.

Kakvo ti je to pitanje?
Neces da platis 10k tastatru i da se pomirs sa tim da je taj spoj neuklopljen. Naravno da ce da prihvate, ne radi se o tome da li hoce nego sta im je obaveza po zakonu, a zakon je jasan. Ne bi trebalo da ti prave probleme. Sve jedno insistiraj na drugom primerku, oni svakako nista ne gube. Falicne primerke ce da vrate proizvodjacu, to nije problem, posto Redragon ima direktnog uvoznika za Srbiju ne bi trebalo da bude problema.
 
Poslednja izmena:
Dosadila bi ti... Ajazz AK33 bela sa blue switchevima. Merkam i taj wireless Varmilo nerviraju me ovih dana kablovi svuda po stolu [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk


Je l' ima ova AK33 negde sa velikim enterom? Ne mogu da nađem nigde normalnu mehaničku tastaturu za Mac sa velikim enterom.
 
Je l' ima ova AK33 negde sa velikim enterom? Ne mogu da nađem nigde normalnu mehaničku tastaturu za Mac sa velikim enterom.
Imas puuuno mehanickih sa velikim enterom, samo reci koji key layout, wireless ili obicna, rgb ili backlit ili bez, makro keyevi ili bez i na kraju odredi cenovni rang pa cemo pomoci. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Tako sam i mislio, to je 60% layout, jako tesko naci takvu sa velikim enterom da bude ok kvaliteta. Nisam za kompom, probaj da potrazis ovaj CM-ov model.
03c86aac3075e874afd49bb42cdbe09e.jpg


Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Postoji Ansi ili iso, tebi treba kad googlas ISO keyboard layout. Mada naviknes se i na ansi vremenom, govorim ti iz sopstvenog iskustva. :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ako na dva laptopa imam ISO i na poslu takođe ISO, teško da ću da se naviknem. :)
 
Ako na dva laptopa imam ISO i na poslu takođe ISO, teško da ću da se naviknem. :)

To i ja kazem, koristim ANSI vec godinama, ne mogu da se navikavam na drugi layout. Nije da nisam probao, ali najveci problem mi je levi shift koji je na ISO duplo manji; hiljadu puta sam se zajebao pisuci kod.

Na kraju, Jedva sam nasao ANSI tastaturu, hebeni magic keyboard, imam utisak da kucam po parcetu aluminijuma, povratak na mbpr 2015 tastaturu je kao preporod.

Jedino sto mi deluje ok, a da je bluetooth je Varmilo VB87M, bar kad je ANSI u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako na dva laptopa imam ISO i na poslu takođe ISO, teško da ću da se naviknem. :)
Drzi google nadji nesto jeftino, sve sto sam uspeo da nadjem su 150e~.
U svakom dobu sa ISO layoutom mozes naci fullsize SS 6gV2, Quickfire XT...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Aha, super je to za kodiranje bez strelica :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Well, nobody's perfect!

Ja radim sa MagicForce 68 bez Home i End samostalnih tastera i bez celog F1-F12 reda (rade sa Fn) pa sam se navikao. Doduše radim dizajn i format, ne mogu da kažem da je posao isti.

Sent by homing pigeons
 
ja ne mogu nekome da udjem u mozak i prenesem mu moje iskustvo kao dokaz. cherry tastature stare 30/20/10/5/4/3/2/1 godina svaki taster identican, identicno reaguje, identicnu silu moras da upotrebis da ga aktiviras, ni jedan nije propao. kinezi sa kojima sam se do sada susreo stari 2/1/<1 godine svaki taster prica za sebe, jedan upao, drugi treba da se pritisne jace, treci slabije. to je u ostalom i glavni razlog za kupovinu mehanicke tastature, ako ce svaki taster da mi peva svoju simfoniju, i da imam sugave abs kapice, mogu i gumenu od 500 dinara da uzmem.

pricam kao neko ko ima 3 mehanicke tastature, a jos dve cu najmanje da kupim, mada moje iskustvo ne mora da bude tacno, vrv ovi sto su juce uzeli kineza znaju bolje.

Aj mi molim te pokaži neku cherry tastaturu staru 30 godina :d

Gaote/Outemu switchevi su praktično rađeni od indentičog materijala, nema tu nekih ogromnih razlika, doduše ja i onako planiran da napravim zalihu od ~100 switcheva, pa ako bude trebalo, najlakše ih je zameniti :)


BTW za trideset godina ja ću sigurno proliti kafu/pivo barem 15 puta po tastaturi, a tu se kod svake tastature se svodi na isto, doduše obična membranska dell-ova serverska tastatura koju sam koristio od 2004-2014 je preživela sve i svašta.
 
Poslednja izmena:
Не знам да ли је баш чери, ја имам Peacock тастатуру која је некада ишла уз Peacock 286 компове и ако се добро сећам, произведена је 1985. Ја сам је узео од колегинице негде 1995. године, понудио сам јој новцату (мембранску) за тај још тада крш и наравно да је пристала. Ево је и даље код мене, не мењам је за било шта. Тастатура, не колегиница. :)
 
BTW za trideset godina ja ću sigurno proliti kafu/pivo barem 15 puta po tastaturi, a tu se kod svake tastature se svodi na isto, doduše obična membranska dell-ova serverska tastatura koju sam koristio od 2004-2014 je preživela sve i svašta.

Ma i da ne prospes nista, da ostane kao prvog dana, ko ce gledati deo hw-a toliko i to na stolu ispred nosa?!

Jel Corsair ima eksluzivu na ove nove silent tastere godinu dana?
 
Pozz ljudi,planiram da zamenim moju staru tastaturu,pa me interesuje da li ima neka od ovih mehanickih tastatura do 50 evra?

Takodje me interesuje misljenje za membransku A4 TECH Bloody B328.
 
Pozz ljudi,planiram da zamenim moju staru tastaturu,pa me interesuje da li ima neka od ovih mehanickih tastatura do 50 evra?

Takodje me interesuje misljenje za membransku A4 TECH Bloody B328.


Kumara K552 ide za nekih ~53e, Usas K553 je za nijansu skuplja. Ako ti treba tastatura sa numepadom, imaš Kala K557, ona je ~60e.

Iz Kine možeš naručiti Motospeed Inflictor CK104, ide za 44-48$, ali na to možeš očekivati i neku carinu, inače ima isti dizajn kao Devarajas koja je kod nas ide za 9.5k din.
 
Poslednja izmena:
Kumara K552 ide za nekih ~53e, Usas K553 je za nijansu skuplja. Ako ti treba tastatura sa numepadom, imaš Kala K557, ona je ~60e.

Iz Kine možeš naručiti Motospeed Inflictor CK104, ide za 44-48$, ali na to možeš očekivati i neku carinu, inače ima isti dizajn kao Devarajas koja je kod nas ide za 9.5k din.

A da li bi mogli switch-evi da se nadogradjuju kasnije,npr na crne ili crvene,posto vidim da su kod navedenih plavi sto je "losija" klasa.
 
Kod tastatura koje nemaju izmenljive switcheve isti se menjaju lemljenjem. Plavi nikako nije losija klasa - switchevi su stvar ukusa - nekome ce plavi biti bzvze, a meni npr. crni i crveni su uzas jer mi je osecaj skoro kao da kucam na membranskoj tastaturi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod tastatura koje nemaju izmenljive switcheve isti se menjaju lemljenjem. Plavi nikako nije losija klasa - switchevi su stvar ukusa - nekome ce plavi biti bzvze, a meni npr. crni i crveni su uzas jer mi je osecaj skoro kao da kucam na membranskoj tastaturi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sad pogledah neke primerke na yt.Definitivno plavi nisu za mene posto se jezim od klika.

A sta kazes za A4 TECH Bloody B328?
 
Nazad
Vrh Dno