Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Mislio sam da imaš Kala pa da zamolim za sliku, jer na netu nema normalne, a čini mi se ružnjikava. Izgleda ću morati da idem na Devajaras.
 
zavladase kinezi i ovde, kao i medju telefonima... siromasno trziste, pa se samo o kineskoj tehnici prica... strane i strane o kalama i kumurama....

Problem je u toj " halavosti " proizvodjaca, cene su krenule u nebesa i sad Cherry maltene i ne mozes ispod 15k da nadjes ... Nema smisla ..
 
Drzimo ja i Vegeta situaciju sa Cherry MX, ali tesko. Koliko god da pokusavam samo jeftino! :D

Sent from my A0001 using Tapatalk

Pa imam i ja tastaturu sa cherry mx blue pa ipak sam je zamenio sa kinezom koji ima blue klonove jer mi vise odgovara :)
A ako mi kinez vise odgovara od cheery mx onda mogu da se zabrinu da li su vredni para ili je samo brend i stara slava u pitanju :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa imam i ja tastaturu sa cherry mx blue pa ipak sam je zamenio sa kinezom koji ima blue klonove jer mi vise odgovara :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprdam se malo da ih popalim, narucujem Ajazz i ja uskoro. :D

Ali deco Cherry Brown su presli igricu.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Kinezi samo obaraju cijene ,)

LEOBOG K21W - bila je na akciji $19.99, sada je $24.99.
Ima u ponudi bijela i crna.
Izgleda odlično za te pare.

 
Poslednja izmena:
nije fora samo u tome kako ce tastatura da radi u pocetku, vec koliko ce da traje pre nego sto joj se istupi klik. kod razera smo videli da sve sa kineskim switchevima propadnu za maximalno 5 godina, da traju 35 nema sanse. dok cherry ipak traju 30+ godina... tako da ispadose skuplji kinezi.... ja imam dve brown i jednu black cherry, uzecu i jednu kinesku cisto da probam, ako nista poklonicu je, ali na te tastature zaista ne gledam ozbiljno. s druge strane koristim kineski telefon :p

fora je u tome sto vi gledate neke retardirane modele koji svetle, rbg, qrac, palac, i zalite se da su skupi, a ima gomila jako kvalitetnih cherry tastatura koje su cenovno u rangu sa tim kinezima. pogledajte cherry tastature, jako su pristupacne i odlicne su. kad kazem cherry mislim na firmu koja pravi prekidace, oni prave i cele tastature. ima nova cherry original za 50 evra na akciji ponekad.
 
Poslednja izmena:
Jeste, strava je to sto ti ne treba nikakav driver podesis sve sa tastatureml. Imam i razer bw chromu. Pazi kada je ta razer bezobrazno skupa nropravdano.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugari pro tip, kupite sve samo Logitech G710+ nikako. Ova od 25$ ne bi pucala kao to cudo. Evo sad mi kaze drug otisla mu je jos jedna kapica, treca za godinu dana...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
nije fora samo u tome kako ce tastatura da radi u pocetku, vec koliko ce da traje pre nego sto joj se istupi klik. kod razera smo videli da sve sa kineskim switchevima propadnu za maximalno 5 godina, da traju 35 nema sanse. dok cherry ipak traju 30+ godina... tako da ispadose skuplji kinezi.... ja imam dve brown i jednu black cherry, uzecu i jednu kinesku cisto da probam, ako nista poklonicu je, ali na te tastature zaista ne gledam ozbiljno. s druge strane koristim kineski telefon :p

fora je u tome sto vi gledate neke retardirane modele koji svetle, rbg, qrac, palac, i zalite se da su skupi, a ima gomila jako kvalitetnih cherry tastatura koje su cenovno u rangu sa tim kinezima. pogledajte cherry tastature, jako su pristupacne i odlicne su. kad kazem cherry mislim na firmu koja pravi prekidace, oni prave i cele tastature. ima nova cherry original za 50 evra na akciji ponekad.

Cherry se odavno ne pravi u Nemackoj, firma je odavno prodata Kinezima, a to vise nije taj kvalitet ostalo je samo ime u glavnom. Ni jedna danasnja tastatura nece izdrzati 30god. Najbolja mehanicka tastatura koja se danas proizvodi je ova:
https://goo.gl/Xjy1Ts
Nije nesto lepa ali je svakako najkvalitetnija koja postoji, povratne opruge, PBT kapice, uradjena je kao tenk.
Svi tasteri kako god se oni zvali se prave u Kini. Mx se napalacuju papreno zbog imena u glavnom. Redragon tasature su odicne, nisu ofarbane kapice, kvalitetni prekidaci kao i izrada, prodaju se zaa onoliko koliko vrede, i vrede svaki euro. A Razer, CM, Logitech i sl. su precenjene.
 
Poslednja izmena:
nije fora samo u tome kako ce tastatura da radi u pocetku, vec koliko ce da traje pre nego sto joj se istupi klik. kod razera smo videli da sve sa kineskim switchevima propadnu za maximalno 5 godina, da traju 35 nema sanse. dok cherry ipak traju 30+ godina...
A ti ces koristiti istu tastaturu 30 godina???
Ja da koristim istu preko 3-4 godine poludeo bih :)
 
Jel ima nekog sa Varmilo VB87M, a da je koristi na Mac-u?

@nitro: Koju tastaturu koristis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ti ces koristiti istu tastaturu 30 godina???
Ja da koristim istu preko 3-4 godine poludeo bih :)

Hmm, u slucaju da mi tastatura totalno odgovara, koristio bih je godinama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dosadila bi ti... Ajazz AK33 bela sa blue switchevima. Merkam i taj wireless Varmilo nerviraju me ovih dana kablovi svuda po stolu [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
logitech g710+ je odlicna tastatura, veoma udobna za kucanje. po malo neozbiljna doduse. naravno fabricke kapice su sasvim nebitna stvar u zivotu , to se ionako zameni za custom pbt kapice odmah, ili cim mozes.

e jos cu da cujem da su kailh switchevi kvalitetniji, ili istog kvaliteta kao cherry.... svasta.... danas se sve pravi u kini, ali to ne znaci da je sve istog kvaliteta. o cemu ja pisem.....

isto tako ne razumem kako tastatura moze da dosadi. poenta tastature je unos teksta, po mogucstvu sto brze i da ne gledas u nju. sto je duze imas to je bolje znas i manje gresis, i sve ti je bolja i bolja. kad bi je menjao na godinu dve, svaki put bi iznovao morao da se navikavas. no dobro, ima raznog sveta.
 
Poslednja izmena:
Na sta da se navikavas ako je standard layout u pitanju? Evo ak33 ima drugaciji layout pa sam se navikao za par sati...
Poenta tastature jeste unos texta ali isto tako ucestvuje i u estetici radnog prostora. Ja volim da me radni prostor motivise da radim, a to znaci da je uredan i estetski mi lep na oko (naravno da mi je sve po meri i udobno) i zato kada mi nesto dosadi to menjam. Da li je to sa tvoje tacke racionalno - mozda nije, mozda deluje kao bacanje para, ali meni nije bacanje para jer bolja motivacija = veca produktivnost.

Sto se tice switcheva, imas to misljenje i to je ok, ali priznacu ga kao tvoje subjektivno misljenje samo ako koristis oba tipa switcha. Ja imam i mx blue i ove klonove blue(pravo da kazem ne znam ko ih radi i ne zanima me) na ak33 i ipak kucam na ak33 i cak mi je prijatnija, ali opet to je subjektivna stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
logitech g710+ je odlicna tastatura, veoma udobna za kucanje. po malo neozbiljna doduse. naravno fabricke kapice su sasvim nebitna stvar u zivotu , to se ionako zameni za custom pbt kapice odmah, ili cim mozes.

e jos cu da cujem da su kailh switchevi kvalitetniji, ili istog kvaliteta kao cherry.... svasta.... danas se sve pravi u kini, ali to ne znaci da je sve istog kvaliteta. o cemu ja pisem.....

isto tako ne razumem kako tastatura moze da dosadi. poenta tastature je unos teksta, po mogucstvu sto brze i da ne gledas u nju. sto je duze imas to je bolje znas i manje gresis, i sve ti je bolja i bolja. kad bi je menjao na godinu dve, svaki put bi iznovao morao da se navikavas. no dobro, ima raznog sveta.
Molim? Kupis tastaturu od 24k dinara i das jos para na kapice? Ne znam koja je to platezna mogucnost, ali sigurno da nismo iz iste price.
Pre cu za 50e da narucim PSB, switcheve iz nemacke i od drveta da napravim case i da pijem kao stoka dve nedelje sa tih 20k dinara.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
logitech g710+ je odlicna tastatura, veoma udobna za kucanje. po malo neozbiljna doduse. naravno fabricke kapice su sasvim nebitna stvar u zivotu , to se ionako zameni za custom pbt kapice odmah, ili cim mozes.

e jos cu da cujem da su kailh switchevi kvalitetniji, ili istog kvaliteta kao cherry.... svasta.... danas se sve pravi u kini, ali to ne znaci da je sve istog kvaliteta. o cemu ja pisem.....

isto tako ne razumem kako tastatura moze da dosadi. poenta tastature je unos teksta, po mogucstvu sto brze i da ne gledas u nju. sto je duze imas to je bolje znas i manje gresis, i sve ti je bolja i bolja. kad bi je menjao na godinu dve, svaki put bi iznovao morao da se navikavas. no dobro, ima raznog sveta.

Imao sam i nju znam kakva je, kapice su uradjene kao do bede nekome su se izlomile, meni nisu jer ne koiristim preveliku silu kada kucam. Nedopustivo je da ta tasatura kosta preko 20k din i da ima katastroflane i farbane kapice. Sto se tice kvaliteta mx prekidaca ne verujem da su toliko bolji od ostalih proivodjaca.
 
Dok sam tražio koje prekidače bih da uzmem gledao YouTube klipove i svuda gde su pobedili blue, cherry i outemu, svi su rekli da su im bolji Outemu. Najviše zbog zvuka što se jasno i čuje na snimcima.

Što se tiče kvaliteta, čitao sam da se neki ne-cherry ugibaju malo, tj da im plastika na prekidačima nije tako čvrsta, ali da to me utiče na funkcionalnost. Takođe su pominjali konzistentnost kao problem, ali su se navodno to rešili.

Za izdrzljivost mislim da je glupo pominjati kada nigde nema testa poređenja niti je osoba sama testirala dve vrste prekidača duži period u kome bi se eventualno pojavili problemi.

Tastaturu od 200€ kojoj se raspadaju kapice ne bih ni da komentarišem.
 
Ovako nesto se ceka. Microsoft ergo fazon samo mehanicka i spreman sam da ostarim sa njom.

https://youtu.be/btfG4WnGbj4

Cisto da kazem opet da smo vodili debatu, i neko je prozivao da se cherry proizvodi u kini i ostalo.. Da ponovim evo treci put da vam je argument INVALID zato sto je kompanija ista, samo su promenili mesto sklapanja zbog cene. Isto kao sto vam se 80% odece iz Milana pakuje na kosovu i u NP a u Italiji dobijaju etiketu i idu u prodaju kao made in Italy. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
jel moze neko da mi pomogne de mogu INDIVIDUALNE "keycaps providne" da nadjem za mehanicku tastaturu rantopad mxx (svi keycapovi pashu ali mi treba samo ctrl)
aliexpress daje samo u kompletu od 7e.
 
Ovako nesto se ceka. Microsoft ergo fazon samo mehanicka i spreman sam da ostarim sa njom.

https://youtu.be/btfG4WnGbj4

Cisto da kazem opet da smo vodili debatu, i neko je prozivao da se cherry proizvodi u kini i ostalo.. Da ponovim evo treci put da vam je argument INVALID zato sto je kompanija ista, samo su promenili mesto sklapanja zbog cene. Isto kao sto vam se 80% odece iz Milana pakuje na kosovu i u NP a u Italiji dobijaju etiketu i idu u prodaju kao made in Italy. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk

Slazem se da su MX najbolji tasteri u svemiru :)
 
Valjda neko ko tvrdi da su jedni dugotrajniji od drugih treba da to podupre dokazom, a ne ostali da dokazuju kako to nije tačno.
 
ja ne mogu nekome da udjem u mozak i prenesem mu moje iskustvo kao dokaz. cherry tastature stare 30/20/10/5/4/3/2/1 godina svaki taster identican, identicno reaguje, identicnu silu moras da upotrebis da ga aktiviras, ni jedan nije propao. kinezi sa kojima sam se do sada susreo stari 2/1/<1 godine svaki taster prica za sebe, jedan upao, drugi treba da se pritisne jace, treci slabije. to je u ostalom i glavni razlog za kupovinu mehanicke tastature, ako ce svaki taster da mi peva svoju simfoniju, i da imam sugave abs kapice, mogu i gumenu od 500 dinara da uzmem.

pricam kao neko ko ima 3 mehanicke tastature, a jos dve cu najmanje da kupim, mada moje iskustvo ne mora da bude tacno, vrv ovi sto su juce uzeli kineza znaju bolje.
 
Poslednja izmena:
ja ne mogu nekome da udjem u mozak i prenesem mu moje iskustvo kao dokaz. cherry tastature stare 30/20/10/5/4/3/2/1 godina svaki taster identican, identicno reaguje, identicnu silu moras da upotrebis da ga aktiviras, ni jedan nije propao. kinezi sa kojima sam se do sada susreo stari 2/1/<1 godine svaki taster prica za sebe, jedan upao, drugi treba da se pritisne jace, treci slabije. to je u ostalom i glavni razlog za kupovinu mehanicke tastature, ako ce svaki taster da mi peva svoju simfoniju, i da imam sugave abs kapice, mogu i gumenu od 500 dinara da uzmem.

pricam kao neko ko ima 3 mehanicke tastature, a jos dve cu najmanje da kupim, mada moje iskustvo ne mora da bude tacno, vrv ovi sto su juce uzeli kineza znaju bolje.

Koji su to kinezi koji su propali posle 2/1<1 podeli na forumu da ljudu ne kupuju.

Tnx
 
Pod jedan krov stavlja sve koji nisu Cherry. Čista generalizacija.
Van toga što za konzistentnost ljudi kažu da se outemu popravio, pa "danas" i pre X godina nije isto.

Malopre sam uzeo Redragon Devarajas i svime sam zadovoljan. Ima falinku, a to je da desni bočni metal viri na gornjoj desnoj ivici (1-2 mm je širi). Ako treba slikaću. Meni lično bode oči.

Ako se nešto pokvari ili primetim da se neki prekidači "potroše" prvi ću javiti.
Nisam fan ničega i u interesu mi je da činjenično stanje izađe na videlo. Nadam se da će to isto i drugi raditi.
Inače, hteo sam prvo da uzmem Qpad sa braon prekidačima, polovnu, ali od leta nema povoljnih kod proverenih prodavaca, Redragon ljudi hvale pa je eto ispao drugi izbor.
 
Nazad
Vrh Dno