Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pa komentarsemo, ta je tema.
Imao sam i MX imam i outemu, imam i razer. MX nije nikakva superiorna tehnologija. Naravno prekidacki za tastaturu nisu nikakva svemirska tehnologija, glupo je rasparavljati o tome da li je nesto kopija ili nije kopija. Izmedju ostalog MX prekidaci se danas prave u Kini odavno se ne proizvode u Nemackoj. Ja samo tvrdim da su tastaure sa mx prekidacima precenjene nista vise, kao sto su mehanicke tastaure od Razer-a, Logitecha itd. brandova koji se mogu naci kod nas precenjene.
Ako se neko lozi da ima na prekidacima ispod kapica ispisane tresnjice ok. Razumem da je nekom cool da ima MX. Ja samo pricam realno.
Igranje igrica svakao nije jedina stvar koja se radi na kompu, ima ljudi koji pored igara rade mnoge druge stvari.
Batice moj uz duzno postovanje kasnis za ovu pricu, utvrdili smo u temi da je MX ok i da su sve jeftinije alternative dobre, neke manje neke vise. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Mozda si ti od pocetka ove teme ovde ali neko mozda nije, covek pita konkretnu stvar. Posto sam imao isustva u vezi sa onim o cemu pita, pomislio sam da ce mu biti lakse da se odluci za model tastaure posto zeli da nabavi mehaniku.
Ne mislis valjda da ce neko da pretrazuje temu i da cita 160+ strana? Slozices se bilo bi besmisleno. Nego da ne skrecemo sa teme.
 
Poslednja izmena:
Mozda si ti od pocetka ove teme ovde ali neko mozda nije, covek pita konkretnu stvar. Posto sam imao isustva u vezi sa onim o cemu pita, pomislio sam da ce mu biti lakse da se odluci za model tastaure posto zeli da nabavi mehaniku.
Ne mislis valjda da ce neko da pretrazuje temu i da cita 160+ strana? Slozices se bilo bi besmisleno. Nego da ne skrecemo sa teme.
Iskreno kada sam hteo da radim neki mod procesora prosao sam svaki post u temi za mod.
Svako kome padne na pamet i dodje pita koji switch, a na prethodne 10 strane svadja oko toga i idemo u krug!
Svaka cast na aktivnosti hesteg samo kazem. Najbolje je kada procitas tudja iskustva. :))

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Iskreno kada sam hteo da radim neki mod procesora prosao sam svaki post u temi za mod.
Svako kome padne na pamet i dodje pita koji switch, a na prethodne 10 strane svadja oko toga i idemo u krug!
Svaka cast na aktivnosti hesteg samo kazem. Najbolje je kada procitas tudja iskustva. :))

Sent from my A0001 using Tapatalk

Neko ima vremena da prodje svaki post a neko ne. Sto bi se neko svadjao oko prekidaca? Nisam registrovao da je toga bilo, a ako jeste to je rasipanje vremena i bavljenje budlastinama. Svadja je uzaludna zabava, ne donosi nikakav rezultat osim sto trosi vreme. Razmena iskustava i informacija daje rezultate.
 
Treba mi konkretan savet. Koji su bolji switch-evi: Outemu blue ili Outemu brown?

Služiće najviše za Quake Live, onda za kucanje i onda ostale FPS igre (Need For Speed ponekad).

Od Cherry sam odustao jer za taj novac koliko su Redragon sa pomenutim prekidačima nema ništa.
 
Treba mi konkretan savet. Koji su bolji switch-evi: Outemu blue ili Outemu brown?

Služiće najviše za Quake Live, onda za kucanje i onda ostale FPS igre (Need For Speed ponekad).

Od Cherry sam odustao jer za taj novac koliko su Redragon sa pomenutim prekidačima nema ništa.
Brown, ne mozes da pogresis. Gl^

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Hvala :)

Evo našao sam test za većinu mehaničkih tastera sa grafikonima, merenjima za sve živo...
https://input.club/the-comparative-guide-to-mechanical-switches/
Klikne se na boju prekidača, a onda tabela sa "actuation force" (to je valjda sila potrebna za aktivaciju) pa se odatle bira koji brend hoćete i onda izađu merenja i grafikon.

Samo da neko protumači :D
A ovde je još jedno poređenje, ali samo sa težinom za bottoming ako sam dobro shvatio (mislim da je i bilo kačeno ovde): http://imgur.com/a/VUqVE
 
Ni jedan grafik ne može da ti opiše osećaj prilikom pritiskanja tastera - dakle, batali i probaj! :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Jesam probao i bolji mi je osaćaj na plavim ali mi je zvuk mnogo šupalj, da se tako izrazim. Voleo bih da je mnogo dublji. A i tu je izgled Kala tastature koji nije baš kako treba, a potrebna mi je full tastatura.
 
Redragon Brand. Konkretno model K522 RGB vredi svaki dinar. Neofrabani tasteri, odlican kvalitet izrade, odlicni OUTEMU prekidaci. Kome treba dobra tastaura za prihvatjivu cenu, nece pogresiti.
Inace kada sam poskidao kapice da bi staviio oringove, shvatio sam da se radi o veoma kvalitenoj tastaturi. Cena je sasvim prihvatljiva a tastaura je toliko dobro uradjena da moze biti konkurencija i skupljim modelima vodeceih proizvodjca
koji su aktuelni na nasem trzistu, pre svega mislim na Razer, Logitech, Coolermaster koji kapice farbaju sto im je ogromna zamerka.
Prekidaci su stvarno odlicni i ne verujem da ce neko osetiti razliku izmedju OUTEMU i MX.

Bukvalno ovo ja sam devojci uzeo, i tasteri imaju bolji feel nego na mojoj BW toliko o tome, tast vredi svaki dinar, pritom joj je cena jako dobra kod nas
 
Tastatura izuva. Kompaktna kvalitetna, osecaj je fenonenalan osvetlenje odlicno.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedina mana ovom Redragonu je sto ne cuva podesavanja, sto je smor pogotovo zato sto je rgb pa kad podesis pojedinacno boje tasterima sve se resetuje kad ugasis pc :(
 
Devarajas pamti, za ostale ne znam.

Sent from Redmi Note 3 Pro
 
Ni moja crvena K552 ne pamti, srecom pa me osvetljenje smara i uvek ga ugasim cim se podigne win :D
 
Uz ovu moju se dobije CD sa drajverima i malom app, pa se sve moze podesiti, bukvalno custom obojeni tasteri.
 
Jel moze da se namesti da wsad tasteri budu druge boje u odnosu na ostale?

Mozes bukvalno bilo koji taster da nemstis da bude u 1 od 5 boja ako se ne varam, red, blue, greed, yellow, magenta, cyan (a belo je default)
 
Evo i izbora boja, naravno tu je i other opcija pa se mozes igrati.



@Nekron: ne verujem da moze za Kumaru i ostale, drugaciji je i broj tastera, ali mogu okaciti.
 
Inače samo da potvrdim da ovaj softver za Devaraias tastaturu koji je DuleC prikazao radi provereno i za Kalu, pošto iz nekog razloga softvera za Kalu na sajtu više nema a mini cd većina nas više nema gde da ubode :)
Ja sam skinuo sa sledećeg linka (na samom kraju liste): http://www.redragonzone.com/Home/Downloads
 
Poslednja izmena:
Inace slagao sam,K552A RGB pamti podesavanja,ali su izglda softwerska,kad se bootuje win pa posle par sec, se podesi tast kako je zadnji put ostavljena.

Ovako izgleda kad nrp napravis podjedinacno tastere da ti svetle http://imgur.com/a/96XRo
 
Poslednja izmena:
Ne znam Nekron, meni se odmah ukljuci kako je setovano, posle se jednom iskljuci pa ponovo ukljuci, ali uvek onako kako je setovano.
 
Nemamo iste tastature, i daj posalji softwerplz nema ni jedan link da se skine :D
 
Okacio je ivan par postova gore, da ne trazim sad cd i externi drajv, nema potrebe.
 
Nevalja arhiva za devajres :( a za kalu je samo tw neka verzija izbaci nesto ne znam ni sta kaze :p
 
Vrh Dno