Šta je novo?

MAX [nije tema o HBO Max]

Možda ostave za kraj marta tj. tačno mesec dana nakon Latinske Amerike.
 
Od danas mi HBO Max više ne radi na LG TVu iz 2018. OS 5.x.x, traži da se instalira "Max". Max aplikacije nema u content storu.
Sad baš hteo da pustim sinu neki crtani.
 
Koji ti je region/zemlja, podešen na TV-u?
 
Srbija, ali ovo izgleda ima veze i sa HBO nalogom, kad sam se izlogovao (resetovao app), pušta me u aplikaciju.
 
Lansiranje Maxa u Europi bit će obilježeno povratkom dugo očekivane druge sezone originalne HBO serije Zmajeva kuća” (House of the Dragon), čija će premijera biti 17. lipnja. Max će unijeti novo iskustvo streaminga u Europu s više od dvostruko većim brojem sadržaja nego što je trenutno dostupno na HBO Maxu. Ovo ljeto, Max će biti jedina platforma na kojoj će biti moguće pratiti Olimpijske igre u Parizu 2024 uživo, u cijelosti, u 25 država u Europi gdje će Max biti dostupan. Olimpijske igre u Parizu 2024. bit će uključene u sve planove pretplate, osiguravajući svim Max korisnicima potpuni pristup najvećem sportskom događaju na svijetu.
Pretplate

Max će nuditi različite vrste pretplata, kao i opciju sportskog dodatka koji se može uvrstiti na bilo koju osnovnu pretplatu***. Sve pojedinosti o cijenama bit će objavljene u idućim tjednima i razlikovat će se od zemlje do zemlje.

Standard pretplata:

- Korisnici će moći istovremeno streamati sadržaj na 2 uređaja.

- Sadržaj će biti dostupan u punoj HD rezoluciji.

- Ova pretplata omogućit će do 30 preuzimanja dostupnog sadržaja za gledanje izvan mreže.

- Uključene će biti i Olimpijske igre u Parizu 2024.

Premium pretplata:

- Pruža najbolje korisničko iskustvo.

- Korisnici će moći istovremeno streamati sadržaj na 4 uređaja.

- Sadržaj će biti dostupan u punoj HD ili 4K rezoluciji, te uz Dolby Atmos zvuk (za sadržaje koji imaju tu mogućnost).

- Ova pretplata omogućit će do 100 preuzimanja dostupnog sadržaja za gledanje izvan mreže (uz određena ograničenja).

- Uključene će biti i Olimpijske igre u Parizu 2024.

Sport:

- Sport će obuhvaćati vrhunske sportske događaje kao što su teniski Grand Slam turniri, biciklističke Grand Tour utrke, 24 sata Le Mansa, linearne kanale Eurosport 1 i Eurosport 2 i mnogo više.

- Za dostupnost prava u svojim zemljama, korisnici bi trebali provjeriti lokalne rasporede.

- Sport se prodaje kao dodatak svakom osnovnom paketu.

- Korisnici mogu istovremeno streamati sportski sadržaj na 2 uređaja (od dostupnih streamanja prema njihovoj pretplati).



Izvor: Warner Bros Croatia

Izgleda da kod nas na početku neće biti paketa sa reklamama (na Balkanu).
 

Akitivirana i web stranica...
 
Piše da će cene biti objavljene u nadolazećim nedeljama.
100% će biti veća cena, logično. Možda će standard pretplata koštati 6.99€ kao sadašnji HBO Max, a Premium verujem da će biti skuplji.
Posle će doći paket sa reklama, za početak prvo u 9 evropskih zemalja, pa će se proširiti i na ostale zemlje u Evropi.

Basic with Ads Plan:
  • This plan will allow users to enjoy Max at a lower price and will include advertising.
  • It will be available first in nine European countries, before expanding to others. The first countries where the Basic with Ads plan will be available are Norway, Sweden, Denmark, Finland, Netherlands, Romania, Poland, France and Belgium.
  • Users will be able to stream content on 2 devices simultaneously.
  • Content will be available in Full HD resolution.
 
Биће ово занимљиво и интересантно, надам се да ће унапредити апликацију да ће бити доста прегледнија него сада што је!!!
 
Jedino bitno je da bude sto bolji kvalitet, vise 4K sadrzaja i da ne kosta vise nego sto kosta. I ovako ga placam nisam usao druga godina vec... :D
 
Cena i sadržaj se neće menjati.
 
Cena i sadržaj se neće menjati.
Kako se sadržaj neće menjati kada dolazi Discovery katalog?

Max će unijeti novo iskustvo streaminga u Europu s više od dvostruko većim brojem sadržaja nego što je trenutno dostupno na HBO Maxu (izvor: Warner Bros Discovery Croatia(

As of May 21st, current subscribers of HBO Max in the region — whether they have subscribed directly to the platform or through one of HBO Max’s partners — will have access to Max. Current subscribers will keep their existing HBO Max plan features and price for a limited time following the launch of Max. Those who subscribed to HBO Max with the 50% launch offer billed through HBO Max will keep the promotion as long as they comply with the terms and conditions of that promotion.
 
Ja mislim da će preko Supernove ovako da bude...
Ja mislim da će preko Supernove od srednjeg paketa Super plan 3L sve to da ide do 4k rezolucije,bez reklame sa većim brojem preuzimanja filmova,serija ili rijalitija,pošto smo svi već pretplaćeni na svi HBO,Cinemax i Discovery HD kanali.
Za ostali paketi ne znam... Zato su možda i poskupeli...
 
Ja sam se pretplatio na HBO Max kad su nudili 30% "doživotnog" popusta, tj. ako dođe do poskupljenja opet plaćam 70% nove cene. Hoće li ovaj popust važiti i za Max? I koliko će uopšte biti 4K DV sadržaja, ako će za to biti skuplja tarifa? Jedino što sam video na HBO Max da je 4K je Barbika, sve im je 1080p, čak i nove hit serije.
 
Ja sam se pretplatio na HBO Max kad su nudili 30% "doživotnog" popusta, tj. ako dođe do poskupljenja opet plaćam 70% nove cene. Hoće li ovaj popust važiti i za Max? I koliko će uopšte biti 4K DV sadržaja, ako će za to biti skuplja tarifa? Jedino što sam video na HBO Max da je 4K je Barbika, sve im je 1080p, čak i nove hit serije.
i dina je 4k,blue beetke, barbi sta ti ja znam,jako su tanki sa 4k sadrzajem
 
Ja sam se pretplatio na HBO Max kad su nudili 30% "doživotnog" popusta, tj. ako dođe do poskupljenja opet plaćam 70% nove cene. Hoće li ovaj popust važiti i za Max? I koliko će uopšte biti 4K DV sadržaja, ako će za to biti skuplja tarifa? Jedino što sam video na HBO Max da je 4K je Barbika, sve im je 1080p, čak i nove hit serije.
Bukvalno dva posta iznad imaš objašnjenje za popust u Evropi i kako će se to odraziti na Max pretplatu (u nekim državama je popust bio 30%, u nekim 50%).
 
Koliko vidim, najverovatnije se nista nece menjati po pitanju cene i ostace svima koji imaju preko operatera. Kod Amera su HBO Max korisnici prebaceni na MAX standard paket, tj. dobija se deo Diskaveri sadrzaja, ali se gubi 4k i smanjuje se broj istovremenog strimovanja na 2, pa tako ce verovatni biti i ovde.
 
4К садржај на хбо макс:
  • The last of us
  • Aквамен 2
  • Вонка
  • Дина 1
  • Барби
  • Игра престола (све сезоне)
  • Плава буба
  • Флеш
  • Црни Адам
  • Кими (није Раиконен 😁 )
  • Шазам: гнев богова
  • Evil dead: Rise
  • Лига правде Зека Снајдера
  • Чудесна жена
  • Мортал комбат
  • Фантастичне звери: тајне Дамблдора
  • Мегалодон 2
  • Nun 2
И тако даље. Закључак је да су нове филмове углавном избацивали у 4К. Такође, сви садржаји у 4К су Dolby Vision/Dolby Atmos што је за похвалу. Дакле - има, није да нема. Није пуно тога у 4К, наравно, али ће сигурно бити све више.
На жалост, претпостављам да ће нас који имамо макс уз уговорну обавезу са СББ/телеком/јетел пребацити у основни план, дакле без 4К.
 
4К садржај на хбо макс:
  • The last of us
  • Aквамен 2
  • Вонка
  • Дина 1
  • Барби
  • Игра престола (све сезоне)
  • Плава буба
  • Флеш
  • Црни Адам
  • Кими (није Раиконен 😁 )
  • Шазам: гнев богова
  • Evil dead: Rise
  • Лига правде Зека Снајдера
  • Чудесна жена
  • Мортал комбат
  • Фантастичне звери: тајне Дамблдора
  • Мегалодон 2
  • Nun 2
И тако даље. Закључак је да су нове филмове углавном избацивали у 4К. Такође, сви садржаји у 4К су Dolby Vision/Dolby Atmos што је за похвалу. Дакле - има, није да нема. Није пуно тога у 4К, наравно, али ће сигурно бити све више.
На жалост, претпостављам да ће нас који имамо макс уз уговорну обавезу са СББ/телеком/јетел пребацити у основни план, дакле без 4К.
To bi bilo bas lose ako se desi
 
Pitanje za Olimpijske igre ako iko nađe informaciju jer ja nisam bio te sreće: u kojoj rezoluciji će stream istih ići? Ako bude 1080p i nisam oduševljen.
 
Nazad
Vrh Dno