Šta je novo?

MacOS X 10.6.x (x86 Snow Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Pa da ,to i ja imam,ali mi ipak nisu pokreti misa glatki kao u W7.
 
@Zoran_KS
@slider2k1

defitinitvno ima neke veze sa grafikom/monitorom, jer kad sam se igrao sa drajverima(enablerima i kextovima za 8800gt) kad sam imao rezoluciju7 1920x1200, znaci native, a nisam imao QE/CI, mis je radio perfektno, sa skoro savrsenom akceleracijom, skro isto kao na win7, kad namestim GraphicsEnabler=yes ili stavim efi string ili stavim nvenavler64, dobijesm QE/Ci ali mis poblesavi, i jako je neprecizan, uz usboverdrive, steermouse, razer driver, razne kombinacije sam pokusao i probao, ali nisam uspeo, na ovom linku bi trebao da izadje neki fix uskoro, tako su rekli.

e sad...i "pravi" Macovi imaju problema sa gaming i high pooling rate misevima, tako da ne znam kako graficka i monitor imaju veze stim na hackintoshu ;p

edit: a svaki put kad sam nisam imao QE/CI i kad mi je mis radio super, tad mi je monitor bio registrovan kao "interni" il sta vec, u suprotnom, sa Graphycsenabler=yes pise NTS Television imam QE/Ci i mis koji traljavo radi...
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o combo update-u sa iAtkos S3 v2 10.6.3 verzije na 10.6.6?
Svakako, napravio sam ghost image za ne daj Boze, ali me interesuje Vase misljenje, da li je neko pravio slicnu akciju?
Sve radi savrseno, ali ne moze se igra Angry Birds bez 10.6.5. :D

Anyone?
 
Kako ste krenuli ova tema će da postane: MacOS X 10.6.x (x86 Snow Leopard) – kompatibilan PC Gaming tips & tricks :d
 
Poslednja izmena:
na ovom linku bi trebao da izadje neki fix uskoro
Hmm,u mnogome sam resio problem upravo tako sto sam u Set point opcijama iz W7 napravio profil za Mac gde sam stavio da report rate bude 125hz kako je i predlozeno na OVOM linku.Naravno potrebno je profil sacuvati u internoj memoriji misa da bi isti mogao da se koristi i pod SL.
Sad sam odradio boot u SL i oseca se poboljsanje,nema preskakanja,mis mnogo bolje reaguje.
 
upravo sad instalirah,i sve prodje ok (jos na amd-u :D). Kod tebe ne bi trebalo d abude nekih problema. (samo pre instalacije,izbrisi sleepenabler.kext,i nakon instalacije apdejta,dodaj ponovo iousb kext,pa restart. :)
edit: namenjeno Luckastom :D
 
upravo sad instalirah,i sve prodje ok (jos na amd-u :D). Kod tebe ne bi trebalo d abude nekih problema. (samo pre instalacije,izbrisi sleepenabler.kext,i nakon instalacije apdejta,dodaj ponovo iousb kext,pa restart. :)
edit: namenjeno Luckastom :D
A Kernel???
Šta je sa njime??? Ostaje od prethodnog apdejta ili mora da zameni novim pre restarta?
IIIII, mislim da mora da proveri com.apple.Boot.plist.
 
POTREBNA POMOĆ!

Kako da pomoću MacDrive-a proverim koja mi je verzija SLa ostala instalirana na kompu?

(izbrisao sam Kernel i sada ne znam koji mi je apdejt ostao instaliran i koji Kernel da stavim na sistem da bi se digo :d isti?)
 
Pa trebalo bi da to mozes da skontas po system.kext-u... On i kernel mora da se rimuju inace, koliko se secam nece ti raditi USB prikljuci i jos bese nesto ukoliko se ova dva ne slazu...

Sto se tice updejta za iAtkos S3 v2, to radi bez problema pod uslovom da nije mnogo muljanja bilo prilikom instalacije... Ja sam ga instalirao bez i jednog dodatnog kexta, znaci clean vanilla install, i posle combo na 10.6.5... Radilo je sve iz prve a nisam cak izgubio ni USB... Znaci nista nisam morao dodatno da prepravljam osim cini mi se zvuka i to zato sto sam koristio modifikovani AppleHDA.kext, ali u principu ne mora ni to ako neko koristi recimo voodooHDA ili jos bolje ako ima sve to nagurano u DSDT. Onda tek nema zime!
 
Poslednja izmena:
@Vlada>>>:

Imaš li da mi pošalješ neki link gde mogu da skinem samo 10.3.0 Kernel AMD/Intel ali da nije sa .pkg extenzijom već čist???

Ubih se tražeći ali nita...
 
@Vlada>>>:

Imaš li da mi pošalješ neki link gde mogu da skinem samo 10.3.0 Kernel AMD/Intel ali da nije sa .pkg extenzijom već čist???

Ubih se tražeći ali nita...
 
Pa jedino da ti ga izcupam iz iAtkos S3 instalacije... Cenim da je AMD/Intel kernel... Poslacu ti link na PM danas u toku dana, jer sad je isuvise rano da bih to radio...
 
Pa jedino da ti ga izcupam iz iAtkos S3 instalacije... Cenim da je AMD/Intel kernel... Poslacu ti link na PM danas u toku dana, jer sad je isuvise rano da bih to radio...

Iscupace ga cica :d malo kasnije u sopstvenoj reziji!
Hvala na nesebicnoj pomoci u svakom slucaju ;)
 
Kako probati hakintoš na VB
 
A meni niko nece da odgovori? :d
Nego pitanje, ako skinem novi iAtkos (10.6.5), da li mi iz instalacije nudi samo combo update, dakle ono, butujem sa diska i izaberem samo combo update (cini mi se da sam to vidjao kod drugih instalacija)?

:wave:
 
A meni niko nece da odgovori? :d
Nego pitanje, ako skinem novi iAtkos (10.6.5), da li mi iz instalacije nudi samo combo update, dakle ono, butujem sa diska i izaberem samo combo update (cini mi se da sam to vidjao kod drugih instalacija)?

:wave:


Nislim da je to distro sa već apdejtovanim SL na 10.6.5 tako da direks ideš na 10.6.5 instalacioju!
 
Sada videh (naknadno).
U pitanju je stara klasična 10.6.3 instalacija sa uključenim 10.6.5 Combo Update-om koji lepiš naknadno po zadatom uputstvu...
 
Danke bite.
Znaci bolje to, nego da lupam direkt combo update na 10.6.6?
 
Imate novi fakesmc, verzija je 3.1.0 na projectosx
 
@Lucko

Zasto koristis iAtkos distro kad na tvoju makinu mozes lepo da instaliras vanilla varijantu (ako je makina iz potpisa)?
 
Paaaa, od svih instalacija koje sam probao (Hazard, iDeneb, iPc...) jedino je iAtkos (koji sam uzgred zadnji probao :D) proradio, da kazem uspesno butovao... Skinuo sam bio retail varijantu, ali je bio fake image pa sam se smorio...
A sa ovim iAtkos-om sam izabrao ono sto mi je trebalo i sve je radilo na prvu, procesor na 4GHz HT on, sleep radi (koristim ga stalno), cak i Intel Speedstep, C1E i ostale zezalice , kao da nije Hackintosh.
Zato nisam ni pokusavao sa vanila varijantama... :)
Ploca je Gigabyte EX58-DS4, to jedino ne pise u moja masina.
 
Nema potrebe da se zanosis sa bilo kojim distro-om, imas kompatibilan hardware za vanilla install i onda ces biti siguran da to radi kako treba, kao pravi Mac, neces imati problema sa updates i slicno. Najbolje po meni je da koristis tonymacx86 metod i njegove alatke za install vanilla OS X-a, treba ti retail DVD naravno, sve ostalo imas na njegovom sajtu, cak i DSDT fajl za tvoju plocu. To je moja preporuka, zasto imati nesto polovicno kada moze full, vredi probati.
 
Ok, probace se.
Kada unistim ovu instalaciju (kako sam krenuo skoro ce da skapa :D), probacu vanila instal, nadam se da ce sve biti ok. iBoot sam koristio i za ovu instalaciju.
Hvala rushko!!!
 
Pitanje
Desava mi se ( desavalo se) da nakon sto mi se komp prebaci na sleep ( sada sam ga potpuno iskljucio, i za monitor i za hard, sve), da ne mogu da povratim sistem i da moram da resetujem na dugme.
Tada se iznerviram i ulogujem u Win, koji mi nakon dizanja napominje da je moguce da se OS X disk pokvario. Drugi dan se ponovo ulogujem u SL, bez problema, ali danas kada sam hteo da restartujem komp, pravilno, ne na dugme, nije htelo , dobio sam plavi ekran i onaj kruzic se vrteo.
Ponovo sam restartovao komp i ulogovao se u SL i pokrenuo Maintanance, koji je nakon cekiranja diska, predlozio da ubacim SL DVD i uradim repair.
SL je updateovan na 10.6.6
Sta da radim, dal da cackam ili ne, za sada sve radi normalno.
Drugo, da li je neophodno da narezem disk ili mogu da mountujem image pa da se to odradi?
 
Imas na tonymacx86 forumu uputstvo sta treba uraditi nakon apdejta na 10.6.6...
Bas se spominje sleep kext koji je potrebno obrisati i ubaciti ponovo sa Multibeastom-om...
Baci pogleda tamo, verovatno ce to biti dovoljno. ;)
 
Pitanje
Desava mi se ( desavalo se) da nakon sto mi se komp prebaci na sleep ( sada sam ga potpuno iskljucio, i za monitor i za hard, sve), da ne mogu da povratim sistem i da moram da resetujem na dugme.
Tada se iznerviram i ulogujem u Win, koji mi nakon dizanja napominje da je moguce da se OS X disk pokvario. Drugi dan se ponovo ulogujem u SL, bez problema, ali danas kada sam hteo da restartujem komp, pravilno, ne na dugme, nije htelo , dobio sam plavi ekran i onaj kruzic se vrteo.
Ponovo sam restartovao komp i ulogovao se u SL i pokrenuo Maintanance, koji je nakon cekiranja diska, predlozio da ubacim SL DVD i uradim repair.
SL je updateovan na 10.6.6
Sta da radim, dal da cackam ili ne, za sada sve radi normalno.
Drugo, da li je neophodno da narezem disk ili mogu da mountujem image pa da se to odradi?

Imaš klasičan sleep problem koji većina ljudi na planeti ima... Ni meni to ne radi kako treba, a priča se da ni na nekim pravim mekićima to ne radi kako bi trebalo! Dakle probaj da to pokrpiš sa nekim sleep enablerom ako možeš ili vidi šta čika Tony nudi od svojih varijanti za opravku, ali ako vidiš da ne radi jednostavno isključi sleep i to je to... Ja sam kao nešto probavao da to namestim, i dok sam bio na 10.5.8ci to je radilo, ali pod sneškom ni da čuje... Sve u svemu batalio sam da se maltim barem za sada, ali nisam pogledao ni ja tonymacx86 forum što ću evo sada svakako učiniti da i tu varijantu eliminišem sa spiska, premda ne verujem da će mi to nešto specijalno pomoći, al ajde nikad se ne zna...
 
Ma sleep vise nije problem- isklucio sam ga.
Nego ovo, kad pokrenem Maintanace, on prvo cekira Mac Volume i kaze da bi trebalo da ubacim SL DVD i uradim repair!
Da li je to neophodno?
 
Nazad
Vrh Dno