Šta je novo?

MacOS - FAQ (Često Postavljana Pitanja)

F3: Find all files

ja mislio da je Windows + F :D

valjda ljudi i koriste precice na windowsu jer su skroz ergonomske i logicne :D - ti nemas pojma jer nisi ni koristio Mac OS X ;) i za tebe je sigurno Mac samo jos jedan x86 PC :d

A sta je nego los, precenjeni i cesto od krs komponenti sastavljen x86 PC?

U normalnim operativnim sistemima TAB sluzi za prebacivanje izmedju dugmica u interfejsu a na Mac-u... oooops bice u verziji 16.
 
Pa da, Mac je u stvari PC sastavljen od najgorih komponenti i prodaje se za najvece moguce pare jer ima onu jabuku :)

Isto tako je i Windows ispred OS X, a pravi dokaz je rasprostranjenost :d
 
Windows je platforma za beta testiranje Mac softvera.
 
Preteruješ Kovaču.

Ko koristi prečice na tastaturi u jednom sistemu, vrlo verovatno će ih koristiti i u drugom.
Štaviše, ja sam na Macu prestao ka koristim Home i End funkciju, jer tasteri ne postoje, pa mi je trebalo vremena da se naviknem na Cmd+strelica. Koristio sam sve klasične Ctrl prečice sa O, A, C, P, X, W, F, G, H...pa..sad ssam već i zaboravio, brzi ulazak u Sys Info (Win+Pause), Ctrl+F4, Alt+F4, Win+M za prikazivanje desktopa, F3 za pronalaženje, a o prečicama u Total Commanderu da i ne govorim.

Meni prečice na Mac unisu bile otkriće, a ono što saznajem posle nekoliko godina (evo recimo ovo gore pisano) mi je nepraktično i kosi se sa filozofijom rada koju imam. Ipak se držim hot cornera :)
 
U normalnim operativnim sistemima TAB sluzi za prebacivanje izmedju dugmica u interfejsu a na Mac-u... oooops bice u verziji 16.

Uključi u Sys Preferences -> Keyboard -> Keyboard Shortcuts -> Full Keyboard Access -> All controls pa će i tebi Tab moći šetati se između svih elemenata interfejsa ;)
 
A sta je nego los, precenjeni i cesto od krs komponenti sastavljen x86 PC?

U normalnim operativnim sistemima TAB sluzi za prebacivanje izmedju dugmica u interfejsu a na Mac-u... oooops bice u verziji 16.

Ahmm..., pogledaj sliku.

Zar te nisam video na slici kako srećan držiš iPad. (mislim OK ako violiš iPad, a ne Mac, ali mi malo čudno)

EDIT: preteče me -V-O-Y-A-G-E-R-

Voyager-u, ne mogu da verujem da je još neko primetio da klavire prevozi Ostoja :party:, viđao sam tu nalepnicu u nebrojanim basevima.
 

Prilozi

  • Screen shot 2010-09-20 at 2.04.31 PM.png
    Screen shot 2010-09-20 at 2.04.31 PM.png
    140.6 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Kutija radi u firmi koja se bavi razvojem softvera za iOS, dobio je iPad, nije ga kupio :) Da postoji neki slichan uredjaj sa Ubuntu, e to bi bila druga stvar, vrhunski upotrebljiv uredjaj, ima terminal :d
 
Poslednja izmena:
A u stvari je otelotvorenje katarze rada na računaru.
Ti si bre definicija internet trola.

a sta ti radis u Mac OS X sobi u Mac OS FAQ temi ??

Preteruješ Kovaču.

ne, ne preterujem.

http://www.roughlydrafted.com/RD/Home/5AC281BA-912A-415D-85F7-5656C0E76D1C.html

Consistent User Interface
Apple also defined system-wide standard keyboard commands and user interface guidelines so that all applications behaved similarly, making it easier for users to learn new applications, and reuse what they had learned in new programs.

Win+D je za prikazivanje desktopa... i hvala bogu da Microsoft sa Vistom unosi malo reda... sto nas naravno vraca na onu "The idea that Bill Gates has appeared like a knight in shining armour to lead all customers out of a mire of technological chaos neatly ignores the fact that it was he, by peddling second rate technology, led them into it in the first place, and continues to do so today." by Douglas Adams.
 
Win+M je za minimize all, a to je meni "Vidi ga desktop" :)

Ono pobrojanih prečica je prisutno u svim Win programima, tako da postoji uniformnost. Neki imaju svoje, recimo pomenuti TC, ali i u OS X-u postoje prečice koje rade samo u tim nekim programima, ti to lepo pročitaš, pa ako ti odgovara i zapamtiš.

A Ostojin oglas je kultni :d
 
znaci, svidja mi se MacOSX i sad moram mi se dopadne i iphone i ipad, i imac i iblabla?:D:D:D ne gledam stvari tako, nije mi bog Stivi, niti mrzim apple proizvode, jednostavno koristim ono sto mi odgovara i sto mislim da radi bolje, ne dizem u nebesa jedne ili druge, ima i apple tonu mana, kao i microsoft, samo sto to neki nece da priznaju -.-
 
iMac, iPad, iPhone su napravljeni na istim principima, motivima i istoj filozofiji, i ako ti se svidja OS X, jedini razlog zashto ti se ne bi svideo bilo koji drugi Apple uredjaj je ako ti jednostavno ne treba. Vecina ljudi krene sa jednim Apple proizvodom a ako im se to svidi obavezno krenu da kupuju i ostale. Jedina prepreka moze da bude kesh i nishta vishe, a to je prepreka broj 1 kod nas...

Ušao da vidim da li ću pročitati nešto poučno i interesantno, a ono same ol', "Windows je sr4nje, OS X je pinnacle produktivnosti", how yes no.

A ti si sigurno ushao otvorenih shvatanja i spreman da predjesh na OSX ako ima neshto bolje od Windowsa, how yes no :d:d
 
Poslednja izmena:
A ti si sigurno ushao otvorenih shvatanja i spreman da predjesh na OSX ako ima neshto bolje od Windowsa, how yes no :d:d
ja ne vidim zasto bi diskutovali o tome.

ako je neko kuckao po DOSu 10 godina i da mu je to bilo ok i normalno - kako takav korisnik koji je posle 10 godina dobio GUI, moze realno da sagleda situaciju danas? ;) iPad = useless piece of crap :p
 
Jel jos neko ima problema sa yahoo messenger-om? Ne mogu da se ulogujem, ukucam pravilno i username i password, ali mi se zakuca na onom Singing in. Restartovao sam Mac, cak sam pronasao i neko upustvo da se izbrisu neki logovi, ali ni dalje ne mogu da se prijavim na messenger.
 
Jel jos neko ima problema sa yahoo messenger-om? Ne mogu da se ulogujem, ukucam pravilno i username i password, ali mi se zakuca na onom Singing in. Restartovao sam Mac, cak sam pronasao i neko upustvo da se izbrisu neki logovi, ali ni dalje ne mogu da se prijavim na messenger.

Kod mene radi ok, upravo sam probao, mada ja ne koristim YM, vise mi se svidja Adium - all in one resenje.
 
Instaliraj AppZapper pa prevuci YM na njega, neka ga AppZapper izbriše (app, prefs, cache..) pa ga ponovo instaliraj i probaj.
 
Probao sam to sa AppZapper, ali opet ista stvar. Koristim i ja adium, ali mi je potreban yahoo messenger za video chat sa iphone-om 4, posto facetime ne mogu jer imam 4.0.1 na telefonu.
 
Kad ti se to počelo dešavati? Probaj drugu Yahoo adresu. I sačekaj par nedelja, biće i 4.0.1 za tvoj telefon :)
 
Ranije uopste nisam koristio yahoo messenger, pa sam skinuo samo zbog video call-a, tako da mi se pocelo desavati od pocetka, znaci nisam uopste uspeo do sada da se ulogujem iako sam sa istim akauntima na telefonu i na adiumu bez problema uspeo da se logujem.
Jos nesto. Kada nekako po sredini slucajno prevucem prst po magic mouseu svi prozori se minimizuju, odnosno prebace se u uzglavlje desktopa, kako ovo mogu da iskljucim?
 
Poslednja izmena:
Samo ti probaj ili drugu verziju YM-a ili drugi mail.
 
treba mi mala pomoc, nekako sam zeznuo fontove...ne znam da li se vidi na skrinshotu al sva slovu su na coskovima malo zadebljana ili mutljikava itd....ne znam u cemu je prob, nista spec nisam instalirao niti tvikovao,
poslednje sam instalirao candybar al nisam ga ni pokrenuo...

inace, kad se to desilo odradio sam update na 10.5.8, mislio sam da ce ispraviti nesto...al isto opet.

picture1jlp.png
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se ništa abnormalno na screenshotu.
 
mozda ti je os proradio kako treba. ja (usput da se pohvalim) sam kupio mek, i na meku fontovi izgledaju nesto drugacije nego sto su izgledali na mom hackintoshu (lepsi su i deblji malo)


zz
 
Ako misliš da se nešto pokarabasilo u vezi sa fontovima, skini Onyx ili tako neki utility s kojim možeš da počistiš Font cache.
 
Jedino što ja primećujem na tom screenshot-u je da je web stranica zumirana. Samo udari Command + crta (minus) i vratiće se (a za samo zumiranje je naravno Command i plus)

Lucas čestitam. Evo baš je izašao AutoCAD za Mac tako da pretpostavljam da si presrećan :d. Pokaži nam mašinu u Showroom temi.
 
pogledajte gore gde pise History , zanemarite web stranicu...
H je deblje, i tanko, pa s tanko pa t podebljano...
probao sam onix al nista nije pomoglo...
 
pogledajte gore gde pise History , zanemarite web stranicu...
H je deblje, i tanko, pa s tanko pa t podebljano...
probao sam onix al nista nije pomoglo...

ja bih rekao da kod mene "History" izgleda 100% isto kao i kod tebe :)
 
Ništa na screenshotu nije neobičnije nego što je i kod mene.
Promeni pozadinu, možda će ti onda slova izgledati drugačija.
 
pogledajte gore gde pise History , zanemarite web stranicu...
H je deblje, i tanko, pa s tanko pa t podebljano...
probao sam onix al nista nije pomoglo...

da, tako je kod svih, tako su uradili i sta ces :)
 
mozda ti je os proradio kako treba. ja (usput da se pohvalim) sam kupio mek, i na meku fontovi izgledaju nesto drugacije nego sto su izgledali na mom hackintoshu (lepsi su i deblji malo)


zz

Po tebi ispade da se font renderuje razlicito na mac-u i na hackintosh-u iako je isti OS? Mozda su ti setovanja na hack-u bila drugacija za fontove.
 
Nazad
Vrh Dno