Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

Da podelim s vama:
Sušara serije 8, stara 4,5 godina, exclusiv linija i ima 5 god garancije, odjednom neće da produži vreme "warm" programa (na kojem se jedino mogu sušiti npr pernati jastuci). Mašina se inače ne koristi često.
Majstor iz ovlašćenog dolazi, sve ok, pokušava da reši problem flešovanjem fw, ne uspeva - sad se čeka nova elektronika.
Zaključak - uzimajte sa 5 god garancije kad god možete.
 
Stigla nova elektronika, zamenjena ali - kvar je i dalje tu, ne može da se podešava vreme na warm programu.
Majstori u zbunu, čekam šta će dalje.

Ono što me veoma brine je kako bi se ovo rešavalo da nema garancije.,
 
Ako ne mogu da otklone kvar, dobijaš novu mašinu ili ako nemaju onda ti se vrši full povraćaj sredstava.
 
Kako to nova elektronika a kvar isti?🤔

Logično da onda elektronika nije bila pokvarena samo što ni tada nisu znali u čemu je problem
 
Čekam da vidim šta će da bude.
Ne kupujem više ništa bez barem 5 god garancije.

Istu mašinu više ne mogu da imaju jer je model od pre 5 godina, povraćaj mi ne odgovara jer nema više bosch serije 8 za 90k din.
 
Nekima odgovara, nekima ne odgovara, ali to ti je jedino sto mozes da dobijes.

Sve i da hoces da uzmes novog Bosch-a sada, nemaju 5GG, mozes da uzmes AEG onu njihovu 8 seriju gde imaju 5GG.
 
povracaj novca uvek odgovara jer uvek ima nesto novo da se kupi.
ali ne brini se popravice oni nju.
 
Nekima odgovara, nekima ne odgovara, ali to ti je jedino sto mozes da dobijes.

Sve i da hoces da uzmes novog Bosch-a sada, nemaju 5GG, mozes da uzmes AEG onu njihovu 8 seriju gde imaju 5GG.
Electrolux je isto super.Zapravo Aeg i Electrolux je jedno te isto dolaze iz iste fabrike.Pre bih za susenje uzeo Aeg/Electrolux nego Bosch.
 
Da li mogu predlozi za susaru gde je glavni adut da ves ne bude unistavan (koliko je to moguce) i da ne bude izguzvan i na kracim susenjima?
Treba mi i nesto kod nas i u DE.

Moji imaju neku 20-30 godina staru, MIL85, nista bolje od nje do sada. Bosch series 4 me je skroz razocarao u svemu (jedino za peskire nije skroz skart).
Komicno ali neka Samsung kombo pranje/susenje najbolje radi od novijih sto smo imali iskustva.

Nije problem budzet, ali predlog "uzmi bilo koji Miele i miran si" ne pomaze mnogo :D
 
Ono sto mogu da ti potvrdim je da Miele stvarno ne unistava odecu i da bude super ves i na kracim susenjima a ubacili su i program za ves opran na 40 stepeni... Konkretno model koji imam ja u Londonu je:


Vidim da je kod nas bas neznatno skuplja oko 200 000... ali po meni vredi svaku paru... Ima cak i da dodas miris :) Imas i jeftinijih modela bez Steam Finish sa ostalim istim ili slicnim karakteristikama...

Pisao sam u nekom od tredova da smo za baku isli na Whirpool i ona ima kombo FFWDB 964369 SV EE i poprilicno je zadovoljna.... Dok je majka kao verni fan Miele i pored razmisljanja ipak ostala na Miele uredjajima...

 
Da li mogu predlozi za susaru gde je glavni adut da ves ne bude unistavan (koliko je to moguce) i da ne bude izguzvan i na kracim susenjima?
Treba mi i nesto kod nas i u DE.

Moji imaju neku 20-30 godina staru, MIL85, nista bolje od nje do sada. Bosch series 4 me je skroz razocarao u svemu (jedino za peskire nije skroz skart).
Komicno ali neka Samsung kombo pranje/susenje najbolje radi od novijih sto smo imali iskustva.

Nije problem budzet, ali predlog "uzmi bilo koji Miele i miran si" ne pomaze mnogo :D
Miele ili Aeg/Electrolux.Masine sa toplotnom pumpom ne ostecuju ves jer suse na niskoj temparaturi.
 
Ono sto mogu da ti potvrdim je da Miele stvarno ne unistava odecu i da bude super ves i na kracim susenjima a ubacili su i program za ves opran na 40 stepeni... Konkretno model koji imam ja u Londonu je:


Vidim da je kod nas bas neznatno skuplja oko 200 000... ali po meni vredi svaku paru... Ima cak i da dodas miris :) Imas i jeftinijih modela bez Steam Finish sa ostalim istim ili slicnim karakteristikama...

Pisao sam u nekom od tredova da smo za baku isli na Whirpool i ona ima kombo FFWDB 964369 SV EE i poprilicno je zadovoljna.... Dok je majka kao verni fan Miele i pored razmisljanja ipak ostala na Miele uredjajima...
Ovaj model uopste ne nalazim u DE i RS?

TEL785WP ? Idealo.de i eponuda.com ga ne nalaze.​

Miele ili Aeg/Electrolux.Masine sa toplotnom pumpom ne ostecuju ves jer suse na niskoj temparaturi.
Ne verujem da je to dovoljno, jer na dosta masina mogu da podesim Eco program, gde susi na nizoj temperaturi (bas se oseti na staklu da je mlaka) pa opet uniste ves :(
Neki konkretan model? Ne zelim da jurim 20 modela i uzmem najjeftiniji jer "sve Miele su dobre" :)
 
Imas direktno preko miele...

A evo i gotovo istog modela sa parom:

Ili jeftinijeg modela bez pare ( verovatno moze i niza cena u nekoj od radnji mrzi me da guglam sada):

Edit: dok sam kucao nestade sa tehnom opcija da se naruci... ima eponuda vise opcija...
 
Hahaha, u Nemackoj nema opcije ni dostave a kamoli inatalacije blizu mene :D
Ali izgleda kao dobra opcija, 1150e je ovde (prvo bi ovde uzeo jer mi je i neophodna pa ako se pokaze i kod nas)

Samo da vidim kako da je dostavim :(
 
Ovaj model uopste ne nalazim u DE i RS?

TEL785WP ? Idealo.de i eponuda.com ga ne nalaze.​


Ne verujem da je to dovoljno, jer na dosta masina mogu da podesim Eco program, gde susi na nizoj temperaturi (bas se oseti na staklu da je mlaka) pa opet uniste ves :(
Neki konkretan model? Ne zelim da jurim 20 modela i uzmem najjeftiniji jer "sve Miele su dobre" :)
Taj program izgleda da nema veze sa tim.Svaka masina bi trebalo da ima posebno dugme za nisku temparaturu.
 
Pise da je niza temp i ves/masina se mnogo manje greju.
Nije Eco, moja greska, Low Temp je program. Eco je mozda jos gori za ves.
 
Ovako
Vidim dosta ljudi pausalno pricaju za Vox da ne valja konkretno susilica toplotna pumpa
Iskusan sam korisnik svih uredjaja, sto znaci da mogu da rasturim svaki od ovih aparata do srafa i sastavim :) Kazem ovo cisto da bi potencijalne zlonamerne poruke preduhitrio

Imao sam kombinovanu masinu a u DE sa grejacem susilicu klasicnu
Sada sam kupio Vox toplotnu pumpu
Jednom recju radi full
Svi programi su "pametni" produzava skracuje po potrebi senzorski
Svetlo u bubnju, 2 smera okretanja...
Testirao sam je do sada na svim programima na sa raznim vrstama garderobe i jednom recju perfektno
Ne guzva, susi perfektno bla bla bla prezadovoljan sam

Stvarno ne znam sta npr Miele od 200 000 moze bolje od ovoga da radi ali ajd sad svaki ima neku svoju filozofju.

Ja sam kupio ovu masinu bezobrazno jeftino i sa obzirom da ima 5 godina garancije neka traje u najgorem slucaju 5 godina bice top.


Inace vredno je napomenuti da su susilice generalno jako prosti uredjaji iz mojeg iskustva danas je teze kupiti dobru ves masinu a susilice su generalno manje podlozne problemima.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci.
 
jedini problem kod susara je sto se zapusavaju generisanom prasinom
a to je problem koji nikako ne moze da se izbegne, a vrlo tesko se ciste.

Kad kupis novu onda imas vere da ce jos jedan dodatni filter dole to da resi,
ali ko je promenio nekoliko zna da je rasturanje neminovno inace ce zivce da ti pojede.
 
Sve znam...
To je najveci problem kod TP
Ali ... zar samim time nije jeftinija jos isplativija?
Koja je logika dati 200 000 za nesto sto ce meninovno morati da se rasturi i ocisti
Meni licno to nije problem da uradim ali sam siguran da 99% ljudi nece da se zeza sa time i zvace majstora
Sto bude preskupo. Meni su svojevremeno trazili 150e da ociste kondenzator na kombinovanoj.. Isti sam skinuo i ocistio, trebalo mi je 3-4h ukupno
 
150e. traže i za samo sušilice sa TP da ih očiste. Sve je na šraf i nikakav problem da se rasturi očisti i sklopi. Veći je problem naći vreme da se to uradi. Redovnim čišćenjem svih filtera nakon svakog sušenja sigurno će se produžiti vreme do čišćenja.
 
Ne bi se bas slozio
Kondenzator na kombinovanoj se skida relativno lako, mora fan i grejac da se skinu i on je vec tu
TP susilica mora bukvalno cela da se rasturi sto ukljucuje bubanj itd, sve da se izvadi da bi se doslo do izmenjivaca kompletnog i ostalo.

Pojam sraf na sraf mi nije poznat terminoloski za ovu diskusiju jer svaki uredjaj je sraf na sraf ako pricamo o konceptu da se sve uklapa :)
 
Za vikend sam pustio u boji popularno/narodski sareno na 40, posto smo poceli da stavljamo na 800 obrtaja ne na 1200, bilo je nekoliko debljih zeninih trenerica, namerno nisam pustio ponovo da doradi centrifugu na 1200 kada je zavrsila masina.
Rezultat susilica sa TP je susila 5h, posuda sa vodom do vrha puna
Mi neodvajamo majce od trenerica, decije od nasih pa gledaj sta duze sta krace da se susi nego sve djutur peremo i susimo.
Rezultat decije stvari se vrlo malo skupe one koje su kupljene u Pepcu ili Waikikiju se malo vise skupe i brzo izgube boju, bukvalno stvari kupljene u Redi grup ili u jednoj prodavnici gde se prodaje marka Breeze mislim da se zove nisu mrdnule pranje i susenje kosntantno 1 nedeljno tih stvari. Nase stvari e one uglavnom manje kvalitetnije se skupe i izblede.
Ova moja AEG ima neke resetke ispod bubnja koje treba da se peru bar jednom godisnje se pere pod pritiskom, mogu da zamislim sta ode unutru tj. pretpostavljam da tamo odu one najfinije najsitnije cestice i da one rpavle problem.
 
Kondezator na sušilici sa TP da bi oprao mora se rasturiti cela mašina.
 
Recite mi da li je dovoljna masina od 10kg za susenje (ima Hisense) za masinu za pranje koja je 6 kg kapaciteta. Vidim da se potencira odnos 2:1, a realno tesko da se taj odnos moze postici.
Takodje ako je masina za susenje 10kg, da li je to generalno bez obzira kakva je roba u pitanju, tipa koton, peskiri, ves ili ima veze i sa programom koji odaberes.
 
A u kojoj to mašini maksimalna količina važi za sve programe i sve vrste veša??
 
Veš mašina 9 kg, a sušara 6. Uopšte ne vodim računa, a nemam ni nameru. Sve strpam i osušim.
 
A u kojoj to mašini maksimalna količina važi za sve programe i sve vrste veša??
Da znam, ne bih pitao.
Jednostavno nemam pojma o tome, nikad nisam koristio, zato sam odje i postavio pitanja na koja ne znam odgovore, a sve u ocekivanju odgovora a ne pitanja.
Tipa da li to znaci da mogu da stavim 15 peskira a ne mogu bez 2 duksa it
Recimo za ovu masinu pise cotton 10 kg a za skoro sve ostale programe i materijale nije vise od 4kg.
 
Ja imam za pranje od 6 kg. a sušilica 7 kg. I sve to sušilica odlično suši.
 
Nazad
Vrh Dno