Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

Vid' to može biti 200 stvari. Od neke bezazlene kontakt greške u nekom konektoru, preko kojekakvih senzora i kontrolera, matične ploče, pa do motora i njegove regulacije (ako to ima u toj mašini),

Niti je to mašina zastupljena kod nas, niti ovde neko ima velika iskustva sa servisiranjem bele tehnike (pogotovo mašina za sušenje veša koje još uvek nisu u svakoj kući).
A vidim i da su sve on-line brbljaonice o njoj na nemačkom.
U prevodu, moraš zvati nekog pravog majstora. Ili googlaj forume na nemačkom.
 
Može li mišljenje o Hoover hle H9A2TE-S ,nisam nailazio na taj brend mada posle male google pretrage vidim da je to Candy! Cena izgleda ok za toplotnu pumpu,oko 42k din
 
Citao sam forum vise puta i nisam bas ubedjen da je sa masina toplotnom pumpon nesto preterano "bolja" od masine bez pumpe.Ja sam imao par godina MIele(bez toplotne pumpe) dovezena iz Nemacke bila je PREDOBRA.Ali kada se pokvarila to je bilo to deo nismo mogli naci skoro godinu dana.Imam 3 ortaka koji imaju masine za susenje vesa i svo troje su prezadovoljni.Jedan ima sa toplotnom jedan bez a drugi kombinovanu masinu(Znaci neko laze hehehe).Treba mi misljenje ljudi koji su imali masinu bez ili koji imaju i dan danas masinu bez toplotne pumpe kako su oni zadovoljni.I onih koji su presli sa masine bez na masinama sa toplotnom pumpom.Sta je to toliko bolje pa da toliko medijski itd daje vise "paznje" na masinu sa toplotnom pumpom.Ja bih masinu koristio najvise nocu kada je struja jeftina.E sada nisam siguran da li bi masina bila u hodniku ,kupatilu ili u pomocno.Miele je bila u pomocno i grejala ja i to bas je grejala....Ali susila je za sve pare.Ves je bio mek ...jednostavno vrh masina.Sada nemam sredstava da uzimam novu Miele uzeo bih nesto skromno sto se tice sto jeftinije a sto bolje :D opet da se vratim kod ortaka jedan ima VOX(mislim da je dobio na poklon za useljenje u novi stan,a najimucniji je i SIGURAN SAM da nije zadovoljan mogao je da uzme i zameni vox sa mnogo skupljim masininama bez problema.) bez toplotne pumpe prezadovoljan je,drugi ima candy sa toplotnom i on je zadovoljan treci ima gorenje i pere i susi .Kao sto rekoh svo troje prezadovoljni....Zelim da cujem jos neka vasa misljenja.Sada je crni petak pa bi trebali to iskoristiti :D Oni u radnjama pricaju bolja je toplotna sa pumpom bla bla i ja ga pitam ok jel imas ti masinu pa je tako hvalis pa nemam nisam nikada imao....Pa koji mi K onda pricas takve stvari a nikada je nisi upalio.....
 
Toplotna pumpa je u svemu bolja od obicne sa grejacem.Trosi 3 puta manje struje,manje greje prostor gde se nalazi i susi ves na niskoj temp temparaturi.
Može li mišljenje o Hoover hle H9A2TE-S ,nisam nailazio na taj brend mada posle male google pretrage vidim da je to Candy! Cena izgleda ok za toplotnu pumpu,oko 42k din
Bolje uzmi Gorenje DNP72N nego tu Candy.

 
Ok slična je cena,jel to zbog tehničke podrške nju da gledam ili je generalno bolja?
 
Jel ima neko iskustva sa Samsung DV80T7220BT/S2 ?
Iscitao sam temu, video sam jedno lose iskustvo sa Samsungom pa nisam siguran da li jos neko ima nesto da kaze o njima?

Ves masinu imam Bosch Serie 6.
Citajuci temu odlucio sam se za susaru sa TP.
Mislio sam da potrosim 500-700 eur.
 
Poslednja izmena:
Zdravo drustvo, potrebna mi je preporuka za masinu za susenje vesa do nekih 500e.

3 godine smo koristili Gorenje WD10514 i nismo bili zadovoljni pranjem, a susenjem ni malo jer je ves bio kao "prezvakan" na bilo kom programu. Sada cemo uzeti odvojene masine, i za pranje sam vec odlucio da uzmem Gorenje koju imamo vec u porodici i odlicno se pokazala, dok za susenje nemam predstavu sta bi bilo dobro, pa ako moze preporuka.

Hvala unapred.

 
Zdravo drustvo, potrebna mi je preporuka za masinu za susenje vesa do nekih 500e.

3 godine smo koristili Gorenje WD10514 i nismo bili zadovoljni pranjem, a susenjem ni malo jer je ves bio kao "prezvakan" na bilo kom programu. Sada cemo uzeti odvojene masine, i za pranje sam vec odlucio da uzmem Gorenje koju imamo vec u porodici i odlicno se pokazala, dok za susenje nemam predstavu sta bi bilo dobro, pa ako moze preporuka.

Hvala unapred.

Pozdrav druze imas sada VOX u metalcu bez TP oko 30 000 odlicne su i Vox sa TP u tehnomaniji oko 42 000 super su i zaista mislim da je za ulozen novac to najbolja opcija.E sada imas i Beko akciju u gigatronu... Ove sa TP su skuplje oko 7000-12000 u odnosu na vox ali sve je stvari ukusa ,uzivo kako ti ih oko hvata ... :D itd itd .Sve najbolje i ako uzmes nesto javi utiske.
 
Zdravo drustvo, potrebna mi je preporuka za masinu za susenje vesa do nekih 500e.

3 godine smo koristili Gorenje WD10514 i nismo bili zadovoljni pranjem, a susenjem ni malo jer je ves bio kao "prezvakan" na bilo kom programu. Sada cemo uzeti odvojene masine, i za pranje sam vec odlucio da uzmem Gorenje koju imamo vec u porodici i odlicno se pokazala, dok za susenje nemam predstavu sta bi bilo dobro, pa ako moze preporuka.

Hvala unapred.

Ta kombinovana je Hisense.Za nekoliko hiljada vise imas Electrolux EW7H458B.

 
Ovog puta necemo uzeti kombinovanu. Razmisljamo se izmedju Gorenja, Samsunga i Bosch. Vox i ostale ne bih uzimao znajuci kakva je igranka sa njima oko bilo koje bele tehnike.
 
Čekam i čekam da dodju gorenje dani ali oni nikako da se reše da pokrenu tu akciju i daju neki popust, crni petak sam ispustio a tada je bilo i 15% popusta.
Pa se razmišljam i za vox sušilicu, ova je i malo veća 8kg. Šta bi ste mi predložili, da budem strpljiv i čekam gorenje popust ili da uzmem ipak ovu vox, proćitao sam celu ovu temu i onu drugu i puno toga sam saznao.
Evo koje su sušilice u pitanju.

VS

 
Čekam i čekam da dodju gorenje dani ali oni nikako da se reše da pokrenu tu akciju i daju neki popust, crni petak sam ispustio a tada je bilo i 15% popusta.
Pa se razmišljam i za vox sušilicu, ova je i malo veća 8kg. Šta bi ste mi predložili, da budem strpljiv i čekam gorenje popust ili da uzmem ipak ovu vox, proćitao sam celu ovu temu i onu drugu i puno toga sam saznao.
Evo koje su sušilice u pitanju.

VS

Jedino što sam čuo da je relativno dobro od vox-a su inverter klime a ovo ostalo zaobići. Gorenje uvek pre nego vox.. Sasvim je okej ta gorenje, lepo rade. Mala mana je što nemaju svetlo u bubnju ali ajde nije smak sveta :D Nju imaš u pc practic za nepune 52k.
 
Da imaju je oni i Spark na ananasu, moj prijatelj radi u jednoj prodavnici ovde u LE i na njegov predlog čekam te gorenje dane kaže da će možda biti i jeftinija + bez dostave a i sigurnije mi je tako.
Ovde su se neki hlalili na Vox mada i ja nisam za tu sušilicu.
Hoover brend ima pristupačne cene ali meni je nepoznat.
 
Da imaju je oni i Spark na ananasu, moj prijatelj radi u jednoj prodavnici ovde u LE i na njegov predlog čekam te gorenje dane kaže da će možda biti i jeftinija + bez dostave a i sigurnije mi je tako.
Ovde su se neki hlalili na Vox mada i ja nisam za tu sušilicu.
Hoover brend ima pristupačne cene ali meni je nepoznat.
Hoover ti je Candy. Sestrinska firma. Uzmi tu gorenje i miran si.
 
Da imaju je oni i Spark na ananasu, moj prijatelj radi u jednoj prodavnici ovde u LE i na njegov predlog čekam te gorenje dane kaže da će možda biti i jeftinija + bez dostave a i sigurnije mi je tako.
Ovde su se neki hlalili na Vox mada i ja nisam za tu sušilicu.
Hoover brend ima pristupačne cene ali meni je nepoznat.
Candy/Hoover je isti djavo.Vox i Koncar su Vestel-ovi proizvodi tako da ne bih gledao.
 
Kako ko čeka taj izgubi, primer sam ja. Čekao sam neko sniženje za gorenje sušilicu DNE72/GN i u prodavnici u kojoj mi radi prijatelj danas mi javlja da ih oni u glavnom magacinu nemaju niti ih gorenje ima a mogao sam da je kupim za 51 000. Sad se može naći za 55 000.
I naručih DNP72N za manje od 50 000 koliko tačno sutra ću videti.
U funkcijama koliko vidim su iste, jedino ova koju sam hteo ima veći ekran.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-12-13-47-27-90_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-01-12-13-47-27-90_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 47
Stigla sušilica, večeras je proba. Plaćena 49 000.
 

Prilozi

  • IMG20240113144934.jpg
    IMG20240113144934.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 42
Kupio sam je ovde u Leskovcu u prodavnici svetlost i iskoristio popust od 11% i tačno me koštala od 56000 na 49840 din.
 
Aj da probam i ovde, došla je na red kupovina mašine za sušenje veša, izbor je spao na sledeće modele:

Hisense DH5S102BW - 75k
Gorenje DPNA 92 Wifi - 72k
Beko B5T 69233 - 66k

Sve tri mašine imaju po 5 godina garancije, reverzibilan motor, a Hisense i Gornje su "sestrinske" firme, stoga vidim da dele dosta sličnih karakteristika, pa me interesuje da li vredi Hisense dodatne doplate?

Jedina prednost koju vidim kod Hisense mašine je 10kg kapacitet, dok su ostale dve navedene 9kg.

Da li je neko imao iskustva sa nekom od navedenih mašina, šta bi ste mi preporučili, ili ako možda imate neki bolji predlog u ovom cenovnom rangu (max 80k)?


Hvala unapred!
 
Malo levo, pa desno...
 
Sta je reverzibilan bubanj?
Ne znam da li je sarkastično pitanje ili ne, ali svakako će pomoći ljudima ovde. Znači da ima tzv reverziranje, odnosno da ne vrti celo vreme samo u jednom smeru, već da ponekad i obrne na drugu stranu. To je bitno da se ne bi posteljina i slične stvari umotale u loptu i onda nema ništa od sušenja. 99% sušilica danas to poseduje, jedino Bosch ne.
 
Svasta...
Svaka masina okrece ves na obe strane, to nije nikakva tehnologija.

kada masina ne bi menjala strane okretanja pravila bi loptu od vesa, zato napravi pauzu pa okrece na drugu stranu.
Odakle to da bosch ne menja strane?
 
Svasta...
Svaka masina okrece ves na obe strane, to nije nikakva tehnologija.

kada masina ne bi menjala strane okretanja pravila bi loptu od vesa, zato napravi pauzu pa okrece na drugu stranu.
Odakle to da bosch ne menja strane?
Zapravo nemaju sve, u tome i jeste stvar, i u pravu je član koji kaže za Bosch, zapravo imaju im samo oni premium modeli, koji su po 130+ k din, ovi ostali nemaju. Takodje, Hoover nema, dosta modela Candy-a, Whirlpool takodje samo neki imaju, zato i napominjem da mi je to jako bitno.
 
Svasta...
Svaka masina okrece ves na obe strane, to nije nikakva tehnologija.

kada masina ne bi menjala strane okretanja pravila bi loptu od vesa, zato napravi pauzu pa okrece na drugu stranu.
Odakle to da bosch ne menja strane?
Bosch zadnjih 20 i kusur godina ne obrce na obe strane. Tek na novim modelima od 2023 su ubacili to ali samo na programu Bedding tj za posteljine i to na modelima Serie 6 i na više..
 
Nazad
Vrh Dno