Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ili je "kupio" kada je isao tamo da trazi azil. :D
Ne znam zasto, ali uvek imam predrasude prema nepismenim ljudima koji prodaju robu iz inostranstva. :D
 
Kako se bez problema zaobilazi Limundo sistem bez negativnih ocena kad ti ne odgovara cena?

https://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-alati/Poljoprivreda/poljoprivredna-mehanizacija/53646747

Ne razumem se u ove mašine, ali mi je ova aukcija zapala za oko pa sam je stavio u listu želja da je ispratim do kraja. Šta je ovde čudno? Do 21. očigledno nije dostignuta cena koju je prodavac očekivao pa je ubacio dupli nalog u igru. Jana2015 registrovana 21. poslednja aktivnost 22. kad je i licitirala. Do 23. se nije više menjala cifra a ne vidi se kad ističe, verovatno je stavljena na 7 dana, znači 25. Nije dostignuta cena koju je prodavac hteo. Dodaje u tekst oglasa i broj telefona, samim tim aukcija više nije ispravna i može da se prijavi i prodavac sa nekog naloga i radi i aukcija biva zaustavljena.

Bez posledica, bez provizije, jer se krenulo od 10 dinara. Sve čisto kao suza.
 
Dobije on kazneni poen, kad nakupi 3,4 u nekom kratkom periodu, banana.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
nova negativna ocena od nekog za limundovca sa prosle strane

"Sta reci o postupcima svesne prevare!!!!

iphone 5s se prodaje i garantuje se da nema icloud!
Predmet stize i posle flashovanja se ispostavlja da ima icloud aktivan!!!!
ja popaso negativnu ocenu!"

naravno i dalje radi punom parom


pazite ovaj opis

"Brdo stiglo od preko neispitano neispravno ko zeli da ispituje 10,000 neka spremi ide sve se slike ko zna cemu sta sluzi zna i sta kupuje ima preko 20 komada dodje po komadu manje od 500 dindzi sve sa slike se dobija za 10 iljade to nema nigde "
 
Poslednja izmena:
Pa dobro jazavac nemo' da si taki. :D Vidis kakvo je vreme, nema se para za tacku. Skupa tacka bre! :)

^ nije se odnosilo na tebe, nego na 'willhaben' lika :)

EDIT:
btw. zna li neko kakav je to sajt 'willhaben' u Austriji? Meni onako na prvi pogled deluje da nije u pitanju aukcijski sajt vec nesto vise kao sajt sa oglasima poput npr. kp.
 
Poslednja izmena:
Wilhaben je online buvljak isto kao i KP, kupindo i sl.
I tamo možeš fasovati prevaru.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Kod:
https://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Komponente/Graficke-kartice/Graficka-kartica-Radeon-HD-6450/54147439

nDfgo08.png



====================

Kod:
https://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Ostalo/Modem-za-kradju-interneta/54144971

EXwUaMi.png
 

Prilozi

  • Radeon HD 6450.png
    Radeon HD 6450.png
    150.9 KB · Pregleda: 111
  • Modem za.png
    Modem za.png
    223.5 KB · Pregleda: 110
Ovo prvo nista nije cudno ima bas dosta ovoga sa novim clanovima, novi clanovi cak i ne razumeju kako funkcionise sistem nego pitaju za broj telefona na porukama odmah, kaze ja bih to da kupim posaljite mi br da se cujemo :p
 
Kod:
https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Sigurnosni-uredjaji/Bezbednosni-uredjaji/UGRADNI-SEF/54188307

OEJOXGS.png
 

Prilozi

  • ugradni sef bez kljuca.png
    ugradni sef bez kljuca.png
    267.4 KB · Pregleda: 94
pa na sifru radi, tasteri valjda???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja gledah i ne videh tastere za ukucavanje sifre. (mozda nisam gledao pazljivo? :) ) Ali zato vrata imaju otvor (da ne kazem 'rupu') za kljuc. Naravno, na ovoj aukciji kljuc ne ide, valjda zato sto 'ne treba' ?

Evo kako ja gledam na tu aukciju:

-----------
-Šefe!
-Šta je?!
-Otvorismo sef!
-Odlično! Pokupite plen i krećemo!
-Ali šefe...
-Šta je sad?
-A... šta da radimo sa sefom?
-Stavi ga na limundo!
-Ali šefe... nema ključ!
-Pa dabome da nema! Ključ nije kod nas!
-----------

:)
 
aaa ok, nisam vidio sve slike

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vidiš da je nepismen u potpunosti.
Ko zna ko je u pitanju.
Verovatno je u pitanju lik sa nekog buvljaka bez osnovne škole.
 
Da li ima neka fora kada se aukcija zavrsava da opcija kupi odmah automatski nestaje kada recimo lupam dodje zadnji sat pre isteka licitacije ?
 
A zasto bi ta opcija trebalo da postoji? :)

Po meni najgora stvar kod licitiranja je sto te neko zezne bukvalno u zadnjoj sekundi. Postoji jedan inostrani aukcijski sajt, gde se licitira kao na pravoj licitaciji. Npr. svi nude, a kada predmet udje u zadnjih minut-dva, i kada neko licitira, vreme isteka se produzava za extra 2 minuta. Tako na kraju predmet odnese onaj ko zaista ponudi najvise a ne onaj ko koristi razne programe koji licitiraju za njega u zadnjim sekundama (da, cuo sam da takvi programi postoje).

Naravno, mi kakva smo zemlja, 100% bi se nasao na svakoj aukciji neki d3bil da unistava aukciju konstantnim 'nudjenjem' iz ciste zabave, dok se aukcija produzava u nedogled. Onda ne bi platio i tako u krug.
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da treba da postoji ili ne, ali primetio sam nesto cudno, naime danas je opcija kupi odmah nestala pri kraju aukcije a bila je tu u toku dana, prodavac se nije logovao uopste kako bi on mogao da je ukine... Pa sam zato pomislio da ne postoji neko vremensko ogranicenje kada se opcija kupi odmah automatski ukida.
 
Ja to sada prvi put cujem. Nije valjda da, ako je neko vec nesto nudio, prodavac cak i tada moze da ukine 'kupi odmah' opciju? Trebalo bi da je bilo kakva izmena onemogucena onoga trenutka kada neko ponudi nesto, makar to bilo i 10 din. Jedino ako je bio neki 'bug' ?

Meni je cudnije kada se aukcija zavrsi sa npr. ponudjenom cifrom od 10K din, a opcija 'kupi odmah' je bila npr. 8K din.
 
Opcije kupi odmah nije bilo kasnije milijardu posto, e sada ne mogu da se zakunem da li je skinuta pre prve ponude ili posle, nekako mi sve brzo proletelo, ali znam da je bila tu... Moguce da je tako kako kazes a da je prodavac skinuo u noc a ja nisam primetio.
 
Možda je licitirana cena premašila kupi odmah cenu.
Logično je da se proda onome ko ponudi više.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
''Kupi odmah opcija nestaje sa aukcije u poslednjih sat vremena trajanja aukcije u slučaju da na datoj aukciji postoji barem jedna ponuda. Takođe, opcija nestaje sa aukcije i ako je dostignuta ponuda ista ili veća od Kupi odmah cene.''

Znaci ovo prvo je bio slucaj.

Verujes ti da ja znam da ima neka opcija limundo kes placanje itd ali nikada nisam procitao kako zapravo funkcionise :d drzim se one stare uplate na racun i to je to.
 
Kod:
https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Ostalo/Najam-Krave-za-predsednicke-izbore/54996019

ytZFSaK.png
 

Prilozi

  • Najam Krave.png
    Najam Krave.png
    178.5 KB · Pregleda: 99
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno