Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oni ovo sto su uveli sa porukama (poruke za aukciju, poruke sa clanom) smatraju kao unapredjenje. To ti je programiranje, kad ne znaju za bolje i verovatno od pocetka poslovanja saradjuju sa jednom firmom - "trpaj Javascript u beskonacno" bez ikakve mogucnosti da promene komplet platformu i stave dinamicki sajt sa real time porukama
 
Generalno kad ti treba nesto od jeftinog krsa tu je jedini Limundo, na bench cim se nesto povoljno pojavi prodavac ti se javi i posle iskulira jer proda kad mu neko dodje na noge (a iz pzdinaca je) i tako ko ****** izvisim za 2 nedelje cimanja!, na LT te bar vecina ispotuju zbog ocene iako nisu zadovoljni cenom....
Sad cekam neko kuciste gde je vestacki dizana cena pa mi ponudili kao drugoplasiranom pa se nasli za cenu (775 konfiguracija sa P4 CPU al prima i novije za 25e ja zadovoljan)... ostali me ispostvali, ovakvi krsevi na KP idu i 50e....

Mali je promet na LT ali i na KP nije bajno, neke robe ima malo, neka je precenjena, itd
 
prodavac nema kabli za napajanje od 100 din. i zato daje konzolu od 180 evra,skoro dzabe-to je pravi Limundo "neispitano" prodavac
nece covek da se bakce http://www.limundo.com/kupovina/Teh...ayStation-i-Xbox/Play-Station-3-SLIM/40271513

Vece su sanse da Cukaricki osvoji ligu sampiona,nego da je konzola ispravna
Ne vidim problem u ovom oglasu, prodavac je naveo da je neispravno i u opisu takođe napisao da je po svemu sudeći neispravno, tako da - ko voli, nek izvoli.
 
Pa nema ni HDD, kako i da proverava ? a 7 soma za koje očikgledno da de nada da dobije za tako nešto nije baš ni malo.
 
Ne postoji apsolutna garancija, i na ebayu i aliu mozes biti prevaren, iako ti na kraju vrate pare, opet ruzno je iskustvo.
Na kupindu je ona provizija od 8 % za telefone prosto lopovska! Sa druge strane i kao prodavac i kupac pre cu birati Limundo/Kupindo nego KP, Male oglase itd.
 
ja sam imao podjednako dobra iskustva i na kupindu/limundu i na kp
jednostavno ako si posten, korektan i ako postavis neki set pravila kojih se pridrzavas, ne mozes tako lako da prodjes kroz negativno iskustvo

jedino da kazem negativno je kada clanovi salju poruke tipa "niko ti to nece kupiti za toliko novca, evo ja nudim 33% te cene i jos rizikujem" ili kada pitaju brda stvari, a onda odgovore "hvala druze srecno u prodaji, ja samo pitam, nemam para"
 
Dok god i na njima zarađuju !!! Mada ni gomila pozitivnih ne garantuje ništa.

Hteo sam da kažem da takvi članovi upropašćuju licitaciju, evo primera recimo:

http://www.limundo.com/kupovina/Aut...bili/fiat-stilo-1-6-16-v-benzin-plin/39449805

u 19:15 je licitirao, u 19:20 je suspendovan istog dana, a licitacija stoji i dalje i takoreći čoveku je upropastio prodaju

evo još primera

http://www.limundo.com/kupovina/Mobilni-telefoni/Mobilni-telefoni/Nokia-E72/40293225

ovaj drugi po redu sa -1 ocenom je ili dupli nalog ili se neko opet igrao.
 
Nisu tu glavni krivci clanovi, vec Limundo,zbog labave politike po tom pitanju. Ako neko ima -3 recimo nema razloga zasto ne bi bio automatski blokiran.
 
Zna neko mozda da li ova opcija kupi odmah koja je koliko vidim sada na nekoj promociji za 1 dinar ima neko vremensko ogranicenje trajanja, ili su je promenili da bude za 1 dinar uvek, pre je bilo ako me secanje dobro sluzi 25 din ?
 
Mene samo zanima kako je blok motora i to 6800ccm tezak 40ak kila .. ?

inace ne vidim nista lose ovde Aco .. ? Ja sam inace amater-stolar i polako (uz jos 2-3 skuplja alata koji mi fale) cu biti u stanju da napravim veoma-veoma kvalitetne i originalne delove namestaja, koje sam planirao da eventualno plasiram, ili da izadjem na sajam namestaja sa time, pa postavim i na Limundo za pocetak. Ne vidim nista lose u craftsmanship-u i prodaji sopstvenog proizvoda, ovako u svojstvu fizickog lica
 
Ko zivi u NS i ima japanca, verovatno ga vozi u jedan servis gde se ovo srece u cekaonici :)
 
Mene samo zanima kako je blok motora i to 6800ccm tezak 40ak kila .. ?

inace ne vidim nista lose ovde Aco .. ? Ja sam inace amater-stolar i polako (uz jos 2-3 skuplja alata koji mi fale) cu biti u stanju da napravim veoma-veoma kvalitetne i originalne delove namestaja, koje sam planirao da eventualno plasiram, ili da izadjem na sajam namestaja sa time, pa postavim i na Limundo za pocetak. Ne vidim nista lose u craftsmanship-u i prodaji sopstvenog proizvoda, ovako u svojstvu fizickog lica

Mozes da prodajes ali si duzan da prijavis i platis porez drzavi u iznosu od 20% iako si fizicko lice, jer i firme prodaju necijih ruku delo.
 
Mozes da prodajes ali si duzan da prijavis i platis porez drzavi u iznosu od 20% iako si fizicko lice, jer i firme prodaju necijih ruku delo.

na sta majke ti da plati porez ? svojih 2000din zarade ?

super ... aj resi problem svih advokata, taksista i ostalih "majstora" pa onda ce i stolari amateri da placaju ;)

PDV je placen na robu koja se koristi pri izradi jer jelte negde je kupujes .... jedini porez koj se ne placa je na "ruke" majstora, a to je smesna cifra, a pritom .... moze to majstor drugacije da resi .... jednostavno uzme popust koj dobija pri nabavci materijala kao svoju zaradu ... i eto ... drzava nije "prevarena".

A Dzeksone ako hoces stvarno time da se bavis pusti mi na PP sta ti treba od alata ... da te uputim gde ti je najjeftinije da uzmes ... i gde da kupujes okove za namestaj.
 
Poslednja izmena:
Porez se placa pa se placa raspitaj se malo, jednostavno ne mozes ni kiseo kupus da prodajes koji si ti kiselio a da ne platis porez, to sto nasa zemlja je daleka od savrsenosti to nema veze, po pravilu si duzan, to sto mi ne radimo tako ne znaci da tako ne treba.
 
hoces da kazes da za svaku prodatu stvar na kp moras da platis porez?
covek je rekao da ce mozda da proda neki komad namestaja koji napravi na kp
 
da, za svaku novu prodatu stvar, i na limundu i na kp cak mislim da negde i pise da si duzan da prijavljujes prihode poreskoj upravi, ali kazem generalno, ni ja to ne bi platio u kojoj situaciji se zivi niti ocekujem od nekog da plati ali po pravilu si duzan, isto kao sto je drzava duzna da obezbedi nesmetano obrazovanje, grejanje u skolama pa ne radi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno