Šta je novo?

Limundo - Opomena pred utuženje???

Ako nisu planirali da zatvore radnju, sada će u svakom slučaju morati.
Možda opet povampire Allegro, nikad se ne zna. 😁 Još sad ponovo se ista pesma ponavlja, stari Limundo, novi Limundo... 🤣
 
Pozdrav ljudi!
Ovde sam iz istog razloga kao i svi vi.
Ja sam se registrovao na Limunodv sajt 2018. godine, i stvarno se ne secam ni zbog cega sam se registrovao. Uglavnom naplatili su mi proviziju od 100 dinara zbog prekinute aukcije koja je bila u toku. Nakon toga su mi za 4 godine poslali 2-3 opomene, vise kao podsetnik da sam u minusu i da moram da platim 101 dinar kako bih mogao da ucestvujem u aukcijama. Zbog toga ne mislim da je ovo neka prevara, bar u mom slucaju. Ljudi su me lepo opominjali, a ja sam im svaki put kulirao mejlove.
Danas mi je, kao i svima vama stigla ,,OPOMENA pred utuzenje da platim dug u roku od 7 dana, sa zakonskom zateznom kamatom, počev od dana dospelosti svakog pojedinačnog potraživanja pa do isplate."
Moze li mi neko reci koliko bi me izasla ta kamata, s obzirom da me ganjaju za tih 100 dinara vec 4 godine?
Evo ga screenshot mog stanja iz jula 2018.-e
 

Prilozi

  • Screenshot_20220607-192742_Chrome.jpg
    Screenshot_20220607-192742_Chrome.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 277
Ako zelis da uplatis, uplati tih 101 dinara bez kamate.
 
Ja sam im uplatio 240din, ne jer se plasim, nego ne zelim nekom da dugujem.
 
Idi bre nisam bio 100 god na limundu, secam se da sam bio ranije bas aktivan. Sad proverih, u pretplati sam skoro 300din dako da mogu da ih castim :D
 
Ovo se ne radi ovako. Mogli su da pošalju mail svima koji duguju npr više od 5000 duže od godinu dana. Pa onda posle mesec dana, svima koji duguju više od 3000 i tako dalje. Ovim su sebi zapečatili sudbinu
 
Pazite samim ovim sto su poslali prekinuli su rok za zastarevanje, nije potrebno da vas tuze da bi prekinuli. Elem sve i da nisu zastarevanje ne ide po sluzbenoj duznosti pa bi ja npr za tih 120 dinara morao da prilozim prigovor zastarelosti na sudu da bi se to vazilo. Kako nemam ni imovinu ni prebivaliste a uskoro necu imati ni drzavnjanstvo u Srbiji mogu slobodno da me povuku za 120 dinara.
 
Pa pitanje da li je uspesna, stigao je mail i aktivnim clanovima verovatno, tako da je ovo najklasicniji autogol. Evo na nalogu supruge je minus isto, njega necu da platim, bas da vidim sta ce da se desi.
 
Ali nisu računali na mandela efekat da će biti i nas koji će zahtevati povraćaj kredita. Uz to sam i tražio trajno zatvaranje naloga, kad već tako može, jer mi je neprijatno da mi vršljaju po porukama.
 
Meni samo nije jasno kako su zamislili sve ovo? Jer ja npr taj mejl ne koristim godinama, bukvalno mi je zatrpan spamom, proverim ga s vremena na vreme bzvz. I sad neko ne koristi mejl kojim se registovo uopste, kako oni misle da ce on da sazna da mu prete tuzbom?
 
Ako je u „mojim podacima" neko upisao svoju pravu adresu i to se utvrdi proverom, onda je moguće.
 
Pa imaju sve nase adrese kohe su korišćene u isporukama i porukama, svu orepisku praktično imaju, da li je čitljivo niko osim njih ne zna.
 
Pazite samim ovim sto su poslali prekinuli su rok za zastarevanje, nije potrebno da vas tuze da bi prekinuli. Elem sve i da nisu zastarevanje ne ide po sluzbenoj duznosti pa bi ja npr za tih 120 dinara morao da prilozim prigovor zastarelosti na sudu da bi se to vazilo. Kako nemam ni imovinu ni prebivaliste a uskoro necu imati ni drzavnjanstvo u Srbiji mogu slobodno da me povuku za 120 dinara.
Raspisaće interpolovu poternicu
 
Evo sam uspo da se ulogujem bas da vidim, resetovah lozinku. Znaci oni meni hoce da naplate prviziju za dve knjige koje sam prodavao 2011 a nisam ih ni prodao jer je lik povukao ponudu. Eno ih jos stoje kod keve u njenoj kuci. Ako hoce mogu da im posaljem knjige pa nek ih prodaju sami.
Raspisaće interpolovu poternicu
Ako im se isplati nema problema :ROFLMAO:
 
Sve prepiske praktično imaju, da li je čitljivo niko osim njih ne zna.
Čitljivo je, imaju uvid u poruke. Znam kad su me banovali zbog prodaje van Limunda zbog suspenzije aukcije i razmene mejlova sa ženom koja je prodavala da tamo nastavimo komunikaciju (zbog njene suspenzije aukcije). Pretpostavljam da je za sve to bila zaslužna Olga.
 
Čekaj, vi ste stvarno stavljali tamo svoje pravo ime i prezime i adresu? :D Ništa, sad lepo platite sve šta treba :D
 
Preko 11 godina sam im bio duzan 93rsd, rekao sam da im necu platiti pa makar izgoreli, ali izgleda da je dosao i taj dan. :D

Sto se tice ovakvih vrsta potrazivanja, nisu jedini, rade ovo i vece firme, izgleda da je zadnje vreme doslo...
 

Prilozi

  • limontus.JPG
    limontus.JPG
    119 KB · Pregleda: 254
Uplatiću 1 dinar više, pa ću tražiti da mi taj višak vrate sa računa, zbog gašenja naloga. Valjda i njih košta taj transfer novca... 😁
 
Preko 11 godina sam im bio duzan 93rsd, rekao sam da im necu platiti pa makar izgoreli, ali izgleda da je dosao i taj dan. :D

Sto se tice ovakvih vrsta potrazivanja, nisu jedini, rade ovo i vece firme, izgleda da je zadnje vreme doslo...
posle 11 godina bukvalno mogu da ti pljunu pod prozor. Posle 10 godina zastareva apsolutno sve.
 
Klošarski, ali kao što napisah…”zrno po zrno…”
Neka ima 10K ljudi plati po 10 RSD to je 100K, nije za baciti, pogotovo ako ih baš briga za korisnike
 
Ima ovde raznih slučajeva, od neuspešnih prodaja do legitimnih potraživanja. Ja sam za to da svako svoje legitimno dugovanje plati, jer pristali ste na uslove poslovanja.

Međutim, ko želi malo da se igra sa njima, moram da priznam da mi se sviđa ovaj predlog da se uplati neki dinar više a zatim traži povraćaj novca i gašenje naloga.

Ono što mene buni u ovoj priči su 2 stvari. Potražuje se zatezna kamata u obaveštenju a svi plaćaju glavnicu. Da li se uplatom (glavnice) po nekom zakonu prihvata dug, odnosno poništava zastara, pa će tek da se otvori mogućnost potraživanja kamate? Drugo, advokati velikih firmi tipa Infostan, za ovakva potraživanja obično imaju svoju tarifu/nagradu koju onda potražuju od dužnika. Pa isto kao pod 1, da li se plaćanjem možda otvaraju vrata da posle to traže od dužnika? Pitam laički, svega smo se naslušali od uvođenja izvršitelja.
 
Uplatiću 1 dinar više, pa ću tražiti da mi taj višak vrate sa računa, zbog gašenja naloga. Valjda i njih košta taj transfer novca... 😁
Svi da im uplate dinar više i kad budu u plusu da traže gašenje naloga a potom povrat preostalog novca na račun.
Ranije su imali opciju da ti isplate novac ali da od tvog novca odbiju troškove bankarske provizije što nije u skladu sa zakonom ako se ne varam, ali im se moglo. Uplatiš 500 din kredita, platiš proviziju banci, a oni kad tebi treba da vrate vrate ti 460 din.
 
Ako nista, makar nas je limundo zblizio sve, u nevolji smo najaci :) Sto se mene licno tice, nije problem da se plati 50-100-200 dinara koliko duguje vecina nas ovde, vec je problem u tonu i nacinu na koji smo obavesteni. Da slao nam je limundo i pre obavestenja, ali ponavljam obavestenja , u smislu ako ne platite - bice vam onemoguceno postavljanje oglasa. Da me ne bi smarali vise sa tim obavestenjima , ja koji sam kreirao nalog 2018 sam isti izbrisao 2020 jer nista nisam ni prodao, mislim da su mi tih 56 dinara skinuli za osencivanje oglasa ili tako nesto te 2018, ne secam se. Uglavnom smatram da je to moralo da se resi na lepsi nacin, da nam poruka stigne preko maila od limunda, civilizovana i sa molbom da izmirimo svoja dugovanja jer ce u protivnom biti prinudjeni da dugovanja naplate sudskim putem a ne da mi dobijamo mailove sa ostrim tonom od nekog advokata iz Beograda. Zasto neki advokat iz BG ima moje i vase podatke, ime prezime i adresu stanovanja ? O tome se radi... A pare cu da im uplatim sutra, 60 dinara, ja castim, neka kupe kafu za tih 4 dinara pride. I sto se mene tice - bojkot je najbolje resenje, tu je uvek alternativa - KP . To ce mnogo vise da ih boli, nego da se peglamo tu sa njima. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno