Šta je novo?

Limundo - Opomena pred utuženje???

Meni isto stigao mail sa dugovanjem od 920 dinara. Nisam se logovao na limundo sigurno 7-8 godina. Pokusam da se ulogujem, nalog suspendovan. Kako sad da znam na sta se odnosi dugovanje? :) Slazem se za @ozazi, idu na foru ako prodje.
 
Nisu prvi; pre nekoliko godina je jednu mušteriju kontaktirala advokatska kancelarija radi tužbe zbog nelegalnih Adobe programa. Pravili su se ludi kada sam im rekao da mušterija nema nelegalne, već isključivo plaćene ili besplatne softvere. Nastavili su da se prave nemi kada sam pitao na osnovu čega pokreću tužbu. Nikad se više nisu njima javili. Drugima jesu. I svaki put je bilo isto.

Pitao bi ja njih za esiskalizaciju! 🤓
 
Isto. Ja sam samo ukucala lumundo tužbe i izašao mi je ovaj forum. Ima 7,8 godina kako sam nešto kupovala preko njih i opomena je za dug od 250 dinara. Molim vas ako može neki advokat da dâ pouzdanu informaciju da li mogu zaista da tuže i dobiju. Nije mi žao 250 dinara, ali mi je žao da me naprave budalom zato što ucenjuju. Unapred hvala ako se neko angažuje da sazna tačne informacije
 
Vidim da ste se svi setili da ipak postoji nešto što dugujete limuntusu, tako da ne vidim otkud čuđenje. Jeste da su se malo kasno setili, ali mi nije jasno kako ste mislili da nešto prodate na portalu, a da im ne platite fee?
Mislim, to bi trebalo tako. Možda jesu bile smešne cifre, ali iz perspektive limu(n)da je “zrno po zrno,..”, jedino što mora da se definitivno precizira da li je zastarelo ili ne.
 
Evo stiglo je i meni pre nekoliko minuta za 576 dinara 😂
 
Vidim da ste se svi setili da ipak postoji nešto što dugujete limuntusu, tako da ne vidim otkud čuđenje. Jeste da su se malo kasno setili, ali mi nije jasno kako ste mislili da nešto prodate na portalu, a da im ne platite fee?
Mislim, to bi trebalo tako. Možda jesu bile smešne cifre, ali iz perspektive limu(n)da je “zrno po zrno,..”, jedino što mora da se definitivno precizira da li je zastarelo ili ne.
Ja se u globalu slažem sa ovim što ste rekli, ali ovo deluje sa njihove strane kao potez očajnika, na šta svakako imaju pravo. Međutim, ja odavno tako sitne stvari kupujem/ prodajem preko kupujemprodajem. Ono što oni rade je da vam ne dozvoljavaju da trgujete dok ne isplatite dug i traže unapred. Što mi je ok potpuno. Za nešto za šta većina ljudi i ne zna kad je trgovala, tražiti rekroaktivno novac i to posle 6, 7, 10 godina, ipak deluje kao iznuda. Ali eto videćemo da li im se isplati
 
Ovaj advokat mora da je očajan kada se primio ovog. I meni su odgovorili da pitam Limundo ali je account zatvoren
 
Nije ni čudo što je Limundo propao, izgleda da nema osobe koja im nije dužnik 😂
 
Verovatno jure sve one koji su se registrovali sa ličnom kartom kao ja tada preko oca dok sam bio stariji maloletnik, te iz tog razloga sam u pretplati, iako su sada moji podaci na nalogu. Posle sam mahom sve prodavao preko KP, pritom mi je Limundo lupio tri opomene (jedna istekla pa dve naknadno) zbog dogovora za prodaju mimo licitacije (pretpostavljam da je Olga čitala poruke) i onda pošto mi je to bilo nepoverljivo da mi obustavljaju aukciju pa pritom sankcionišu za dogovor van toga jer imaju uvid u prepiske, tu sam presekao i prestao njima da se bavim.
 
Da se i ja prikljucim.

Danas i ja dobijem opomenu pred utuzenje. Iskreno, neki e-mail slican je stigao pre par godina ali ja nisam reagovao. Razlog ne reagovanja je jer nisam koristio Limundo od 2018-te, a tada sam postavio na prodaju jedan polovan televizor. E, koliko se secam, neko je kao kupio (ili kako vec to ide, stvarno sam zaboravio) i polse toga je povucena ponuda ( opet se ne secam sa cije strane). Najzanimljivije je sto taj televizor jos uvek stoji kod mene kuci. Upravo sam kontaktirao i Limundo i advokata sa istim ovim informacijama. Sumnjam da ce pomoci ali nije na odmet da probam. Takodje sam napisao da cu isti taj televizor da im odnesem u sudnicu kao dokaz ako bude potrebe.
 
Nije ni čudo što je Limundo propao, izgleda da nema osobe koja im nije dužnik 😂
haha pa i pored toga mislim da su propali zbog modela online prodavnice. Zakopao ih je KP koji od prodavaca nije uzimao nikakav procenat, dok su ovi uzimali, sad ne znam koliko, ali islo je i do 10% za neke vece prodaje. Sto je kretenski, ne znam ko im je bio u management timu, ali da ti u ovoj drzavi uzimas od nekog procenat, za stvar koju je on prodao da bi imao za leba, je van svake pameti :D
 
Ja sam im sad uplatila onlajn jer znam za šta je konkretno dug i datira iz 2014. Je l' ne mogu ništa da urade sa mojim podacima sa kartice? 🐱
 
Zaboravio sam i sta je Limundo :) . Opomena za 35 dinara, nekih 12god kasnije. Koji carevi. E ja sam im platio i to 100, neka im vala, i onako su pukli skroz :) .
 

Prilozi

  • 35din.JPG
    35din.JPG
    55 KB · Pregleda: 187
Dal mogu da se povuku novci i ugasi nalog, sad se setih tog sajta kad pročitah.

Udjem kad ono ostalo na nalogu preko 300 dinara :)
 
Bas me zanima rezon osobe koja je odlucila da je ovo dobra ideja - ionako ih je sahranio KupujemProdajem

btw, tuzili bi i mene da nisam iz nekog meni apsolutno nepoznatog razloga uplatio 200 din da izadjem iz minusa nakon 2 godine, sou :D

1654608805919.png
 

Prilozi

  • 1654608729693.png
    1654608729693.png
    21.1 KB · Pregleda: 183
I ja sam dobio 126.60 dinara da uplatim...siguran sam samo jedno,da nece videti ni dinar od mene...ovo je cista glupost,teska prevara
 
Isto i meni pre neka dva sata za dug od 32 dinara,ne mogu da verujem da prete tuzbom zbog toga,uplaticu im sutra,samo kako ce znati da sam im uplatio..
 
E lepo da su nas okupili ovde :D

Ja tacno znam za sta sam duzan.

Pre 10ak godina sam prodao pokvaren telefon za 90e medjutim to mi je bila prva prodaja na Limundu/Kupindu i nisam ni sanjao da je provizija 10% (ili cak 12%)

Kada je prodaja prosla i kada sam video da sam duzan 1000 dinara malo sam se iznenadio. Ignorisao sam to jer nisam hteo vise da koristim taj portal i kada su napisali "plati ili blokiramo nalog" ja sam bio u fazonu da blokiraju i to je to.

Ali evo setili se i mene.

Nije problem ni da im platim tih 10ak eura ali mi nije jasno sto me sada traze.
 
Verovatno jure sve one koji su se registrovali sa ličnom kartom kao ja tada preko oca dok sam bio stariji maloletnik, te iz tog razloga sam u pretplati, iako su sada moji podaci na nalogu. Posle sam mahom sve prodavao preko KP, pritom mi je Limundo lupio tri opomene (jedna istekla pa dve naknadno) zbog dogovora za prodaju mimo licitacije (pretpostavljam da je Olga čitala poruke) i onda pošto mi je to bilo nepoverljivo da mi obustavljaju aukciju pa pritom sankcionišu za dogovor van toga jer imaju uvid u prepiske, tu sam presekao i prestao njima da se bavim.
Zbog tih ličnih karata ih je poverenik lupio po ušima pa su od tada prestali da traže. Oduvek su bili jajarska firma a ovo što sada rade je jajarstvo na kub.

Inače registrovao sam se 2010. kada je verifikacija mogla da se radi preko fiksnog telefona.
 
600 dindzi, od pre 6 godina. Nijednu negativnu ocenu nisam imao, ostavio sam im na desetine hiljada na ime provizije, i kad sam prestao da koristim njihove usluge jer su postali prepohlepni i prebahati, poceli su da prete gasenjem naloga ako im ne platim dug. Reko' samo izvolite i sto dalje od lopindo prevaranata.
Inace i ja mislim da je u pitanju APP sistem, a trebalo bi kontaktirati i Efektivu i videti sta oni kazu. I naravno, ostaviti iskren review gde stignete i njima i njihovim zastupnicima.
 
Advokatov sajt izgleda legit i odgovaraju na e-mmail a na telefone ne odgovaraju jer im sada sigurno zvoni non-stop. Na njihivom mestu ja bih već raskinuo sa limundom, sa ovim sitnišom neće se obogatiti. i da im sve uspe.
 
600 dindzi, od pre 6 godina. Nijednu negativnu ocenu nisam imao, ostavio sam im na desetine hiljada na ime provizije, i kad sam prestao da koristim njihove usluge jer su postali prepohlepni i prebahati, poceli su da prete gasenjem naloga ako im ne platim dug. Reko' samo izvolite i sto dalje od lopindo prevaranata.
Inace i ja mislim da je u pitanju APP sistem, a trebalo bi kontaktirati i Efektivu i videti sta oni kazu. I naravno, ostaviti iskren review gde stignete i njima i njihovim zastupnicima.
Ne bi me iznenadilo da zaista krenu da šalju izvršitelje, na žalost sistem u Srbiji je postavljen tako da prvo plene imovinu a zatim postavljaju pitanja.

U suštini moguće da je zakon na njihovoj strani i da zaista imaju pravo na taj novac koji potražuju, ali za bilo koji brend je ovo potpuno finansijsko samobistvo, odnosno mnogo je veća šteta reputaciji od novca koji mogu da zaplene od korisnika. Jedino ukoliko planiraju da ugase sajt pa ovo koriste kao šansu da izmuzu poslednji dinar od bivših korisnika.

A što se advokata tiče, ovakve stvari su im u opisu delatnosti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ja sam dobio podsetnik u okviru app.Traze 37 din,racun je 37 din u minusu ima logike.Dao sam im 50 valjda ce im biti lakse🤣
 
Stiglo je i meni za 133 RSD, ali sam uplatio jer sam video za koju prodaju je to bilo (iz 2017. godine), tako da iako sam mogao da priložim prigovor zastarelosti...ne isplati se cimanje za 133 RSD...a i relan je taj dug, tako da...sačekaću da prođe par dana pa brišem nalog jer sam se ulogovao poslednji put te 2017.god.

Isplati se da puste tužbe svima jer neće sve pojedinačno pisati, postoji šablon...unesu podatke u Excel-u i odradiće 100000 tužbi za 2 min....a i sve lagano prolazi preko izvršitelja, pa posle da se cimaš i prilažeš prigovor zastarelosti...mnogo je skuplje.

Verovatno se setio taj advokat (to su oni "bandera advokati" što lepe reklame) da uzme masnu proviziju, a isplati se i Limundu jer će naplatiti 90% tih sitnih potraživanja, a svesni su da su to korisnici koji ne koriste Limundo i koji će obrisati nalog, tako da ih briga.

A i realno je ako ste napravili dug, da se plati...pa brišite nalog.
 
Pa naravno da ce im biti, eto ti 50, onaj ispred 100, malo posle toga clan sa 10e. Izgleda da je ovde ozbiljna cifra u pitanju.

Ja sam im sad poslao mail da mi vrate moje pare, koje stoje nekih 6 godina na racunu. Cekam...
 
Zbog tih ličnih karata ih je poverenik lupio po ušima pa su od tada prestali da traže. Oduvek su bili jajarska firma a ovo što sada rade je jajarstvo na kub.

Inače registrovao sam se 2010. kada je verifikacija mogla da se radi preko fiksnog telefona.
Tačno. Ja sam se između ostalog iznervirala jer sam ušla na nalog i videla da mi je u profilu promenjena adresa, koju sam promenila pre dve godine, a na sajt sam prethodno poslednji put ušla pre 5 i definitivno im nisam poslala novu adresu!
 
Danas mi je na mail stigla poruka od [email protected] sa sledecim tekstom:

OPOMENA PRED UTUŽENJE

Obraćamo Vam se sa obaveštenjem da smo utvrdili da prema privrednom društvu LimundoGrad doo Beograd, ul. Vladimira Popovića br. 6 imate neizmirena dugovanja. Uvidom u poslovnu dokumentaciju, odnosno prema utvrđenom knjigovodstvenom stanju, Vaše ukupno dugovanje na 07.06.2022. godine iznosi 162,05 dinara.

S obzirom na to da obavezu niste izmirili o dospelosti, to pored glavnog duga dugujete i zakonsku zateznu kamatu, počev od dana dospelosti svakog pojedinačnog potraživanja pa do isplate, a u skladu sa članom 277. stav 1. Zakona o obligacionim odnosima, kojim je predviđeno da dužnik koji zadocni sa ispunjenjem novčane obaveze duguje, pored glavnice i zateznu kamatu po stopi utvrđenoj zakonom....
U potpisu Advokatska kancelarija - Ninković&Associates.

Nisam usao na taj sajt 10 godina sigurno, sta je vas predlog da platim ovo ili da iskuliram mail?
Sto je cudno jos sto nema broja telefona za ovog advokata na mailu. Platio sam svakako, nije mi potrebno nerviranje i gluposti oko 70ak dinara, ali mi je ovo jako cudno sve
 

Prilozi

  • cudno.PNG
    cudno.PNG
    155.4 KB · Pregleda: 152
  • hmmmmmmmmmmmmm.PNG
    hmmmmmmmmmmmmm.PNG
    57.9 KB · Pregleda: 153
Nazad
Vrh Dno