Šta je novo?

LG Televizori

^ nije samo 60Hz, LG OLED48A2 nema ni 2.1 HDMI (120Hz) C2 ima sva četiri HDMI 2.1 @120Hz, LG OLED A2 nema ni OLED EVO panel tako da mu je i osvetljenje slike manje, LG OLED C2 ima Alpha α9 Gen 5 procesor dok LG OLED A2 ima Alpha α7 Gen 5, LG OLED A2 nema VRR G-Sync FreeSync dok LG OLED C2 ima, tako da nije ''A2 radi samo na na 60Hz'', razlika je tolika kolika je i razlika u ceni, i naravno da se ta razlika primeti...

Naravmo da nema 2.1 HDMI kad radi na 60Hz, 120Hz bitno samo za igrače... ali za cenu od 570 $ LG OLED48A2 je definitivno best bay
Razlike se mogu videti ovde:
Šteta što ga nema kod nas za tu cenu :(
 
Mislim da sam se definitivno opredelio za LG. Ipak previse negativnih komentara vezano za Philips oled806 me odbilo. Sad jos vagam da l da idem na oled48c1 ili da vidim da nekako uglavim 55",al mislim da bih tada pre isao na c2. Imam jedno pitanje kakav je c1 za gledanje fudbalskih meceva? Mislim ima li kakavih zastajkivanja igraca ili preskakanja tokom prenosa!? Ne umem drugacije da formulisem pitanje, I jos jedno dodatno bonus pitanje,dal je za te modele potrebna dodatna kalibracija slike,ili je samo otpakuj i uzivaj?
 
Meni na c1 55 fudbal deluje sasvim normalno,nisam primetio neko stucanje,jedino se kajem sto nisam uzeo 65 pa cu probati da ga udomim negde.
 
Jel ima neko iskustva sa LG NANO863PA?
Koliko mogu da vidim, on je prethodnik QNED8 serije, jer, makar prema specifikaciji sa sajta, računam da mu samo quantum dot fali da bi bio isti kao ovogodišnji mode.
 
Vidim nude C15LA kao neki premium model za DE trziste sta im je to sad?
 
Vidim nude C15LA kao neki premium model za DE trziste sta im je to sad?
Koliko ja ucim ovih dana postoje i modeli sa 2x tjunerima za tv stanice,sateliteske i kablovsku... to su valjda ti sa visim oznakama.
Trenutno sam najblizi C2 modelu,i jos me samo dve stvarcice zanimaju... da li neko sa sigurnoscu moze da mi kaze koja je oznaka C2 modela (u nastavku) a da mu pozadina nije bela!? Imam ponudu za 48C22LB,al ne znam kakve boje mu je pozadina!? I drugo pitanje,za model C2 se navodi kao mana da nema tjuner za programe iznad 1080p... koliko to u realnom zivotu moze biti mana!?Ustvari sad kad malo bolje razmislim,ti tjuneri se realno i ne koriste.Eto tu dadoh sam sebi odgovor :D Dakle molio bih pomoc,samo za ovo oko oznake modela modela
 
C21LA - Titan/Anthrazit
C22LB - White/Creme
C24LA - Titan/Anthrazit
C26LB - White/Creme
C26LD - White/Creme
C27LA - Titan/Anthrazit
C28LB - White/Creme
C29LA - Titan/Anthrazit
C29LB - White/Creme
C29LD - White/Creme
 

C21LA provereno crna pozadina :) C22LB je bela. To su oznake modela koji su zvancno kod nas po radnjama.

 
C21LA - Titan/Anthrazit
C22LB - White/Creme
C24LA - Titan/Anthrazit
C26LB - White/Creme
C26LD - White/Creme
C27LA - Titan/Anthrazit
C28LB - White/Creme
C29LA - Titan/Anthrazit
C29LB - White/Creme
C29LD - White/Creme
Hvala za ovo... za C1 sam znao da je 12 bela,al me zbunio jedan lik sa KP koji mi je rekao da je C22LB tamnija varijanta,a jos pogledam po oglasima tom modelu je veca cena pa sam pomislio da svi beze od bele i da je beloj niza cena.Ustvari bice onda da je sve kontra. Hvala jos jednom
 
razor1900: Meni lično definitivno ako ćemo na engleskom ''best buy'' je C1 model (EVO panel), nikako B ili A serija, upravo zbog navedenog u mom prethodnom postu, tako piše i na rtings, oduvek je bilo i biće da se za manje novca dobija ili gubi kako kome više odgovara na kvalitetu, to je lični izbor koliko neko želi da uloži u kvalitet proizvoda, šbbkbb po meni je promašen komentar tj. poređenje cena u USA i kod nas.

(šbbkbb - šta bi bilo kada bi bilo)
 
Ne znam,ja sam takav... ne volim da uzmem nesto sto mi se ne svidja... a bela plastika mi na TVu uopste ne prija oku,pa makar je gledao samo dok ga otpakujem... nismo svi isti
Mogu se složiti sa tobom da je na današnjim LCD televizorima mnogo lepša tamnija maska nego svetla.
Deluje luksuznije na ovaj oblik i dizajn
 
razor1900: Meni lično definitivno ako ćemo na engleskom ''best buy'' je C1 model (EVO panel), nikako B ili A serija, upravo zbog navedenog u mom prethodnom postu, tako piše i na rtings, oduvek je bilo i biće da se za manje novca dobija ili gubi kako kome više odgovara na kvalitetu, to je lični izbor koliko neko želi da uloži u kvalitet proizvoda, šbbkbb po meni je promašen komentar tj. poređenje cena u USA i kod nas.

(šbbkbb - šta bi bilo kada bi bilo)
A i B serija koriste slabije procesore. Koliko sam razumeo panalei su LG OLED EX,a EVO je tehnologija koja ima podize osvetljenost... e sad posto se na modelima od 43 i 48 inca pikseli veoma gusti (zbog rezolucije) ukoliko bi se koristila EVO tehnologija u fulu dolazilo bi do pregrevanja TVa i zato svaki noviji recimo LG C ima EX panel i EVO tehnologiju,ali ona nije ukljucena na svoj maksimum,pa fakticki i nema nekih razlika koje su vidljive golim okom.Dok se povecanjem dijagonale povecava i ucinak EVO tehnologije. Kod G modela je slika svetlija jer su kod sto se kaze "odvrnuli" EVO,ali su ubacili i pasivno hladjenje. Eto to jenesto sto naucih ovih dana. Meni je licno C2 zanimljiviji od C1 jer je noviji,jaci procesor,jer mi ima lepsi izgled iza,i prakticnije rasporedjene prikljucke. Svi testeri kazu da C2 ima fenomenalno podesenu sliku po prvom ukljucivanju,i da gotovo i nije potrebna dodatna kalibracija. C2 ima i brzi OS sto mi i nije bitno,al mi je bitno da ima opciju PiP (slika u slici) jer mislim da to mogu da iskoristim u nekim momentima. I zvuk bi trebalo da je kvalitetniji na C2.A razlika u ceni je minimalna

A ima li neko ovde da je vlasnik C2,a da nema problema sa ekranom? :D
Kakva su vam iskustva sa KP? Jel neko kupovao,pa da ima problema sa slikom,da mora da vraca!?
Stigao novi LG48C2 .
I? Kako si zadovoljan? Daj neke utiske!?

edit: EVO je ustvari kombinacija panela,algoritma i tehnologije za procesiranje slike
 
Poslednja izmena:
Ja da kucnem u drvo nemam inicijalnih problema, sve je ok, uzeo sam skoro 55C2 u CT-u. Primecujem da su cene povoljnije na kp nego pre 20ak dana, kada sam ja gledao.
 
Ja videh neku reklamu juce 48C2 u Tehnomaniji za nesto tipa 120 i kusur k din.
 
pinocio i svi ostali koje mrzi da čitaju poruke od ranije(da spomenem da je poruka na prethodnoj strani) evo linka gde sam napisao o razlici između LG OLED C1 i C2 modela...

https://forum.benchmark.rs/threads/lg-televizori.480245/post-6726442
Brate tu poruku sam procitao sto puta nema potrebe da joj se vracas na takav nacin (kao lenji smo i sl),jer apsolutno nista "korisno" nema u njoj. Razlika u ceni izmedju c1 i c2 je mizerna (u ovom momentu ih ima cak i po istim cenama) a naveo sam u porukama iznad sta me je konkretno (prema recima testera) opredelilo za c2,mislim naveo sam konkretnije razloge.Nema logike da novija serija u odnosu na stariju nema apsolutno nikakvu razliku,kao sto ti navodis (po tvom razlika je u ekranu,ali ako dobijes c1 sa EVO ekranom to su isti televizori... ne bih se slozio).Al ajd da te pitam,kako znas da te je zapao EVO ekran? Jel to pise na kutiji i kod c1 kao i kod c2 ili?
 
^ naravno da je LG OLEDC2 bolji od LG OLEDC1 za 7%, lutrija kod panela na modelu C2 koji se prodaju kod nas je interesantnija(pisali ljudi o tome takođe) dešavalo se da budu lošijeg kvaliteta, niko ne može da garantuje ni za C1 koji kvalitet panela, ali možete da ga kupite sa EVO panelom što vam opet niko ne garantuje...
Odluka o kupovini TV-a nije ''laka'', ali nekome se baš oduži, slučaj bivšeg kolege koji je 5 godina kupovao TV sa stavom ''ali sledeće godine će biti još bolji'' - naravno to se podrazumeva, ali ''brate'' onda nikada nećeš kupiti TV 😉.

Pisao sam i o tome kako sam saznao da sam kupio EVO panel, kupio sam i servisni daljinski, ali evo linkovi i o tome...

https://forum.benchmark.rs/threads/lg-televizori.480245/post-6696096

https://forum.benchmark.rs/threads/lg-televizori.480245/post-6696174

https://forum.benchmark.rs/threads/lg-televizori.480245/post-6707674
 
Odluka o kupovini TV-a nije ''laka'', ali nekome se baš oduži, slučaj bivšeg kolege koji je 5 godina kupovao TV sa stavom ''ali sledeće godine će biti još bolji'' - naravno to se podrazumeva, ali ''brate'' onda nikada nećeš kupiti TV 😉.

Pisao sam i o tome kako sam saznao da sam kupio EVO panel, kupio sam i servisni daljinski, ali evo linkovi i o tome...
Da ti budem iskren vise sam bio posvecen Philipsu,pa sam ovde tek zadnjih par stranica,a sad cu da sednem i sve procitam od pocetka... mada to citanje u nazad se cesto svede na brzinsko i izmedju redova pa se mnogo toga preskoci. Hvala ti sto moju poruku nisi shvatio kao neki pocetak rasprave,provokaciju ili bilo sta... jer mogla je i tako da zvuci. Najteza je odluka o kupovini kad vec imas TV koji radi ispravno i pozelis da ga menjas... a ja sam u takvoj situaciji,pa jos nije ni za dnevnu vec za sobu,onda uvek iskoci nesto priritetnije i tako kad pogledas iza sebe,meseci,godine prolaze... Sto se TVa tice ne patim za tim dal ce sledece godine biti bolji model,al nekako mi se uvek desava da tehniku kupujem na nekim prelaznim periodima izmedju tsarog i novog modela,lakse bih se odlucio da je u ponudi samo c1 ili samo c2,oba imaju ono sto mi treba,e sad ta lutrija sa panelima... rekao bih da kupovina preko otpada u startu,a ovde mi onda samo ostaje KP opcija. A nikada nisam kupovao kod njih,i bas to me brine,ne garancija kao garancija,nego bas taj "duh" ekran pri samom otpakivanju... bakcu li se uopste ljudi sa KP sa takvim problemima?
 
Pozdrav svima. Molim za pomoć jer sam izludeo tražeći a nigde ne mogu naći informaciju:
Da li LG 55UQ81003LB model ima priključak za satelitsku antenu (sat in)???
Treba da naručim tv a nemam tu informaciju niti prodavac zna.
HVALA NA ODGOVORU!
 
Pozdrav svima. Molim za pomoć jer sam izludeo tražeći a nigde ne mogu naći informaciju:
Da li LG 55UQ81003LB model ima priključak za satelitsku antenu (sat in)???
Treba da naručim tv a nemam tu informaciju niti prodavac zna.
HVALA NA ODGOVORU!
evo ovde imaš sve specifikacije za taj model, da ima priključak za satelitsku:
 
evo ovde imaš sve specifikacije za taj model, da ima priključak za satelitsku:
Hvala na odgovoru mada je ovaj sa 6 -icom na kraju naziva a moj sa trojkom, ali se nadam da to ne ukazuje na taj parametar.
 
Au,au,au... sad sam procitao svih 40+ strana ovog topica,pa to je horor,ali uz velike primese humora (najjaci utisak mi ostavio razgovor ona dva ucesnika kad ovaj jedan treba da otkaci LAN da bi video kako mu radi na Wifi,pa kaze mrzi ga da se zavlaci,jer mu TV okacen na zid,a sagovornik mu kaze da LAN moze da se isklljuci i iz rutera :D ) Tek sad ne znam sta mi je ciniti :D Kad sve saberem i oduzmem,OLED LG u sustini nudi samo kvalitetnu sliku i to je otprilike kao u kladionici,panel je dobitni ili nedobitni (a preko KP to onda pretpostavljam moze biti veliki problem). Sto se OSa tice,nista pozitivno nisam procitao.I moj trenutni TV je LG i jednom podesena vrsta titla stoji uvek,a vidim da na C1 dragi kolega mora da sara prilikom gotovo svakog filma. Ni daljinski nije bas pobrao mnoge simpatije.Eh da,da dodam da moj trenutni TV samo izbaci poruku za aplikaciju "ugovor o linceciranju je istekao",sto pretpostavljam da i na novom OSu moze da se desi. Problemi sa radom u mrezi... leleeeee... lakse se odluka za svadbu donese... Sto kolega napisa OLED nije za setnju,imao sam velikih problema i za LED oko transporta i zamene dioda,a mogu zamisliti traume oko bilo kakvog problema na OLEDu.Nije tu vise ni novac u pitanju,njega das za TV ili ako ne kupis TV za nesto drugo i u obe opcije novca nema,ali ako za taj novac kupis takve traume,e onda to nije dobar dil. Jbt nije mi jasno,na mnogim mestim citam da su C modeli vec LG Premium modeli,i nikako mi ne ide u glavu da imaju toliko manjkavosti.Pa jel im nije lakse platiti ljude da pre pakovanja istestiraju panel i kalibriraju ga :D nego da imaju toliko zamena panela!? Sto sam vise citao ogroman skenj na WEB OS LGa toliko mi se ponovo budila zelja za Philipsom i Androidom.... bolje da se nisam ni vracao u proslost ovog topica (ajd ono kad ti jednom dnevno iskoci poneka manjakvost LG OLEDA,to nekako ne strci,ali kad ovako odvojis sat,dva i procitas sve sazeto... horor film mi za veceras nije potreban) ;D
 
@pinocio - Nije bas tako legendo. ako uzimas oled da gledas filmove, velika je sansa da neces imati nikakvih problema. Manjkavosti tehnologije izrade panela se vide na 15ak % crne, a to se pojavljuje u igrama. Os je vrlo dobar, bolji je na lgu nego na svim ostalim oledima. Ja jesam imao problema sa panelom, ali bih ga preporucio svima bez obzira na to. Jednostavno je najbolja tehnologija displeja, sve ostale imaju vise problema, a losiji prikaz (kontrast je, po mom skromnom misljenju, najbitnija stvar kod tva). Ne bih vise uzeo LCD.
Najbolje bi bilo da odes do randnje, pogledas tv, razmislis. narucis ga preko neta (ako odlucis da ga kupis), sklopis po uputstvu sa youtubea (sa nekim kome nece ispasti ekran iz ruku - LCD je osetljiviji), cistis ekran suvom mikrofiber krpom i ne iskljucujes ga iz struje. Takodje, ne opterecuj se slajdovima i uniformnoscu ukoliko ne primetis problem u regularnom koriscenju.
Sto se tice modela, c2 je noviji, laksi, bolje dizajniran, preciznijeg prikaza i nijansi, bolja kupovina.
Nije brate toliko crna prica haha. Veci je ekran, jednostavno je teze napraviti savrsen. U odnosu na proizvedenu kolicinu corci su realnost.
Moram da se operem od negativnog posta ranije, jedina filmska scena u kojoj sam maaalo primetio banding je u Dini kada idu nocu kroz pustinju. To je zbog jednobojnih povrsina i panovanja kamere, a to bi video i na LCDu od 55 i vise inca 100%. Ja TV koristim za gaming, a to je drndanje sa velikim ekranima. Sto se transporta tice, sacuvas kutiju i bitne stiropore.
Ili prosto batali kupovinu oleda. To je uvek opcija.
 
Poslednja izmena:
Evo ti i pregled, uputstvo za podesavanje ekrana i ocena coveka koji je u prici sa televizorima.
 
Nazad
Vrh Dno