Šta je novo?

LG Televizori

Pa isto su montirani, stari skinut a okacen novi na isti nosac. Jedino sto je C1 okacen malo nize zbog polozaja rupa na poledjini 🤷‍♂️
 
@Shimec

Da li znaci da bi LG C1 sa postoljem dao eventualno bolji zvuk ? Ne znam kako su postavljeni zvucnici ali ako su dole mozda se zvuk odbija od nosava TV-a i zvucna slika je nesto boja ? Da li je neko probao obe kombinacije?
 
Ja imam entry level soundbar LG SL4Y i iskreno zvuk nije spektakularno bolji u odnosu na zvucnike u C1. Ok, dublji je dosta jer je samo woofer veci nego cela kutija sa elektronikom pozadi na televizoru, ali bih mogao da prezivim i bez njega. Pre C1 sam imao 65SM8600 i kod njega je zvuk bio bas tanak.
Gomila tech reviewer-a hvali te zvucnike, nije to dzaba
Uzeo si entry model, da si uzeo npr Q800 video bi razliku :)
 
@Shimec

Da li znaci da bi LG C1 sa postoljem dao eventualno bolji zvuk ? Ne znam kako su postavljeni zvucnici ali ako su dole mozda se zvuk odbija od nosava TV-a i zvucna slika je nesto boja ? Da li je neko probao obe kombinacije?
Da, ja imam C1 48” na stočiću u relativno manjoj sobi, zvuk iz tv-a je sasvim solidan, ne treba ti nikakav sound bar.Zvučnici su sa donje strane,da.
 
Uzeo si entry model, da si uzeo npr Q800 video bi razliku :)
Slazem se, zato sam i sam rekao da je entry level :D
Doduse nisam ga uzeo, isao je gratis uz tv i jos na to 15% popusta jer su se zajebali i nisu oznacili kao top artikal 😂
 
Da li neko poseduje OLED C1 ili C2 ali od 48”? Zanimaju me razlike u odnosu na 55”, da li je drugaciji panel u pitanju?
 
Kako si pristupio servisnom meniju?
 
Preko web browser-a, postoji upozorenje naravno - da kupi sve podatke sa TV-a, ali ko danas ne kupi podatke sa bilo kog elektronskog uređaja...
 
Ako te ne mrzi daj neki link za tutorial, mislio sam da se može samo preko servisnog daljinca ući u servisni mod. Za podatke sa TV-a dont give a damn... :)
 
Preko web browser-a se pristupi

http : //webosapp.club/instart/

Posle toga standardno 0413 i voilà u servisnom meniju ste.

Kursorom se spusti na 12. OLED (kod C1 se nalazi pod ovim rednim brojem) i tu su podaci o panelu

Preporuka: odmah po ulasku u servisni meni fotografisati sva podešavanja i podatke, vrlo lako je moguće slučajno promeniti neku stavku... posle toga većina neće znati da vrati podešavanja - i to znači da TV ide u servis!

Prilično je ozbiljna stvar ulazak u servisni meni - ne zaboravite da to radite na svoju odgovornost i verovatno gubite pravo na garanciju!
 
WBC/ONE/PJ (standardan C1 panel mada sam i pretpostavio :))
 
Koja oznaka označava da li je običan ili evo?
 
Poslednja izmena:
Nisam video, ali svakako ti i na kutiji stoji da je EVO panel slovo P.
Pitao sam zbog one price da sad namerno mesaju slova na kutiji da nebi kao ljudi birali EVO panele.
Meni stoji Q na kutiji sto znaci da nije EVO panel, ali kad mi stigne servisni daljinski javljam sta je u servisnom meniju.
Mada sam i ovako prezadovoljan osvetljenjem sta god da pokaze.
 
Šta će ti servisni daljinski, objasnio čovjek u 2 koraka gore kako se dolazi do servisnog menija?
 
Drustvo moze savet za neku kalibraciju, testiranje tv-a i slicno. OLED C2
 
Odradi ovo sa RTings i to je to.
@DjidjiMidji , ima neko kod nas to ko radi kalibraciju?
 
Samo 1500din to je dzabe, preko je prosek 300eu za profi kalibraciju.
Mada realno podesi se kako kome odgovara i to je to.
Samsung ima onu aplikaciju na telefonu sa kojom moze kao da se kalibrise, LG to nema ali realno fabricki je vec odlicno kalibrisan.
 
Pa nije skupo, ali pitanje ko ce da se vozi do Svilajnca. :D I pitanje koliko ta osoba ima znanja.
Probacu ovo sto si okacio Djidji.

Neki test za gray scale, sta tacno da gledam na ekranu i kakva je procedura. Juce pustio neke klipove sa YT-a, ali ne znam sta tacno da trazim, sve deluje u redu.
 
Kalibraciju obično rade ljudi zaposleni na televiziji, najbolje je po preporuci, neki rade samo kalibraciju signala koji dolazi sa računara na TV, lično ne poznajem nikog, još uvek se raspitujem ko bi to mogao da uradi... takođe i ljudi koji se bave grafičkim dizajnom i pripremom za štampu mogu to da urade dobro(njima takođe mora biti slika na monitoru što tačnija i što približnija slici koju vide na monitoru - slici koja će biti finalni ''proizvod'').
1500rsd nije džabe nego je 1500rsd, cena od 300€ i više se naplaćuje firmama koje se bave nekim od poslova koje sam spomenuo...

OLED TV Banding Test

Gray To White, Grey Uniformity, Clouding, Banding, Test

5% Banding Test

... ako je sve u redu ne diraj ništa :cool:
 
Ne bih da budem nekulturan, sa dzabe sam hteo reci jako jeftino u zargonu makar meni.
Sto se tice kalibracije ona je skupa ne zbog ljudi nego opreme koja se koristi i nema veze sa tim kako se vidi ili cini slika nekome golim okom.
Zato i mnogi kazu da im se ne svidja kako neki daju uputstva da se podesi oled, jednostavno to je stvar ukusa onoga koji gleda.
Ja sam podesavao po masi nekih "nazovi" strucnjaka i nije mi se dopalo, na kraju sam podesio kako meni i mojim ukucanima odgovara.
Sto se verovatno nekom drugom nebi dopalo.
Najveci mi je bio izazov da podesim za sport, tu mi je smetalo kod basketa kao ghosting ili kako vec zovu to razmazivanje kod brzih pokreta.
Tako da se o ukusima ko i uvek nema previse smisla raspravljati a kalibracija je za manjinu koja je bas perfekcionisticki nastrojena.
Slazem se sa ako je u redu ne diraj nista :cool:
 
Slažem se za podešavanje slike, ja kad sam podesio svoj C1 po Vinsentu koji sanja televizore svaku noć ja mislim, nije mi se dopalo. Probao još par podešavanja i na kraju podesio kako meni odgovara.
 
Ja vala nisam dirao nista, sta ja ima tu da se pravim pametan kad mi slika izgleda ekstra :D
 
Vrh Dno