Šta je novo?

LG Televizori

@jocasylver posle koliko vremena si reklamirao, u toku prve dve godine ili kasnije? Jel uopšte ostvarljiva garancija kada se kupi tv preko "madjara" a prođu prve dve godine? Svaki prodavac ima drugačiji oglas neko na 2, neko na 3 a neko 5, pa me zanima ko je u pravu?
 
Garancija je bila 2god a reklamirao sam posle 7-8 meseci. To je ujedno bila kontrola da li priznaju garanciju.
Sve prošlo bez problema. Uvazili, testirali. Ja se istripovao da je zvučnik oštećen, u stvari bio loš zvuk na filmu.
Da li mi papir da je testiran i ok.
Sve pohvale za LG ovlašćeni servis
 
Gledam Lg 55 4K tv polovni stari 5-6 god traže oko 350 eur, a vidim novi ima već za 500, čak i taj neki nano kreće od 550 eur,
da li se isplati uopšte kupovati polovan tv, kad se za par stotina eur dobija bar najnoviji OS na TV?
 
Jel da idem onda na nano, samo gledam filmove a neću samsung, treba mi veći ugao?
 
Meni se nano televizori ne isplate.
 
Coveku treba veci ugao, nema neki izbor.
Ja sam imao jedan nano i jedan obican lg ips i realno je bolja slika..
 
Zašto se nano ne isplati?
Da, treba mi veći ugao, negledam sam TV.
 
Ako treba veći ugao, piči na IPS i kraj.
 
Nisam razumeo shomiNBGD,
ko ima bolju sliku nano ili običan LG?
 
Nano je bolji, ne toliko koliko je skuplji verovatno, ali su boje bolje zbog tog Nano filtera koji treba da parira quantum dot-u koji neki drugi imaju
 
A ugao gledanja jel isti, pošto vidim da i nano koristi IPS panele?
 
Mislim da u tom smislu nema neke razlike vec da su samo bolje boje
 
Znači nano je bolji, a i nije nešto skuplji, recimo 55" je samo par desetina evra skuplji od običnog, serija 7, jedino ako nešto nevalja 7-ca.
 
Iskreno ne znam sad aktuelnu ponudu, ali izmedju najskupljeg obicnog i najjeftinijeg nano i nije neka specijalna razlika. Tek kada ides na skuplje modele dobijas npr ekran od 120hz, local dimming i tako to
 
Na osnovu cega to mislis?

Sad kad poredim specifikacije NANO753 je 10bit(8+FRC) panel i VA, UP7800 i UP8000 su 8bit IPS paneli.
Ako nista zbog same razlike u tehnologiji ima bolji prikaz boja na ustrb uglova gledanja, pogotovu sa dodatna 2 bita (odosno koliko vise kombinacija boja moze da prikaze)...
 
Nano 753 nije u opciji pošto ima VA panel, po netu za filmove je za te pare otprilike je najbolji UN7300 a malo skuplji je nano 813, tako da su mi to jedine opcije za novo,
a polovno se pojavio OledB7 za slične pare koji bi trebao da je superiorniji u odnosu na ova 2 predhodna, ili grešim?
 
Nikako ne kupovati tako star polovni oled
 
Jel problem u seriji B7, ili 5 godina starosti televizora, bez obzira što se nije puno koristio?
 
Oled tehnologija je mnooogo napredovala od tada, a taj tv je star 5g i pitanje je stvarno koliko je radio i u kakvom stanju je panel
 
B7 je čak i sa burn-in ako ga uopšte ima bolji od tih LG. Ako je panel ok uzmi to.
 
Sad sam pročitao temu o burn in na oledima, pa sam se malo sk.........jel to pravilo da se burn in mora pojaviti ili je to samo sporadična pojava?
 
Pravilo je ako se drzi otpanjeno osvetljenje i isti kanal/sadrzaj (logo, kajroni, rezultati i sl.)
Na osnovu cega to mislis?

Sad kad poredim specifikacije NANO753 je 10bit(8+FRC) panel i VA, UP7800 i UP8000 su 8bit IPS paneli.
Ako nista zbog same razlike u tehnologiji ima bolji prikaz boja na ustrb uglova gledanja, pogotovu sa dodatna 2 bita (odosno koliko vise kombinacija boja moze da prikaze)...
Na osnovu ociju, UP8000 gledao satima, UP7800 i NANO753 u radnjama (i osvetljene i u mraku i sa HDMI i preko cast). A i ovi https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano75-2021 napisase
rtings.png
 
Koji IPTV player (osim smart IPTV koji nema pretragu i opis filmova) preporučujete za LG TV? Tipa Duplex play kojeg ne možeš kupiti/produžiti.
 
Jel ima neko neku preporuku koju krpu kupiti za čišćenje OLED ekrana? Puno prašine se nakupilo.... Hvala!
 
Ja koristim običnu, najjeftiniju (10 komada za evro-dva) mikrofiber krpu. Odlično skuplja prašinu.
 
Nazad
Vrh Dno