Šta je novo?

LG Televizori

Jel ima neko neku preporuku koju krpu kupiti za čišćenje OLED ekrana? Puno prašine se nakupilo.... Hvala!
Mikro fiber krpa + destilovana voda, očisti prašinu i otiske prstiju, i u mom slučaju labelo, krem, džem, čokolade itd 😂
 
Мислим да не,али распитај се у сервис...
Skoro sam uradio dva LGa u kući...jedan 42 i 49"...jedan bez sočiva a drugi plav ekran...kupio i zamenio sa kolegom...koji se bavio nekad time...ako nisi radio onda ne preporučujem...svaki set bio po 50€...za manji originalan a za veći nemam pojma...Kina sigurno...
 
Icicu do servisa ili nekog ko se bavi popravkom gde mozda mogu da ponudim drugi televizor u dobrom stanju (sam se pali) za cenu popravke :)
 
Pozdrav dobri ljudi.

Probao sam da pretrazim temu, ali ne nalazim nista konkretno koriscenjem search-a, a googlanje mi donosi neke prastare rezultate sa support sajta LG-a... Uglavnom, zanima me da li postoji neki jednostavan nacin da se cast-uje sa Android telefona na webOS TV..?

Verovatno da tako elegantno kao samo klik na ikonicu u YouTube ili HBO Max aplikacijama ne moze, ali da vidim koje su alternative, posto mi je LG favorit za novi TV, a Chromecast koji imam bih zadrzao na starom tv-u (ide u spavacu sobu), pa bih voleo da mogu da cast-ujem na webOS bez njega.
 
Maltene isto, mada zavisi od telefona koji imas zapravo. Kod mene na Samsungu samo kliknem na smart view i to je to, radi share 1:1 plus mozes da biras orijentaciju i to. Jos bolja varijanta je Samsung Dex gde cak i daljinskim od tv-a mozes da kontrolises sve
 

Prilozi

  • 20220418_140449.jpg
    20220418_140449.jpg
    225.6 KB · Pregleda: 429
Imam Google Pixel 4a, to me i brine. :D

Njihov Android je go k'o pištolj...
 
Iskreno, mislim da ce to sve da radi bez problema. Ovaj Samsungov Smart View je prilicno prosta aplikacija i maltene preklapa onu koja je defaultno na androidu.
E sad, kad uzmes moderniji TV mozda (verovatno) neces ni imati potrebu da kastujes jer maltene sve moze da se radi direktno sa njega :)
 
Pa, TV koji ciljam je model za 2022gu godinu, ali i dalje nema integrisan Chromecast (kao Android OS modeli), pa ne znam kako je to rešeno kod webOS-a, novijih...

Ako baš bude bzvz rešenje, krastavac, uzeću još jedan Chromecast. :D
 
Radi to sve jako dobro. Koliko sam video modeli za 22 nemaju nista vise u odnosu na modele iz 21. Imas dobre fore sa NFC-em u daljinskom gde tipa ako pustis muziku preko telefona i prislonis ga na daljinac tv automatski preuzme pustanje muzike, ili mozes tako da "preuzmes" zvuk sa tv-a na telefon.
Uglavnom ako nista drugo, preko LG Thinq aplikacije mozes da shareujes ceo ekran
 

Prilozi

  • 1650286776970.png
    1650286776970.png
    121.1 KB · Pregleda: 93
Nista, hajde videcu kad stigne. Fora je u tome sto necu screen share/mirroring, nego kao kad se cast-uje na Chromecast, pustis sadrzaj, pa mozes da koristis telefon kako hoces, a sadrzaj ide na tv-u.

Verovatno to nekako moze, pa samo da istrazim... U najgorem slucaju, opet ce ici preko CC-a. :D
 
A sta uopste hoces da pustas sto ne moze direktno preko tv-a? 🤔
 
Nista, hajde videcu kad stigne. Fora je u tome sto necu screen share/mirroring, nego kao kad se cast-uje na Chromecast, pustis sadrzaj, pa mozes da koristis telefon kako hoces, a sadrzaj ide na tv-u.

Verovatno to nekako moze, pa samo da istrazim... U najgorem slucaju, opet ce ici preko CC-a. :D
Ne može, WebOS podržava samo Miracast, što znači mirror celog ekrana.
Ako hoćeš da castuješ pojedinačni app moraš da imaš Chromecast.
 
A sta uopste hoces da pustas sto ne moze direktno preko tv-a? 🤔
Recimo HBO Max (koliko vidim, nema podrsku webOS za njega), a i na primer kad naletim na nesto na mobilnom cak i na YT, lakse mi je samo da ga cast-ujem, nego da palim YT na TV-u, pa trazim taj video i onda tek pustam.

Napominjem, dolazim sa dumb TV-a sa samo Chromecast-om, pa sam JAKO navikao na njega, moguce je da ce svasta moci i kad ga nema, ali videcemo...

@jddipqd
Nista, bice sacuvan za novi TV, a za stari cemo se snaci.
 
HBO Max kida za WebOS :)
Kada naletis na mobilnom na nesto na YT kliknes cast dugmence i on sam upali youtube (ako vec ne radi) i pusti taj klip :)
 
HBOMax ima app za WebOS.
Youtube bi trebalo da može da castuje app to app (tj ne da castuje, već da app na telefonu kaže app na TV šta da pušta)
 
Pa, ako je tako, vrlo verovatno mi i nece trebati - ne mogu da zamislim neki dodatni scenario kada mi je Chromecast presudan...

Eventualno, kad trazim stream nekog meca na mobu/laptopu, mogu li nekako taj link onda da posaljem na pretrazivac na tv-u?

Obicno uz embedded videe tu bude cast ikonica, sumnjam da bas i nju nekako mogu da "saopstim" tv-u da pusti sa ugradjenom browser-a...
 
Imam Google Pixel 4a, to me i brine. :D

Njihov Android je go k'o pištolj...
Radiće ti bez problema. Imam pxl2 i pxl3 rade na webos.
Edit: Sad vidim da ti treba za razne aplikacije ne samo mirroring. Koliko se sećam radio mi je cast sadržaja iz Solid explorera. Cast iz chrome bi trebalo da radi, mada nisam testirao. YT standardno radi.
 
LG G1 65" kupljen decembra prošle godine u Saturnu dobio danas neku horizontalno liniju na spoju gornje i srednje trećine panela koja ide od leve ivice TV-a pa do negde sredine i šira je u spoljnjem delu, a uža kako ide ka sredini. Ona je vidljiva i dok se gledaju obični kanali, dok se naredne nepravilnosti ne vide dok ne dođu određene (recimo tamne) scene.
  • primetih i uz levu ivicu (od te crte pa do dna TV-a) neke kao horizontalne kraće mrlje.
  • Kada pustim crnu sliku (test sa YT) vidi se da je desni deo ekrana svetliji, levi tamniji sa ovim svetlijim linijama koje sam opisao (slike u prilogu i kako je na njima tako je i u realnosti).

TV takođe ima i jedan mrtav piksel 10-ak cm iznad sredine te velike linije koji se vidi na svim bojama izuzev crvene i tamno plave.

Ovo sigurno nije burn-in jer ni na Playstation-u 5 niti YT/Netflix-u niti kanalima nema takve linije niti u tom delu ekrana.
- Zanimljivo mi je da na screen saveru (skroz crna boja sa nazovi vatrometom) nema nijedne od ovih nepravilnosti.

Do čega može biti? Jel može nekako da se reši ili mora reklamacija? Da li uopšte uvažavaju za ovo reklamacija i jel ima neko iskustva sa reklamacijama u Nemačkoj?
 

Prilozi

  • 20220420_215302.jpg
    20220420_215302.jpg
    208 KB · Pregleda: 58
  • 20220420_215323.jpg
    20220420_215323.jpg
    175.3 KB · Pregleda: 75
LG G1 65" kupljen decembra prošle godine u Saturnu dobio danas neku horizontalno liniju na spoju gornje i srednje trećine panela koja ide od leve ivice TV-a pa do negde sredine i šira je u spoljnjem delu, a uža kako ide ka sredini. Ona je vidljiva i dok se gledaju obični kanali, dok se naredne nepravilnosti ne vide dok ne dođu određene (recimo tamne) scene.
  • primetih i uz levu ivicu (od te crte pa do dna TV-a) neke kao horizontalne kraće mrlje.
  • Kada pustim crnu sliku (test sa YT) vidi se da je desni deo ekrana svetliji, levi tamniji sa ovim svetlijim linijama koje sam opisao (slike u prilogu i kako je na njima tako je i u realnosti).

TV takođe ima i jedan mrtav piksel 10-ak cm iznad sredine te velike linije koji se vidi na svim bojama izuzev crvene i tamno plave.

Ovo sigurno nije burn-in jer ni na Playstation-u 5 niti YT/Netflix-u niti kanalima nema takve linije niti u tom delu ekrana.
- Zanimljivo mi je da na screen saveru (skroz crna boja sa nazovi vatrometom) nema nijedne od ovih nepravilnosti.

Do čega može biti? Jel može nekako da se reši ili mora reklamacija? Da li uopšte uvažavaju za ovo reklamacija i jel ima neko iskustva sa reklamacijama u Nemačkoj?
Nešto slično imao sam sa Sony tv pre isteka garancije,reklamirao poslali mi nov tv( rikno panel a nije im se isplatilo da ga popravljaju).Tako da ti preporučujem da se obavezno javiš ovlašćenom servisu....
 
Nešto slično imao sam sa Sony tv pre isteka garancije,reklamirao poslali mi nov tv( rikno panel a nije im se isplatilo da ga popravljaju).Tako da ti preporučujem da se obavezno javiš ovlašćenom servisu....
Hvala na javljanju.

Danas upalim TV i nema ništa od ovih artefakata. Ima onaj jedan zaglavljen piksel, ali je ekran uniforman. Pratiću da li će se opet pojaviti ovi problemi.

Inače, jel LG-Eva garancija pokriva jedan mrtav/zaglavljen piksel?
 
Molim za pomoć! Naime, već sat vremena bezuspešno pokušavam da nađem CLEAR CASH u podešavanima na LG 7500, ali bezuspešno. Da li neko može da mi pomogne? Unapred zahvaljujem!
 
Pozdrav svima,

Do skoro sam imao LG UHD 4k tv 43 dijagonala, i pre neki dan sam kupio istu dijagonalu samo nanocell 4k. Imam problem sa podesavanjima slike. Dosta je bledje nego na prethodnom tvu. Ukoliko podesim na Vivid mod slika jeste lepsa i sa vise boja ali je i dosta mutnija. Da li neko ima neki tutorijal ili preporuke za podesavanje ako je imao ovakav slucaj. Neverovatno mi je da standardna slika bez nekog cackanja moze da bude losija nego na televizoru koji je 2-3 godine stariji i sa losijim karakteristikama.. uporedjivao sam boje kada isti video pustim na telefonu, tabletu i televizoru i ne moze se porediti koliko su bledje boje na tvu, ista prica je bila i kada sam povezao ps4. Vec u meniju se vidi da nije to to i da je slika dosta losija.

Unapred zahvalan na bilo kakvoj pomoci.
 
Molim za pomoć! Naime, već sat vremena bezuspešno pokušavam da nađem CLEAR CASH u podešavanima na LG 7500, ali bezuspešno. Da li neko može da mi pomogne? Unapred zahvaljujem!
Nema toga
Jedino factory reset
 
Hvala al nije puno pomoglo :( neverovatno mi je da televizor dolazi sa tako losim podesavanjima slike.. kod prethodnog sam ga samo upalio povezao hdmi i pustio nije bilo potrebe da se igram s podesavanjima..
Kod svakog tv-a mora podešavanja da se odrade.
 
Koja je razlika izmedju C11 i C12?
 
Nazad
Vrh Dno