Šta je novo?

LG Optimus G

Odradio update, a posle njega hard reset..

Nema govora o bilo kakvom lagovanju i slicno, telefon radi perfektno kao i pre. Nemam bas vremena da ga cackam nesto previse ali ono sto sam primetio je malo slabije osvetljenje ekrana kada se ukljuci auto opcija.
Jel bio fabricki file menager na njemu ranije? Ja ne mogu da se setim da li je bio ili sam skidao sa neta, sada ga nema..:mad:
 
Poslednja izmena:
Ima fabricki file manager
 
Borise, ima fabrički file manager, ali ja nisam ni ušao da ga probam. Ostala navika na total commander...
A što se tiče lagovanja kod mene - bice da je caka u hard resetu. Sad necu time da se bavim dok se ne vratim sa odmora. Tek da pitam hard reset i factory reset mu dođu isro, ili ne?
 
Mislim da je isto, ja sam isao onu metodu kada je ugasen fon pa volume down+ power dugme..
Kod mene ga posle updeta nema, uopste ga nema na listi fabrickih aplikacija...
 
Odradio update, a posle njega hard reset..

Nema govora o bilo kakvom lagovanju i slicno, telefon radi perfektno kao i pre. Nemam bas vremena da ga cackam nesto previse ali ono sto sam primetio je malo slabije osvetljenje ekrana kada se ukljuci auto opcija.
Jel bio fabricki file menager na njemu ranije? Ja ne mogu da se setim da li je bio ili sam skidao sa neta, sada ga nema..:mad:

Kakva je snimanje nocu? Jesu popravili sta? Kako se baterija ponasa?
 
Nisam jos uvek isprobavao kameru po mraku, a ne mogu ti jos reci kakva je baterija. Nemam bas vremena da cackam tel....
 
Ja lepo rekao malo da sacekate utiske sa KK, pa tek onda eventualno instalirajte. Sad vidim panika da se vrati na 4.1.2. :D Ja nisam ni pomisljao da prelazim na kk, telefon SAVRSENO radi kod mene evo vec 3 meseca.
 
Meni telefon radi odlicno sa na KK, evo vec 2 nedelje nije stucnuo ni jednom.

@Boris90 Fabricni File Manager i ostale aplikacije koje dolaze od LG-a su sada u Update Centar aplikaciji odakle moras da ih skines (tu spada File Manager, onaj prevodilac QTranslator ili tako nesto, LG Smart World, Weather, Polaris Office itd.). Dakle, nista nije preinstalirano, moras ih skinuti kroz tu aplikaciju.
Osvetljenje jeste nesto slabije na Auto, ali u cilju optimizacije potrosnje. Ako si primetio, sada ima vise nivoa osvetljenja kada je na auto, a ne kao do sad u 2-3 nivoa, nego se mnogo bolje prilagodjava ambijentu, ali nesto nizeg inteziteta osvetljenja zbog baterije.

@Vlade93 Kamera jeste sredjena, ono sto sam primetio jeste da sada nocu umesto blic tri puta okida umesto dosadasnjih 2. Normalno dva puta i u trenutku slikanja jednom vrlo kratko. Rezultat toga (ili neceg drugog) je da se redje, dosta redje, desava da slika ostane mutna. Dajem ti svoj primer, kada slikam psa (koji retko kad stoji miran dovoljno dugo) cesto je pri slabom svetlu ostajao mutan ako se pomeri neposredno pri okidanju, sada se jako retko to desi...tako da sam, generalno, jako zadovoljan kamerom, znacajno je unapredjena. I fokusiranje traje dosta krace, i malo bolje bira objekte pri auto fokusu...

Mozes da probas i app Google Camera, nisam je nesto previse isprobavao i testirao, ali ima jako zanimljivih opcija - Photo Sphere, HDR Panorama, Lens Blur....

A baterija je ostala, koliko mi se cini, ista...nema nekih vidljivih poboljsanja u autonomiji..... ali nema ni pogorsanja :d
 
Ljudi jel može neko da mi pomogne, jako mi je bitno:
kupio sam nov telefon a na starom Optimusu G sam imao neku aplikaciju (mislim da je bila preinstalirana, dakle nisam je skidao sa Google Play-a) koja se zove Memo ili QuickMemo, ne mogu tačno da se setim, uglavnom služi za pisanje nekih podsetnika, i ja sam imao dosta stvari u njoj.
Backup-ovao sam taj stari telefon sa svim aplikacijama i podešavanjima i restore-ovao sada na novom međutim na ovom G3 imam aplikaciju QuickMemo ali nema nijedne liste koju sam napravio u starom telefonu. Takođe, sećam se da sam na starom telefonu upload-ovao te podsetnike na Google Docs, postojala je takva opcija i prikazao mi je poruku da je uspešno upload-ovao te memo-e pa sam se nadao da ću ih naći tamo međutim nemam ništa na Google Docs (nisam ih nikada ni koristio)..
Da li neko može da pogleda kod sebe na telefonu ima li tu aplikaciju i kako se tačno zove?
 
Verovatno mislis na Memo, jer QuickMemo je za skrin sotove i pisanje i crtanje po ekranu..
Ima Memo, sluzi za podsetnike..
 
Ljudi jel može neko da mi pomogne, jako mi je bitno:
...
Da li neko može da pogleda kod sebe na telefonu ima li tu aplikaciju i kako se tačno zove?
Aplikacija se zove MEMO.
Na novom napravi novi MEMO i uradi backup na GOOGLE DRIVE. Uloguj se na Google drive i imaćeš dva foldera "lg memo". Iz onog sa više dokumenata kopiraju u onaj sa samo jednim. Onda na novom telefonu uradi restore sa google drive...To je to. Stari folder na drive-u mozes izbrisati/preimenovati/pomeriti po zelji.
 
Jeste, to je to, hvala vam. Uspeo sam da pronađem taj folder na Google drive međutim ono što je ****** je to što je on upload-ovao samo jedan jedini memo od dvadesetak koje sam imao, jer izgleda da je trebalo svaki posebno da se uploaduje a ja sam mislio da će on tim uploadom da digne sve podsetnike..
E sad, imam taj backup fajl koji je sačuvao sve aplikacije, podatke i njihova podešavanja, pretpostavljam da ako bih restore-ovao to na nekom Optimusu G da bih jedino na taj način mogao da dođem do tih memo-a? Možda da probam da izrovarim taj .sbf fajl ako je ikako moguće pa da nađem te podsetnike u njemu...
 
Jeste, to je to, hvala vam. Uspeo sam da pronađem taj folder na Google drive međutim ono što je ****** je to što je on upload-ovao samo jedan jedini memo od dvadesetak koje sam imao, jer izgleda da je trebalo svaki posebno da se uploaduje a ja sam mislio da će on tim uploadom da digne sve podsetnike..
E sad, imam taj backup fajl koji je sačuvao sve aplikacije, podatke i njihova podešavanja, pretpostavljam da ako bih restore-ovao to na nekom Optimusu G da bih jedino na taj način mogao da dođem do tih memo-a? Možda da probam da izrovarim taj .sbf fajl ako je ikako moguće pa da nađem te podsetnike u njemu...
Kako si uradio backup? Imas nandroid ili preko titanium backup-a? Pošto mislim da je ta Memo sistemska aplikacija pa ako si radio backup user app-s preko Titanium-a onda je nemas u backup-u.
 
Пожељно је, да не би касније било неких проблемчића. :)
 
Ali factory reset mi sve brise bukvalno, a hard reset mi samo vraca na staro, bez brisanja? Jel pomaze sta hard reset posle upadate-a?
 
Па шта ако factory reset брише све?
У томе и јесте штос. Направи backup и све наместиш за пола сата :)
 
Pa nisam nikad radio backup, u tome je stos, a sad da pitam kako se radi backup malo je mnogo...

Imam tamo u podesavanjima backup i reset, ali nikad nisam radio pa ne znam dal cu uspeti, a da izgubim sve podatke.. malo mi se ne gube :)
 
Ту само бекапујеш налог и WiFi шифре.

Треба са неком апликацијом да направиш бекап... Не знам шта да ти кажем, велика је вероватноћа да нећеш имати проблема иако не урадиш factory reset, али ја сам увек радио ресет јер не желим да ризикујем ни мало (мада ми је телефон рутован па то са бекапом иде много лакше) :)
 
Juce mi stigao update. 15660 score na Antutu posle updatea, 18500 bio pre. Nisam radio reset jos, a i cini mi se da je baterija losija. Malo je nasminkaniji, kameru jos nisam istrazivao, sve u svemu losije, barem kod mene.
 
Nista ja tu onda necu dirati, meni je stigao update jos pre 20-ak dana ali nisam smeo da uradim, bas iz tih razloga, plasio sam se baterije..
Mada aututu rezultat varira dosta, tako da ti to nije merodavno..
 
Noćas mi je stigao još jedan update - proteklo po istom principu kao nedavni update na 4.4.2, a sad kaže da je sređivao Apps.
I dalje je 4.4.2 i nisam za ovo kratko vreme primetio neku razliku. Mada i dalje nisam zadovoljan - na 4.1.2 mi je radio lepše. Mrzi me da uradim bekap da bih mu odradio factory reset. To bi mozda sredilo ove stvari sa lagovanjem.
 
Capture.PNG
Evo posle update-a.
 
Ma da, varira rezultat dosta, meni varira od nekih 16 000 i nesto do 20 000 i nesto..Ali preko 21 nisam nikad imao..
 
Jel neko jos primetio promenu u trajanju baterije?
Kod mene u pocetku sve isto, ali sam nedelju i po posle update-a uradio reset i pre par dana prvi put od kad imam telefon (oko godinu i po) izgurao 48h bez punjaca.... A i inace, uvece ide na punjac sa 40-50% baterije, sto je ranije bilo retko....
 
Meni je nestala LTE opcija u mrezama posle update-a na kk
 
Vrh Dno