Šta je novo?

LG Nexus 5

Ja sam takodje narucio Spigen case direktno sa njihovog sajta. To je najsigurnije. Inace imam neku kopiju i nisam odusevljen zato sam uzeo i narucio original lepo preko sajta. Placeno karticom bez paypal i sad cekam shippment. Trebalo bi od nedelje da stigne. Ima previse kopija i po oglasima ljudi prodaju, ne znam da iko kod nas prodaje originale ves samo te sa Ali express za tipa 1200din a oni ga platili 600...
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugari, od danas postadoh nov vlasnik n5 (crvendaca)
Sada, zanimaju me 3 stvari:
1.Da li je ok da se uz on screen (drndajne aplikacija,yt i sl) malo zagreje gornji deo na ledjima
2.Kada punim, jako sporo puni sa AC, dok na USB puni kako valja (na 4.4.4 stoku sam za sad)
3.Koji rom (ili samo kernel) preporucujete za najbolju baterju (da najduze traje)

Hvala.
 
1 ok je
3 elementalx je ok. obrati pažnju na osvetljenje pošto auto udara baš jako + možeš i neki lagani undervolt i biće baterija ok.
vidim i da je franco ubacio u novoj verziji neke optimizacije koje bi trebalo da dosta poprave trajanje ali nisam još probao
 
Jel postoji neka ''originalna'' ili krstena veca baterija od npr 2600 mAh koja opusteno staje u N5, bez onih grba, menjanja poklopca itd? A da stvarno malo poboljsava autonomiju.
 
Drugari, od danas postadoh nov vlasnik n5 (crvendaca)
Sada, zanimaju me 3 stvari:
1.Da li je ok da se uz on screen (drndajne aplikacija,yt i sl) malo zagreje gornji deo na ledjima
2.Kada punim, jako sporo puni sa AC, dok na USB puni kako valja (na 4.4.4 stoku sam za sad)
3.Koji rom (ili samo kernel) preporucujete za najbolju baterju (da najduze traje)

da dodam...i led mi ne radi tj, radi al samo za propusten poziv ne radi...?
A ovo pod 2 mi je jako bitno...koliki je od npr 10% neki normalan rok da se napuni baterija ?
I da za 10min yt (2g samo na wifi) mi ode 5% jel i to ok ?
 
Poslednja izmena:
Zvuči dosta mada zavisi od osvetljenja kao i kojih 5% je u pitanju
 
Ne drži isto od 98 do 93% i od 18 do 13%
 
Ne opterecuj se procentima.. Koristi ga normalno,kada se istrosi stavi ga na punjac i cao.

Nista gore od stalnog razmisljanja o bateriji,ubije ti draz koriscenja moba.
 
Da li instalirati L preview ili cekati official ? Promenio bih nesto, vec sam dugo na slimkatu, pa se dvoumim sta da flashujem.
 
Odradi backup, izigraj se, vidi sta ima novo, iznerviraj se i na kraju vrati backup :)
 
Slažem se u potpunosti, hvatam sebe da se unervozim kad krenu naglo procenti da opadaju. :D

Zato lepo isključi prikaz procenata u status baru :) Od kada sam to učinio, baterija mi mnogo duže traje :D
 
Da li instalirati L preview ili cekati official ? Promenio bih nesto, vec sam dugo na slimkatu, pa se dvoumim sta da flashujem.

E obavezno instaliraj i javi fkloznici kakav je, upropasti me čovek da probam... :p

Stavi AOKP ako ti je dosadno (ili neki drugi rom sa cm theme engine) i imaćeš gomilu tema koje ti prilično promene tel.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ostavio stock rom, instalirao xposed, gravity box ima sve opcije koje mi trebaju. Nemam razloga da se igram, kada i ovako sve leti i radi savrseno.
 
SHta da skinem za Recent App Cleaner (clear all) za n5 na 4.4.4?
 
A sad reci zašto uopšte "skidaš"?
 
Jer sam navikao da ima na n4 i svakako mi je mnogo brze nego pojedinacno da skidam..
 
ma ne treba uopšte da "skidaš" aplikacije odatle, to oće da ti kaže. čemu 2 giga rama ako ga držiš praznim
 
Sredio si pogrešno. Mislim, ne volim nikad da pričam ljudima šta da rade ili ne rade, to je njihov posao, ali barem želim da istaknem da to nije dobra praksa. Zaista se ne treba opterećivati time šta vam je u Recent, što više aplikacija stoji tu to će ti iskustvo njihovog ponovnog učitavanja biti brže. Pogotovo na Nexusu gde nema bloat u pozadini koji srče dragocene resurse, tako da ima više prostora za keširanje korisnih aplikacija. Jeste da ponavljamo istu stvar, ali je sa ciljem da ljudi nauče da što rade nije pravilno.
 
Sredio si pogrešno. Mislim, ne volim nikad da pričam ljudima šta da rade ili ne rade, to je njihov posao, ali barem želim da istaknem da to nije dobra praksa. Zaista se ne treba opterećivati time šta vam je u Recent, što više aplikacija stoji tu to će ti iskustvo njihovog ponovnog učitavanja biti brže. Pogotovo na Nexusu gde nema bloat u pozadini koji srče dragocene resurse, tako da ima više prostora za keširanje korisnih aplikacija. Jeste da ponavljamo istu stvar, ali je sa ciljem da ljudi nauče da što rade nije pravilno.
Jel ti nije problem da mi detaljnije pojasnis...mislis da ovo ne valja jer dodatne app crpe vishe baterije?
 
Nazad
Vrh Dno