Šta je novo?

LG Nexus 4

da li ovo znaci da nexus root toolkit moze da odradi root na n4 sa 4.4. nije moj telefon ne bih da trosim vise vremena na trazenje...
Screenshot_4.png
 
kasne mi push notifikacije od whatsappa po sat vremena, sta raditi?
 
Poslednja izmena:
Rootovao sam ga i ja:) sad i whatsapp radi naravno sa fiksom, sad je sve perfect! :D
 
Jel moze neko da ostavi link za taj fix za whatsapp? Nisam video da je bilo u temi
 
Cataclysm KitKat release Nov 21, 2013

Changelog:

Nov 21, 2013: Cataclysm is now ART compatible.
Nov 21, 2013: Fix Force menu showing on lockscreen.
Nov 21, 2013: Added Immersive mode toggle.
Nov 21, 2013: Lockscreen options: disable powermenu if secure.
Nov 21, 2013: Misc: disable fullscreen keyboard on landscape.
Nov 21, 2013: Fixed issue with clock getting truncated when too many system icons.
Nov 21, 2013: Batteries revamp, some icons replacement/fix.
Nov 21, 2013: Sources updated to KRT16S.


Vidim da ga hvalite i da ga redovno odrzavaju pa sam mislio da probam...
 
Meni je stigao update,ali nece sistem da se podigne,vrti ona cetri,sarena kruzica u nedogled.
U cemu je probelm?
 
Custom,i dalje vrti....

Edit: Nece,odustao sam,i ostao,za sada,bez telefona.
 
Poslednja izmena:
nesto je zabrljavio.. nadam se da si sa dosta baterije krenuo instal,mozda ces morati da flesnes opet ceo img fajl.. mada sacekaj da se neko upuceniji javi :)
 
a jel ti ga video do sad? jel možeš da uđeš u fastboot? (držiš volume up, down i power)
 
Pa ne znam,nisam dugo petljao sa telefonom.
Mogu u fastboot.
On je meni uredno skinuo update.
Bilo bi dobro kada bih znao gde se nalazi taj fajl,pa da probam da ga rucno instaliram.
 
Poslednja izmena:
to je bitno.. sada sacekaj profesionalce da te upute do detalja :D

edit" to ces morati preko adb komandi i kompa. mada mozda moze i preko onih silnih toolkitova ali se u to ne razumem.. gde su sada znalci kada trebaju da pomognu :D
 
Poslednja izmena:
ok instaliraj drajvere, možeš iz toolkita. kažu ljudi da im ona opcija 2 radi (PDAnet drajveri) mada meni je fastboot radio bez problema i sa opcijom jedan (universal). ako si nekad pre instalirao drajvere onda ih prvo lepo očisti, lepo je objašnjeno u toolkitu pa da ne kucam bez veze, ako te nešto buni reci pa ću ispisati...

skini factory image sa google sajta
izvuci iz njega system.img i boot.img (ja sam to total commanderom otpakivao) i stavi ih u folder gde se nalazi fastboot.exe (imaš ga u toolkitu). nisam video koji OTA ti je stigao, da li sa 4.3 na 4.4 ili ovaj mali za 4.4. ako je ovaj prvi onda izvuci još i bootloader i radio .img (možeš i da im promeniš ime u ovako prosto da ne kucaš celu onu kobasicu)
ako ti je mator recovery skini poslednji (sa CWM ili TWRP sajta, šta više voliš)

start / run / cmd
prebaci se u folder gde su ti fastboot i img fajlovi
ako si uspešno instalirao drajvere, kad povežeš telefon sa kompom i u fastboot modu je, komanda "fastboot devices" u cmdu bi trebalo da vrati neku liniju gde piše SN tvog tel (ako se ne varam SN je u pitanju, nije ni bitno)
nakon toga samo isflešuješ ove fajlove
jedna za drugom komande
fastboot flash bootloader bootloader.img (ime fajla kucaš, ovo je ako si sa 4.3 prelazio)
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio radio.img (opet isto kao gore)
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash system system.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash recovery twrp.img (ako si skidao ovo...)

onda uđi u recovery, obriši dalvik i cache, ako si došao sa 4.3 moraćeš i wipe data i ostati bez aplikacija, poruka, kontakata ako su ti bili na telefonu a ne na guglu itd... ako u tom slučaju imaš nešto mnogo bitno možeš da probaš da skineš image za 4.3 pa da njegove fajlove flešneš (system i boot samo u tom slučaju) i trebalo bi da radi bez wipe data..

kad oživi tel skini supersu 1.69 i flešni ga iz recoveryja za root.


a ovaj loznica se pravi blesav, mrzi ga da piše pa kao "sad će neko da napiše..." :D


a možeš i pre svega ovoga da probaš wipe keša i dalvika iz recoveryja, pa i data ako možeš, možda samo to pomogne :)
 
Poslednja izmena:
factory img ekstraktujes u taj folder gde ti je fastboot exe. pise ti gore. preporucuju da se koristi using 7-zip ,ne znam zasto. u sustini sve ovo znaci da fajlove prebacujes i instaliras na mob direktno preko kompa sa komandama u command promptu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno